Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Zgliszcza swojej własnej cywilizacji. Ich bunt został ukierunkowany przeciwko samym sobie. Nie jedżcie mięsa, nie korzystajcie z ropy, nie rozmnażajcie się. Majstersztyk.

6 Likes

Wyobraź sobie że doszli do wniosku że zniszczenie pałaców ZUSu pozwoli im zmniejszyć ich własne podatki o połowę.

czyli zapomnijcie o wytworzeniu muskulatury potrzebnej do rzucania kamieniami

dopóki nie trzeba przewieźć transparentów na demonstrację.
Kończy się jak zwykle czyli na “tata, daj kluczyki”.

… bo Hindusi, murzyni i Chińczycy nie lubią konkurencji ?

2 Likes

Zwróć uwagę że w czasie lockdawnu nie przeszkadzało im zamknięcie kin, teatrów, dyskotek, pabów, szkół itd… Grzecznie siedzieli w domach a protesty organizowane przeciwko ograniczeniom zbierały jakieś grupy hobbystów. Natomiast gdy puszczono " bąka" z aborcją to młódź masowo wyszła na ulice. Poskakali, przewietrzyli się i do chaty. Para spuszczona i wszyscy zadowoleni.
P S.
A co do Mołotowów. Zdajesz sobie sprawę jaki to ślad węglowy. ?

7 Likes

W zuryskim szpitalu Triemli www.triemli.ch obnizono lekarzom pensje o 20 procent bo oszczędności.

Tylko rezydentom i specjalistom ale nie klinicznej wierchuszce.

Bo wicie rozumicie rezydent w Zurychu jak ma 7000 chf brutto miesiecznie to mu glupoty do glowy przychodzą.

A taki biedny ordynator co ma miesiecznie 150.000 chf to juz nie…

Administracja ma.pensje jak wcEsniej.

Lekarze to szmaty. Pojeczeli chwile. Uslyszeli. Cos sie nie podoba to mamy 50ciu uslaenderow na wasze miejsca.

3 Likes

Reakcja zainteresowanych wskazuje że był to słuszny ruch. Kierownictwu należą się premie za rozpoznanie w zarządzanej strukturze miejsca najmniejszego oporu oraz zmniejszenie kosztów w sposób który nie naraził firmy na dalsze nieprzyjemności.

7 Likes

Mam kolege na patologii.

Specjaliscie od analizy guzow i innych rakow bialaczek etc w szwajcarskim szpitalu placa mniej niz mi.

Na wycinek czeka sie 10 dni. Dzis w firmie obczajono u mnie ze ja mam oceny wycinka na jutro i nie czekam.

Szefostwo wpadlo na pomysl synergii. No ze ja mam kumplowi wysylac a.on ma.robic.

Oczywiscie w imie wyzszych urojonych wartosci.

A ja ich entuzjazm zgasilem. Mowie. OwsEm. Jest mozliwe ze on zrobi na jutro albo szybciej. Pytanie jest tylko o warunki wspolpracy. Piszcie mu oferte …i dalem im maila.

Management mial mine typu co murwa? Udlaenderstwo sie stawia? Nie bedzie gratis?

Alez nie bedzie. Gratis w CH nie ma.niczego.

3 Likes

Mam taką prywatną teorię spiskową, że właśnie te grupy - a konkretnie oligarchowie z tych grup Hindusów, Arabów, murznów i Chińczyków - sponsorują nam od dawna lokalne ruchy lewicowe… spiski, wszędzie spiski… :thinking:

6 Likes

taka bardziej spiskowsza już - wszyscy wszystkim - w Iranie przecież spontanicznie kobiety tak…

Nie ma w tym nic ‘złego’. Gdyby nie ludzie, którzy, łykają te prawa kobiet i inne aborcje, jak młode pelikany.

Ten wątek to powinien już awansować z ‘Uroszczeń’ na ‘Męczeństwa’

2 Likes

W obozach ludzie radykalizują się nie dlatego, że są w obozie, tylko dlatego że w barakach brak ogrzewania.
A to tej zimy jest możliwe nawet poza obozem i świadomość rewolucyjna się ujawni^^
Gdy ludzie marzną zaczyna palić się wszystko^^

Ale nie przez nich samych?^^

Gdyby jedli mięso byliby niesmaczni^^

Zapomnij - ludzie na poważnie myślą, że to zus im płaci L4, a nie że to z ich własnej kasy idzie.

Kino, teatr i szkołę rozumiem.

Czyli da się utrzymać porządek.
Tyle że problem zaistniał po stronie podażowej. Co prawda znamy wyłącznie wersję oficjalną Ławrowa, ale ona była już tylko dla porządku.
Zapewne nieco wcześniej, przy ujemnych cenach ropy mogło paść:
“Wam się kupcy busole gospodarcze rozregulowały! Państwo można spalić, administrację wybić, a później wszystko zbudować od nowa!”.

Co to ślad węglowy?
To to co drzewa zostawiły zanim bakcyle wykminiły jak rozłożyć ligninę?

Być może nawet nazbyt nieśmiały^^

Wy tam wszyscy jesteście patologia^^

Jeszcze się nie obcięli, że towary do ch nie trafiają?
A jak trafiają to ceny są dłuższe od półek na towar?

Też mam taką. Bo ją publikowałem pod koniec lat dziewięćdziesiątych^^
Napisałem jak prowadzić z nami wojnę informacyjną. Konkretnie jak badać czy warto dać wzmocnienie po rezonansie na newsletter.

1 Like

Tak mnie zastanawia o co chodzi z 37% ukraińskiego zboża które wywiezione przez Bosfor trafiło do UE. Czyżby oficjalne statystyki o tym że UE jest eksporterem zboża netto były pompowane celem dojenia CAPu ? Bo skoro w Polszy potrafią w jedną noc zaiwanić dwa pociągi z węglem to jaki to problem wyeksportować z UE wirtualne statki z wirtualnym zbożem ?

Jak sobie przypomnę jak biurwa z Brukseli kręciła się koło zorganizowania szabru zboża z ukraińskich portów pod banderą ONZ i to na wczoraj to nie mogę oprzeć się wrażeniu że Bruksela żyje z kick-backów od ‘eksporterów’ europejskiego zboża i że w rzeczywistości bez importu zboża do UE leży i kwiczy.

no ale żeby zieloni modlili się o globalne ocipienie tzn żeby zima była łagodna to przecież kabaret.

4 Likes

Tak - były funkcją podaży gazu & taniej ropy.
Nawozy i maszyny.

Tak.

Oni teraz w polu to się modlą o bagno^^

2 Likes

Chińczyki to w swojej przebiegłości rozmnażają się ostatnio niczym pandy w niewoli.

ja mam duże wątpliwości czy Kondominium na serio komuś coś bruździ, czy tylko sponsoruje Biełsat, by bruździć Polakom.

Polska w swoim czasie była wielkim eksporterem iPhoneów.

Raczej taniego kredytu. Droższa ropa znaczy że dotacje muszą być większe;)

Sam mówiłeś, że wojna między Słowianami to jest inna para kaloszy.
Tu mamy stary tekst o historii zbrojeń posiadaczy haplogrupy R1a:
https://www.youtube.com/watch?v=2nWKGbErbuA

3 Likes

Podkładka pod społeczny ostracyzm z paragrafu “Planeta”.

2 Likes

To wyoutowuję się z tego społeczeństwa sam. Dziękuję - dobranoc^^

1 Like

Wychodze wlasnie do domu jako bezrobotny

4 Likes

Nie byles wydajny korpy chcieli wiyncej €€€ ???

1 Like

Biurwa w Szwajcarii napisala pismo ze placi uza moj okres bezczynnosci do konca listopada.
A ze pracodawca nie potrafi uzasadnic w sposob przekonujacy ze nie znalazl na moje miejsce pracy lekarza szwajcarskiego (a wiedza ze nie szukali przez ogloszenia) bo znalezienie lekarza do pracy w Biedronce to wyczyn i strata kasy na ogloszenia wiec tych ogloszen nie bylo- to nie ma przekonania biurwy wiec biurwenamt zyczy sobie zwolnienia mojego etatu dla lekarza szwajcarskiego a ja mam sobie szukac pracy w anestezjologii. Bo anestezjologia to moja dzialka a do miodku czyli pracy z klientami my tutaj usländerstwa nie chcemy.

W prywatnych firmach typu szwajcarskie odpowiedniki luxmedow czy medicowerow kantonale Gesundheitsdirektion musi sie zgopdzic na zatrudnienie kaztdego lekarza. No i moj polski, uznany droga miedzynarodowych porozumien i umow bilateralnych dyplom sie nie podoba, no tzn. oni go nie kwestionuja bo im formalnie nie wolno ale chca aby to miejsce na ktorym ja pracuje otrzymal szwajcarski absolwent bo to im wolno. Oficjalnie chca wspierac ilosc lekarzy rodzinnych szwajcarskich a ze ja zajmuje to miejsce to im to przeszkadza.

Decyzuje chca wydac do 30.06.2023 ewentualnie ze skutkiem wstecz, ale skoro biurwa zakazuje mi pracdy z pacjentami i od 1 grudnia nie bedzie zwracac pracodawcy kosztow mego zatrudnienia to… pradowaca nie bedzie moim dobrym wujkiem.

Na razie dostalem Freistellung ohne Lohnanspruch.

3 Likes

przed Tobą egzaminy. Stukaj wykorzystując czas wolny.

2 Likes

Wtorek?
Haha - wtorek!
No to zwyczajnie jak to u doktura zpiekłoszczaka.

Tak się zastanawiam jak mocno odbiliby się od ściany próbując takich numerów w branży technicznej.

2 Likes

Raczej bardzo mocno. W technicznych branżach nie da się przez 2 lata oszukiwać świata, że kaszelek jest śmiertelny i będziemy z nim walczyć do ostatniego chorego, a jak chorych ubijem to i do ostatniego zdrowego. A jak braknie zdrowych, to do ostatniego leczącego^^

Edit: a może jednak wcale by się nie odbili. Wszak od dłuższego czasu biurwa udowadnia na przykład, że elektryczny i samochód to się dodaje, a techniczni to jakoś bez buntu przyjmują^^

5 Likes