Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Cygan!

Upośled!

Kozetka!
Wyjdziesz ode mnie z takim ptsd, że co zobaczysz to Twoje^^

O to to!

No tak mi coś na debugerze wychodziło, że coś stęka.

Programowanie obiektowe walczy z problemami nieznanymi dinozaurom.

Ja Cię wezmę na fabryka, Ty będziesz prosił żeby dali usiąść^^

Nasze firme dziabnęli w tym roku siedem razy, a my klientów jedenaście - jesteśmy na plusie.

4 Likes

a to wszystko w dwa tygodnie.
AT wskazuje na niezły turnaround na koniec roku.

Ta definicja “turnaround” przypadła mi do hmmm … gustu:
https://youtu.be/2gCk9yBBOUo

1 Like

Safety first!

1 Like

Wycięcie żołądka chroni przed rakiem żołądka.

Cholera,tego sie nie spodziewalem. Ze wyciecie 90% zoladka redukuje prawdopodobienstwo wystapienia guzow zoladka. No dziwne byloby, jakby wzrastalo.

Ale idziemy dalej. Proponuje tak jak pisal @gruby o skrzyniach biegow w Airbusach.

Brak skrzyni biegow redukuje ilosc awarii skrzyni biegow o 100%.
Brak silnika spalinowego redukuje ilosc awarii silnika spalinowego o 100%
podobnie w przypadku braku silnika spalinowego awarii cylindrow, tlokow, korbowodow, walu korbowego - nie stweirdza sie w 100% przypadkow.

Trend jest jasny. Publikujmy. Cokolwiek. Wzrosty som wzrosty, wincyj, murwa wincyj !

4 Likes

taki nagłówek proponuję umieszczać na zeznaniach podatkowych:

Ministerstwo Finansów ostrzega:
płacenie podatków zmniejsza dochody.

4 Likes

Best part is no part.

Tylko widzisz… Elon wywala części i dalej mu loto.
Trzeba wysapiensić.

Wywiesić w każdym przedsiębiorstwie!
//wydrukowane, powieszone;

3 Likes

To jest tendencyjne i polityczne. Wlasciwe podkreslic. Jaka jest charakterystyka momentow obrotowych silnika z cylkem Otto a jaka silnikow elektrycznych to nawet konowau wie.

Zarty Wacpan lubisz.

2 Likes

zależy czy rozmawiamy o wolnossących czy o doładowanych z wydechu.

A jak wolnossący jest przypięty do ręcznej skrzyni biegów o małej ilości przełożeń to dopiero frajda z jazdy jest gwarantowana. Pod warunkiem że projektanci takiego układu napędowego rozumieją swój fach.

Dawno, dawno temu miałem okazję przetestować Opla Asconę B coupe. Wolnossący dwulitrowy silnik umieszczony wdłużnie i za zawieszeniem przednim, cztery ręcznie zmieniane biegi, napęd na tył, masa własna 980 kilogramów jeśli dobrze jeszcze pamiętam. Plakietka znamionowa nieistniejącego już państwa: “Made in West Germany”.

To coś nie jeździło - to fruwało.

pstryk w prawo - pcha. Pstryk w lewo - hamuje. Charakterystyka momentu obrotowego silnika elektrycznego rozrysowywana jest dla rzędnej składającej się z ograniczonego dwustronnie podzbioru liczb rzeczywistych co powoduje że urządzenie to wykracza poza definicję pojęcia “silnik”. To jest urządzenie pędno-hamujące.

Dla silników rzędna wykresu momentu obrotowego składa się z ograniczonego od góry podzbioru liczb rzeczywistych dodatnich.

2 Likes

Wczoiraj przychodzi sobie Pani lat 45, z lekka nadwaga, juz po operacji guza jelita bo nie moze oddychac. No ale miala po operacji chemie i radio i 4 lata trzyma sie dobrze. Ale przychodzi z nastepjacym problemem. Nie moze oddychac kiedy sie polozy. Musi caly czas stac. W ciagu 3 dni powiedzmy ze przytyla 14 kg. Moze tylko ewentualnie siedziec.

No wiec mamy do wyboru 2 diagnozy. Albo zatorowosc plucna - no i D-Dimery mozna zrobic i filozofowac - albo - piekna dekompensacja krazeniowo oddechowa z obrzekiem pluc.

Pani zaczyna kaszlec krwawa pienista wydzielina wiec nie ma sensu czekac 30 Minut na D-Dimery - dostaje w praxis dozylnie 40 mg Furosemidu i staje sie cud… po wysikaniu w ciagu godziny 3 litrow okolo - zaczyna sie stabilizowac. Wyslana do szpitala kategorycznie wzbrania sie przed wezwaniem karetki - jak mi to ona mowi - za kilomert jej policzyli jakies 160 CHF i przyszedl rachunek na 2800CHF wiec ona nie chce ( i pojechala autem sama majac kardiogenny obrzek pluc bo standardowo ubezpieczenie nie pokrywa transportu medycznego)

To jeden z jakichs przypadkow gdzie lekarz byl potrzebny. 90% to pierdolnij tu pieczatke Doktorobiurwo bo sistiema bez pieczatki nie nada, nie ma bumagi njet.

Na zakonczenie pacjent lat 32 z nadwaga , taki 186kg i zespolem obturacyjnego bezdechu sennego. Na udzie zrobil mu sie ropien o srednicy okolo 20cm - jak on nie mial goraczki i sepsy nie wiem - ropien wzialem i naklulem skalpelem i 3800ml ropy i posoki wyszlo i smierdzialo fiolkami a wiec raczej pseudomonas byl…

No i tu tez sie lekarz przydal i narzekajace na smrod pielegniarkorejestratorki, ktore chcialem za to zabic…no ale ograniczylem sie - bylo sie zatrudnic w kwiaciarni skoro Ci smierdzi…

One pozwalaly sobie na komentarze w obecnosci pacjenta. Nosz murwa.

6 Likes

Pisałem że loto, nie że wozi^^

Z lekką nadwagą^^

No to zbadaj, może to da się rozpowszechnić, twardy typ.

1 Like

Medycy potrafili w 1994 wynaleźć taki uproszczony rachunek całkowy
Medical researcher discovers integration, gets 75 citations | An American Physics Student in England (wordpress.com) … i ta publikacja miała cytowania:)

2 Likes

“these students also approach physics as something that’s meant to be memorized by rote”
“Doesn’t second semester calculus start with estimating the areas under curves by drawing rectangles on graph paper?”
" I should hope that you’ve had a complete high school mathematics curriculum. Isn’t calculus required for med school, anyway?"
Bekę mam. Więcej takich żarcików @Koncereyra !

“It wasn’t until after he’d developed this formalism that he discussed his model with mathematicians, who then told him that he’d rediscovered group (representation) theory.”
No właśnie dlatego trzeba czasem iść do czubków i zapytać czy to okrągłe to już wynaleźli, bo najczęściej owszem, a człowiek tylko z zastosowaniem przyszedł ich obrazić.

@MedicusHellveticus tłumacz się za grupę społeczną! Wstydź się jako reprezentant^^

1 Like

przede wszystkim polecam przesłuchać wywiad Jacka B z Jackiem D https://www.youtube.com/watch?v=wgmt-zVcRZM
Wielki Geostrateg niestety głównie zajmuje czas antenowy, bo z jednej strony nawet nie potrafi wytłumaczyć swojego pojęcia “mapy mentalne”, z drugiej strony to widać, że nie bardzo kuma, z trzeciej wzdycha do Elona niczym pensjonarka. Dukaj jest kilka poziomów wyżej, choć to humanista:) ale za to z wdziękiem próbuje po socjlogicznemu wytłumaczyć co robi GAN i jest to dosyć rozbrajające. Długie, ale warto, zwłaszcza jak ktoś ma złudzenia co do Wielkiego Geostratega

2 Likes

A to się na dniach skuszę bo yt polecał, ale jak zobaczyłem kto z kim to uznałem, że ktoś tu komuś nie sięga.

Najwidoczniej tłumaczenie tego pojęcia nie jest konieczne. Miał wyłożyć że jest to zbiór przesądów nabytych do końca okresu dojrzewania?

Skoro tam siedzi Dukaj to wcale mnie nie dziwi.

Zakochał się.

Z Dukaja jest taki humanista jak z Ciebie trubadur. On te fantastykę to pisze taką no… naukową? No to coś tam musiał doczytać? Może miał jakieś hobby?

To polecam jeszcze pogadankę z tym od przyszłości nierealnej na temat Księżyca jako heartlandu. To że mechanikę orbitalną słabo ogarniają to wybaczę, ale to że nie ogarniają jak działają systemy telekomunikacyjne, nawigacyjne, wykrywania i rachunek energetyczny to kabaret. W szkole nie wspominają że to I=P/(4pi*rr) to wymaga zdrowego P, żeby się bawić w śledzenie obiektów na tej skali?

1 Like

afaik on jest fizykiem

2 Likes

@rygar z punktu widzenia @Koncereyra to jak humanista przynajmniej z jednej strony^^
Do tego najpierw popełnił fizozofię, no a to jest już podpadziocha.

Z tą fiszyką Dukaja bym nie przesadzał, tam jest przedstawione rozumowanie raczej na pograniczu pierwszych dwóch lat przedmiotu bez głębszego stosunku z aparatem. Być może to zabieg konieczny aby czytadło było zrozumiałe dla większej ilości odbiorców. Nie wiem jaki jest stan faktyczny, z Dukajem ostatni raz gadałem jak jeszcze nie interesowały mnie dziewczyny, a On jeszcze nie mógł kupić piwa na legalu.

No ale jak sadzamy fiszyka na przeciwko lewnika to różnica w poziomie rozumowania jest nie do ukrycia. Dlatego lepiej jak społeczeństwem sterują lewnicy, bo łatwiej tych baranów strzyc. Gdyby było inaczej wszyscy byliby ostrzyżeni razem ze skórą na abażur i nie byłoby czego sprywatyzować.
Nie wiem czy w świecie bez wielkich, słomianych inwestycji żyłoby się weselej^^

3 Likes

Zadanie na spostrzegawczość. Dla ułatwienia biała łapka pokazuje bardzo dużo.

Wykonałem telefon do pacjenta, ze powinien przyjść na kontrole Hb1Ac.
Rozmowa trwała dokładnie 21 sekund.
Telefon wpisuje się w system rozliczeniowy, który sobie generuje pozycje do rachunku. Wszystko co jest na obrazku jest zgodne z wytycznymi wszelakich Hauptoberbiurwenamtow.

2 Likes

nie możesz się tym zadręczać, tak zbudowany jest świat

ja też pracując w dużej firmie na pytanie klienta: “panie mecenasie, mam odłożone 1000 zł, czy jeśli zapłacę panu tyle to odpowie mi pan na dwa pytania?”
odpowiadałem: “oczywiście, a jakie jest to drugie pytanie?” :wink:

dziś jestem człowiekiem wolnym i nie muszę tak reagować

7 Likes

… ale dlaczego wasz system księgowy obciąża klienta tylko za “pierwsze pięć minut” oraz “ostatnie pięć minut” rozmowy ? A gdzie pozycja “środkowe pięć minut rozmowy” ?

4 Likes

Jest. Tylko to jeszcze udalo sie wyciac .

1 Like