Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Mam awersję do ludzi co zdanie kończą “tak?” lub “nie?”.

2 Likes

Jeszcze się nie miałem czasu zbulwersować Mecenasem przy Dukaju, ale odnośnie Przyszłości Nierealnej i Mecenasa o Księżycu z poziomu Mackindera to traktowanie Księżyca jako punktu do kontroli Ziemi…
Licząc z Ziemie jako miejsca startowego i miejsca poddanego kontroli to:
-z Ziemi na Phobosa i Deimosa jest odrobinę bliżej niż na ziemski Księżyc; dodatkowo można pomajstrować i będzie dłużej ale bliżej, a w przypadku wycieczki na Księżyc jedyne co się udaje namajstrować to weak stability boundaries lub ballistic capture in the 3 body problem w takich na przykład trajektoriach jak Lunar Flashlight czy Danuri; za to w drugą stronę jest już znacznie bliżej z P&D niż z Księżyca, a do tego dwa rzędy wielkości łatwiej bo z Księżyca trzeba to jednak trzeba się zbliżyć do 2km/s żeby wyjść na kółko, a z P&D prędkości ucieczki nie powstrzymałyby żadnego forumowicza pieszo;
-biorąc pod uwagę eliptyczne orbity Księżyca to na eliptyczne Wenus jest odrobinę bliżej; na geostacjonarną Ziemi jest dalej niż dla obu tych destynacji;

Biorąc pod uwagę poziom techniczny, że wysyłamy wszystko z planety i gdzieś chcemy skitrać uzbrojenie, które przyczajone znienacka przysoli wrogom naszym umiłowanym to startu z Księżyca trudno nie wykryć (blisko 2km/s zanim będzie można przejść na jakiś słabszy napęd) tymczasem z tajnej bazy zua na Deimosie wystarczy pierdnięcie 4m/s i jeszcze połowa tego żeby wyjść ze studni; o ile wychodzenie ze studni i pozostałe manewry można brać na miniratki to startu nie.
Więc P&D mają przy takiej koncepcji większą istotność niż Księżyc.

Przyjmując że gdzieś tam kiedyś będzie się cokolwiek wytwarzać (terefere - może najpierw skolonizujmy Antarktydę to porozmawiamy o kolejnych levelach) to jaja są jeszcze lepsze, ponieważ koncentracje energii jakie trzeba zapewnić do swawoli z P&D są o dwa rzędy wielkości mniejsze niż te z Księżyca. Czyli jeśli na P&D znajdziemy kapkę wody, którą da się podgrzać solarem to możemy na niej robić orbitę korzystając z czajnika. Na Księżycu nawet jeśli paliwo da się naładować z solara no to trzeba tam wprasować dwa rzędy wielkości większe energie.

Obrazowo - na P&D butelka coli i paczka mentosów to środki przenoszenia na najbliższą planetę.

6 Likes

piatek, piateczek, piatunio.
Juz od samego rana udalo mi sie wmurwic szefa. No bo pogadanka przy kawce o 06:40 rano ze no moze mniejsza wyplata czy cus bo skoro juz nie pracuje na 100% tylko 40% to on chce synergie znalezc.

Mopja odpowiedz znacie - mam pomysla szef - na maksymalna synergie. Redukujemy z 40% na 0% etatu od 01.02.2023 i szef melduje w HRach maksymalna mozliwa optymalizacje kosztowa.

No ale jak to my bysmy chcieli bys na tych 40% jednak wincyj jeszcze przynosil no bo nam sie podoba na 100%.

Biore papierek z wydrukami i mu mowie . Wiesz, popatrzmy na fakty. Ile robie dziennie przychodu ja a ile nastepny za mna drugi efektywnie. Szef. widzisz, tu jest socjalizm. 2 robi polowe mniej a dostaje tylko 10% mniej niz ja. Ja oczekuje na tych 40% podwyzki - tak aby mi sie tu oplacalo.

A jako alternatywe zeby migreny nie bylo to zrobmy inaczej. Zawsze gadacie wszem i wobec, ze wasze koszty wynosza 60% ogolnej sumy taryfowej wyznaczanej przez obliczenia. Wiec bede bardzo grosszugig i chce 20% tylko tego co zrobie, 80% wasze…

No jak to to Ty chcesz na 40% etatu 15.000 CHF miesiecznie zarabiac, no chyba zwariowales…

Tak wiec takowe wyliczenia i propagandy stanowia prawde ekranu. Prawda czasu jest inna zupelnie.

6 Likes

Medicus jak ty im pokazujesz talie łamigłówki finansowe to: albo cię czeka kolosalna przyszłość :+1: bo marnujesz się tam…i jakie to chocki klocki byłbyś w stanie na tym helikopter money zrobić ^^ albo… :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:^^ zbyt niebezpieczne rzeczy opowiadasz :sweat_smile:

3 Likes

Żeby nazwać wariatem gościa który przeprowadził poprawny od strony matematycznej oraz logicznej dowód przyczynowo-skutkowy na podbudowanie własnych żądań to trzeba być w stanie wojny z własnym rozumem.

3 Likes

Korpora medyczna wprowadza synergie synergie synergie i wymyslili ostatnio ze jest open end czyli jako jedyni w okolicy musimy miec rejestracje do 19:30 - no wiec jak do 19:30 zamelduje sie jeszcze 20stu to mamy robic najzwyczajniej jak niemiecka biurwa. Niemiecka biurwa ma tak, ze jak @3r3 przywiezie 8 autokarow pracownikow 5 minut przed zamknieciem Bürgerbüro/Meldeamt to biurwa musi wszystkich ogarnac ktorzy dostana numerek. w ostatni czwatek bylo tak ze sie 7miu zameldowalo do 19:30 i siedzieli do 21:30 sobie w robocie.

Ja nauczony tutaj wpisami @3r3 mowie - nie ma sprawy, ale nie za te pieniadze. Po 20:00 moja stawka x3 albo mowie - przepraszam ,ja mam teraz Notfall i musze opuscic praktyke…

Jestem na czarnej liscie szefa - no jako jedyny Ty sie nie zgadzasz no wez Ty jeden nie badz czarna owca…

A ja mu na to - Chef, du solltest Cochones ghaa, künde mich iiifaaach!

Szybka edycja: piateczek oznacza typowy dzien z kamera wsrod zwierzat. Ale nie pacjentow. Medycznych zwierzat. Sie zobaczy. Kabaret trwa.

4 Likes

pod warunkiem że uda im się dodzwonić. Nie macie wy tam ostatnio problemów technicznych ?

1 Like

nie, to robia profesjonalisci wiec dziala.
wmurwilem szefa dzis 2 raz.

Przyszla pacjentka lat 34 i chce szczepionke na koklusz.
Pytam: zdrowa, alergii brak - tak, tak.

Szczepie zgodnie z oczekiwaniem klienta. Czas 3 minuty, cos jeszcze pomoc? Nie, nie trzeba. milego weekendu.
A w zasadzie powiem Pani, z racji ze Pani przygotowana do wizyty to prosze sprawdzic rachunek bo ja nie zamierzam wpisywac ani konsultancji ani doradzania specjalistycznego 5 minut ani instrukcji ani czego innego. Pani przyszla po szczepienie - prosze popatrzec - rachunek powinien byc na dokladnie CHF 52,85 ( godnie zarabia sie na szczepieniu bo kupuje hurtowo za 30% ceny brutto jako EX-FACTORY PRICE) no wiec narzut ok.

Cyrk czemus nie gadal o powiklaniach i nie policzyl konsultacji 30 minut, porady specjalistycznej - bylo zrobic 198,90 CHF rachunek…

To mu mowie - sam se rob, ja nie.

To sa idioci. Kiedys zrobilem w poprzedniej firmie akcje z Gardasil-em ale jej wlascicielem byl starozakonny - kasowalem tylko za szczepienie nie za wymyslone bzdury i z firmy zrobil sie na 2 tygodnie szczepionkowy Mcdonalds, kasa lala sie strumieniami. Tu jest inna ideologia. Kasuj, klam, kradnij, oszukuj - i bedzie dobrze.

7 Likes

Możliwe że są.

Beeee beee… dzyń dzyń dzyń.

1 Like

wiecie co jest w sistiema najlepsze.
Procedury maja wyceny czasowe.
Moj gerontystan upiera sie aby pisac,pisac, klamac, oszukiwac. Wszystko fajnie.

Biurwenamt po donosiku konkurencji bierze liste z danego dnia (rozliczenia sa czasowe i pyta sie ale jak to - wedle prawdy ekranu wykonaliscie procedur na 1030 proceduro-minut w ciagu dnia a pracujecie 7-21. Czyli oznacza to ze jeden konowau pracowal 17 godzin 10 minut bez przerwy.

No konowau stachanow. Tyle ze - szef dostanie wtedy domiar moze z 2000 CHF grzywny za uchybienia administracyjne a konowau dostanie zarzuty oszustwa i spowodowania szkody w wielkim rozmiarze…

Milej niedzieli.

3 Likes

… oraz zostanie poddany ekstradycji z CH.

nie mów że w robocie siedzisz.

2 Likes

siedzę z rodzina. W domu.

3 Likes

W robocie siedzę ja, a @MedicusHellveticus się leni!
Najwidoczniej nie jest potrzebny do wytwarzania dobrobyta^^

1 Like

owoce Twojej pracy jeZUS ( i biurwenamt podlaczony do tegoz wraz z konowauami).

2 Likes

Jeszcze nie wytrzeźwiałeś po sobocie^^

2 Likes

konowau zadaje prowokacyjne pytanie. Trzezwy, bowiem semaglutyd wymaga zachowania abstynencji.

1 Like

Zusowi? Ja podlegam w innym kraju^^

1 Like

Centralo Biurwienno di Zussato de Republica San Escobari

2 Likes

pacjentkę z zatwardzeniem należy sparować z pacjentem cierpiącym na sraczkę.
Kasując prowizję jak na portal randkowy przystało.

2 Likes

Nie mam już siły. Rzeźnia. Intelektualne dno.

2 Likes