Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Takie czasy, uszy do góry. W wywiadzie jest tak samo.

https://www.youtube.com/watch?v=whAGdO15XSE

Jak się pomyśli, że informacje wywiadu trafiają na biurko Dudały, to nie wiadomo czy straszno czy jednak bardziej śmieszno.

Świat wokół nas parszywieje od dawna.

Za sterami samolotów LOTu siadają piloci przedsiębiorcy (bo linii nie stać na normalne zatrudnienie na warunkach oczekiwanych przez pilotów). Przy stole operacyjnym kroi człowieka chirurg przedsiębiorca, doktor prawa po UJ zostaje prezydentem…

Po prostu: “gorszy pieniądz wypiera lepszy”.

3 Likes

Z pilotami jest ciekawie w kwestii odpowiedzialnosci prawnej.

Wyobraźmy sobie katastrofe w ruchuu lotniczym i stwierdzenie wylacznego błędu pilota. Przewoznik powie- roszczeń dochodzic ze szwagrex loty cywilne sp.z.o.o.

Mamy bumage ULC ze tak.zatrudniac wolno, my jestesmy.poszkodowani nie sprawcy…

2 Likes

Zastanów się jakiego kalibru informacje zdobywa wywiad którego agentów i oficerów Tosiek rozstrzelał w świetle kamer zaledwie kilka kadencji temu. Oraz którzy to pozostali w służbie pracownicy wywiadu awansowani są za odbytu lizanie.

‘o tempora, o mores’ to zawołanie z bardzo długą brodą.

Co w tym prawie jest takiego skomplikowanego żeby się na tym doktoryzować ?

Albo inaczej: gdyby nie doktoraty, łańcuchy, czepki i sukienki to czy w ogóle byłby powód żeby tak się napinać ?
Jedyne co w prawie jest zweryfikowane: ani dekalogu ani szarii nie napisali prawnicy.

warunkiem koniecznym żeby powyższa zasada zadziałała jest ustanowienie oficjalnego (czytaj oszukańczego) kursu wymiany pomiędzy pieniądzem gorszym a lepszym ex caethedra.

Gdyby zagadnienie znalezienia kursu wymiany pozostawić rynkowi to optymalny jego poziom uczyniłby psucie pieniądza procesem dla psujów nieopłacalnym co z kolei spowodowałoby brak motywu do psucia pieniądza.

2 Likes

Fantazjujesz. Dla takich zawodów jak Twój i podobne gdzie ciąży odpowiedzialność osobista nie ma llc, jest pllc, pc i llp.

cyrk. Tanczac z niemiecka i helwecka biurwa podatkowa.
w maju przepracowalem (wysiadujac dupogodziny najczesciej) 360 godzin na oiomie.
realnie moze z 5% czasu os robilem uzytecznego. siedz tu czasowa kurwo i sie nie odzywaj.

wycieklo rozliczenie. podstawowa stawka godzinowa to u nas z zewnetrzej firmy w ramach outsourceingu 125 Euro na godzine brutto. No i jeszcze 45.000 brutto by przezyli, ale ja mialem troche dyzurow 24 godziny i jakby to napisac… no na dodatek te 6 dyzurow to byly dyzury wziete z lapanki a wiec platne x2. po prostu w tych 360 godzinach …144 godziny dyzurow platnych 90% stawki podstawowej ale pomnozone x2. Wyszlo 32400 za dyzury…no i 125 x 27.000 …no prawie 60.000 Euro brutto za miesiac.

Biurwa podatkowa w DE od razu Steuerklasse 6 i nie ma dyskusji, nie zbiednieje, halinkohelga o sprawiedliwosci spolecznej opowiada i ze co to ma znaczyc ze ona ma w dupie umowy miedzynarodowe ze ja mam rezydencje podatkowa w CH…

Biurwa w CH oszalala nawet bardziej - co to ma znaczyc, nie dosc ze w kraju 3go swiata jakim sa DE to jeszcze usländer, jakim cudem po pierwsze w kraju 3 swiata po drugie usländerstwo zarabia tak duzo, tak nie moze byc zeby usländerstwo w jakis Niemczech zarabialo wiecej niz w cywilizowanej Szwajcarii.

Tak nie moze byc wyjedzie se usländerstwo i niech robi co chce ale niech se wyjedzie.

4 Likes

dawać i prosić to rzadkość w naszym świecie.
Dawać, prosić i jeszcze zostać wyrzuconym za drzwi jeszcze mi się nie zdarzyło.

Następnym razem doświadczeni doświadczeniem umówicie się na stawkę minimalną plus różnica w czymśtam wypłacona pod czymśtam ?

1 Like

https://www.instagram.com/reel/Csd3CC2qM5u/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng%3D%3D

koniecznie do obejrzenia

nie trzeba znac niemieckiego…ale… lepiej znac niuanse…

2 Likes

Korzystal ktoś z Was z tych lekarzy online w PL do wystawiania zwolnien?

Na ile czasu max oni teoretycznie moga je wypisać bez krecenia nosem i czy mozecie ktorys serwis szczegolnie polecic?

Ogolnie chodzi mi o taki kwit w UK, ale tutaj takich czarów na necie chyba nie robią (jeśli ktoś coś może doradzić, to proszę o info), wiec mysle nad 1-2 miesiecznym zwolnieniem w PL i tłumaczeniem przez przysięgłego, żeby miało to poważne pieczątki z ziemniaka.

1 Like

Psychiatra od ręki takie konkretne daje za ‘wizytę’ ale przemęczenie, wypalenie, rozpacz i tęsknotę za domem warto umieć. Psychologów chyba trzeba pominąć, bo wydaje mi się, że nie mają uprawnień.

5 Likes

Uważałbym na zwolnienia z psychiatrii, to nie PL

W PL psychiatra pisze zwolnienia pokicjantom i innym co maja np. Bron i nic sie nie dzieje, nikogo nic nie obchodzi.

Na zachodzie zwolnienie od psychiatry czesto odpala sekwencje zdarzen z cyklu ; przygody z rozmaitymi biurwenamtami: a.to dziekujemy za.prawo jazdy i prosimy zaplacic za.nasz czS na analize papiurkow ze musieli Panstwo je dożywotnio oddac, a to prawa rodzicielskie mozna postawic pod znakiem ? … i wiele innych

Ponizej radaru byc a nie systemowi prezenty robic… to jest niczy…w.wieziennej lazni mydelko upuscic

4 Likes

Nie wiem jak w GB ale uwierz, że tu nikt ze służb mundurnych nie idzie do psychola w trakcie potrzeby posiadania dopuszczeń do wewnętrznych rzeczy. Gdy jest podjęta decyzja o odejściu na emeryturę, to hulaj dusza - im więcej papieru, tym czystsza wypłata. Wcześniej za dużo można stracić w przypadku odsunięcia od obowiązków ze względu na stan zdrowia.

A nie wiedziałem, że na wyspach są do tego bonusy.

3 Likes

Oficerowie byli takiej jakości, że mogło to wyjść tylko na dobre.

5 Likes

Lieber,
Danke für deinen Besuch heute bei uns. Xxxxxxx und ich können uns das gut vorstellen. Mit Dr. bin ich so verblieben, dass Du zum 1.8 anfangen könntest. Lohn liegt wahrscheinlich bei 156 000 CHF. Am Anfang würdest Du in die Anästhesie 2-3 Monate eingeführt werden und ab Oktober vermehrt Schmerz machen. Ich sehe hier auch kein Problem, dann machst Du halt im November / Dezember mehr Schmerz und vorher weniger. Ziel ist SSPIM binnen 24 Monaten, dass ist Problemlos möglich!
Ich hoffe das ist in Ordnung für Dich. Einen speziellen Loyalitätsvertrag brauche ich nicht, ich glaube noch immer an die Menschen!
Grüsse
Yyyyyyyyy
Du kannst mich gerne anrufen oder einfach sagen ok, dann lassen wir den Vertrag ausfertigen.

Mam nowa robote . W Szwajcarii Za grosze w porownaniu do tego co w Niemczech ale inne warunki. Pieniadze to nie wszystko…

3 Likes

brzmi interesująco. A konkretnie to co on miał na myśli ?

Elektrowstrząsy ? Pajalnik w żopu ? Wiercenie kolan ? Manicure szczypcami ? Rąbankę tasakiem ? Oklep batem ? Kastetem ?

2 Likes

Znasz się na rzeczy ,)

2 Likes

Znaczy poniedziałek jest. Poczekamy dwa tygodnie i…

3 Likes

A jak ta anestezja ma się do trwałej utraty zdolności kognitywnych? [1] i [2]

2 Likes

wzialem robote w CH

24 dni kalendarzowe urlopu ( w DE jest 38 na etacie plus 3 za prace w godzinach nocnych plus 1 za niepalenie papierosow etc. Kiedys liczylem ze 48 dni uzbieralem na etacie w roku urlopu za prace w nocy w nadgodzinach etc…i dodatkowo w DE jest wiecej dni wolnych od pracy niz w CH)

Warunki w CH: ( zebyscie sobie nie mysleli, ze jak Szwajcaria to… (tydzien pracy w CH to 50 godzin dla lekarzy i to jest absolutne minimum.)

  • Funktion: Oberarzt Anästhesie und Intensivmedizin
  • Vertragsbeginn: 01.08.2023
  • Pensum: 100% (50% Anästhesie, 50% Intensivstation)
  • Ausbildungsstart Intensivstation beginnt im November 2023
  • Lohn: 156’500 Fr. bei 100% (Vertragslohn 136’500 Fr. + individueller Leistungslohn 20’000 Fr. pro Jahr bei 100%)

Diese Bestätigung gilt als verbindliche Zusage. Die vollständigen Vertragsunterlagen werden Sie in Kürze per Post zugestellt erhalten.

Gerne dürfen Sie mich bei Fragen oder Unklarheiten kontaktieren.

No i dwa pytania. Jak to jest ze w DE, kraju dla helwetow 3go swiata mozna zarobic 60.000 EUR miesiecznie brutto? To oczywiscie kuriozum freelancera, bo etatowcy w DE maja 7000-9000 EUR brutto. Ale tydzien pracy w DE dla lekarza to 38godzin. Za dyzury jest 90% platne plus dodatek nocny plus swiateczny jak w niedziele to 15% za godzine a czasami 25% …wiec nie ejst tak zle. Pracujac w DE 50 godzin tygodniowo wychodzi sie na etacie w DE na 11.200 EUR brutto. 11.200 brutto w DE nawet przy chorych stawkach giermanskiej finanzamtbiurwy to nie jest wcale mauo. No ok, boli ale…no da sie na chlebek z maselkiem miec.

Tutaj mi daja teoretycznie 12.038CHF miesiecznie brutto (w CH jest 13 pensji) ale… przedszkole to 5000CHF miesiecznie wiec…podatek niski - zostanie z tego 12 tysiecy jakies 9 minus przedszkole minus paliwo…zonko zaplac prosze czynsz bo golodupiec nie ma…

A tu jeszce uwaga - te 20.000 to daja od siebie i musze uwazac czy aby nie bylo tak ze te 20.000 zobacze jak knur gwiazdy…no zobacze, jak knura obuchem siekiery zdziela przed swiniobiciem - bo tam moze byc warunek ze tak, ale jesli nie bedzie skarg/uwag/innych Anmerkungen.

Inaczej jeszcze - 10 lat temu rozmowa o prace zaczynala sie od 250.000 CHF rocznie brutto. Tak bylo 10 lat temu, kiedy inflacja byla niska.

Teraz musze wychodzic z zalozenia, ze wyplazt bedzie 136500 CHF /13 brutto czyli ze miesiecznie bedzie 10500CHF brutto za 50 godzin czyli jakies 52,50CHF brutto/h

Jak to sie ma do 125 EUR/h brutto? A jeszcze niech tylko sie odezwe…to mnie zamienia na inny model, bo lekarzy na rynku jest tyle, ze za 6000CHF miesiecznie brutto tez zgadzaja sie robic…

Zastanawiam sie czy w ogole tam isc i zaczynac. No nie podobasz mi sie, nie podobasz mi sie, moja umowo o prace.

W DE, 18 kilometrow od granic yzaoferowali mi za 50 godzin tygodniowo 25000 EUR miesiecznie brutto przy umowie na 12 tygodni bez urlopu …no i nawet przy podatkach to …jakby powiedziec - racjonalnie wybor bylby oczywisty nawet jesli te 50 godzin tyralbym caly czas to przynajmniej wiadomo za co…

Tak wiec nie myslcie sobie ze na mitycznym zachodzie jest tak kolorowo. Za te pensje 156500CHF to w PL wielu anestezjologow powie - nie chce mi sie wstawac z lozka, bo oni na takim obciazeniu to tyle samo zarobia w PL a podatki i koszty zycia inne jakby.

i uwaga, ten wpis nie jest narzekanctwem, to opis tego co sie dostaje dzis a co bylo kiedys. 10 lat temu ti nie tak dawno jeszcze.

Jesli trend sie utrzyma, to sprzataczka bedzie zarabiala wiecej,

6 Likes

dopóki nie podpiszesz umowy możesz jeszcze zmienić zdanie i wybrać DE tuż przy granicy

2 Likes

z DE fachowcy wieją. Z CH jeszcze nie.

Twoi koledzy w DDR robiący na etacie też tego nie rozumieją. Ale teraz masz już doświadczenia zarówno jeśli o strukturę kosztów własnych etatowca jak i freelancera chodzi. Możesz więc porównać.

Ogólnie: różnica pomiędzy ceną spot i ceną kontraktu futures jest miarą ryzyka. Jeśli dostawcy i klienci na danym rynku dochodzą do wniosku że czasy mamy niestabilne wtedy ryzyko rośnie: futuresy tanieją a dostawy natychmiastowe drożeją.

W przypadku freelancerów i etatowców różnica w ich stawkach sugeruje że lekarze się w DE skończyli. A przynajmniej lekarze gotowi pracować w DE na etacie. Z punktu widzenia etatowców freelancerzy mogą być również uznawani za łamistrajków ściąganych do wytrącenia argumentów związkowcom zanim strajk się rozpocznie.

Jakbyś nie miał rodziny to kupiłbyś sobie zapewne kampera i jeździł od jednego do drugiego lazaretu, na zimę kampera parkując gdzieś na Cyprze albo w innym Egipcie. Albo w Omanie.

8 Likes