Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Ciągnąc wykres na liczeniu od nacięcia kilku kresek na korze do dziś jest pik na gamingu.
Krótki i już się najwidoczniej skończył.

Ta? A ja pamiętam pierwsze gpu że były do cada…
A do gamingu jak wprowadzono pierwszy dodatek to były akceleratory do szlifowania obrazu.

Bo hopsztylion tranzystorów to nie science - to już granted. Należy się jak kurczak w kfc.

O ile ten pilot lata wysoko, bo w śmigłowcach wystąpiły problemiki.

2 Likes

I bez tego dawali radę :wink:

4 Likes

fajny park rozrywki :wink:
to powinno byc w kazdym duzym miescie zamiast karuzel i dibelskich kół :smiley:

2 Likes

Czy w przypadku inconelu mozemy mówic o pasywacji?

1 Like

A co się takiemu temu inconelu stało, że po stosunku jest zdegenerowany i jeszcze go nazywamy inconelem, a pasywacja by mu w czymś pomogła?
Jeśli już uparłeś się na “spawanie” inconelu to w rejonie SWC owszem - można. Ale przyjmij iż raczej dopuściłeś się tam zbrodni i harm is already done.

1 Like

Apple M2:) z resztą dlaczego ma się sprzedawać jak 2 lata temu ludzie zrobili zakupów laptopów na zapas. To jeszcze nie pora na wymianę.

AMD przegapiło AI ostatnie 10+ lat (Theano 2007, ale CUDA support od 2012, TF 2015, CNTK 2014, pyTorch 2015 ) . Niby Cuda jest z 2007 a OpenCL z 2009 ale OpenCL jak ssał tak ssie i dopiero od niedawna są porty frameworków MLowych i z resztą ciągle jest z nimi pod górkę. Problem jest nawet bardzej softwareowy niz hardwareowy. A dokładniej przypomina kwestię javascriptu pod IE czy Chromem. Wszystko jest pisane pod mainstream nawet jak robi to źle, bo to jest standart. Trudno się przebić przy małych nakładach. W erze czystego gamingu ATI Radeon radziło sobie bardzo dobrze. Nawet w erze wczesnego kopactwa bitcoinow radziło sobie dobrze, po prostu było do tyłu z ML i przegrało. Nvidia lepiej obstawiła z której strony będzie chleb masłem posmarowany. Z resztą z tej epoki (2015) leży u nas w korpo cała szafa Titan Black, kiedyś była to topowa karta do obliczeń na fp64, więc przed epoką klastrów nakupiliśmy jej na zapas i dziś z racji tego że to tylko Cuda-compat 3.5 bez fp16 to leży i mogłibyśmy robić z tego instalacje artystyczno-cyberpunkowe.

Z resztą teraz AMD zaczyna nadganiać tym, że ma karty z większą ilością ramu (chwilowo wahadło z TFLOPsów przesuneło się na transfer z RAMu).

tak

Zwłaszcza, że wąśkim gardłem gaminigu nie jest obecnie GPU (grafika jest na tyle dobra, że krótkowidzom nie robie różnicy dodatkowe 8k z 4k). Problemem jest skala złożoności gier AAA. Tzn po Wieśku 3 i GTA 5 każda następna interacja wychodzi gorzej.

Od lat panuje przekonanie, że tuż za rogiem czeka gaminig w VR… i o ile Half-life Alyx jest świetny, to nic z tego póki co nie ma. Za mało wartości dodanej, za trudny development. Ponad 50% dochodu z gaminigu to mobile/web/casual gaminig. Klasyczne AAA to jakieś 15-20%. Gry nie są już dla pryszczatych nastolatków, są albo dla ich mamusi albo kilkulatków, w obu przypadkach zoptymalizowane na generowanie maksymalnego uzależnienia przy minimum kosztów i czesania na mikrotransakcjach.

4 Likes

pyTorch to mnie dopiero do pasji doprowadził, ile razy w tygodniu można zmieniać dependency?!

Czyli jest źle^^

Ja już w okolicach 2k jestem ukontentowany ponad miarę.
Gdzieś tak przy 1,6 zaczyna mnie kłuć metryka w obrazie.

Dobrze że aż tak daleko im się udało zapachnąć ten wózek.

Za pięć lat będziemy mieli netto+ fuzję termojądrową. I tak od 40 lat^^

Zapewne dlatego powstaje dużo produkcji darmowych, niszowych.

1 Like

ee… Akurat AMD wypuściło proca, gdzie chwalą się lepszą wydajnością zapomniałem jaki to model, ale to APU ma ich najnowsze rdzenie i całkiem mocną grafę w najnowszej wersji. Apple po prostu przyatakowało z “niespodziewanej” strony i zerwało niskie owocki. Imho na dłuższą metę nie maja szans z Intel/AMD.

Nie wiem czy słyszałeś, ale intel proponuje małą ‘reformę’ 486, pozbycie się części bagażu z zeszłego wieku, zapewne przy okazji zrobią fixed length instructions. Upośledzenie 486 w stosunku do Arm będzie naprawdę niewielkie.

tematem ostatnich lat jest raytracing. I największa korzyścią jest uproszczenie/potanienie procesu produkcji duzych produkcji gierowych (nie trzeba się bawić w wypalanie cieni czy global illumination w teksturach - wszystko liczone w realtime, szybka iteracja dla designerów). Prawdopodobnie wspomoze to tez enginy do fizyki (akceleracja wykrywania kolizji - drzewa BVH)

i tak juz chyba zostanie, zamiast pudrowac trupa AMD zaczeło temat na nowo

to ma byc ich konkurencja dla CUDA, tylko opensource
https://www.amd.com/en/graphics/servers-solutions-rocm

intel tez jakiś swoj stack niby stworzył, ale jakos nie widzę, aby się przyjmowało. To chyba sytuacja ‘winner takes it all’

1 Like

31 latek ürzyszedl na parking lazaretu bo zle sie czul.

Padł. Masywny. Krwotok do pnia mozgu.krwiak w.pniu mozgu to w zasadzie przekazanie do oddzialu niebianskiego.

Klinuje wlasnie sobie migdaly mozdzku w otwor potyliczny. Neuroradiolodzy robia.co sie da…

Neurochirurg za chwile zalozy drenaż do komory mozgu.

2 Likes

Przypomnijmy że już raz ścięli zoo instrukcji i okazało się to bardzo pomocne.

Dalej jedna trzeba zachować otwartą architekturę i uniwersalność. Bo będzie obchodzenia jeża naokoło.

A co to komu przeszkadzało? Fajna zabawa była^^

Tymczasem wiele kier powstaje bez oświetlenia w ogóle, bo to nieszczególnie miało wady.

Się nie rozpędzaj! Tu chodzi o złożoność obiektów.
Punkt czy inia vs bryła to jeszcze jak Cię mogę, ale stos brył vs stos brył to jest “kilka” linijek.
Gdyby coś takiego rozwiązano to najpierw zeżarłyby to cady.

Zombie?

Odbarczenie wzrastajacego cisnienia w puszce bo mozg potrzebuje cerebral blood flow

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0920379610002425

coś w ten deseń?

1 Like

W uproszczeniu kulistosymetrycznym tak.
Tylko tekst masz o geometrii rozmytej, tam są inne bolączki. Na tę chwilę prostsze kłopociki związane z ziarnistością zliczania są zwykłymi problemikami “ile razy trzeba liczyć”.

Jeśli szukamy wzorków uproszczonych to odpowiedź jest w ostatnim tekście:
-robisz ai, która uczy się relacji z obiektami na podstawie normalnego, powolnego liczenia jako bazy prawidłowych odpowiedzi;
-ewoluuje uproszczony wzorek/tablicę;
-silnik jedzie relacje dopasowując po uzyskanym modelu;

Czyli zaszywasz ai udającą uproszczoną oczekiwaną kolizję nierozróżnialną dla użytkownika.
Natomiast w zastosowaniach inżynieryjnych na szybko owszem, a później już normalnym algo żeby sprawdzić czy to nie gliczuje.

2 Likes

Trzymajcie kciuki. Ide rozmawiac z jego zona. 2 dzieci tu tez jest. On jest na stole.
Gumowe nogi. Strasznie nie lubie takich rozmow. Na szczescie dzieci nie pytaly, gdzie tata…

3 Likes

Bantustany pomogą rynkowi. W tym roku nauczyciele mają dostać dotacje na latpopy do nauczania zdalnego. Powinny być też na DeLoreany, żeby mogli je wykorzystać w 2020.

2 Likes

Zastanawiam sie powoli,czy nie isc na biurwienny etacik do Bundespolizei.

9000 euro brutto ale…praca zdalna…i niewiele sie robi. No i w domu siedzi. No i dzieci ubezpieczone. A i wysluga lat leci…no.i wolno.dorobic…

5 Likes

A minusy?

2 Likes

Nie lubie byc biurwa. Pewnie to jest.jak.w zyciu czyli jak w reklamie a potem realia.

W reklamie przygody w praktyce biurko zawalone papierami i nakurwiaj doktor Bescheinigung dla naszych Halinkohelg.

badaj kandydatów do sluzby, rob badania.okresowe pilnuj papiurkow.

3 Likes

Poszedłbym. Wywalałbym pod byle pretekstem każdego, który nie ma pociągu do granatników, to znaczy głośników. Reszcie bym podbijał zgody na kolekcjonerską, bo chyba w sportowej się to nie mieści…

2 Likes

Ty myslisz ze dzis wolno kogos wyrzucic?
Moje znajome funkcjonariusze mowia, ze mlodzi nadaja sie do sluzby jeszcze mniej niz oni.

Puerwsza odmowa masz dywanik. Pare odmow i wylot.

Komendant nie pozwoli na braki kadrowe.

A skoro policja szuka to znaczy ze…co ro za praca ze szukają skoro atrakcyjna niby?

1 Like