Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Uprzejmie zawiadamiam, że kondensatory nie mają monitorów ani wtyczek.
Z kondensatora wychodzą nóżki - najczęściej dwie. To jest element przewodu, który zbiera ładunek i w trakcie tego zbierania robi różne fiki miki z polem magnetycznym, zauważalne jeśli różnica potencjałów jest godna.

2 Likes

Ale ja znam kondensator… c równa się ro razy…d przez s…

A to są ficzery do niego .

Każdy Defibrylator jest kondensatorem. Niektóre są.super…

1 Like

zamiennik zatem:

~200 zeta za 1F pojemności, napędzany 12 V DC.

1 Like

No nie. Tak, samo jak samochód nie jest silnikiem. A człowiek nie jest sercem :wink:
Kondensator jest elementem wykonawczym, istotną częścią systemu, jakim jest, w tym przypadku, defibrylator.

1 Like

Każdy Defibrylator jest de facto kondensatorem względnie superkondendatorem ale nie każdy kondensator względnie superkondensator jest defibrylatorem.

Zadowoleni?

1 Like

Zaraz nam opowiesz czym się różni paralizator od defibrylatora, i tym że defibrylator mierzy kiedy zwolnić obciążenie na pacjenta aby serduszko popchnąć, a w paralizatorach jeszcze nie stosują tego modułu, aby spuścić prąd ze złośliwością aby system zatrzymać.

1 Like

kolorem munduru operatora.

6 Likes

Zależy na którym oddziale Napoleonie^^

2 Likes

A siedzieć na bombie niebezpiecznie, jak uczy zdjęcie powyżej.

2 Likes

W lazarecie mamy telefony komórkowe służbowe.

Ordynatorzy mają iPhone pro max najnowsze i im wymieniają na obecną wersję a my mamy shitsungi Xcover pro.

Możemy dzwonić po całym świecie.

No ale wiecie rozumiecie…

Jakby to było zrobione porządnie to na każdym piętrze czy w każdym zaułku byłaby pikokomorka względnie repeater sygnału LTE/5G w ramach wydzielonego LAC i cała zabawa w voice over new radio.

Na polbiednie mogliby wydzielić kanały na VoWiFi bo jest korporacyjna sieć wifi i mesh w niej.

Jak się domyślacie zrobiono tak jak klient chciał. Po taniości to ma tanio. Połączenia nasze wewnątrz szpitala lecą przez publiczna sieć komórkowa a co publiczne to jak dom publiczny czyli burdel.

Jako że telefonów jest ponad 3000 na małym obszarze to wypadało by postawić eNode B ale… Nie chcemy też ma być tanio.

No wiec zrobiono że my dzwonimy w ramach VoLTE ale przez natywnie zainstalowana aplikacje .ona to szyfruje i z jakością kodeka half Rate puszcza.

No i tam gdzie jest LTE to jeszcze działa .

Ale tam gdzie LTE jest ale jest obciążone to nie działa.

No i loguje do austriackiej sieci do roamingu. Chcecie tanio macie tanio.

A wczoraj producent stwierdził że zrobi update apki do naszego VoiP over LTE…

Tyle że zapomniał że my nie mamy uprawnień grzebać w firmware smartfona.

Cyrk dziś bo półmroku temu wywalono działająca centralkę cyfrowa w cholere. Na wuj telefony na biurkach jak my jesteśmy woke z mobilnymi…

4 Likes

Znaczy się, wróciliście do starego “pani Basiu, pani pójdzie poszukać doktora”.

7 Likes

A takowa scenę pamiętacie - mój mąż jest z zawodu dyrektorem? Można byłoby zrobić - mój mąż jest z zawodu ordynatorem. Tak aby ducha czasu oddać.

Mój przełożony w.czasienprqcy chodzi po galeriach na zakupy i…zadowolony.

@3r3 też byłby zadowolony, jakby mu 700.000chf rocznie plus bonusy za siedzenie w komisjach płacono. Za samo bycie specjalista od anestezjologicznego IT ma co najmniej 15 procent dodatku. Komisji w których towarzysz ordynator nie siedzi doliczyć się nie mogę . Za siedzenie w każdej diety dodatki etc.

No i fajnie jest. Fajnie jest być dyrektorem czy ordynatorem a tutaj na forum anarchiści biurwienia nie lubią no.

Siódma trzydzieści osiem. Skończyło się pierwsze z posiedzeń z cyklu o szopenie pierdolenie miało wprawdzie o 07:15 no ale…Wicie rozumiecie…teraz wszyscy na kawusi. Wszyscy srogo wkurwieni bo trzeba pójść na blok operacyjny i pacjentow znieczulic a… Już o 09:00 jest tak zwane Znüni…

A o 11:30 kafeteria otwarta i obiadek.

Młody znowu jestem. Welcome to Swiss PRL

1 Like

Anyway. Ostatnio mi się pomerdalo i nie poszedłem do roboty w Swiss medycznej spółdzielni produkcyjnej no i pojechałem do roboty do Niemiec na dobe. Nikt nie zauważył że mnie nie ma.

4 Likes

Toć gospodarz cały czas mówi, że dobrego majstra teraz ze świecą szukać trzeba :face_with_hand_over_mouth:

3 Likes

Czyli zapłacone i tu i tu? Znaczy się nadgodziny za bilokację^^

2 Likes

Moja pensja w Szwajcarii to jest splunięcie w twarz.

Coś czasami wspominają że mają być obniżki 15% od nowego 2024 roku bo sytuacja ciężka.

Więc zaszczekałem że mam projekt jeszcze lepszy. Obniżka mojej pensji o 100% z równoczesną obniżka pracy ze 100 procent etatu do zero procent. Można pokazać synergie kosztowe i premie skasować .

Jestem szarym anestezjologicznym maleńkim trybikiem. Takie muszą się szybko kręcić szybko się zużywają i szybko podlegają wymianie.

Mój szef ordynator nie ma żadnych powodów do narzekania. Zresztą od czwartku go nie widzieliśmy zeszłego. W robocie był tzn. Na jakieś posiedzenie komisji przyjechał bo nawet dzwonił

Edycja. Mój szef jest teraz na Weiterbildung na Galapagos.

Wracam do aktywności blogowej.

5 Likes

Umie wprowadzić komputer w stan uśpienia?

4 Likes

Nie wiem,
Wiem za to ze on nie wiedzial, ze w windows nie trzeba restartowac terminala po tym, jak user sie nie wyloguje a system go po okresie bezczynnosci wyloguje samemu,

Jak widzial ze na tej stacji roboczej zalogowany jest Hellveticus to resetowal. Jak mu pokazalem ze zalogowac sie mozna bez to oniemial.

Ale to on dostaje dodatek za bycie specjalista.

3 Likes

08:43Uhr
przyszedłem do szwajcarskiej tak zwanej pracy. Na 7 rano.

No i okazuje sie ze roboty dla mnie ni ma. Moze jakis homeoffice se zrobi, nie potrzeba nam usländerstwa dziś tutaj.

Jest po 5ciu anestezjologow na 1 sale. No i…robie… execute ić_se_stont.exe than go to German Border.msi bowiem

O 07:07 zadzwonil telefon z Niemiec czy nie mam przypadkiem wolnego bo moglbym za 180 EUR/h brutto przyjechac i licza od 06:00 Uhr bo dojazd przez Austrie…no zebym do jutra do 22:00 zostal.

W ten sposób wychodzi ze ja w te niemieckie 40 godzin zarobie sobie brutto wiecej niz przez 2 tygodnie hellweckiej pracy. No a teraz mam kawusie w DE bo sobie zrobiłem narkoze i pielęgniarka sobie siedzi i pilnuje.

Bez stekania nie jest zle. Szef moj szwajcarski zadzwonił do mnie solidnie naprany o 3 rano i cos belkotal, ale mial tyle promili ze nie zrozumialem co,

5 Likes

opanowałeś sztukę bilokacji zatem. Gratulacje.

4 Likes