Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

A przycisk ‘reply to sender’ rękawicą zbroi w donosicielski pysk w takich mailach nie działa? Czy helweci mają jakąś inną anatomię, której nie znasz i nie wiesz w co trafić? Albo choć do odszczeknięcia o robocie dodać, że jutro będzie szukał też numeru do straży pożarnej… No tak odejść niezapamiętanym, nie wyryć się zgłoskami złotymi?

Anyway, szacunek za podejście medyczne nie systemowe do człowieka po drugiej stronie łóżka, ode mnie brawo.

4 Likes

Mobbuja mi jednego Niemca. Lekarza rezydenta. Jak opuszcza salę to lecą.teksty.o nim że to idiota i tak dalej ze tylko przeszkadza.

Jak się wmieszam to cyrk bedzie bo się wyprą.

Poszedłem ostatnio do szefa i mu mówię że …no jest tak ciężko troszkę bo pielęgniarki…

A on do mnie znacząco: mam najlepsze pielęgniarki anestezjologiczne nie tylko w całej Szwajcarii ale w Europie nikt nie ma lepszych…

No.i temat trzeba było natychmiast zmienić. One i oni mogą nam wejść na łeb i za przeproszeniem nasrać i nie będzie konsekwencji. No chyba że ten komu narobia się poskarży. To się go wypierdoli.

3 Likes

Nie masz lekko medyku. Co do zmianach w postepowaniu lekarzy odnosnie starszych chorych to zmiany przyspieszaja również w rp.

Dwa linki dla Ciebie

https://www.mp.pl/oit/wytyczne/320177,zapobieganie-terapii-daremnej-u-doroslych-chorych-umierajacych-w-szpitalu

I omowienie tego dokumentu, posluchaj calosci… lub od 4 minuty
https://youtu.be/wDhr4u0Rg4k

2 Likes

Dwa obrazy mówiące wie ej niż 1000 słów


Na pierwszym . Przejściowy brak sterylnych zestawów bo polipropylenu do ich produkcji brak bo był z ruskiej niekoszernej ropy. Inny niby jest ale 28 razy drożej sobie de-iwanizacje liczą.

Od 2 miesięcy zepsuty prysznic. Nie naprawiony bo w lazarecie się technicy pozwalniali a jak rozpisano ofertę że mamy do naprawienia to się oferty prywaciarzy nie podobały bo były zbyt drogie. Teraz to prywaciarze nie odbierają od dzialu technicznego lazaretu telefonów a na pisma nie odpisują

Miasto powyżej 100.000 w Badeni-Württembergii

5 Likes

@Medyku
Wodz moj, italiano co to zapuscil korzenie w Szwajcarii, powiada mi ze lokalna biurwa zaproszenia na badania mu sle bo mu na zyciogodzinach wybilo 50 lat.
I tak przypomnialy mi sie twe bajania o synergiach. Ciekaw jestem czy to tez swiatly synergiczny plan z Twojej perspektywy ^^ czy biurwent jeszcze nie zdarzyl wypaczyc rego rewiru?

1 Like

to niech sie cieszy, ze nie zlapano go na jakims delikcie typu 0 0,01 promila wiecej…
bo z tego masa biurwenamtow zyje i to biurwenamt decyduje o kursach i inynch, aby mogl po okresie kary znowu,

pakiet kursow mozesz dostac za przekroczenie prędkości

Na dyzurze Pan 55 lat z ciezkim reumatyzmem, leczony przed laty zwiazkami zlota,
Rozwinal niewydolnosc watroby. No i teraz w nocy na oiomie pod respiratorem bo niewydfolna watroba zrobila marskosc i krwawienie z zylakow przelyku.

Zylaki zaklipsowal endowkopowo doktor.

Wzialem o 2 nad ranem naklulem brzuch jak balon i stopniowo upuscilem do rana 5 litrow plynu, ma ascites, nie moglem wszystkiego upuscic bo by mu sie naczynia rozszerzyly i skrwawilby sie do wlasnych naczyn trzewnych, przetoka jamy otrzewnowej ze srodowiskiem zewnetrznym w marskosci watroby to ryzyko zakazenia tejze,

Tak nie do konca fajnie bo…nie mamy betaseptu. Zdrozal kilkanascie razy i szpitale go nie zamawiaja. Okazuje sie ze skladniki czynne jodoorganiczne produkowane sa w uwaga Permskich Zakladach Chemicznych, tych samych co kiedys glowice do pociskow balistycznych robily,

No wiec zwyklym bezbarwnym octaniseptem robimy bo bodajze indyjski jodoorganiczny jest za drogi. Mikroby sa zadowolone,.

Pacjent pod respiratorem gdzie przez otrzewna do brzucha przesacza sie wszystko na zasadzie zwyklej osmozy, coz, krzepniecie nie bylo idealne ale naklulem igla brzuch i wlozylem silikonowy kateter, zaczelo sie lac zolciotkie. w ciagu 6 godzin 5 litrow. Wczesniej przestaly funkcjonowac nerki, po punkcji zaczely podejmowa cprace, teraz w zasadzie zaczyna sie kompensowac, ale komplikacje nadchodza…zagoraczkowal wiec pewnie infekcja szpitalna albo cos…

Zalozylem cewnik centralny do zyly podobojczykowej. Uzupelnilem albuminy…

Pacjent powinien w spokoju tak ze 3 dni pod respiratorem sobie pospac, aby sie zaklipsowane klamerkami zylaki pozaklejaly skrzepami…

Niestety. Wojny wymagaja ofiar… Mamy wezyki do kroplowek i strzykawek. Kiedys robiono je w Europie z ruskiej ropy. Njet, nie nada.

No a ze zamiennika nie ma to wzieto wezyki z Pakistanu. Europejskie byly bezszwowe. Tymczasem pakistanskie sa tanie i maja szew. Roznie zgrzany jak to sie wczoraj okazalo.

No i powoinien na mleku majkela jacksona spac. Powinien. Ale… Cisnienie perfuzora spowodowalo pekniecie polisterynowego elementu na szwie, perfuzor podawal okolo 1/3. Moj pacjent sie obudzil i zaczal kaszlec…Wyciagnalem rure, rozekstunbowany

Za chwile ciezka przeprawa o rokowaniach. Ale udalo mi sie go w nocy przeciagnac i o dziwo- spokojnie bez bolu rozmawia z rodzina i innymi,

Update 16:20. Pacjent zyje i ma sie dobrze, nie zakrwawil mimo wczesniejszej ekstubacji. Raczej dociagnie do przeszczepu watroby jesli nic sie niespodziewanego nie stanie.

3 Likes

Dzisiaj jestem w Klinik Belair w Szafuzie, jako freelancer. Zostałem wysłany przez mój wielki kantonalny do innego kantonu i mam zobaczyć jak się w prywacie pracuje .

No i się tak pracuje że…

W piatek ma być głosowanie podobno nad karami dla tego pracownika, co się nie dostosuje. Bo dyrekcją jest postępowa .

Uświadomiono mnie że nie wolno powiedzieć mleko kobiece tylko mleko ludzkie nie wolno mówić o płci dziecka tylko dziecko.

No i zwracamy się poprzez Man nehme, man bringe man mache.

Muurwa, nasza partia ma plan świetlistej przyszłości dla nas.

Edycja. Nie wolno mówić rodzic jeden rodzic 2 bo to po pierwsze opresyjnie sugeruje płeć a po drugie numery zwiększają hierarchiczność i dyskryminację .

Czy na sali jest psychiatra ???

5 Likes

a co to zmieni ?

Większości wsadzić się nie da - zabraknie strażników, sprzątaczek oraz kalifaktorów.

2 Likes

Ma - czego nie zrozumiałeś?

Nie ma - już rozumiesz?
Jak mu się pielęgniarki zwolnią to…

Brak załącznika.

U wariatów?!

2 Likes

u wariatów na sali psychiatry nie ma.
Siedzi w kanciapie, z pielęgniarkami.

1 Like

Twelve Monkeys - The mental institution

1 Like

Jeden normalny się znalazł.

https://www.youtube.com/watch?v=Dtc58sTsTpE

Dziś spalił się defibrylator. Przy zabiegu kardiowersji poszedł dymek. Zaawansowany kondensator padł.

Serwis mówi nie da się naprawić.

Nowy będzie dostarczony może za rok. No nie ma.

Cyrk

2 Likes

Podaj parametry, poszukamy ^^

1 Like

Ze wstydu.

Co Ty mi pier… co jest zaawansowanego w kondensatorze? Znaczy pojemność miał mocno upakowaną i był wyjątkowo stabilny. Aż uleciał z niego życiodajny dymek odpowiedzialny za służbę homo sapkom.
Kondensator rozpoznał, że nie jesteście sapiens i się zbuntował.

To medyczne, masz takich wiadro, ale na ten akurat musi być jeszcze papier toaletowy certyfikatów. Jak ma dużo certyfek to naaapeeeewno nie padnie. Jak cała systiema.

Zatem trzeba tylko zostawić stare opakowanie kondensatora przemysłowego z naklejkami?

1 Like

W praktyce naklejkę^^

Kondensatory to potrafią napłatać figli…
Kondensatorbatterie hatte Feuer gefangen
U nas w firmie niedawno taki spowodował pożar i straty na kilka milionów €.
W obu przypadkach poszło o przyoszczędzanie na przeglądach i naprawach okresowych…

Jak biruwa od tabelek będzie decydowała co kupić i jakie systemy dodatkowe do tego zastosować, to na pewno ^^

1 Like

To kondensator spowodował pożar czy umyślnie zrobił to księgowy?

Wtedy mamy pożary - już takie miałem jak ucięli z z moich etat odpowiedzialnego za utrzymanie maszyny w ruchu. Więc nikt jej nie czyści, szlifowali aluminium no i …

1 Like

Kondensator wygląda tak, ma monitor i kilka wtyczek.
Kondensatorek z Monitorkiem

4 Likes