Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Na ścianę w ramki!

4 Likes


Pocisk artyleryjski w odbytnicy i okrężnicy zstępującej.

Autoerotycznie na dyżurze.
Kampfmittelbeseitigungsdienst zbiera się do akcji.

1 Like

No i chyba mnie wy-ebia…
Około 22:00 wczoraj dano mi pacjentkę lat 70 na umarcie .

Nawet nie piękna sepsa a Wstrząs septyczny w przebiegu cukrzycy i zapalenia pęcherza. Majonez wylewał się przez cewnik, taka piuria była.

Pani nieprzytomna, oddech tzw. Schnappatmung, ciśnienie 60/20…typowa agonia.

Weź ją na stację pośrednia bo na oiom nie wolno bo tam będą w depresji jak im zwłoki przyjmiemy no i nie rób za dużo . Żadnych cewników centralnych no…

Wkurwiłem się i mówię skoro nie mogę robić niczego to po wuj ona u mnie, morfina i na oddziale niech umiera.

Nie, oddział musi mieć lepszą statystykę a na stacji pośredniej w tym miesiącu jest super to jedna może.tam.umrzechtx.i gra i buczy cyferki pikne som .

Patrzę w papiery jak ja leczono i oczom nie wierzę .

Antybiotyk od wielu hospitalizacji ten sam, wszystko bez sensu.

No więc zmieniłem na.inny, dałem płyny zakładając 2 dodatkowe kaniule bo nie wolno było dojścia centralnego założyć …no i katecholaminy wysoko.

O drugiej w nocy pani zaczęła siedzieć na kancie łóżka i domagać się atencji bo jej się nudzić zaczęło.

O czwartej telefon czemu wszystko pozmieniałem i pochui przecie umrzeć miała .

Byłem przed chwilą. Pani sobie.lezy w łóżku, je musli i chce oglądac telewizję.

No i zjeba i wkurw jest ogromny bo szanowni uczeni koledzy mieli plan a ja ów plan spierdolilem dobra stara niemiecka szkoła leczenia wstrząsu septycznego.

Pani poprawiala się klinicznie z każdą minutą .

No nie tak miało być . Jak akademik lokalny mówi to tak ma być i dostosuj się lajzo.

9 Likes

Masz na to kwity wszystko? Ty powinieneś chodzić z kamerą przyczepioną jak amerykańska policja. I mikrofon / dyktafon…

Pani się dowie, że uniknęła śmierci?

2 Likes

Kwity nie mają znaczenia - prokurator nie oskarży ordynatora bo w akcie zemsty ordynator zabije matkę prokuratora po przyjęciu jej na swój oddział. A jeśli nie on osobiście to jego kolega ordynator ze szpitala w sąsiednim kantonie.

Winda windzie liny nie przegryzie.

6 Likes

Bardziej myślałem o Medyku, bo mu jeszcze coś przyklepią za to… żeby miał dupochron.

3 Likes

Takie rzeczy nie maja znaczenia. Owoce zatrutego drzewa.

Przeraza mnie zupelnie co innego. Zupelna bezmozgowosc kolezanek i kolegow i poddanie sie tak zwanym autorytetom.

Panienka lekarka z diabetologii oraz jej kolezanka z interny mowi do mnie. Tylko wez zrob to bo tak chce nasz przelozony,

One to bezrefleksyjnie przyjmują. Taki mamy klimat. Badz mila, nie myśl, nie zastanawiaj się nad sensownością poleceń, wykonuj je bezrefleksyjnie…

No i im sie przyjelo. Jak jest jakis problem jakikolwiek to na jego rozwiazanie jest - dzwoncie po Leitender Oberarzta. Stoja, pacjent sie dusi na przyklad wymiocinami, sinieje, one stoja i tylko babskie wrzaski i panika. A jak przychodzisz i chcesz robic - co ty robisz, nie ma jeszcze tutaj Ltd. OA, jak smiesz…

To taki behawioralny imprinting. One najpierw wybieraly, dzis bez Ltd.OA nic nie zrobia bo nie umieja. Maja blokade psychologiczna, a nie chciec to gorzej niz nie umiec,

Ja nie zrobilem zadnej rovcket science. Dalem to co kazdy powinien zrobic. No ale problem jest inny.

Gdybym te pania zabil, torturowal, wykonal kilka w nocy bezsensownych badan, nie wiem co - nikt by sie nie zapytal nawet bo nikogo to nie obchodzi.

Problem jest w tym, ze ja wystapilem przeciwko autorytetowi. Autorytet w postaci Ltd. OA stwierdzil ze ona jest na umarcie a tu jakis pyerdolony przybleda schiisusländer nie dosc ze poddal ow dogmat w watpliwosc, to jeszcze udowodnil, ze Bogu rowny sie mylil…

No i mamy cos takiego

No i rano mialem dyskusje ze co ja sobie wyobrazam, ze jak Ltd.OA postanowil to to jest swiete niczym nie wiadomo co, no i przyszedl zainteresowany i sie pultal ze ja nie wspolprtacuje i ze co ja sobie wyobrazam jego kompetencje stawiac w watpliwosc,$

Pierwsza reakcja byla: Paanie, w watpliwosc to mozna stawiac tylko byty istniejace, byty urojone i problemy ego… no ale wtedy bylby to moj ostatni dzien pracy…

W kazdym razie mam te sytuacje teraz o taka dokladnie.

w kazdym razie moje panienki co bezrefleksyjnie polecenia wykonuja i cichutko siedza - daleko zajda. A ja sie dziwie - one tak nie czuja, ze sie z ludzmi pracuje, ze sumienie miec czystym to troszke wiecej niz order kartofla przed nazwiskiem?

No ale w sumie to ja jestem dywersant. Wyciagajac babcie kostusze spod kosy - skazalem konfederacje szwajcarska na wyplacenie jej przynajmniej jeszcze jednej emerytury. Z punktu widzenia systemu szkodnikiem jestem.

Stanelo dzis na tym ze w ramach kary nie beda mi dawac pacjentow na tak zwane monitorowane umarcie.

A ja wczoraj panienki zagialem. Owszem, przyjme na oddzial ale zurobie to i tamto. Nie, nie wolno Ci. Okay, to wpisuj w system ze mi nie wolno, ze tego i tamtego mam nie robic. W systemie jes tzawsze login i czas wpisu i zrobilbym sobie zdjecie tegoz jakby bylo goraco…

Ale wiecie co. Rzygac sie chce. Bo jeden taki mowil - jesli nie wiesz jak sie zachowac to zachowuj sie przyzwoicie. Geront. W tych czasach. The future is now, old man!

3 Likes

Bo nie dowozisz umarcia. Dali Ci babcię do umarcia, one job, i nawet to Ci nie wyszło. Ty się nie nadajesz do roboty.

3 Likes

medyk jest co najwyżej wieziony do prokuratora na bombie po czym opowiada swoją wersję zdarzeń po czym wychodzi do domu. A potem albo prokuratura umarza śledztwo albo zostaje zmielona w sądzie.

Medyka można postawić przed sądem, systemu przed sądem postawić się nie da.

problemem jest hierarchia schowana za pieczątkami i tytułami. Hierarchia jest nieomylna z definicji.

nie wpiszą do akt personalnych że “wbrew poleceniu służbowemu nie zabił pacjenta” przecież.

4 Likes

jestem szkodnikiem, wywrotowcem, towarzyszu, nie dosc ze popieracie wrogow ludu to sami jestescie wrogiem ludu. Razstrjelny batalion.

Mowienie prawdy w chwilach dyktatury jest czynem rewolucyjnym. A moim kolezankom sistiema pasuje. O ile tysiecy SEK sie zalozymy, ze za 5 lat one beda Ltd.OA a ja nadal bede stękał na forum ?

4 Likes

Za pięć lat seki mogą być drukowane z taką liczbą zer, że ciężko będzie o tysiaki^^

4 Likes

“Owoce zatrutego drzewa” to chyba tak nie działa. Z resztą jak uczy Rywin przychodzący do Michnika nagrać nie zaszkodzi, najwyżej się tylko opublikuje dla beki w internecie.

a nie mógłbyś im zaproponować by dawali ci forsę za to że nie będziesz brał pacjentów? warszat se otworzysz na parkingu i git będzie.

2 Likes

Zacząłem dyżur o 18:30. No i teraz znieczulam pacjenta do laparoskopii.

No jego brzuch boli to dawaj laparoskopię. Wzrosty muszą być.

Ani objawów otrzewnowych, ani podejrzanego wyniku laboratoryjnego. Są 2 rezydentki i mają se laparoskopię z Oberärztem poćwiczyc.

Drogi podatniku helwecki, dziękuję za robotę.

1 Like

Lewatywę!^^
Zaraz przestanie jęczeć, że go brzuch boli^^

Albo od razu lewatywę i mokre prześcieradła zgodnie z cesarsko-królewską szkołą medyczną prosto z Wiednia :wink:

2 Likes

Śmiejecie się. Ale sistiema to perpetuum mobile.

Wzrosty som. Managiery się cieszom.

Pacjenty i podatnicy jakby mniej, bo oni ten burdel utrzymać muszą …

3 Likes

W przyszłym roku składki na kasy chorych urosną w CH średnio o 8,7%

mają z czego.

ryby i podatnicy głosu nie mają.

po to są.

3 Likes

…Czyli u nas, homo sapków, na samą myśl o braniu leku występują działania niepożądane w podobnej liczbie jak przy braniu leku :smiley:

A nie ukończyło badań podobna liczba osób biorących placebo z powodu działań niepożądanych.

Próby niby małe, ale wyniki zbyt znaczące, żeby ignorować fakt.

Zresztą 20-30% (o ile dobrze pamiętam) ludzi jadących na chemie ma zawroty głowy, nudności i wymioty.

"Badania kliniczne

W badaniach klinicznych z udziałem kobiet i mężczyzn w wieku od 12 do 71 lat wystąpiło co najmniej jedno działanie niepożądane u 15,1% pacjentów w grupie otrzymującej lewocetyryzynę w dawce 5 mg, w porównaniu z 11,3% pacjentów z grupy otrzymującej placebo. 91,6% tych działań niepożądanych miało nasilenie łagodne lub umiarkowane.

W badaniach klinicznych odsetek pacjentów, którzy nie ukończyli badania z powodu wystąpienia działań niepożądanych, wynosił 1% (9/935) w grupie otrzymującej lewocetyryzynę w dawce 5 mg i 1,8% (14/771) w grupie otrzymującej placebo.

W badaniach klinicznych z zastosowaniem lewocetyryzyny uczestniczyło 935 osób, którym podawano produkt leczniczy w zalecanej dawce 5 mg na dobę. W tej grupie następujące działania niepożądane po zastosowaniu lewocetyryzyny lub placebo notowano z częstością 1% lub większą (często: 1/100 do < 1/10): "

https://ktomalek.pl/xyzal-ulotka-cena-zastosowanie-apteka-roztwor-doustny-500-mcg-ml-200-ml/ub-4871911

3 Likes

Za pierwszą razą czy za kolejnymi?^^ rotfl.

2 Likes

Siedze na dyżurze.

Pielegniarz anestezjologiczny strasznie nawrzeszczal na rezydentke ktora przychodzi w wolnym czasie i nauczyc sie czegos chce.

Bylo prawie po polskiemu. No ze jest za glupia na lekarke.a.na kurwe zbyt szpetna.

Powiedzialem. Dosyc. Prosze o kulture.

Skurwiel sie zamknal no.ale godzine pozniej przyszedl uśmiechniety i powiedzial. Maila Twojemu szefowi napisalem no i w.poniedzialek będziesz nowej roboty potrzebował.

Ja.mu na to. A ok to bede mial lepszą

1 Like