Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Przysyłaj tu do redakcji, naliczymy czipsy z dipem i opublikujemy.

4 Likes

Dzisiaj przez godzinę oglądałem zdjęcia i filmiki z …bratem lwa pansziru.

Praca ciekawa. Przyszedł z ochroną

4 Likes

nowy renault espace:

https://www.youtube.com/watch?v=-u0_ZrYpNO4

3 Likes
  • hybryda szeregowo-równoległa. Może mi ktoś to wytłumaczyć jak sześciolatkowi ?
  • silnik 1,2 litra pojemności. 3 cylindry: 131 koni mechanicznych, 230 NM momentu obrotowego.
  • silnik elektryczny o mocy 68 koni mechanicznych
  • bateryjki o pojemności 2 kWh,
  • napęd na przód,
  • kaganiec fabryczny uruchamia się przy 173 km/h

Najlepsze na koniec: to auto ma “tryb sportowy” w automatycznej skrzyni biegów :smiley:

5 Likes

wiedziałem, że zareagujesz :slight_smile:

no ale link był z tego powodu, że Medyk miał słabość do poprzedniej generacji… fakt że silnik kosiarka…

2 Likes

Objaśniam:
https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

Skrzynie do sportu są co prawda automatyczne, ale o zupełnie innej konstrukcji.

@MedicusHellveticus zawiera wiele słabości, ale czy warto je aż tak piętnować?

3 Likes

po pierwsze Espace mial sens jak byl to Van i mial 2,0 diesla 200PS - wtedy wzglednie mozna bylo zamknac oczy na inwestycje Renault w dojenie klienta jelonka bo te 200PS oparte bylo na 2 turbinach w tym przynajmniej jedna miala zmienna geometrie a to proszenie sie o problemy …

dzis auta dla mnie nowegbo brak. Bo ja chce VANa i Diesla i nowego. No ale ja dinozaur a klienci kochaja SUVy wraz ze wszystkimi asystentami pasow i must have! AndroidAuto i AppleCar.

Fiacik Tipo ktorym jezdze zrobil wlasnie 120.000km, srednie spalanie 4.2 litra/100km , gwarancja do stycznia 2025 bez limitu km. Tylko w CH tak bylo, bo nie przewidziano klienta robiacego tyle km. No i mi go wymieniono na nowego wczesniej.

Subaru mojej malzonki caly czas piszczy zeby hamowac bo EyeSight choruje na schizofrenie bezobjawowa. Ciagle widzi obiekty, ktorych nie widzi nikt inny i nic innego. Pierwsze i ostatnie Subaru. Z Toyota sie skumplowali w ilus procentach i od nich wzieli design cockpitu na zasadzie, panowie, mamy jedna z przewag na rynku - najlepszy na swiecie masowy naped AWD - co by tu spierdolic, bo musimy cos spierdolic…wezmy od Toyoty design…

Importer nie moze nic zrobic bo tak po prostu ma byc, tak napisali soft w Moldawii i tak ma byc. Ma byc tanio jest tanio czego chceta? Wylaczyc gunwa sie nie da. Bo nawet wylaczony EyeSight alarmuje i co srednio 3 minuty bipczy. Jak to @gruby stwierdzil dinozaury jestesmy - dzisiejszy uzytkownik przyrzadu do jezdzenia wymaga integracji z toczydelkiem -jak nie bipczy to zepsute.

7 Likes

Samochód dla Medyka:
Espace 3.5 V6 z silnikiem nissana z350.

2 Likes

No tak.

2 Likes

A z VANa nie warto popatrzeć ciut w bok na terenówki? Wrangler, patrol, hilux…

1 Like

Nie lubie i nie stac mnie. Nie mam parkingu na takowe

1 Like

Eee tam… Parking to tylko kwestia prędkości wjazdu.

1 Like

Okazuje się, że Medyk jest kobietą :wink:

https://youtu.be/lAlHH5q5QsE?si=YA8aPhDRlJGRMjRg

1 Like

po wynajęciu trzech miejsc parkingowych obok siebie do dyspozycji kierowcy jest prostokąt o wymiarach mniej więcej 5x7 metrów czyli w sam raz na jeden samochód dla dużych chłopców. Na takich trzech miejscach parkingowych jest wystarczająco dużo miejsca żeby otworzyć każde z drzwi pojazdu tak szeroko jak fabryka to przewidziała a dodatkowo można jeszcze w garażu a od dzioba dobrać się do silnika żeby uzupełnić mu płyny, sprawdzić paski i tak dalej.

Że do jednego samochodu trzeba wynajmować trzy miejsca parkingowe to dowód na downsizing w dzisiejszych garażach bo nie w samochodach przecież.

1 Like

Odsuwane drzwi :wink:
Jak kupowałem ostatnie auto, to było K.O. kryterium przy wyborze.

2 Likes

Kiedyś peugeot robiłt akie cudo 1001 :wink:

2 Likes

jakbym planował umożliwić pasażerom prowadzenie ognia bocznego z kaemu podwieszonego do dachu podczas jazdy to też szukałbym modelu z odsuwanymi drzwiami. Od czasów Bella UH-1 podczas wojny w Wietnamie boczne suwane drzwi udowadniają swoją przydatność i wszechstronność.

3 Likes

Nie należy się krępować i napier… drzwiami samochody obok.
Marudzących kieruję wtedy do właściciela parkingu, żeby sobie z nim omówił oznaczanie miejsc dla samochodów osobowych.

2 Likes

Co da napier… w drzwi samochodów obok, jeżeli nie mogę wysiąść/wypakować/inne z braku miejsca…?

1 Like

Nie pier… dość energicznie aby przestrzeń pozyskać.