Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

No właśnie co to jest pain congress? Zjazd miłośników tortur? S&M? haha

3 Likes

Lekarze chwalą się ilu wyjącym z bólu chorym nie podali morfiny " bo nie ".

1 Like

To się nazywa “klauzula sumienia”

1 Like

Ja myślę, że ktoś się jednak pochwalił. Medyk nie ma czasu na samodonosy, więc…

1 Like

Byłem we Francji. Bardzo dużo produktów z Polski jest w tutejszym Aldi.

Zwykła nalepka z paroma słowami po francusku i …voilà .

1 Like

Niestety, ale u nas działa system aktów notarialnych, który m.in. udostępnia informacje spadkowe do UE

Rejestr Spadkowy zawierający informacje o zarejestrowanych notarialnych aktach poświadczenia dziedziczenia (od 1 marca 2009 r.) oraz sądowych stwierdzeniach nabycia spadku i europejskich poświadczeniach spadkowych (od 8 września 2016 r.)

https://rejestry-notarialne.pl/29

[edit]

Obecnie system Rejestry Notarialne zawiera między innymi:

  • Rejestr Użytkowników w skład którego wchodzą między innymi ustawowe listy notariuszy i zastępców notarialnych
  • Rejestr Spadkowy zawierający informacje o zarejestrowanych notarialnych aktach poświadczenia dziedziczenia (od 1 marca 2009 r.) oraz sądowych stwierdzeniach nabycia spadku i europejskich poświadczeniach spadkowych (od 8 września 2016 r.)
  • Notarialny Rejestr Testamentów
  • Centralne Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Notarialnych
  • Rejestr Zarządców Sukcesyjnych przedsiębiorstw osób fizycznych
  • Rejestr Akcjonariuszy Prostych Spółek Akcyjnych
  • Notarialne Rejestry Statystyczne

System Rejestry Notarialne to nie tylko same rejestry, ale również podsystemy wymiany danych z instytucjami zewnętrznymi, między innymi z:

6 Likes

W środę rozmawiałem z pacjentka młoda lat 32, która 3x poroniła i musiano jej zrobić łyżeczkowanie jamy macicy. Trzeci raz dość późne poronienie.

Miałem dla niej czas i spokojnie bez biurokracji z nią porozmawiałem. A że dwa razy to samo przeżywałem w domu ( dwa jako krótka seria )to wiem o co chodzi i co kobiety czują.

Napisała mi w piątek maila na mój szpitalny mail.

Guten Morgen Herr Doktor

Ich habe Sie nach dem gestrigen Eingriff leider nicht mehr gesehen und wollte mit deshalb kurz über diesen Weg bei Ihnen bedanken, dass Sie sich trotz dem, dass es für die meisten ein Routineeingriff ist, die Zeit genommen haben mich möglichst empathisch und nett zu begleiten. Es hat diese schwierige Situation, so angenehm wie möglich gemacht.

Vielen Dank und Ihnen alles Gute!

Freundliche Grüsse und schonmal schöne Festtage
_----------+++++++++

No i nie omieszkala wysłać maila z pochwałami mojemu szefowi i dyrekcji.

No i jest cyrk że ja swoim empatycznym podejściem szkaluje szwajcarskich kolegów i koleżanki. Że Minnie wolno jako uslönderowi bo to jest nicht gestattet.

Wczoraj byłem na dywanikunu dyrektora. Pokurwilismy się i najpierw mu powiedziałem - bitte mich am Arsch lecken a potem trzasnąłem drzwiami.

Dziś czekał na mnie i mi mówi że moja umowa dwuletnią nie będzie przedłużona. To mu powiedziałem ok. Zobaczymy czy towarzysz za dwa lata będzie dyrektorem.

Jest Crunchips jest zabawa.

3 Likes

podnosisz im poprzeczkę powyżej osiągalnego dla nich poziomu.

może być prezesem zarządu w innym szpitalu. Tym skoczkom się krzywda nie dzieje, pod warunkiem że wspierają się nawzajem.

2 Likes

10:38 powoli zaczynam pierwsze znieczulenie.

W robocie od 7 rano no ale burdel na kollach jak zawsze.

Co z tego usländerze, wszak pensje sa na czas.

Kabaret. Premie jeszcze sa dla wierchuszki bo…no gdyby nie my to w ogole by niczego nie bylo. Jest wynik jest premia.

3 Likes

Pamiętaj Medyku ^^

8 Likes

11.04.2018:

According to an article by Tae Kim on CNBC opens in a new tab or window, Goldman Sachs issued a report (by Salveen Richter) that suggested that drug developers might want to think twice about making drugs that were too effective. Richter’s report, entitled “The Genome Revolution,” was issued on April 10 and says:
“The potential to deliver ‘one shot cures’ is one of the most attractive aspects of gene therapy, genetically-engineered cell therapy and gene editing. However, such treatments offer a very different outlook with regard to recurring revenue versus chronic therapies… While this proposition carries tremendous value for patients and society, it could represent a challenge for genome medicine developers looking for sustained cash flow.”
The translation: if you develop a new drug that cures people rapidly, then patients will not need to take the drug on an ongoing basis, and that limits the amount of money a company can make.

https://www.medpagetoday.com/opinion/revolutionandrevelation/72407

4 Likes

Bezdomny przesłał mi tą stronę a później umarł (dzień wcześniej przyjął kolejnego boostera tego, co jak wiadomo “skuteczne i bezpieczne”, ale nie ma to absolutnie żadnego związku z powyższym).

https://www.uniservomedex.com

Są (a jak nie ma, to warto zapytać, bo pewnie sie znajdzie) na tej sztucznej witrynie, utworzonej jedynie w celach edukacyjnych (z której oczywiście nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby cokolwiek próbować kupić albo komukolwiek to sugerować) zdjęcia różnych substancji mniej lub bardziej leczniczych, więc można sobie w zimowy wieczór poprzeglądać jak co wygląda i tyle.

Jak by ktoś sobie takie zdjęcie chciał wydrukować w więcej niż 2D a są tam ciekawe eksponaty np. Ivermectin i HCQ (jeśli ma lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu niż najsłynniejsza choroba na świecie https://covid19criticalcare.com/treatment-protocols/), czy Glutathione injekcyjny lub wit C inj, to gołab pocztowy z Indii do EU/UK, śpiewający o takim portrecie kosztuje około 30-35 GBP (i frunie 10-20 dni), obojetnie od jego wielkości a same obrazy to juz bardziej groszowe sprawy.

Można też malarza uprzejmie dopytać, czy aby napewno dyskutowana cena jest najlepsza z mozliwych, acz jest u niego bardzo kulturalnie w tym temacie i bez tego.

3 Likes

Tylko kocia uryna.

Witamina C…ile to było hajpu że wstrząs septyczny leczy. Ilu to wysłaliśmy na drugą stronę tęczy infuzjami na OIOMAch.

Ile to glutationu poszło. Ile poszło Selenazy.

Wszystko chuj.

Anyway. Oiomy w DE i w CH pełne kowidowcow.

W prasie problem nie istnieje. Nawet więcej mamy niż zwykle było
No ale politycznego zamówienia brak więc nie ma mowy.

4 Likes

Możliwe że to grypa bo jakie testy są w 100% pewne że wynik akurat dotyczy SARSCOV 2.

3 Likes

Volenti non fit injuria, więc co do kociej uryny poprzestanmy na Twoich 5 boosterach.

Na mnie wit C tez nie działała (a powinna, wedle Twojej teorii placebo i sugerowania sie “pseudoautorytetami” z YT) w przypadku infekcji, na innych niby tak.

Podobno jej efektywnosc zalezy od wystarczajacego poziomu witaminy A w organizmie (typu dawka 30-40 tys iu dziennie), ale to dwukrotny noblista mowil, wiec pewnie bzdury.

Snilo mi sie za to, ze Ivermectin i HCQ (koniecznie z wysokimi dawkami cynku nawet okolo 80mg dziennie, jak wspomniane w w/w protokole) szybko i skutecznie pomogly mi wyjsc z pokonanego przez złowrogiego Putina problemu, ale to tanie i skuteczne leki, wiec komu to potrzebne.

Ps. Ivermectin i/lub HCQ z cynkiem polecam tez bardziej niz amantadyne, bo ona pomimo, ze dziala, oraz szybko i skutecznie mi pomogla w omawianej materii, wplywala mocno (ale dalo sie wytrzymac i po odstawieniu w ciatgu 24h wracalo wszystko do normy, wiec jak ktos ma pod reka to tez ok) na samopoczucie mentalne i jakosc snu.

3 Likes

Świetnie. Ale dlaczego bez kociej uryny?
No i dlaczego cynk? A nie selen?

Gówno i bzdury. Placebo. No ale nie będę narzekał. Na leczeniu zaburzen rytmu spowodowanych wpierdalanie przez oświeconych tego gówna ładne pieniądze zarobiłem.

No i hepatologia też zadowolona jest. Wincyj. Wincyj.

W coś wszyscy musimy wierzyć . Wiara silniejsza . Logiko won.

P.s. w klinice nie jest lepiej. Taka cymbalta nie powinna być w leczeniu bólu chronicznego dopuszczona. Jest. Autorytety pieniążki wzięły . Wskazania napisano. Towarzystwo adoracji pali cygara brandy pije i zadowolone.

2 Likes

Currently, drug repurposing is an alternative to novel drug development for the treatment of COVID-19 patients. The antimalarial drug chloroquine (CQ) and its metabolite hydroxychloroquine (HCQ) are currently being tested in several clinical studies as potential candidates to limit SARS-CoV-2-mediated morbidity and mortality.
CQ and HCQ (CQ/HCQ) inhibit pH-dependent steps of SARS-CoV-2 replication by increasing pH in intracellular vesicles and interfere with virus particle delivery into host cells.
Besides direct antiviral effects, CQ/HCQ specifically target extracellular zinc to intracellular lysosomes where it interferes with RNA-dependent RNA polymerase activity and coronavirus replication. As zinc deficiency frequently occurs in elderly patients and in those with cardiovascular disease, chronic pulmonary disease, or diabetes, we hypothesize that CQ/HCQ plus zinc supplementation may be more effective in reducing COVID-19 morbidity and mortality than CQ or HCQ in monotherapy. Therefore, CQ/HCQ in combination with zinc should be considered as additional study arm for COVID-19 clinical trials.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7202847/

Kocia uryna sie wytwarza przy przyjeciu 5 skutecznych i bezpiecznych dawek, wiec nie musi byc podawana zewnetrznie.

W witamine C wierzylem, ze pomoze i tak nie bylo, wiec cos nie tak z Twoja teoria.

Tez nie narzekam jak zdrowieje w ciagu godzin. Pozdro.

3 Likes

Nie wstyd Tobie cytowqc takiego pierdolenia?

May be effective.

Kurtyna.

2 Likes

to jest strona rządowa. Jakby autorzy tekstu znali się na tym co piszą to znaleźliby robotę w przemyśle.

2 Likes

Jak zdrowieje w kilka godzin to mnie mało interesuje, jakie sa jedynie poprawne doktryny wiary wyznawców koncernow farmaceutycznych, czy sponsorowanych przez nie univerkow medycznych, itp.

The author Roland Derwand is/was at the time of writing an employee of Alexion Pharma Germany GmbH. The author Martin Scholz is/was at the time of writing External Senior Advisor for the company LEUKOCARE in Munich, Germany.

Ale rozumiem automatyczną chęć umysłu do odrzucenia niewygodnej teorii w obojetnie jaki, nawet nieprawdziwy sposob :wink:

6 Likes