Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

niekoniecznie. Medycy lubia byc przecweleni.
Jak ordynator przestaje szykanowac to znaczy ze juz nie kocha. Jak w sucharze kawale:
Turczynka do koelzanki :slight_smile:
Moj maz ma kochanke
Skad wiesz?
No wczesniej bil mnie codziennie, teraz tylko 2x w tygodniu.

5 Likes

U mnie chcieli odwrotnie. Żebym został przewodniczącym ZZ. Kontraktora o to pytać - kabaret.

4 Likes

Myslalem ze bylbys solista baletu.
Za ile?

4 Likes

Wyśmiałem ich, przecież ja nawet nie zatrudniony.

3 Likes

Oficerki polityczne jak z Żołnierzy Wolnosci.
A na zakończenie prelekcji wstać i klaskać już jest dobrze widziane czy jeszcze nie?

W zeszłej firmie zrobili minutę ciszy za Ukrainę połączoną ze spędem. Poszedłem na fajkę. Wywrotowiec, antysystemowiec, kułak i najgorsze - niezależny pracownik ;p

5 Likes

muszę sobie zrobic tshirta z takim napisem będę na lato trendy^^

4 Likes

z tym problemu nie będzie patrząc na współczesną sztukę^^

3 Likes

:wink:

7 Likes

Raczej nowy Emmanuel Goldstein. Od poniedzialku beda 2 minuty nienawisci.

5 Likes

Inne oblicze Szwajcarii. Karnawał w Bazyleii.

Rozpoczęcie ( 2024 )
https://www.youtube.com/watch?v=3W-vFfOynHM

I wybrane fragmenty z 2023
https://www.youtube.com/watch?v=iodlb-_nkoI

4 Likes

mam w robocie zadanie dydaktyki i mam lekarza rezydenta pod opieka. Rezydent przecietny, nie jest super wybitny i nie jest glupi. Nie ma wyjebki na wszystko ale jeszcze i z naciskiem na slowo jeszcze nic nie umie bo niby skad.

No ale skad ma umiec, jeszcze sie zreszta taki nie urodzil, co to by wszystkim dogodzil.
Niemcy mawiaja Es ist noch kein Meister vom Himmel gefallen

No i szykuje go do roboty zeby nie byl zwyklym popychadlem i anestezjologicznym wykidajlem. A zreszta malo to stekalem jak sam rezydentem bylem? Malo to stekow i jekow forum zarchiwizowalo?

No ale moj szef jest przeciwko niemu. Chlopak sie szykuje aby wykonac blokade splotu ramiennego z dostepu miedzy meisnaimi pochylymi ( nach Winnie) a szef mowi zrob go w uja, kaz mu pacjenta umyc wszystko przygotowac i przejmij i kaz mi stac 3 metry obok.

Chlopak ma pecha (pH 5,5) - jest ebanym na oddziale. Na zasadzie - biednemu to wiatr oczy i choooj w dupe.

Kurestwo zycia poleg ana tym ze mamy 5 rezydentek, skonczone kretynki. Tak jak sie z nimi gada to one tylko sie glupkowato podsmiechuja i nie wiem jak one studia skonczyly, choc pflegerzy mowia wprost - skonczyly medycyne bo rozkladaly. Nie ksiazki ale nogi.

No ale jak to w stadzie. Etologia to nauka o zachowaniach zwierzat. Nasz jest kura Z. Ja pewnie Kura Y.

No i zaraz mlody wykona blok pod moim nadzorem. Jak sie przyjdzie cos ordynator pultac to mu powiem o jejku, kompletnie kurwa zapomnialem. A zrobie to po to, aby sie wkurwil. Niech sie wkurwi przed wyjazdem, wrocil z Galapagos, w sobote leci na Reunion na 2 tygodnie. Na kolejne szkolenie.

10 Likes

A czy nie jest przypadkiem tak, że niełatwe i długie studia plus to:

oraz to:

…doprawione świadomością tegoż rezydenta, że:

przy założeniu, że na ścieżce (zdrowia^^) kariery nie padnie z głodu albo od alkoholu, to jeśli już w końcu stanie na nogi, zostanie takim samym sk-synem jak Twój szef?

W końcu na kimś musi się zemścić za lata upodleń?

4 Likes

Ojej szefie, zamiast tego rezydenta do skazania wyznaczyłem po kolei te 5 rezydentek i teraz mamy w piwnicy jakieś 15 trupów z powikłaniami… Sorry szefie ale przecież każdy może się pomylić, jak powiedział pedofil odkładając karła, miłego lotu proszę mi życzyć.

5 Likes

Paragraf “brak nadzoru” się kłania i nasz medyk ląduje na ławie oskarżonych. Bo przecież nie ścigną gościa który był na Reunion w tym czasie.

Nasz medyk jest niekompatybilny z wojskową hierarchią panującą wśród kitli. A że hierarchia ta jest obecna wśród kitli we wszystkich krajach to zmiana kraju nic mu nie da co zresztą kilkukrotnie już udowodnił.

wlej w medyka a tak z dziesięć browarów bo to kawał chłopa jest to opowie Ci czym takie pomyłki się kończą jak się jest imigrantem.

4 Likes

Nie trzeba być imigrantem, wystarczy, że się ktoś uweźmie, jak Zero po śmierci ojca, i lekarze będą się ponad 10 lat po sądach szlajać.

4 Likes

Pisałem wam o sprawie historycznej lekarza rezydenta z uniwersyteckiej kliniki w Zurychu?

Lekarz rezydent dostał zlecenie od Oberarzta że ma podać x mg penicyliny do kanału rdzenia kręgowego przez założony wczesniej cewnik.

Popatrzył i widzi, że dawką jest o wiele większą niż powinno. Poszedł z tym do LTD.OA a więc piętro wyżej w hierarchii niż normalnie.

Tam zjeba że jak oberarzt mówi że ma podać x mg to ma podać z mg i nie dyskutować . Bo rozkazy wykonujemy automatycznie.

No i ze jak mu się nie podoba wykonywanie rozkazów to go tak załatwia że nie będzie mógł nigdzie roboty znaleźć …

No i idiota podał wpisując w akta że na wyraźne życzenie Oberarzta Mullera dał więcej.

Napad padaczkowy, śmierć mózgowa zgon.

Dostał bodajże 3 lata, wydalono go z zawodu a przełożonych nawet nie przesłuchano.

Najwieksza zbrodnia jest nieprzytakiwanie …

Albo sprawa ordynatora urologa. Idiota zadzwonił po którymś zgonie pacjenta że szef operuje najebany.

No dobrze ordynatora złapano 2 koma 8 promila i operował. No…wypił litra i stoi, taki to nasz podopieczny.

Ordynator poszedł na płatny urlop celem poratowania zdrowia. Prokurator stwierdził że akurat w tym dniu był chwilowo niepoczytalny i nie był świadom znaczenia swoich czynów.

A rezydenta wyjebani pod jakimś tam pozorem. Bodajże 3 lata żadnej pracy nie mógł znaleźć choćby w najpodlejszej norze.

Sprawy dotyczyły obywateli Szwajcarii

7 Likes

Czy jest może inaczej w Polsce pomiędzy polskimi ordynatorami i rezydentami? Podejrzewam, że każdy kraj ma w służbie zdrowia podobne koterie i zależności

3 Likes

Niedługo w Szwajcarii:

https://streamable.com/6e6enc

7 Likes

studia sa idiotyczne. Je mozna byloby robic w 3 lata plus rok intensywnych klinik. ale chodzi tez o etaty. Ile to etatow jest dydaktycznych ile katedr gdzie dokladnie wymagamy aby wiedziec ze studnia ocembrowana ma znajdowac sie x metrow od latryny wapnowanej a y metrow od latryny niewapnowanej.

on nie padnie z glodu czy alkoholu - a skusynem jak moj szef moze sie stac. Ja np. jojcze na forum. Inni maja radoche z czolgania podwladnych w guanie. Tyle ze wiecie…to jest tak wszystko prymitywne, ze rzygac sie chce.

Dzisiaj jest payday. Zaplacilem przedszkole za marzec, rachunki za prad, oraz czynsz wyjatkowo z mojej pensji do 26.03 zostalo mi 1900CHF. Gdyby nie dodatkowa fucha to bym na paliwo nie mial. no i zonko dorzuc sie na zigolaka.

Lekarz specjalista w jednym z najbogatszych krajow swiata.

A tak w ogole to fajnie jest. Przychodze do roboty a roboty dla mnie nima. Nikt mnie nie zaplanowal bo nikt nie wiedzial ze bede, bo nikt nie spojrzal w plan tygodniowy. Idz poczytaj.se a potem zobaczymy.se

no wiec sorry jak w takiej robocie maja placic cos sensownie ? Podatniczku, dziekuje Ci za wysiedziane dupogodziny.

5 Likes

lecicie tam na stand-by dla miejscowego przemysłu który w każdej chwili może zrobić kaboom zapewniając wam roboty na tygodnie do przodu w trybie clągłym.

Słyszałeś kiedy żeby strażak marudził że znowu mu się nic nie spaliło podczas jego szychty ?
Bo niektórym tak się nudzi że łapią za zapałki, nie żebym coś sugerował.

5 Likes