Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

chlopaku. To tez ma sens - ale ja powiniem przeczytac chicken management.
ale w zasadzie juz nawet nie, bo przestalem sie wkurwiac. Padla propozycja przejscia na 100% tryb nocnodyzurowy za 7000 CHF miesiecznie i im podziekowalem za wspolprace.

4 Likes

dorysowujesz jedno zero na końcu i składasz im kontrpropozycję.
Odbijasz piłeczkę i niech kombinują.

5 Likes

w tym miejscu bardzo dziekuje @fortunately - tak sobie reklamy kiedys przeczytalem…

Age limit for residency pathways

The majority of Australian visas come with an age restriction, typically capping eligibility at 44 years. This implies that individuals aged 45 and above are not qualified to apply for Australian residency visa.

super brzmi po helwecku - typically to prawie helweckie in der Regel.

Age exemptions under age-capped categories

Permanent skill-based visas for Australia typically come with an age limit of 44. Once an individual reaches the age of 45, many permanent visa opportunities are no longer available. In some rare cases, permanent residence may still be an option, especially for high-income earners, but such possibilities are highly restricted once you pass the age of 45.

Medical Practitioners:

  • Applying through the TRT stream (subclass 186) and meet specific criteria, including regional work requirements.strong text

jest grubo.

4 Likes

Faktycznie grubo.
Czyli Australia chce młodych, wygłodniałych gotowych do ciężkiej tyrki, ale pytanie czy młodzi chcą Australii?

6 Likes

Ale świat jest spory, a Australia… są łatwiejsze miejsca do ogarnięcia? Pytanie po co tam?

Oni mają jakąś politykę imigracyjną btw…

Zresztą high-income earners - no to bądźmy nimi (“niech jedzą ciastka”), tylko czy wtedy ta Australia taka atrakcyjna?

2 Likes

Im chodzi o zwykły stop loss.
Wykalkulowane najwidoczniej że przy średniej oczekiwanej długości życia należy punkt odcięcia zrobić najpóźniej przy 45.

Ile oni zamierzają jeszcze żyć i świadczenia socjalne pobierać.

Bo się zepsułes i wiem co zrobię , zamienię Cię na nowy wolny od wad ukrytych usländerski model.

7 Likes

Mieszkańcy Arktyki wsadzali swoich emerytów na krę zanim zaczęła dryfować w stronę słońca. U nas plandemia zmniejszyła kolejkę chętnych do pobierania świadczeń ale to była jednorazowa akcja. A tu potrzebne są rozwiązania systemowe i to zanim boomersi napadną na ZUS.

Łowcy głów koncentrują się na razie na łowieniu siły roboczej. A nazwa profesji zobowiązuje.

4 Likes

:slight_smile:
quote=“MedicusHellveticus, post:4618, topic:813”]
Im chodzi o zwykły stop loss.
Wykalkulowane najwidoczniej że przy średniej oczekiwanej długości życia należy punkt odcięcia zrobić najpóźniej przy 45.
[/quote]

A chciałbyś emigrować do pracy do kraju który prowadzi politykę importu nierobów, schorowanych emerytów i generalnie kosztów netto dla pracującym tam?:slight_smile:

BTW Kanada ma co do idei podobną politykę, są punkty dodatnie za bycie młodym. Tyle że tam też poprzeczka jest generalnie niżej ustawiona.

Ech, ta Szwajcaria to Ci napsuła krwi. W Australii tubylcy to siedzą w jakiś paracygańskich barakach na pustyni. Tam wszyscy są mniej lub bardziej słoikami. I ostatnie 250 lat budowania państwa z imigrantów nauczyło ich by przyjmować takich a nie owakich. A UK które Australię projektowało nie samo pozbywało się ludzi o dwóch lewych rękach, zamiast ich przyjmować

USA jest chyba pionierem racjonalistycznej polityki migracyjnej (te 150+ lat temu), tyle że dziś to jest mocno rozwodnione, bo tam za dużo 4 generacji słoików się poczuło tubylcami. Tubylcy w rezerwatach siedzą.

PS Kolega z Australii niedawno opowiadał, że tam jest dobry work-life-balance dla specjalistów średniego szczebla. Nie narobisz się a 150k/y wpada. Ot tak by mieć na grilla i pickupa

6 Likes

Chyba raczej, że już własne białe kołnierzyki mają i potrzebują, jak to wspomniał @wojluk, młodych, wygłodniałych gotowych do ciężkiej tyrki, bez perspektyw na awans. Pachnie to realem podobnym do tego z Twoich opowieści @MedicusHellveticus.

3 Likes

Mam 44. A jego imię to czterdzieści i cztery. Mickiewicz wieszczem. Przewidział na akermańskim stepie.

O szwajcarskich zarobkach półprawdy.

Bo mój szef ma w lazarecie pensje, a także honoraria,premie,provisionen oraz tak zwane Entschädigung.

Jak to mi jeden u mnie w lazarecie mówi - pensja w tym lazarecie to około 25 procent tego, co mi ten lazaret miesięcznie płaci.

2 Likes

Wszędzie tak jest, tylko jakość kołnierzyków tak spadła, że nie mają nic do zaoferowania poza bezsensowną tyrką.
Na własne oczy widziałem taki absurd w czasie ostatniej przygody - ilość bezcelowych operacji zlecanych dwunogom niekwalifikowanym do ich przeprowadzenia była epicka.

4 Likes

w dniu dzisiejszym mamy flaute. Jest po 4 anestezjologow na sale operacyjna. Uroki gospodarki centralnie planowanej. W lazaretach prywatnych maja zewnetrznych na godziny, jest od zleconka. Tam jest raczej zawsze mniej niz wiecej po to aby ewentualne spady nie generowaly im kosztow, w szpitalach kantonalnych kto bogatemu zabroni.

Wpisujac w Google : anestetist mean salary switzerland otrzymujemy
The average anesthesiologist gross salary in Switzerland is CHF 375’847 or an equivalent hourly rate of CHF 181. In addition, they earn an average bonus of CHF 35’856. Salary estimates based on salary survey data collected directly from employers and anonymous employees in Switzerland.

a potem gdzies nizej taki link:

Switzerland tops the world in terms of doctor pay with physicians there taking home upwards of $388,600 per year. It’s not much different in the United States of America, where doctor pay hangs around $316,000/year.

W hell-weckiej krainie szczesliwoci troszke niepokoju bo skladeczki zdrowotne znowu urosna. Rzucono na delikatny bashing ordynatorow, co te miliony zarabiaja. Moj ordynator to jest ludzka kanalia i nic nie umie (tutaj gwiazdeczka) - alez umie. Nauczylem go PENG-Block. To sie nauczyl od schissusländera. Nie wiedzial ze cos takowego jest, ze istnieje.
On umi w polityke i wie komu nawilzac, komu klaskac, komu mowe trawe robic. Takich ludzi potrzeba systemowi i jego 70.000 CHF miesiecznie mnie nie dziwi. A ze Genosse Chefarzt Towarzysz Ordynator w komisjach wielu zasiada to ma diety i rozne tam…to i ma wiecej niz poltora miliona ale podaje sie tylko gola pensje wiec nawet on sie w raportach nie pojawia.

Sistiema umyka fakt, ze zwalnia sie na dole a coraz to wincyj clinic managerow i biurw z Human Resources/Patientenmanagement. Tamte dzialy zyja swoim zyciem i nie, nie udaja ze pracuja. Aby pracowac jeden dzial wymysla robote drugiemu i kreci sie coraz lepiej. Perpetuum mobile.

Patrze tak sobie na to wszystko i nawet porownujac mojegfo kolege szwajcara wykonujacego te sama robote -moj koelga Szwajcar ma 22.000 CHF miesiecznie i 13 pensji, ma tez dodatek 650CHF miesiecznie (w postaci salda +650CHF) na karte RFID identyfikator…a ja mam miesiecznie 10500CHF i zero salda na karcie to …moge tak ad mortam defecatam smazyc posty za postem jak mi zle i …co to zmieni? Najales sie w kraju raju za usländerska murwe to zozkladaj nogi, lubrykantu uzyj jak chcesz…i nie narzekaj, sam se los wybrales lamusie, co nie ?!

W czasie swojej niemieckiej pracy poznalem pewnego kolege z Rumunii. Ten kolega formalnie Rumun wychowal sie we Wloszech, a ma korzenie Dawidowe. No i my sie pare razy ostro scielismy a byl moim przelozonym. Co sie okazuje. On poprzez swoje znajomosci trafil na Stellvertretera des Chefarztes pewnego prowincjonalnego lazaretu w Szwajcarii. No i ostatnio mi mowi co kurwa, takie pieniadze, ostro z Toba wkujafalenije odstawiaja. Czegos nie powiedzial bo tu etat byl Ltd. OA i mialbys. Awansowalbys.

No i dzwoni do mnie dzis rano i mi mowi - sluchaj w lazarecie 40km od Ciebie za 3 tyggodnie bedzie rozpisane ogloszenie na OA - chcesz te robote? Bo ogloszenie bedzie dla picu jak chcesz mow to wysle maila ze wyslesz podanie i szef cie przyjmie bez robienia jakichs jaj. Tam jest 17.000 miesiecznie jakos.

A druga opcja od 1 sierpnia do konca roku 25km od Ciebie jest - tylko nie mow ze chcesz na 3 miesiace bo oni maja myslec ze na stale - z racji niepewnosci miesjca byloby blizej 20.000 CHF miesiecznie brutto, tam jest intelektualnie dno i bedziesz sie zajebiscie meczyl ale placa dobrze za siedzenie z kurami i nicnierobienie. Wybieraj co chcesz.

Ja nie chce byc komus wdziecznym bo wicie rozumicie, moralnie jest to kurestwem i - pamietaj dzieki komu na hellwecki chlebek miales. Wicie rozumicie - murwa to nie zawod, murwa to charakter. Raz murwa - zawsze murwa.

No ale tak sie zyje jakos powoli na tej wsi. Ja sie ze swojej ujowej roboty zwolnilem. Szef mnie na rozmowe - ale Ciebie tu uwielbiaja, mozebys zostal. No to mowie mu - wiesz, skoro lubia to daj mi 75% pensji szwajcarskiego kolegi - powiedzialem 75% zeby na 60% zejsc nawet - mial mine jakbymn mu powiedzial - sciagaj spodnie pochyl sie do pozycji kolankowo lokciowej…

Kolega @fortunately pomogl bardzo, ruszylo sie z AU. O tyle ruszylo ze sie zmotywowalem. Chce w zyciu czegos innego niz stekac jak mi zle.

Probleem jest innego rodzaju - moja malzonka jest tutejsza i ma tu dobrze, ma pensje dobra, nikt jej nie fika, jak powiedziala pracodawcy ze w czwartek ona chce na 9ta bo ona ma inne plany to tak jest dopasujemy sie.

Wicie rozumicie, to nie sa akcje w stylu - nagle zaopada ogolnie cisza i dziwne spojrzenia bo schiss-usländerska murwa bnez rozkazu otworzyla pysk. Bo tu jes tprosto - jestes w Szwajcarii to klaskaj uszami ze szczescia ze pozwalamy ci zapierdalac i morda w kubel…

6 Likes

nasz system na tym się opiera. Ktoś kogoś ciągnie za sobą w górę, ktoś komuś robi za podnóżek kiedy ten na górze walczy. To zwykłe przepychanki do koryta.

Podpułkownik Krawcow wyłożył zasady rządzące bandą porucznikowi Suworowowi przy ognisku. Porucznik Suworow opisał ten wykład w książce “Akwarium”.

5 Likes

Chodzi o to, że będziesz musiał coś robić z tego tytułu czy po prostu ‘być wdzięćznym’ w swojej głowie?

To akurat dobry plan. Postękać można. Seanse nienawiści dobre, ale lepiej z tego nie robić sposobu na życie.

Jak ona zapatruje się na Twoje problemy? Padło już chyba to pytanie kiedyś.

3 Likes

wersja kinowa ciągle jest dostępna:

https://www.youtube.com/watch?v=WbZAVAD3MT0

a wersja serialowa tu:

https://www.youtube.com/watch?v=-8zkgHpT7y0

Krawcow powiedział też: “W świecie jest astronomiczna liczba prostytutek ale tylko nieliczne z nich znajdują przyjemność w swoim fachu. Dla większości z nich to tylko normalna, ciężka, fizyczna praca. Ale niezależnie od tego czy podoba się kurwie jej fach, czy się nie podoba, jakość jej usług zależy od jej stosunku do pracy”.

7 Likes

Wybierz jedną z opcji zaproponowanych przez rumuńskiego kolegę.

Australia nie przejdzie. Żona nigdy nie wyjedzie z CH.

3 Likes

A Szanowny Panie Medyku jak to wygląda, żeby po odwaleniu dniówki zająć się “hobby”, tj. doradzaniem w sprawach zdrowia ludziom (no ewentualnie pupilom tych ludzi: dzieciom pieskom, kotkom). Pieczątke macie, w izbie jakiejś pewnie jesteście to i chyba samodzielnie zawód możecie wykonywać?

2 Likes

Ten sam kryzys mamy w produkcji.
No przecież ma ładny krawat, uśmiecha się i podaje rękę.
A że fabryka wytwarza ujemną wartość to na pewno wina pracowników - trzeba obniżyć pensję to przyjdą lepsi.

O! To samo…

5 Likes

Samodzielnie wykonywac zawod moze lekarz, ktory albo skonczyl specjalizacje w CH albo przynajmniej robil ja 3 lata w CH.
Droga regulacji unijnych nie wolno dyskryminowac w CH lekarzy - jestes w Bulgarii kardiochirurgiem to bedziesz i w CH kardiochirurgiem. Diabel tkwi w szczegolach. Byc uznanym a pracowac to 2 rozne sprawy.

Wiec kantony daja prawo otwarcia praktyki obecnie po uwazaniu/znajomosciach/korupcji etc.

4 Likes

Dzieki za wyjaśnienie jak to wygląda.
Przy takich obwarowaniach to pewnie szeptucha/szaman/uzdrowiciel będzie miał łatwiej prowadzić “praktykę” niż dyplomowany lekarz.

4 Likes