W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

Uderzenie deeskalacyjne według doktryny wojennej Rosji jest możliwe w przypadku zagrożenia integralności terytorialnej Rosji lub zagrożenia bezpieczeństwa władzy - jeśli dobrze pamiętam.

3 Likes

Fajna definicja^^ jestem w stanie podpiąć pod to słaby zbiór orzeszków cedrowych na Syberii…

1 Like

ale nie ma paliwa, majtek, baterii, skarpet, butów, hełmów i pieczywa co udowodniła inwazja linii granicy z Białorusią ostatniej zimy.

Większość czołgów poszła na Ukrainę - na miejscu zostały Leopardy. Do śmigłowców szturmowych nie ma już rakiet ppanc - pozostają tylko kaemy. Mi-24 bez rakiet jest warty tyle ile lew bez kłów i pazurów.

Bombowce Su-22 zostały zezłomowane, stan techniczny MiGów 29 powoduje że zaczęły już zabijać swoich pilotów a na flocie polskich F-16 dokonywany jest kanibalizm bo Amerykanie nie przysyłają części zamiennych w pierwszej kolejności dbając o utrzymanie gotowości bojowej własnych myśliwców.

Po ostatnim opuszczeniu koszar armia nie była zmuszona do otwarcia ognia - zastanawiam się czego wtedy by jej zabrakło.

‘w trakcie’ brzmi jak ‘kiedy pierwszy rzut strategiczny zostanie unicestwiony’.
To z kolei brzmi jak rozpoznanie zdolności sił lądowych WP bojem.
Świetna strategia - radziecka. Tyle że Rosjanie mogą sobie na nią pozwolić bo mają ćwierć miliarda ludności.

Ilu młodych Polaków pozwoli rządowi zaciągnąć się w kamasze kiedy pierwsza fala uderzeniowa korpusu ekspedycyjnego spocznie na cmentarzach polowych na Ukrainie ? Co będzie marchewką tej mobilizacji ? PGR ?
I jakie będzie hasło tej mobilizacji ?
“Zaciągnij się - inaczej ruskie zjedzą prezesowi kota”.

5 Likes

Ale co tu deeskalować? Ceny są dobre, przewagi komparatywne kwiczą.

Teleporter na czołgi już uruchomili?

Na papierze są, ale ci co to umieją uruchomić mają daty ryte na kamieniach.

Poklepią po plecach, wygłoszą mowę.

Jest możliwe, tylko eskalacji nie ma.

1/8.

Mogą dać na to lajka i zmienić tło na fejse^^

7 Likes

Ćwiartka miliarda ludzi to dane z czasów Związku Radzieckiego, za co przepraszam.

2 Likes


prezydent co się kulom rosyjskim nie kłania :wink:

1 Like

Nowy pomysł na straszenie wojną… :wink:

2 Likes

cóż za cymes biznes: wysłali dwieście wyremontowanych czołgów na chodzie, dostali z powrotem jeden, w depozyt i to zniszczony.

Niech zgadnę: Wołodia płakał jak oddawał ? Nówka, nieśmigany, tylko przez emeryta w niedzielę do cerkwi i na zad ?

5 Likes

Bez przesady, na ukraine to poszedł szrot z magazynów. Tylko kilkadziesiąt delikatnie zmodernizowanych czołgów żeby załoga wogóle wiedziała gdzie jedzie i do czego strzela. Nie chciałbyś tym walczyć :wink:

1 Like

np. 90 to kilkadziesiąt^^

1 Like

Mimo trwającej specjalnej operacji wojskowej zrobiła się lekka promka na księżycówę^^ Co prawda wzorem stacji paliw cena fizyka maleje powoli. Sądzicie, że jeszcze warto chwilę poczekać czy jednak lepiej tankować?

1 Like

Świeżo z folii odpakowany celebryta internetowy tematyki wojskowej twierdzi, że 230.

3 Likes

Tam chyba nawet nie tyle było zmodernizowanych przez bumar, a nawet jeśli to załoga ukraińska ginie w walce z Iwanem wiec w czym problem?

1 Like

230 wszystkich może, nie wiem dokładnie bo nie miałem w ręku WZ :smiley:
Tylko kilkadziesiąt max zmodernizowane, bo zakłady bumaru nie miały mocy przerobowych na więcej.
Jak chcesz to pewnie dokładne liczby możesz wyszukać w periodykach militarnych dostepnych w necie.

Umowa z MON to nie była jakaś tajna i po portalach militarnych o tym pisali.

1 Like

Wujek jest na froncie w Ukrainie. Nie mam kontaktu z nim niestety. Ale ciocia mojej babci mieszka 1 km od miejsca w Odessie, gdzie spadały rakiety. Byłem dwa razy w Ukrainie i ja się szczerze dziwię, że od 2014 zdołali się pozbierać i tak “dzielnie” walczą.
Jak można było w 8 lat zwalczyć korupcję? Wujek był w wojsku przed 2014 w dziale zaopatrzeniowym w Odessie i opowiadał jakie lody były kręcone tam. Dziwię się temu.

2 Likes

Dostali dokładnie to co okazali że odstrzelili kacapom.

Wolisz papier trzymać?
Teraz to nawet cukier warto kupić.

Czyli blisko kilkadziesiąt^^
Zmodernizowanych?^^

Za tyle nie miały - nie nudzą się.

Rozstrzelania?
Buldożerami po domach?
Rodzina do łagru?
Znajomym dziesięcinę?

W tym drugim też. Jak to nasz Wielki Nieobecny @nomad dziś stwierdził tam jest wojna słowiańsko-słowiańska co gwarantuje kabaret.

6 Likes

Na Ukrainie. Pierwsze ostrzeżenie.

3 Likes

? tylko tak możesz to skomentować?

1 Like

spływa papier - tankuję metal.
Za stary jestem żeby brandzlować się złotym strzałem.

Nie pamiętam czy kupowałem akurat w intraday-dołku, pamiętam jednak że płaciłem po 850 FEDów za uncję reliktu. To były czasy …

7 Likes

podsumowanie

2 Likes