W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

dlatego szydzilem z super ekranów ktore chyba jako pierwsze wprowadzilo Audi, i jeszcze za to gówno kazali płacić extra. Było jasne ze jak im się skończą analogi na magazynie to będzie na odwrót i voila, w najnowszych modelach musisz dobrze dopłacić jak chcesz mieć klasycznie.

//spieszcie sie kochac fizyczne przyciski tak szybko odchodzą

a w tematach okolowojennych
https://www.zerohedge.com/economics/democrats-demand-650-billion-imf-aid-ukraine-war-relief-form-sdrs

4 Likes

To ja może ocenię po pracy silnika jak szybko drzewa mnie mijają?

Jesteś kultystą Wielkich Przedmózgich^^

Chroń nas Panie od księgowych bo z mechanikami sobie poradzę.

Oczywista sprawa, dziś innego wyświetlania niż z buforem nie ma nawet dla 2d. Trzeba się uprzeć żeby wyłączyć, ale gpu i tak wie swoje przy składaniu surfacea.

Haptyka na elektronicznych to dopiero cyrk z homologacją^^

3 Likes

w sumie nie dziwne, zeby klepnąć coś tak debilnego to trzeba solidnie smarowac i naginać

2 Likes

yyy Sachsen-Anhalt?

2 Likes

Bo najbardziej brakuje nie cudów do grafiki i szajsfonów, tylko prostych układów do poważnych zastosowań.

Został udrożniony w ostatnich latach pruskiego zarządu. Na długo nie starczyło.

W warunkach bojowych 3,2 w NATO i 3 u dźwiedzia.

Jak często zdarzało się to zegarom analogowym?

4 Likes

Tu chodzi o homologację i certyfikację a nie o fakty.

1 Like

Chciałbym Panu jakoś rzetelnie odpisać ale to nie to forum a temat dość rozległy. Postulowałem już tu wcześniej o taki wątek ale nikt nie wykazał zainteresowania, i rozumiem bo niewielu tutejszych bywalców mieszka w UK a tematyka też nie za bardzo ta. Odpowiem tylko Panu że jak ze wszystkim, są obejścia ale też pewne niewygody czy ograniczenia. @Aeon podejrzewam że też coś o tym wie. Pozdrawiam.

3 Likes

W UK skorzystałem (w kontekście kredytu konsumenckiego) ze skutecznej wiedzy z poniższej witryny:
https://www.youandyourcash.com

Oferują też swoją pomoc (nie korzystałem, więc nie wiem) osobom z kredytami na mieszkania w UK:
https://www.youandyourcash.com/challenge-your-mortgage

Oraz ostatnio rozszerzyli swoją działalność (nie korzystałem, więc nie wiem) o zagadnienia wolności, prawa, jurysdykcji, itd:
https://www.3dstateofbeing.com

3 Likes

Porównanie z lodówką średnie.
W skrócie czynnik chłodniczy w parowniku pompy ciepła powietrze-woda odbiera ciepło z przetłaczanego powietrza przez wentylator i oddaje to ciepło poprzez skraplacz do instalacji c.o. Kilka m3/h powietrza przeleci przez jednostkę zewnętrzna by dom tym ogrzać.

Ciepło skumulowane w artykułach spożywczych przetrzymywanych w lodówce ok 200L pojemności oraz otaczających ich powietrza odbierane jest przez parownik i przekazywane przez skraplacz do pomieszczenia, w którym znajduje się lodówka.
To co tu oczekiwać. Tym bardziej, że temperatura w lodówce głównie jest utrzymywana na stałym poziomie już schłodzonych produktów.

3 Likes

Przez blaszkę, która ma pewien opór w przekładania ciepełka z prawa na lewo.
A w środku samo się nie miesza - trzeba popchnąć pompą, która pobiera wiatry magii.

Bez wentylacji. W termosie.
Są co prawda lodówki, które mają wymianę ciepła wyprowadzoną w plener, ale są duże i odwiedza się je widlakami^^

1 Like

Wszędzie masz opór. W kotle stałopalnym masz blachę kotłową 6 mm, a z drugiej strony paleniska wodę instalacji c.o., a obieg wody w instalacji zapewnia pompa obiegowa. W innych konstrukcjach kotłów gazowych, olejowych wymienił z kwasowki lub AluSi.

Jak już to sprężarką, pompa obiegowa trochę “dalej”.
Instalacji grawitacyjnych ze świecą szukać by te kilka W na pompie obiegowej ze sterowaniem elektronicznym zaoszczędzić :wink:

Jeśli szukać taniej i ekonomiczniej to w zależności od budynku odpowiedni model splita/ multi splita do grzania lub klimatyzacja kanałowa do grzania

2 Likes

Ale różny - zależy z czego jest blaszka^^

Ale z czego?^^

Coś tam raczej wiem? Bo prototypowałem wymienniki najróżniejszych technologii?
Jeszcze mi się ich nieco wala?

Jakie tam ciśnienie jest na wyjściu z pompy te detal. Dla mnie 320bar to dalej pompa^^

Tyle że taniej jest wydobyć kW^^

2 Likes

Chamska wcinka. Kto jeszcze nie widział, ten ziomek był dla mnie chyba największa inspiracją z żyjących podczas moich prób zrobienia czegoś czego jeszcze nie ma

https://youtu.be/-fu03F-Iah8

7 Likes

tak o Ukrainie, ale skoczylbym na sprawy PL

taki artykuł w Jerusalem Post o nabijaniu żydowskich noworodków przez polskich nacjonalistów…

You’re having breakfast in Poland somewhere, and there is some sausage-gobbling 97-year-old giving you stink eye over the buffet table, and you can’t help but think, is he looking at me? Does he know? When he was 19, was he bayonetting Jewish babies for fun with his buddies? Because that is the reality: Very few of these guys paid a price. Look at IG Farben, running slave camps. Do bar mitzvah boys care that Hugo Boss designed SS uniforms? You can drive yourself nuts, pursuing it to the nth degree, and maybe I have.


Klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda. Moi znajomi mi mowia ze za 5 do 10 lat wszyscy beda wierzyc w to, ze II WS wywolali Polacy a Holocaust to sprawa wylacznie polska…

No i narod wybrany przezyl tylko dzieki bohaterom z Einsatztruppen, co ich przed polskimi mordercami ratowali…

A w Ministerstwie Spraw Zagranicznych kawusia dobra i paczki biurwa je. Wszystko ok.

2 Likes

Przodkowie moi śmiali pod Wawelem smoka zgładzili.
Smoków nie ma. Ale to właśnie dlatego że przodkowie czcigodni wybili^^

5 Likes

ostatnio dosc mocno zaczelo sie gadac o przywroceniu normalnych stosunków PL-IL. Zapewne z powodu rysujących się okazji biznesowych na Ukrainie (oraz biegunki zakupowej MONu).
To co widzisz to reakcja frakcji izraelsko-ruskiej, silniejszej od izraelsko-polskiej.

2 Likes

mi chodzi o udawanie chociazby symetrii w stosunkach dyplomatycznych. Wyobrazmy sobie ze jakas gadzinowka sakowicza pisze cos o Izraelu nie w sposob co najmniej neutralny i - reperkusje dyplomatyczne sa wtedy od razu.

A tutaj pluja w twarz a udawane jest ze nawet mżawka nie pada.

1 Like

odszczekasz: źle, bo karmisz trolli i dajesz sie sprowadzić do dyskusji w rynsztoku
zignorujesz: wygrywasz, bo w ten sposób pokazujesz, ze szczekanie tej gazety ma zero przełożenia na real.
Jesli bylaby reakcja dyplomatyczna, to znaczy ze do wzbudzenia reakcji PL wystarczy jakas ruska gadzinówka z Tel Avivu. Którą z jakiegoś powodu czytasz i poważasz :wink:

Tak że może i plują, ale z punktu widzenia Najjaśniejszej, to faktycznie mżawka (dziwne zjawisko jak na pustynię, ale co tam).

2 Likes

Żonka Glapy wyskoczyła kilka razy z Putinem, czy ma jakieś info?

6 Likes

Niektórzy nie narzekają na rosnące ceny gazu…


Zdaje się, że EU i Azja płaci za tę wojnę chce tego czy nie…

3 Likes