Wakacyjna szkoła magii

A tu ciut większą eksperymentalna cewka na odrobinę większe obiekty

1 Like

Przepraszam, że się wtrącam, ale może w w wersji 2.0 można by się trochę pobawić czujnikami halla, elektromagnesami i wagą? Ale ja się nie znam i chętnie poddam się krytyce :wink:

2 Likes

I zaparzacz do kawy^^

Undesign!

2 Likes

Wyjdzie z tego wersja dla idiotów…

2 Likes

Że zapytam jak w Konopielce, ale nas tu chwalą czy ganią ?:wink:

3 Likes

Trzeba się przyzwyczaić, razy spadają z różnych stron, analizy są prowadzone szybko i bez znieczulenia a pozytywów należy szukać samemu… :wink:

2 Likes

Celujemy w medianę^^

Tekst ma warstwy jak ogry. Na raz wszystko.

W czasie eksperymentu zostałem królikiem, znalazłem pozytyw i od razu masę jak mi @impeer załączył hopsztylion voltów.

1 Like

Tak laicko jeszcze spytam, czy cewka będzie czymś pokryta aby nie uszkodzić emalii? No i czy w ogóle uszkodzenie emalii będzie miało wpływ na pomiary?

2 Likes

Wszystko będzie zabudowane.

Cewki nie będzie widać.

4 Likes

czujnik halla już jest wbudowany, za 50 eur moge Ci go wyprowadzic poza obudowe. do czego on Ci to nie wiem, ale moge.

formalnie też jest, ale mogę większy, lepszy, bedzie wiekszego gwozdzia przyciagal. z nawijania cewek ostatnio doktorat zrobilem.

akurat wage do ustalania ciezaru wlasciwego mam w planach jako zewnetrzne akcesorium, dodatek. moneta na sznurku na belce wpieta w HX711 i zanurzona w cieczy o dużej gęstości.

low-tech babranina z dużym błędem ale jako suplement moze byc ciekawe.

150 eur i waga +waga do pomiaru ciezaru wlasciwego, urzadzenie jako kolumna fi140 h280 jest Twoje ^^

w kwietniu 2020 zbudowalem juz takie takze tylko zerkne w projekty eagle/confusion360 z tamtego okresu i cyk.

Powaznie mowie, chcesz to Ci zrobie.

2 Likes

Wy chyba serio myslicie, ze ja nie przeszedlem przez kazde inne mozliwe rozwiazanie tego problemu…

Swoja droga ciezar wlasciwy i suwmiarka sa naprawde niezgorsze do wstepnej filtracji złomu.

4 Likes

Notabene, to jest taki skurwysyn do ściągania (na złącza się z tym męczę) że jestem spokojny emalia na nawojowym przetrwa nasz gatunek.

4 Likes

Na gorąco w stopionym wodorotlenku sodu próbowałeś?

2 Likes

Palnik i papier ścierny są OK, ale po prostu mówie, że to się mocno czyma.

2 Likes

Zamgławiacz i czarnego kota dla klimatu można dołożyć.

A nawet wiele wykluczonych jako niemożliwe.
Pierwszym problemem było że to jest niemożliwe.
A później uznaliśmy że o tym nie wiemy.

2 Likes

Dziękuję za propozycje, ale jeśli uznam, że taki eklektyczny wehikul jest mi potrzebny to jestem w stanie go sobie lepiej lub gorzej poskładać i ożywić. :wink:

“Wy chyba serio myslicie, ze ja nie przeszedlem przez kazde inne mozliwe rozwiazanie tego problemu”

Ok już nie dotykam :wink:

2 Likes

Założę się że nie wpadłeś na pomysł badania próbek wahadełkiem radiestezyjnym.

4 Likes

A to przepraszam

5 Likes

Zaraz zobaczymy czy ten potworek zrobi co ma zrobić.

2 Likes

Tam przypadkiem w tych modelach to napięcie na wyjściu nie pływało? Przy małym obciążeniu to trzeba było rezystorem “dociążać”.

2 Likes