Wolframator - deliveries

czy to oznacza że wolframator z pokrętłem regulującym czas próbkowania potrafiłby regulować własną czułość pomiaru przy okazji regulując ilość pobieranej mocy na daną próbkę ?

Jak wpływ temperatury własnej układu miałby się do stabilności wyników ?

Trzeba byłoby wtedy wolframator na przykład pięcioma pierwszymi pomiarami rozgrzewać ?

3 Likes

Nie, po prostu trzebaby

Zrobić ZVS o rezonansowej freq takiej żeby wchodzilo idealnie według tej wartości

I podłączyć kilowat w układ. Albo 500w.

Uwaga, gorące.

Nie no to nie ma większego sensu chyba, z urządzenia do przesiewu monet robić kombajn hutniczy.

3 Likes

Ewentualnie sprobowac zaprojektować układ tak aby

https://chemandy.com/calculators/skin-effect-calculator.htm

Częstotliwość rezonansowa była właściwą dla skin effect co najmniej 1500um

To powinno rozwiązać kwestię wkladki ale na ile jest wykonalne to nie wiem.

Teraz jesteśmy na 0.13mhz.

4 Likes

No też piszę - w końcu to kuchenka?
Ale popróbuj - może jesteś blisko i tylko moneta się zrobi ciepła.

Nie widzę przeszkód.

Kwestia ceny.

To istotne?

W zasadzie to ilość wprowadzanego ciepła do wysycenia obiektu, tylko, że @impeer zrobił kuchenkę z plastiku więc sam rozumiesz konsekwencje^^

Nie, monetę schłodzić do temperatury wzorcowej.

Test?

2 Likes

To rozwiązywanie problemu który nie istnieje moim zdaniem. Fals zawierający ponad 50% złota o akustyce płyty OSB to nie jest target.

Celem projektu nie była budowa pieca hutniczego.

Ciekawe, że tak dokładnie (i powtarzalnie) różnice w stemplu wyczuł na nowym kurgerrandzie.

Nie zamierzam robić poprawek do projektu poza tym, że może w przyszłym roku (na początku) spróbuję zrobić ZVS z cewka która będzie rezonować przy ok 10khz, jeśli się uda to zrobić to dorzucę wszystkim klientom taka cewkę gratis (bo to będzie peryferium tak jak jest teraz)

Raczej ambicja i ciekawość mi nie pozwolą tego nie zrobić :wink: ale bez deadline’ow, będzie znowu problem być może z zasilaniem tego, zobaczymy. Także to jako “możliwa ciekawostka” nie jako basic utility.

3 Likes

zaczynam kwestię “wolframator w samochodzie” widzieć pod innym kątem. W zestawie z gaśnicą ewentualnie ?

2 Likes

Nie, właśnie nie, jest git.

W tym momencie w trakcie pomiaru wydziela się 15w ciepła przez 2 sekundy z czego 70% idzie w monetę :wink: bez jaj.

Wszystko jest cywilne i bezpieczne i w ogóle jeszcze zredukowalem moc większą cewka (i zwiększyłem powierzchnię badawcza)

Jeśli będzie wersja peryferia na grubsze przedmioty z AU to będę odejmował kiloherce a nie dodawał ampery.

4 Likes

Rotfl.

Chciałem 10khz, a okazuje się że mam chyba gotowy obwod zvs na ~11khz gdzieś w szafie.

Ale nadal, ta wersja jest jaka jest i nie zmieniam tego.

Jest od czego zacząć do wersji 2 po produkcji tej natomiast

Ofc znowu będzie zabawa w cewki ale wiem, że da się zrobić praktyczna spiralna cewkę o induktancjj podobnej bardzo do tej fabrycznej toroidalnej bo … doświadczenie.

3 Likes

A na tym plastikowym 26mm bierzesz dwa mikroteleskopy z zegarka montujesz, do nich kabelek - niech po srednicy dokladnie robi pomiar oporu wlasciwego - ta wkladka moze miec sciezke do mikrostyku i mozesz szybko na poodstawie wzorow monet skalibrowac sobie - oryginalne maja taki a nie inny wartosc R a falsy…

4 Likes

Prad popłynie po powierzchni a nie przez środek raczej, kombinowałem w tę stronę. Duży błąd pomiaru będzie z okazji konieczności precyzyjnego ulozenia. Zejście na 10khz jest lepszym rozwiązaniem.

3 Likes

myslalem tzez o tym bo moneta ma niertownosci a przeplyw objetosciowy jest rozny od punktor przylozenia. A gdyby wyskalowac to tak ze ona laduje w koszyczku i jest ufiksowana ? tak ze punkty sa stale i niezmienne? Ze jest jedna os przez metal?

Widze inny problem- efekty zabrudzenia monety na pomiary - nalezalo by kazda odtluscic przed pomiarem i wysuszyc.

2 Likes

Wolframator świetnie radzi sobie, co dziś zostało udowodnione, z kształtem powierzchni. Inny stempel miał odchyl 4% i to sprawdzane 3 razy (3.5%, 4%, 5.2%).

Nie widze innej możliwości niż zwiększenie grubosci penetrowanej warstwy a elektrodami tego się zrobić nie da.

A widzisz, ja widzę to urządzenie jako aparat przesiewowy większej ilości monet na raz. Możliwe nawet, że przy srebrnych przyda się bardziej niż przy złotych.

3 Likes

laikom, ktorzy jako anestezjolodzy potrafia skonstruowac najwyzej prostownik z dioda Zenera wszystko wydaje sie proste.

kiedys sobie pomyslalem - fajnie - bierzemy cewke i robimy odwrotnie - znajac parametry monet wzorcowych mozna wykorzystac to ze fizyki sie nie oszuka - przez 5 sekund wolframator daje moc na monete rownomiernie - przez pozostale 5 sekund mierzy wzrost temperatury monety - ze wzgledu na cieplo wlasciwe krzywe wzrostu temperatury mozna porownac.

Wszystko fajnie na papierze - a potem przychodzi praktyk i mowi krotko : Wspanialy pomysl, genialny -wiec zrób!

3 Likes

Wszystko upackane pasta termoprzewodzaca, syf, błąd pomiaru, niepraktyczne.

Od tego w ogóle zaczynalismy.

Kalorymetrem da się to zmierzyć, fakt, ale błędy pomiaru, niepraktyczne koszmarnie.

Sztabki 250g kalorymetrem mialoby sens. Ale na tym etapie już lepiej uśmiechnąć się do kogoś kto ma rentgen do spawów.

3 Likes

Trzeba zadać dużego ampera i na pewno poleci po całości^^

Próbowałem - zmierzysz szum, a nie sygnał.

2 Likes

zaprezentuj Wacpanie jak z diod zenera zrobic mostek :slight_smile: chetnie tez przeczytam do czego taki prostownik mialby sluzyc i jakie napiecie stabilizacyjne maja owe diody.

2 Likes

Widziałem bramkę logiczną, która teoretycznie powinna działać przy bardzo dokładnie dobranych parametrach i takie stosowała jedna firma dawno temu - więc im działa. Ale mi się nie udało tego skopiować - za głupi jestem, nie umiem tak dobrać niuansów.

2 Likes

Mialem na mysli uklad Graetza i jedna Diode Zenera w kierunku zaporowym.

4 Likes

Wbrew swojemu postanowieniu żeby nie ruszać tematu do 2022 spędziłem dziś parę godzin z oscyloskopem

I cewkami i zvsami.

Nie ma takiego modułu na 10khz jak potrzebuje na rynku więc czeka mnie zabawa w projektowanie dziesięciu wersji zvsa przez kwartał.

Takie heads up.

Kolega sprawdzi czy moja fizyka jest dobra po świętach.

http://www.richieburnett.co.uk/indheat.html

Wrzucam sobie jako zakładkę ale w ogóle temat jest sympatyczny

Wrzucilem na druk testowy panel (czy wymiarow nie pojebalem) tylni do duzej obudowy (wolframator Marcina, Grubego i 3r3-a) i niech to sie przez noc nasra tym plastikiem, jak bedzie dobry to zmanufacturuje 6 paneli na 3 sztuki i pewnie na poczatku stycznia na powaznie skrece bebechy.

Tak jak mowilem 10-20 stycznia powinny byc, mozliwe, ze duzo wczesniej.

@rpis i @stefan skrece przed swietami do konca :wink:

5 Likes

W sumie to do czego, oprócz wyłapywania fakeowych monet 1oz, sluży taki wolframator?

1 Like