Zabawa z ogniem, walka z ogniem - oręż

Niech się męczy!

1 Like

Z jakich “klocków ta bateryjka”?

1 Like

Z jednego. :yum:
Na razie.
Firma rozwaliła widlaka elektrycznego, który miał nietypową (wymiary zewnętrzne) baterię akumulatorów 750 Ah 48V z 2018 r a ja ją brałem w 2019.
Uprzejmie wyraziłem swoje skromne zainteresowanie ale facet “odjechał” z ceną.
Wróciłem za dwa miesiące (nawet nie dzwoniłem, czy jeszcze jest…) z moją jeszcze bardziej skromną ofertą.
Tym razem nie wydziwiał.
I jest (fotki stare, zabrania się brania wzorca z tymczasowych podłączeń i “mocowań” kabli ^^ ):

A tu mała rezerwa na pięterko - kompy, router i oświetlenie.

A to z dedykacją dla Ciebie @impeer
Farma po powodzi…

4 Likes

Aż mnie serce ścisnęło jak sobie pomyślałem ile… znaczy ile biednych, czarnych dzieci musiało te pierwiastki ryć oczywiście^^

1 Like

A ile można teraz ich odzyskać i z powrotem do fabu wrzucić…

2 Likes

Zacnie.
U mnie na razie skromnie.

Kolejne 2,5 kWh dojedzie w czerwcu.

Oj tam, oj tam. Jak się taśma izolacyjna na zaciskach 230VAC odkleja to przytykam z powrotem^^. Ale w planach jest konkretna obudowa. Jak już wszystkie funkcjonalności pająka zostaną ustalone i przetestowane.

1 Like

Aha i to jest koszernie, bo jako środek ochrony podstawowej przed porażeniem prądem elektrycznym, zastosowano lokalizację przewodzących części czynnych poza zasięgiem reki^^

2 Likes

Nie no, zacnie wygląda na “bakelicie”… Wygląda old skull’owo.
Też się zastanawiałem nad Pylon’ami ale w końcu zrezygnowałem.
Ja próbuję klecić następne cegiełki jeszcze jak niżej ale cholerny brak czasu…


i

2 Likes

Walał się po hali jako odpad. Żal go było nie przytulić^^

Ponieważ była decyzja, że “robimy” a doskwierał…

… To po przeanalizowaniu za i przeciw Pylony wypadły najkorzystniej, najbezpieczniej no i były na już.

Sam pomysł instalacji w tej formie znalazłem tu:
https://czysteogrzewanie.pl/2020/03/fotowoltaika-bez-smyczy-cz-2-podsumowanie-zimowego-polrocza/
Autor ma ogolnie ciekawe podejście do kwestii, którymi się zajmuje.

2 Likes

U mnie też każde ogniwo ma swój “prywatny” bezpiecznik…
a poza tym mogę się nauczyć “obcować” z wysokimi prądami jak na domek.

2 Likes

W celu podniesienia klasy ochronności należy skrócić rękę.

A i z fajerwerkami może się trafić, takie cegiełki miewają marzenia o lataniu.

3 Likes

Wiem - dlatego robię tak, żeby z jednego ogniwa nie brać więcej niż 1A prądu.

3 Likes

A wolno spytać ile z całgo pakietu ?

2 Likes

To co na zdjęciu to “połówka” 7s z 14s22p - dwie takie łączone szeregowo ze względu na wielkość pakietu i jego stabilność mechaniczną. Maksymalny prąd z akumulatorów do inwertera to 100A - docelowo będzie co najmniej pięć pakietów łączonych równolegle - średnio do 20 A na pakiet w piku. Oczywiście będzie to szło przez dławik i kilka kondensatorów (nikt tego nie stosuje), żeby “wygładzić” tętnienia prądu powodowane przez inwerter.

3 Likes

Albo nogi ^^

1 Like

To ja w sprawie ognia.
Podłączam plazmę do instalacji w warsztacie (jeszcze tam nigdy nie podłączałem) i gaśnie światło.
W kablach po wsadzeniu pomiaru jest >260V na każdej i zaraz spada do przewidzianej.
Urządzenie zamrugało że działa, ale że mu prąd nie smakuje.
Jutro sprawdzę z powrotem w fabryce bo działało normalnie. Podłączona na 3fazy plus uziemienie. N w ogóle do niej nie wchodzi.
Wzywać egzorcystę?

1 Like

Dławik (indukcyjność) decyduje o “szybkości” narastania prądu (nie może zmienić się skokiem prad).
Jakie narastanie przewidujesz?
Kondensator jest “zwarciem” dla wyższych częstotliwości (napięcie nie może zmienić się skokiem).
Dobierasz pod konkretne częstotliwości ?
Rozwiązanie naprawdę “ciekawe” _ szacun i dwa żółwie :wink:

3 Likes

“Impedancja” linii zasilającej ?
Za długie połączenie do średnicy?
Indukcyjność?

2 Likes

Od “strony” akumulatora inwerter jest widziany jako źródło lub odbiornik prądu o dużym natężeniu i charakterystyce impulsowej - oględnie mówiąc dwukierunkowej przetwornicy PWM. Kondensatory i dławik są po to, aby w jak największym stopniu stłumić impulsy prądu ładowania i rozładowania akumulatora. Tak sobie wymyśliłem… :wink:

2 Likes

Z którego roku to ustrojstwo?
Czasem nie pracuje w systemie IT? Tam nie ma przewodu neutralnego tylko uziemienie.

2 Likes