Zakupy PM

Ponoć to soviet ponosi straty^^

1 Like

W mediach owszem^^

3 Likes
3 Likes

Czas jakiś temu jedna moneta kosztowała u mnie 1700 CHF od sztuki i uważałem że było drogo. Patrzę dzisiaj i ta sama moneta kosztuje 1900 CHF.

Na przyrost tempa wzrostu cen patrząc: tego system może już nie opanować.

3 Likes

Trudno żeby to opanował system który przez dekady nieoficjalnie oraz oficjalnie robił wały. Pozostaje jedynie kwestia pokazania jak silny jest dular i tym samym utopienia całego syndykatu crimexowego.

Jeśli masz do pozbycia się konfetti na prawdziwy pieniądz, to nigdy nie jest drogo.

Edit: @gruby, ile według Twojej wiedzy jest fizycznie Au na świecie?

2 Likes

za mało :wink:

Coś mi się wydaje że kto może ten zaniża własne wydobycie. Rosjanie i Chińczycy bo kitrają do siebie i nie ma powodu żeby się komuś spowiadali z ilości amunicji w skarbcach a Kanadyjczycy i Amerykanie żeby przyciąć na podatkach.

Co do katastrofy p.n. Południowa Afryka to wygląda na to że apratheid potrafił wydobywać złoto a demokratyczne multi-kulti i tęcza tego nie potrafi. Zjazd z pułapu 1k tony rocznie do poziomu 10 ton to załamanie na 99% i oni chyba nie żartują. Jasne, złoża potrafią się wyczerpać. Ale tam chyba poszło o złoża ludzi rozgarniętych na tyle żeby poprowadzić i utrzymać wydobycie w kopalniach. Białych sztygarów im tam w tych kopalniach zabrakło, mówiąc wprost.

Zakładając że kto może ten kopie i wydobywa razy trzy tego co raportuje daje to realne wydobycie na poziomie 10k ton rocznie. Ale drzewiej byliśmy zbyt mądrzy żeby złoto wyrzucać na śmietnik więc drzewiej stan złota w magazynach powoli ale rósł. A teraz tracimy złoto w postaci lutów czy innych ścieżek napryskanych na płytki układów scalonych w ilościach nieopłacalnych dla recyclingu. A mamy przy tym wyjątkową zdolność do wymiany elektroniki co kilka lat bo co kilka lat nam się elektronika rozwija to znaczy starzeje.

Nie jestem pewien czy ilość złota dostępnego chciwcom rośnie czy wręcz przeciwnie.
Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że złota nam na planecie per saldo ubywa.

A bez złota nie będzie ani kart graficznych ani dysków SSD, a bez kart graficznych i bez dysków można zapomnieć o krypto.

Blado to widzę. Gdybym miał strzelać to powiedziałbym że zostało nam może ze 140k ton w postaci żółtego, ciężkiego, widocznego gołym okiem metalu.

Zastrzegam że to nie wiedza a raczej gdybanie.

ale boli. No jakbym na rosnącą cenę towaru nie narzekał to co ze mnie byłby za klient ?

5 Likes

Od jakiegoś czasu przychodzi blacha columbus z rpa. Jeśli cokolwiek w tym produkcie trzyma jakąkolwiek normę to jeszcze tego nie odkryłem.

5 Likes

Co prawda nie są to oszałamiające ilości, ale zauważcie, że metale szlachetne zamiast zwozić na Ziemię, do tej pory tylko rozsyłamy po różnych zakątkach układu słonecznego. Jeśli dobrze kojarzę, udało się nam jakieś nawet wysłać Voyagerem poza jego granice.

4 Likes

Im większa dysypacja tym mniejsze przyciąganie coraz lżejszej planety? No i jest logika^^

4 Likes

to jest informacja do innych cywilizacji …mamy tego mnostwo^^ Przybywajcie!!!^^

5 Likes

Niemniej jednak dziękuje za obszerne tłumaczenie co do użycia oraz ilość “faktycznej” barbarzyńskiego reliktu^^. W skrócie, ma to sens co piszesz.

W dniu wczorajszym, około godziny 13:05 postanowiliśmy zrobić sobie rodzinny spacerek. A że wypadło na lokalizacje przejścia Oławskiego (we Wro), podążaliśmy do miejsca gdzie obrabiają dobrej jakości mięsiwo z bydła i serwują wyborną Whisky. Na przejściu tym ku memu zdziwieniu ciągnęła się długaaaa kolejka do miejsca gdzie w środku nie było sposobu żeby nawet usiąść. Przez moment zdębiałem - o co kaman - więc spoglądając na szyld ów tej obleganej miejscówki w momencie zrozumiałem - TAVEX! Tłumu nie interesowało to że ich boli, wręcz przeciwnie - coś musimy zrobić z makulaturą przy dupce.

Jednakże, to nie koniec historii. Za przejściem Oławskim wpadamy w przejście Świdnickie a tam natomiast jest taki mały kantorek który to skupuje/sprzedaje makulaturę. Kolejka równie długa co przy Tavex-ie, lecz odbiorca zupełnie niezorientowany w obecnej rzeczywistości. Tak, nawet NOK-i wyparowały z tego miejsca.

Być może mi się wydaje ale tam nikt się nie targował.

7 Likes

W normalnych czasach napisałbym, że gdy tłum kupuje i winduje cenę to chętnie im mogę sprzedać. Dzisiaj sam nie wiem czy przypadkiem nie wziąć. A bo kto wie, czy to zaraz po 15k nie będą handlować w Rzeczypospolitej…

Ta złotówka trochę rozgrzana do czerwoności od tego spadku swobodnego…

3 Likes

Obiektywnie podchodząc do tematu odsyłam do wpisu Basel III by @BartArt, fakt że nie uwzględniłem działań militarnych we wpisie, może dlatego że założyłem wariant optymistyczny.

Kwestia rewaluacji złota to kwestia czasu t.

4 Likes

Nie ma tam żadnych innych cywilizacji, to pustynia.

1 Like

cena ?

1 Like

Zaprzecz nienaturalnemu pochodzeniu wklejonej powyżej obserwacji za pomocą matematycznie niepodważalnego dowodu obliczeniowego a uwierzę w Twoje twierdzenie.

3 Likes

A jak taki zapis powstaje? Sygnałowi radiowemu przypisuje się wartości od 0 do ilu? Zapisuje się od lewej do prawej w wierszach? Są jakieś czasowe przerwy w sygnale między wierszami?

1 Like

górna granica urządzenia przekraczana jest raz i czuć ją nosem. Czasami ją również widać. @impeer może ją nawet opisać jeśli go grzecznie poprosisz.

2 Likes

wiem wiem mieszkamy w kraterze^^

2 Likes

Przeprowadź dowód o nienaturalnym pochodzeniu^^

2 Likes