Basel III by @BartArt

Link do artykułu: Basel III by @BartArt – Zarobmy.se

Złoto, pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 79. Złoto jest ciężkim, miękkim oraz szlachetnym metalem. Kolor każdy zna. Jako metal rodzimy występuje jako samorodki lub ziarna w skałach litych, żyłach i osadach aluwialnych. Ale co takiego ma ów pierwiastek wspólnego z historią ludzkości na przestrzeni wielu wieków? Może przez to, że…

2 Likes

Istnieje teoria ze Judasz zostal wybrany aby doniesc

5 Likes

Patent Templariuszy, przejęty potem przez holenderskich banksterów Hanzy. W obecnej postaci znany od czasów pięciu synów starego Rotszylda. Stąd wzięła się nazwa “papieru wartościowego” - dla naszych przodków wcale nieoczywiste było że papier może mieć jakąś wartość.

Drzewiej było tak:
1)
jedna sztabka metalu w skarbcu → 1000 certyfikatów jej “własności” wydrukowanych przez bulion bank i puszczonych w obieg. W rzeczywistości ulica nie wie jakie jest ratio, bulion banki operują w jurysdykcjach “przyjaznych” to znaczy z zalegalizowanym zerowym pokryciem papieru metalem.
Ktoś złośliwy policzył dla LBMA zalewarowanie na poziomie 1:15000 jeśli dobrze jeszcze pamiętam ale danych dostępnych mappetom brak. Załóżmy że lewar jest na poziomie 1:1000 bo tak się prościej liczy.

Każdy z 1000 certyfikatów własności spoczywa w banku komercyjnym, na każdy z certyfikatów w księgach banku przypada 1000 klientów banków komercyjnych, każdy z nich ma na swoim koncie maklerskim zapis “jesteś właścicielem 1 sztabki złota”.

W rzeczywistości dwustopniowy lewar 1:1000 razy 1:1000 daje na wyjściu 10^6 czyli na jedną fizyczną sztabkę przypada jeden milion leszczy.

Ale i tego jest mało. To znaczy chętnych na “złoto” jest za dużo. Wymyślono zatem trzeci stopień lewara którym jest ETF “na złoto”.

Po wprowadzeniu “złotych ETF” sytuacja wygląda tak:

  1. lewar 1:1000 na złoto w banku bulionowym,
  2. lewar 1:1000 na certyfikacie wystawionym przez ETF który to ETF jako “zabezpieczenie” trzyma certyfikaty banku bulionowego,
  3. lewar 1:1000 na zapisach kont ‘inwestycyjnych’ u brokerów (to znaczy na kontach prowadzonych przez banki które powykupywały brokerów papierów wartościowych) na certyfikaty wydrukowane przez ETFy.

Po wprowadzeniu złotych ETFów wydłużono łańcuch z dwóch do trzech ogniw co pozwoliło sprzedać roszczenie do jednej sztabki złota jednemu miliardowi mapetów. Do tej pory jedna sztabka mogła być sprzedana “zaledwie” jeden milion razy i ten lewar okazał się niewystarczający.

Przy ilości “złota” wyprodukowanego przy pomocy lewara na poziomie 10^9 wystarczy go na czas jakiś, nawet dla Chińczyków i Hindusów. Pod warunkiem że Modi nadal będzie przenosił aktywa swoich poddanych z formy realnej (żółte, ciężkie, brzęczy) do postaci wirtualnej (zielony wykres wzrostu wartości portfolio na ekranie monitorów ofiar) a poddani Prosiaczka nadal będą parkować oszczędności w Evergrande.

Bazylea III zamierza ograniczyć ekspozycję banksterki komercyjnej na “złoto” wydrukowane przez ETFy w drugim stopniu rozcieńczania kwitów depozytowych. Walka banksterki centralnej (żyjącej z drukowania kwitów bez pokrycia) z lokalnymi oddziałami banksterki komercyjnej (żyjącymi z drukowania kwitów bez pokrycia) będzie tak skuteczna jak walka socjalizmu z pijaństwem.

No ale do tego wniosku właściciele BIS muszą dojść sami.

Trzystopniowa kaskada roszczeń zredukowana do dwóch stopni.

5 Likes

Dlaczego ten “ów” tak często?

@gruby czy to znaczy, że na wpoprzeku prowadzę 3r3bank ma rezerwy alokowane w tej nomenklaturze?

@BartArt
“Owszem, banki przejrzą swoje bilanse pod kątem obecnego tam złota papierowego i dokonać będą musiały pewnych alokacji i re-klasyfikacji. Ergo, podjąć szereg decyzji strategicznych.”

System bankowy jest już zbankrutowany. Klientów zupełnie nie interesują tłumaczenia kasty eunuchów dlaczego nie mogą dysponować swoimi środkami, klienci mają podaż środków i po prostu organizują sobie inny system transakcyjny, a że potrzebują banków to robią je sobie poza systemem. To odcina system od zdolności przymusu z taką samą intensywnością jak inflacja od wartości.
Nie ma już znaczenia co zrobią - muszą się skurczyć do tego co w ręku trzymają, albo się rozlecą. Zagrali na olbrzymim lewarze i skutki są jak zawsze. Bo zerowe stopy to lewar nieskończony.

“Bardziej prawdopodobną alternatywą niż dokup złota fizycznego będzie zmniejszenie po prostu swojego dotychczasowego biznesu bulionowego. Ergo, upłynnienie części złota papierowego”

Komu? Funduszowi obietnic crypotokurewskich?
A strona podażowa po jakim kursie za produkty to przyjmie?
Łatwiej będzie ziarna piachu w kupionym betonie policzyć niż należność?

Dla mnie jest to oczywiste. Że papier jest bezwartościowy.

1 Like

“Alokowane” i “rejestrowane” to takie naklejki.

W internetowym systemie rozliczeniowym jest tak jak twierdzi emitent danej waluty w jej prospekcie emisyjnym (work in progress).

Problemem jest wytłumaczenie bez używania tej całej banksterskiej nowomowy że każdy emitent każdej jednej waluty jest tam w rzeczy samej bankiem centralnym (dla danej waluty). Tyle że nie jest to ani waluta (to są prawa ciągnienia z magazynu) ani klienci nie są bankiem centralnym bo w odróżnieniu od banksterki centralnej nasi użytkownicy mają magazyny a w nich pokrycie w realnych towarach.

Gdyby nie mieli to nikt nie zaakceptowałby wystawionych przez nich praw ciągnienia jako własnego wynagrodzenia.

zdarzyło mi się kilka razy w życiu wpaść w pułapkę braku papieru toaletowego w toalecie. Od tamtej pory wożę ze sobą w samochodzie rolkę.

Tak: to jest zboczenie. Papier jest bezwartościowy. Przeważnie.

3 Likes

Przypomniało mi to ustęp na autostradzie a4 do którego zawitałem podczas jakiejś podróży z rodzicami gdzieś koło roku 90tego. W tamtych czasach w takich miejscach nie było kabin, tylko takie rynny posiadające co kawałek dziury. Pamiętam, że te piekielne czeluści pełne były banknotów o różnych nieraz wysokich nominałach użytych przez desperatów nieposiadających papieru w wiadomym celu. Jak widać brak papieru może czasem dosłownie dużo kosztować.

4 Likes

Jako że mamy 21 wiek dla ogółu będzie mało wygodne ganianie ze złomem w kieszeni. Zostanie wyemitowany krypto -token
zalinkowany do złota. Każdą uncje bedzie można podzielić do x miejsc po przecinku. Zubożałe w wyniku kryzysu społeczeństwo szybko wymieni posiadaną biźuterie i resztki PM na nową " walutę" aby móc kupić podstawowe produkty. A reszta jak zwykle …

2 Likes

a od kiedy na blockchainie nie można robić tego samego co z pieniądzem fiducjarnym ?

3 Likes

czas przeszły dokonany. Działa. Na razie na systemie demo.

I nie krypto (po kiego wafla ?) tylko takie zwykłe. Tokeny powiązane są do srebra, z dokładnością do jednej tysięcznej uncji trojańskiej. Tokeny powiązane do papieru też już istnieją a jakby się w końcu @impeer zdecydował to możemy mu użyczyć drukarek na drukowanie tokenów powiązanych z chia czy innym bitcoinem. Sky is the limit.

2 Likes

W poważaniu mam ich wygodę - najwyżej nie dostaną towaru, za to będą mieli wygodnie^^

Ale emitent ma to pokrycie w towarze? I będzie za te tokeny wymieniał?
Czy frajera szuka, że ja to g przyjmę i za to będę robił podaż?

Czyli da mi złoto, a ja za to będę przyjmował tokeny? A to tak się możemy bawić.

Blablala^^

Chyba nie myślisz, że będę ozety kroił?
Resztówki można rozliczyć we fiacie.

2 Likes

A reszta jak zawsze…

2 Likes

Tam są chyba nawet cztery miejsca po przecinku jeśli dobrze pamiętam, daje to rozdzielczość rozliczeń na poziomie jednej tysięcznej części uncji czyli pi razy drzwi trzech miligramów metalu.

Też jestem ciekawy jak odmierzyć trzy miligramy srebra operując palnikiem czy inną gumówką :wink:

2 Likes

Bo to nie system dla Ciebie, tylko dla mas.

2 Likes

@3r3
@gruby
@Ijon
@MedicusHellveticus

Wrócę później^^

4 Likes

To stracą trochę masy - rzeźba będzie^^

1 Like

Ja się decyduje, decyduje, tylko mnie zaraz klienci oskubia więc kończę co jest do skończenia pierwej, a wykończenia to najwięcej roboty

2 Likes

dobrze pamiętałem. Cztery miejsca po przecinku. Rozmawiamy o miligramach zatem, jak się ktoś uprze.

2 Likes

Na taką ewentualność postanowiłem emitować mój własny "token"

6 Likes

w jakiej atmosferze ochronnej jest to przechowywane ?

2 Likes

Ja mam parę kilo proszku srebrnego.

To się waży.

@Biegacz mam takie magnezowe, jak się w ogóle takie wióry robi (jakim narzędziem)?

2 Likes