Zakupy PM

Bardzo dziękuję,

ja za 20% odkupie :wink:

jest cała branża o której istnieniu ludzie przeważnie nie wiedza i wlasnie tabor w nia wjechal, jak w sklepie z cukierkami ^^

8 Likes

Moje twarze wzięli handlarze aut w Polsce. Prosili o jeszcze. Komisy w Sz przyjmują. No problem.

1 Like

Ale jak to nie jest? Przecież kolejność wydarzeń jest taka:
a) ropa po X
b) covid i zamykanie gospodarki, ropa po 0
c) wszystko “wraca” i ropa systematycznie się wspina
d) nadchodzi wojna i “spekulcyjny wzrost cen” ropy do 120$
e) inflacja rusza z kopyta z powodu wysokich cen ropy (w USA to tak 50:50 ropa i QE covidowe)
f) gospodarka Zachodu na granicy recesji (bo inflacja i rosnące stopy) - spada popyt
e) Chiny przeżywają krach na nieruchomościach (Japonia 1986-1991 w zwolnionym tempie), + #zerocovid - spada popyt
g) Chiny & Indie i inni kupują tanią ropę rosyjską z dyskontem, ale to znaczy że nie kupują drogiej “koszernej” więc spada popyt - spadają ceny

No i pamiętajmy, że to nie “cena ropy” a “cena kontraktów terminowych” czyli de facto ważne jest ile granda ma $ na spekulacje (mniej, bo stopy i QT) a nie to czy masło zdrożało:)

“Future jest skośnooka”?:slight_smile:

Nieruchy w USD w UK to chyba od peaku przedbrexitowego cały czas tanieją, minus odbicie szalonego roku covidowego w 2021:)

2 Likes

Ropa po zero - nabazgrałem na IT21 “ruscy zatankują czołgi jak za zero”.

Czarną widzę demografię^^

5 Likes

gdzieś jeszcze mam rachunek na 225 € za odwiedziny na pompie. Rachunek został wystawiony w zeszły weekend przez Teutonów, pobierany był diesel bez biogówna.

1 Like

Dobry ^^

8 Likes
2 Likes

Podaje dalej @fortunately!

@gruby, na LBMA und crimex taki drenaż że aż cza będzie anulować lukratywne dostawy. No bo przecież ten kubeł poniżej w Fort Knox świeci pustkami.

4 Likes

To jednak Jankesi dadzą Chachłom te rakiety o zasięgu ponad 300km.
To po to Ławrow ściskał się z reprezentantami Afryki - sen Kadafiego o walucie państw producentów powrócił.
Tym razem zamiast zimnej wojny będzie zimno i będzie wojna.

Prrr szalony!
Na razie w Gazprombanku zakładane są konta walutowe i przeliczane jest na wruble.
Na razie depo są waluty. To się może zmienić^^

4 Likes

ziewłem.se

Bukmacher się przedźwignął i anulował zakłady. No i co mu zrobisz ? Wyślesz korpus ekspedycyjny który zakotwiczy przy Canary Wharf, skieruje wyloty luf na City of London i “zaproponuje” wydanie zakupionych metali po dobroci ?

Bo inaczej najwyraźniej nie działa.

6 Likes

Tak też nie działa gdyż postawienie działa nie wyzwala zaistnienia towaru, którego w magazynie nie ma.
Czekają nas niebawem “istotne niepokoje społeczne” na zapadzie. I to akurat nie z powodu jakiegoś tam zooota. Tylko czynników, które do jego braku doprowadziły.
Sytuacja jest nie do utrzymania i peryferia już się zawaliły gospodarczo - teraz będą konsekwencje. Peryferia USA pod kacapską granicą.
Pożar społeczno-ekonomiczny jaki się zaczął zapewni doktoraty z historii, ekonomii i “nauk” społecznych przez wiele dekad.

10 Likes

Wchodząc do mieszkania dłużnika masz prawo wybrania sobie ekwiwalentu z mienia dostępnego na miejscu.

Rozwiązywanie problemów przemocą nie należy do przestrzeni rozwiązań dostępnej dla dzisiejszej młodzieży. Mogą strzelić focha na fejsie, mogą zdjąć siebie z listy przyjaciół jeśli naprawdę im dopiecze. Umiejętność obsługi sznura, węzłów i latarni nie znajduje się w programie nauczania. To samo powiedzieć można o umiejętności napełniania butelek benzyną - dzisiejsi protestanci zapewne użyliby butelek PET bo te mniej ważą.

Zaledwie jedno pokolenie wcześniej - odnoszę wrażenie - Andrzej Lepper operował na/z innym materiale ludzkim.

Pożiwiom, uwidim.

4 Likes

A na miejscu stos zobowiązań do zapłacenia^^

Ale tang-ping owszem.

A umieją obsługiwać zapałki?

5 Likes

na tubie są tutoriale, o taki na przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=_kiLlvCelr0

Problem może być z dostępnością hardware.

6 Likes

podobno homek potrafi tang pingować^^ max 90 dni… a najlepszy wedle prasy 382 ale ten miał odpowiedni zapas…św. Augustyn coś tam nawet o tym nawet popełnił…w naszych czasach proponują wychodzić ze strefy komfortu^^

4 Likes

Szacunek. Ja bym tak zrobił. Nie nawamiam, bo kryształowa kula czasem okazuje się kwadratowa, ale sam ostatnio miałem wizję, że jestem bezdomnym i to była piękna wizja. Nawet bez kampera. W Irlandii/UK przecież nie zamarzniemy w zimie.

4 Likes

Ile wobec tego, według poniższego cennika kosztował by człek potrzebujący poradnika żeby użyć zapałki?

3 Likes

Można rozmieniać kurczaki?

5 Likes

Na nóżkę i skrzydełko z KFC?

1 Like

W najlepszym wypadku kurzą łapkę.