Zakupy PM

@MedicusHellveticus @gruby @All

Można się rozejść https://stooq.pl/n/?f=1506433

Dziura, którą szybko się załata. Towar wydany, po odejściu od kasy, reklamacji nie uwzględniamy…

4 Likes

Jestem w stanie pokazać palcem gdzie na wystawach widziałem kolorowe zabawki, kiedy uczyłem się klecić pierwsze wyrazy. Taką rzadkością zaraz po wydarzeniu kulturalnym było ujawnienie kolorowej zabawki w sklepie z zabawkami.

W SE też jest taka promocja, że bardzo tanio, tylko paleta po towarze pusta^^

Poprawisz? Bo to jawna niesprawiedliwość aby takie spiekulant wykupił mleko, które należy się sprawiedliwie każdej krowie^^

@tadek dla Ciebie gazu braknie!
Zaraz będziesz Ty wznawiał a Anwil przerywał żeby ciągniki miały opony, aby te nawozy trafiły w pole^^

To będzie jak u mnie w warsztacie - można łazić od stanowiska do stanowiska i robić, można nawet na dwóch, może na trzech jak się za mocno prądu nie użyje, ale czterech stanowisk na pełnej petardzie nie odpalę, bo system elektryczny nie jest pod to zrobiony. W końcu robiłem to pod jednego dzioba^^

6 Likes

Gdzieś przeczytałem że w pierwszej połowie tego roku około 75 mld złotych zostało wydrukowanych i pożyczonych rządowi RP przez niezidentyfikowanych sprawców. Sprawcy pozostają niezidentyfikowani, nieznana jest również dokładna kwota ponieważ rząd RP rozrzuca złotówki ze śmigłowca za pomocą funduszy celowych (coś w stylu własnych spółek zależnych) których to finanse pozostają poza kontrolą parlamentu.

W tym tempie na koniec roku shadow budget w PL może sięgnąć 150 mld zł wydrukowanych na lewo albo i lepiej - wszak minister rolnictwa stwierdził że unijna kroplówka z KPO będzie rolnikom wypłacana mimo tego że nie została jeszcze przez Brukselę przyznana.

Przy założeniu że z paragrafu “KPO” pójdzie w naród w tym roku ekstra 100 mld zł, przy założeniu że domofon wyda 50 mld na zbrojenia a Pinokio dorzuci sumaryczne 150 mld zł lewej kasy z drukarki polski “shadow budget” w tym roku sięgnąć może sumarycznie 300 mld złotych czyli niewiele mniej niż budżet oficjalny.

Taka masa świeżutkich złotówek rzucona na rynek pozwala mi przypuszczać że jedno euro kosztować może w grudniu … a ze 7,5 zeta ? 8,5 może ? Dychę przy niekorzystnym wietrze ?

Przy 10 zetach za jedno euro Chińczyk jako poddostawca wysiada - Polak wygryzie go ceną.

rynek to poprawi. Przerwa w dostawie prądu ma wpływ na działanie kasy fiskalnej. Najpierw sklep się z braku prądu zamyka aby później go łomem otworzyć. Przerabiałem to w poprzednim tysiącleciu.

6 Likes

No przeca będą “dotować” produkcję tych nawozów z marży na paliwach.
Wszystko zostanie w Orlenie… :wink:

6 Likes

Po pierwsze gazu dla mnie nie braknie.
Po drugie cena gazu dla mnie się nie liczy:

  • jak będę produkował to zapłacę krocie za gaz;
  • jak nie będę produkował, to zapłacę tej samej wysokości “krocie” jako kary umowne Klientom.
    Już się nie przejmuję…
1 Like

Fabryka musi kosztować = drukarka płaci.

1 Like

To brzmi jakbyście byli przygotowywani do ‘prywatyzacji’ jak za najlepszych czasów Balcerka. Wiecie już kto was kupi za symboliczną złotówkę ?

3 Likes

Archidiecezja?

2 Likes

Jeszcze nie teraz - to zapisy umów pięcioletnich - jeszcze obowiązują…

2 Likes

Ale kto będzie na to patrzył - syndyk masy upadłościowej? Kto się kiedykolwiek przejmuje papiurkami. Papiurek jak dobry by nie był - stanowi jak to zwykł mawiać @3r3 roszczenie wobec rzeczywistości.

5 Likes
2 Likes

Na początek zniknęły filharmoniki z tavex.se - skup jest, sprzedaży niet.

1 Like

W Oslo, sklepik pełny.

1 Like
2 Likes

Squeeze na fizyku jakiś dziwny leci? Cena skupu nie rośnie, a sprzedaży rośnie. Ostatnie odessanie rynku przed inwazją drobnej spekuły na skup złomu?
Bo sytuacja jest podobna jak przy fizycznym squeezie na obrocie miedzią, cynkiem i stalą.

Dziwny squeez bo wygląda tak jakby rozliczono się w sreberku międzynarodowo i stąd odpływ, a nie z zapotrzebowania przemysłowego wewnątrz EU i USA - chyba że coś mi umknęło. Wydobycie na terenach koszernych tak spadło?
Koszty energetyczne separacji tak szarpnęły?

2 Likes

Separacja i rafinacja wymaga prundu

7 Likes

Sprzedam opla

Jadwigi po 125/pcs od ręki

I coś takiego, komuś coś? Ja bym sprzedał taniej niż handlarz a ktoś by kupił taniej niż od handlarza, worki mennicze, leżakowane w jaskini smoka przez lat tuzin

1 Like

No taki KGHM jest dead a chociaż ogólnie przemysł żre prąd to do produkcji antyputinowoltaiki srebro trzeba więc może być ciśnienie

Śmiesznie bo XCH jest teraz najbardziej opłacalnym krypto do kopania (mówię poważnie) więc przynajmniej teoretycznie moja kryształowa kula sprzed półtora roku się nie myliła

Ciekaw czy jeszcze się nie okaże, że to się moze opłacać w cyklu słonecznym ^^

2 Likes
4 Likes

Co tu się OdJaniePawla ^^

Gold trading at 1725$ on Shanghai Gold Exchange (SGE), 3% (51$) over London OTC

30

2 Likes