Core meltdown A.D. 2022

w takiej bogatej CH infrastruktura szpitalna ponizej DE. A obsadzenie personelem jeszcze gorzej. Ale cii, CH to wzor jest…tylko do czego?

6 Likes

w związku z tym wprowadzono zakaz ich używania ?

likwidacja obowiązku szkolnego jest kolejnym krokiem.

efekt akcji “support our NHS” ?

Niemcy używają pojęcia “auf Verschleiss fahren” które wzięło się z jazdy parowozem bez smarowania osi. Można jechać niesmarując. Przez pewien czas. Zaoszczędzone na smarze grosze wydaje się na nowe łożyska, z nawiązką. Plus koszta ich wymiany.

Jak ktoś się bawił z zapieczonymi łożyskami w samochodzie to wie o co biega z ich smarowaniem. A jak łożysk nie smaruje to się dowie.

6 Likes

Na razie tylko Road tax w górę.

Podstawową zasadą jest to że nie można dzieciom odbierać prawa do edukacji dlatego mimo braku szczepień do szkoły można uczęszczać, wystarczy teraz dalej dojeżdżać. Ewentualnie Home Schooling.

Właśnie wyszedł news że 2000 białych lekarzy opuściło Wyspy. Sprowadzi się z Indii czy Nigerii.

3 Likes

Nie sądzę.

Dać niebieskowłosej minimalną, by przez kilka godzin dziennie patologizowała i indoktrynowała zaimkami kolejne grupy przyszłych podatników wbrew osobom rodzicielskim? Kto bez takiego szkolenia później zajmie się zwierzątkami w schroniskach?

4 Likes

Ależ w PL też wystarczy “jeden dobrze skonstruowany list”. Pytanie, na jakim poziomie ten list, kto go skonstruuje i kto podpisze. Niektóre nazwiska, to nazwiska-wytrychy otwierające zamki każdych drzwi o każdym czasie. W PL a już w Anglii tym bardziej. I wszędzie indziej zresztą.

Poczytaj, jak to Nigel Farage został dyskretnie wyproszony z Wysp ze swoimi oszczędnościami trzymanymi w angielskich bankach. I kto mu tych trosk przysporzył.

Ale ten tzw. “system”, to ma konkretne imiona i nazwiska.
Np. przesłuchiwany w MBP Stanisław Skalski dostał w twarz (za nic, w celach wychowawczych) nie od “systemu” a od Polaka. Nawet a nie stojącego obok, żydowskiego przełożonego swojego oprawcy. Ostrożnie z tym bezosobowym “systemem”.

Ale o tym, jak na Wyspy trafiłeś, i dlaczego, p. Modzelewski też przecież mówi.

Oni nie są od czucia zmian. Oni nie muszą wiatru zmian czuć. Oni zlecone zmiany, przez tą czy inną ambasadę po prostu wprowadzają.

A Ty widziałeś jakiegoś wytarganego a uszy choćby milicjanta pacyfikującego te czy inne tzw. “wydarzenia” (jak o masakrach do dziś pisze, od lewej do prawej, propaganda?

Tylko w zbior-kom. Zastanów się, dlaczego.

2 Likes

No tak, ale ten list sam napisałem, sam podpisałem i pomogło. Nie musiałem nikomu w d wchodzić, prosić, płacić itp. To jest różnica.

No coś tam czytałem i wyszło później że banki nie mogą tak dyskryminować i jakiś mu otworzył konto. Nie wiem jak to ostatecznie dzisiaj wygląda. O prawie do własności napisałem miałem na myśli że swobodniej jest w porównaniu do PL. Nie jest co prawda pełna wolna amerykanka, ale na przykład zmieniono ostatnio kwalifikację wtargnięcia na cudzą posesję z wykroczenia na kryminalne. W Polin dużo jest osób które mają prawo wejść na nieruchomość, między innymi wójt gdyby chciał to trzeba go wpuścić. W UK mogę sobie ściąć drzewo bez pozwolenia, w sumie do 5m3 rocznie, przecież człowiek powinien mieć prawo do ugrzania się w zimie. Mogę sobie kupić las i uprawiać jak mi się podoba. No i na konto bankowe nikt mi nie zagląda, to że Farage miał z tym problemy to jego sprawa, ja jako zwykły szaraczek nie mam się czego obawiać.

4 Likes

Dziwne, w mojej wsi na północnych rubieżach co i rusz nową drogę rozkopują, a gdzie-niegdzie to nawet od czasu do czasu zakopują.

To mówi Pan, że 180*10^9 funtów szterlingów rocznie to niedofinansowanie? Nie wiem, nie znam się, ale może po prostu wydają na głupoty?

To się już skończyło, tylko – jak mawia Wielce Czcigodny Gospodarz – jeszcze lecimy.

Prawo o tak, ale im bardziej zaglądam do środka, tym bardziej edukacji tam nie znajduję.

Pan wybaczy dosadność, ale to jest tak całkowita bzdura, że nie chce mi się kontr-argumentować.

4 Likes

Milei wygrał wybory w Argentynie. Nie żebym wierzył w te jego obiecanki, ale jak podczas prezydentury będzie zachowywał się tak jak w czasie kampanii, to przeczuwam dobre jaja. :rofl:

https://twitter.com/i/status/1726386703441522908

https://twitter.com/i/status/1726390568345850324

7 Likes

Są jakieś nieliczne miejsca gdzie się wymienia asfalt, ale najczęściej jest to łata na łacie albo dziury. Trawę już się rzadziej kosi, śmieci rzadko kiedy zbiera. Dużo jeździłem i swoje widziałem.
https://www.bbc.com/news/uk-england-43407167

Mówię to jako pacjent. Pracownicy też nie dostają z tego dofinansowania.
https://www.theguardian.com/society/2023/sep/17/nhs-sinks-into-7bn-cash-crisis-as-inflation-and-strikes-bite
https://www.kingsfund.org.uk/publications/six-ways

Na pomorzu dużo nowych dróg ostatnio powstało i nadal robią nowe. Jest równo i czysto.

Bo nauczają o pierdołach. Trzeba uczyć w domu.

Ależ nie ma problemu, nie ma obowiązku partycypacji w dyskusji, ale skoro już Pan coś napisał… Jak prawie nic tam nie ma na moim koncie to czego mam się obawiać? Zwłaszcza że nie mam “wszystkich jajek w jednym koszyku”. Może i piszę bzdury, ale piszę to z mojej perspektywy i mi się krzywda nie działa. Jeśli chciałby Pan jednak naprostować mój błędny tok myślenia, wystarczy podać jakiś link, poczytam, widocznie jest coś o czym nie wiem.

6 Likes

najpierw opuścili wyspy kierowcy ciężarówek, teraz dołączyli do nich lekarze.
Zastanawiające że do tej pory rząd nie forsuje haseł typu “Anglia dla Anglików” a mimo tego gastarbeiterzy się zwijają. Jak to się robi ?

Bo Adolf też czyścił swój kraj z obcoplemiennych ale używał prymitywnych metod typu palenie im synagog.
A w Wielkiej Brytanii oczyszczanie rasowe wyspy odbywa się w pełnej kulturze i żaden sąd się nie czepia.

dlaczego lekarstwem na braki kadrowe są imigranci a nie miejscowi ? Miejscowi rodzą się z dwoma lewymi rękoma ? W sumie to nie jest wielkobrytyjski problem: w Niemczech brakuje pracowników, Polskę na chodzie również utrzymują Ukraińcy. W Szwecji i Szwajcarii to już zupełna tragedia. O co biega ?

6 Likes

Pewnie cały czas o to samo…?

3 Likes

“Data from the latest General Medical Council workforce report published in 2022 shows that a total of 4,843 doctors left the UK to work abroad between May 2021 and May 2022.”

Cytowane z:
https://www.channel4.com/news/factcheck/factcheck-how-many-uk-doctors-are-going-abroad-and-how-does-pay-compare

3 Likes

Co się martwić… zostaje w rodzinie :wink: :

Australia and Canada are top destinations for those quitting the UK.

3 Likes

Godzilla
Godzilla

1 Like

W dodatku koszerne

1 Like

W se jest to samo. Łata na łacie. A że przypadkiem znam typa, który tym zarządza w landzie to znam tajemnicze przyczyny, które na to wpłynęły. Gospodarka rozłożyła się po całości. Robilibyśmy drogi gdyby był dostępny asfalt, ale nie ma przedsiębiorstw, które zachęciłyby do tego pracowników.

Bo odwiedzający nie mieli jak na poligon dojechać. Komunikacja Gdańsk - Szczecin była obLeśna.

Tym się nie zajmuje rząd, a przedsiębiorcy. Poszukują ziska & redukcji strat.
Skoro prowadzenie przedsiębiorstwa jest stratą to rozwiązanie jest oczywiste.

Miejscowi przenoszą informację historyczną “żebyś nie wiem jak zapier i tak nic z tego miał nie będziesz”. A u imigrantów zdarza się jeszcze poprzednia wersja legendy, o tych co się tam dorobili i wrócili z łupami.

Nie brakuje. Ostatnio dyskutowałem z niemieckimi firmami (bo chcą się industrializować), i po tym jak doszliśmy za ile to zauważyłem, że najwidoczniej nie mają problemu.

O marże.
Skoro ponad połowa “obrotu gospodarczego” jest związana z budżetem to brakło marż aby to w ogóle zlecać. Przecież budżet nie celuje swoimi wydatkami w pomnażanie +, a wyłącznie ma regulować koszty przymusowe. Czyli tłumaczyć nastawionym na marżowość, aby na magazynie był zapas. Zapas żywności, energii, środków bojowych - tak że jakby trzeba do magazynu zajrzeć bo potrzeba przypiliła to “mamy to!”.
Tymczasem przez dekady dobrobytu uznano, że do diabła z własnym magazynem “kupi się”. No to teraz kupcie.se - wszyscy wpadli na pomysł, że będą mieli pusto w magazynach.

7 Likes

zejście z linii ognia to jest jakaś opcja. Niech się naparzają dłużnicy z wierzycielami. Mają o co.
A moja chata skraja …

też się bawię, ino za moje. Różnica taka że nie odczuwam potrzeby otępiania sobie makówki ze strachu przed jutrem.
Jeśli już otępiam sobie makówkę to raczej celem mentalnego przygotowania się na jutro. Starsi mnie jeden system temu nauczyli że są pod tym słońcem rzeczy których “bez poł basa nie razbieriosz”. A była to stara szkoła życia, komunistyczna jeszcze. Będzie jak znalazł, a właściwie to już jest. Od pewnego stężenia płynów rozluźniająco-rozweselających zaczynam widzieć podwójnie i staję się wtedy optymistą wrażliwym na problemy planety, wokiem socjaldemokratą.

O ile woke i wokie to to samo. Niekoniecznie ewentualnie ?
Wokie potrafił naprawić każdy złom, nawet z Sokołem Millenium dawał sobie radę.

Tysiące chętnych nie oznacza tysięcy celów. Najpierw patrzysz kto najgłośniej krzyczy “rozkułaczyć tłuściochów” a potem w niego trafiasz. Wyeliminowaniem prowodyrów spuszczasz z tłumu nadmiar testosteronu podnosząc mu próg sukcesu powyżej nieakceptowalnego, terminalnego ryzyka.

“Because I’m aware what tremendous features human beings are capable of once they abandon dignity.”

  • Standartenführer SS Hans Landa w filimie Quentina Tarantino “Inglorious Basterds”.

musi jakaś połówka buhaja z wagi piórkowej. Wyrośnięte egzemplarze są dwa razy cięższe i odpowiednio mniej potulne.

na pomysł dojenia buhaja nie wpadłem. To znaczy nie wpadłem na trzeźwo. Z chęcią popatrzę jak Jessiki i Keny spróbują wydoić buhaja - dobra corrida to jest to.

Tak jakoś 2023 - 2024 nam wychodziło jak się plandemia rozkręcała. Sprawy przyspieszyły kiedy Trump postanowił obłożyć Chińczyków cłami latem 2019 roku - cło na import oznacza podnoszenie cen u siebie w domu, to z kolei oznacza podkopywanie statusu imperium na które robią inni dostarczając towary hegemonowi.

Jak widać jak kogoś dobry Bóg chce pokarać to mu rozum odbiera.

masz nauczkę. Siedź cicho, knuj i chomikuj. A potem powtarzaj głośno za teleekranem “no i kto mógł to przewidzieć”, razem z resztą stada.

na ogół. Punkty nieciągłości już zaczęły się pojawiać na wykresie. Te przerwy w wykresie bo “N.a.N.” są irytujące kiedy akurat siedzisz na papierze a kantorek wywiesza “metalu brak”. Albo w sklepie zaczynają reglamentować pestki bo “jedna krzynka na miesiąc”.

wpadnę na komisyjne palenie kwitów z kratą browaru. W paleniu kwitów mam doświadczenie, w końcu raz już mi system zmienili i miało być lepiej, tak wtedy mówili.

8 Likes

Junior doctors, to ci co maja pozyczke studencka ktorej nie musza splacac jesli nie pracuja w UK.

2 Likes

Wookie i woke są równie elokwentni w dyskusji i mają ten sam argument na podkreślenie swoich racji.

Uczył się na syrence - jak nie pier… to się nie zatrybi.

@Jakub grzecznie zakładał, że chodzi o ręczny dziurkacz.
Jednakże starożytni filozofowie wdrożyli debatę z tłumem przy użyciu armat i to wygląda na skuteczny sposób transmisji argumentów.

Porządek musi być, trzeba reglamentować. Skoro zarządzono niepokoje społeczne to jedna krzynka dla rewolucjonistów, jedna dla kontrrewolucjonistów - pracownicy fabryki krzynek też chcą zarobić na wakacje. Kiedy zarobią dość aby się ukontentować tedy niepokoje zostaną odwołane. I zostanie ogłoszony sukces.

Zmuś kogoś kto nie pracuje w danym kraju do spłaty pożyczki studenckiej.
Pozostaje uznać rzeczywistość, że płaszcza nie odda i nie mamy jego szatni.

Mam eksperiencję gdyż sam doświadczyłem czerstwego, studenckiego chleba na takiej pożyczce i nie podzielam pomysłu wyrażonego w epistołach jakobym był coś komuś winien.

2 Likes

Jesteś w błędzie. Poziom obaw w Polin winien zależeć od tego, z czego żyjesz, czy przytyłeś i czy smalec gotowy do wytopienia widać we właściwych rejestrach lub przynajmniej wystaje znad ziemi. Jeśli widać, to zwykłym szaraczkiem zajmie się zwykła biurwa z PIP, PPIS, PSP, PINB czy KAS. Każdy ma swojego “opiekuna” wedle poziomu zajmowanej grzędy.

Obiecanki cacanki.

Chata, to ma fundamenty a nie kółka. Chociaż jedną widziałem nawet w komponentach na płozach - gotową do formalnej choćby relokacji na działkę obok.
O wartość chaty z kraja, to najlepiej pytać Chorwatów - tych, z obciążonymi KW na rzecz kosztów prowadzonej najpierw wojny a potem zabezpieczeń wierzytelności względem prawdziwych panów swych, z MFW.
A Ty, gruby, to masz w ogóle chatę? :wink:

2 Likes