Granica dzisiaj

Ja już wyrosłem. Ale jak ktoś chce rzeczywiście wiedzieć czemu Polin to Polin i coś tam się dziś gdzieś dzieje nieistotnego, to polecam jego, bo inni, się nie nadają wg mnie.

Wygląda na to, że tak łatwo, że aż za trudno - bo się nie dzieje (to co napisałeś).

Tylko rozwiązania zbrojne nic nie zmieniają, bo jest za dużo zmiennych, żeby sobie jakąś małą ciężarówką coś zwojować.

Ja mam takie samo odczucie. Trzeba powoli skrobać. Na szybko to przybiegnie jakiś Bolek, przechwyci wszystko… No chyba że Bolka od razu eb z dzidy!

Ja mam prosty program polityczny. Każdy ma klamke i niech no się który wychyli i zacznie coś majaczyć o władzy, żeby mu się coś śniło… I każdego tak to się odechce ‘władzenia’.

Równość gwarantuje broń.

Tam wszyscy okablowani…

Ktoś pisał, że ma taki target. Wielu ludzi w Polsce nie wie nawet tego.

Albo wie, ale mają już taki program wgrany, że bez znaczenia co zaserwują w tv. Mogę napisać nawet zestaw reakcji, ale każdy zna…

3 Likes

Fuj.

2 Likes

Trumna nie ma kieszeni!

2 Likes

No Coryllus i jego teorie wczesne historiozficzne o wszechpotężnym City i “szataniści” w każdej lodówce to były niezłe szaleństwo. Ale potem przestawił sie na wydawanie zapomnianych pamiętników (Korwin-Milewski, Bliziński etc) więc patrzę przez palce na jego farmazony. Z resztą ostatnio głównie pisze o sobie. Z resztą to norma na prawicy: pamiętam pierwszego bloga Ziemkiewicza (którego zawsze bardzo lubiłem, choc to trochę buc), gdzie 50% wpisów to były jakieś polemiki z dziennikarzami i blogerami o zerowej rozpoznawalności (w porównaniu z RAZem)

To, że złodzieje to wiedzą wszyscy. Najważniejsze hasło na manifestacjach wszak to “ZŁO-DZIE-JE”. Natomiast często zaskakuje fakt, że nie dość, że “nasi” kradą, to jeszcze okradają swój target:)

4 Likes

Naturalnie. Epoka Tuska. Wszak co ja mógłbym teraz opowiedzieć, kiedy wyrosłem?

Są czynniki wyższej istotności. Chyba najistotniejszym jest ten, którego większość samców nie spełnia - że to jest stała posada, a nie dorywcza.
Do tego dochodzą niezrozumiałe z punktu widzenia samca kwestie prestiżowe - im bardziej prestiżowo pożywasz tym jest taniej (w skrajnym wypadku darmo do czasu aż kobicie się skończą fundusze i przyjdzie żebrać wyjaśniając, że ten teges “życie, rachunki”).
Oraz kwestie które mi samice wyjaśniły łopatologicznie - poziom intelektualny, one po prostu mają nosa do obiecujących samców.
A na sam koniec dochodzą kwestie surrealistyczne, w stylu syndromu sztokholmskiego “samica się zakochała” (no wtedy to jest problem, bo one mają jakieś rojenia o ekskluzywności, gdzie w młodym wieku chłop ekskluzywność zapewni - w starym to sama wynika, bo nawet jakby chciał to mu się już nie chce).

Dlatego trzeba aby kto bojaźliwy o takich zapędach meldował.

Ciekawe - wyzywają od skursynów, wskazują osobowe źródła problemów, ale jak do obezwładnienia siły żywej przychodzi dyskusja to veto. A bo to my szabli i samopałów nie mamy?

Tłumienie nastrojów. Po to się te grupy wzbudza aby stłumić ich nastroje. Pogadają sobie, powyzywają i rozejdą. A jak by się nie mogli zgrupować i seansu nienawiści urządzić to jeszcze by który z frustracji się samotnie zwilczył i byłoby nieszczęście w gazetach.

Ale wymaga kontroli bo to jest przedział wiekowy właściwy dla einsatzgruppen.

A ilu ginekologów-położników zabili?

Ubliża słuchaczom, że dali się okraść gamoniom.

Na dziewczyny jest inny wystrój (przypadkiem nie świetlica, chyba że pałacowa) i to one muszą występować. Wtedy się zabijają o miejsce przy prezesie i możliwość wygłoszenia czegokolwiek stojąc na baczność.

To napiszcie jakąś bezkompromisową krytykę na mnie i opublikujcie.
@Koncereyra pomożecie?

Krytyka musi być, taka żeby do gleby zjechać. Wtedy będą przyłazili^^

Wczesny Grzesiu był dobry, ale był pod to klimat.

Bo się tego pilnuje.
To myślisz że bojówki antify zradykalizowani socjaldemokraci organizują? I treningi im prowadzą?

Jak chcesz poważnej bojówki to musisz mieć fundusze, i zasilanie. Czyli najpewniej jesteś przedsiębiorcą. No to przecież kupić możesz, ale sam się strzelał nie będziesz, no to oczywiście wynajmiesz prowezjolistów, no a prowezjoliści z racji nabytej profesji zameldują byłym przełożonym i zapytają co wolno i w jakim wypadku pytać o pozwolenie. A biorą w tym udział po pierwsze dlatego że do michy dają, a to nie są dobrze płatne zawody, a po drugie dlatego, że można wiele spraw pozamiatać i nie będzie wiadomo czyja miotła, bo w zasadzie prywatna jakaś taka. I przedsiębiorcom też to pasuje, bo nie po to kupują arsenał, żeby sobie fajerwerki urządzać tylko żeby spokój był.

O sam widzisz. A tylko smród po gazetach by był.
No chyba że się szefa jakiegoś kołchozu obala - to wtedy co innego, to wtedy nagle bruk dowożą, transparenty, plakaty się drukują - magia po prostu. Tylko nie można ciągle używać tych samych struktur bo jeszcze się komuś na środkach wzmacniających bojowość coś pokiełbasi i napisze na pomniku batiuszki BLM, bo tak kazali pisać ostatnio.

Zaraz Cię przedsiębiorca postawi przed równością z falkonetem.
Bo przecież można kupić dłuższego i tu równości niet.

Niektórzy lepiej działają bez kabla.

2 Likes

Polacy mogą okradać kogo chcą pod warunkiem że to ich rodacy. I to podobno działa na każdej szerokości geograficznej.

2 Likes

No to zmienia postać rzeczy. 10 lat temu 2200 plnów to na samice mogło zadziałać, dzisiaj to hehe…

najbardziej niezmienialny człowiek jakiego znam to cieć u nas na parkingu, nie wygląda jakby miał wzięcie, ale może tylko nie wygląda ^^

Za mało danych …jeszcze ^^

2 Likes

Info zgodne z tematem czyli granicą dzisiaj.

Siły rosyjskie i białoruskie będą przeprowadzać wspólne patrole alarmowe wzdłuż granic państwa związkowego z Polską, krajami bałtyckimi i Ukrainą, zgodnie z porozumieniem zawartym między Rosją a Białorusią, powiedział w czwartek prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko.

2 Likes

No to przypadkowa wymiana ognia i eskalacja prawie pewna. Casus beli jak operacja Finska etc. Tam artyleria ostrzelala wioski radzieckie, tyle ze Mannerheim kazal ja wycofac i okazalo sie ze nieistniejaca finska artyleria ostrzelala radzieckie wioski radziecka amunicja…

2 Likes

Przypomniałeś mi:

https://youtu.be/s93KC4AGKnY

3 Likes

Na telegramie pojawiły się zdjęcia z eszelonem wermachtu w Olsztynie. Mocno grzeją temat. W Donbasie nie ma dnia żeby po którejś ze stron nie było ofiar. Oby nie przelicytowali.

4 Likes

Podejrzewam że dzisiaj zadziała trójka.

Posada dla pani. Nie dla Pana^^

Fińska artyleria tak ma.

2 Likes

Mówisz, że jak jej powiem, że będzie do końca życia cieciem na parkingu to jej nogi zmiękną? ^^

3 Likes

Skoro tak to rozumiesz to powinieneś przeprowadzić eksperyment.
To może zależeć jaki masz parking^^

3 Likes

Mówiłeś, że ma być stała posada, nie widziałem tam zastrzeżeń typu “indoor”

3 Likes

Wracając do tematu jednego i drugiego to i Grzesiu, i Gryguć już pare ładnych lat temu ostrzegali, że będą nas prowadzili na wojnę z Białorusią więc nikt mi nie powie, że ich kontent jest bezwartościowy.

4 Likes

Wspominali też o wojnie z Chinami, z Iranem…
Bartosiak to nawet wspomniał że kolebka państwowości polskiej nad Wisłą była (chyba konkretnie to na Żoliborzu^^).

1 Like

Z Chinami jest przecież, Iran odpuszczony bo są Chiny. Trochę racji trzeba im przyznać. Jasne, że można opowiadać milion prognoz i któraś się trafi ale to nie ten przypadek.

3 Likes

Wicepremier Sasin ogłosił był:

Będziemy kupować wyposażenie takie, jak bielizna termoizolacyjna, kubki termiczne, ogrzewacze do rąk do butów, latarki. Wszystko to, co zostało nam wskazane, jako zapotrzebowanie ze strony naszych żołnierzy i funkcjonariuszy

Armia polska chwilowo nie wykrwawia się ani w Iraku ani w Afganistanie więc na granicę z Białorusią mogła wysłać elitarnie wyposażone jednostki.

Zamojskie Zakłady Zbożowe przekażą pieczywo i wypieki dla polskich służb broniących granicy

  • to również cytat z wicepremiera Sasina. Wniosek: armia wysyła na granicę oddziały których nie jest w stanie wykarmić w polu.

Kiedy Rosomaki jechały na ćwiczenia na Litwę latem to pobierały ropę na Orlenie - najwyraźniej armia polska nie jest w stanie zapewnić dostaw paliwa poruszającej się własnej kolumnie pancernej nawet na terytorium własnego kraju.

Te trzy oderwane od siebie spostrzeżenia (brak paliwa, brak żywności, brak odzieży) to wystarczający powód żeby podstawić ministra Błaszczaka pod ścianą. A to przecież nawet mały konflkt na razie nie jest - na razie elitarny, kilkutysięczny korpus ekspedycyjny organizmu składającego się ze 150 tysięcy ludzi został zmuszony do ruszenia dup z koszar na odległość kilkuset kilometrów góra, po własnym rozpoznanym terytorium, bez ostrzału npla. I od razu zaczęło się szabrowanie zasobów ludności cywilnej.

W jaki sposób armia której elita pozbawiona jest gaci termoizolacyjnych i latarek, której MON nie potrafi ani wyżywić ani jej pojazdów zatankować byłaby w stanie zaatakować Irak czy Chiny ? W co ubierają się ci szweje trochę mniej elitarni zimą ? I czym w nocy świecą ?

7 Likes

Że my? Ktoś miał takie pomysły?

3 Likes