Jak do tego doszło? Mam podejrzenia^^

Dżin wydostał się z butelki.
Ludzkość znalazła sposób na przesyłanie wartości kanałami komunikacji, bez zaufanej strony trzeciej i tego nie da się od zobaczyć.
Bitcoin zostaje.

Przed Bitcoinem sporo wyzwań, ale to nie są problemy, o których wy piszecie.
Najważniejsze bitwy dla Bitcoina rozegrają się na korytarzach Waszyngtonu, Londynu, Brukseli itd., i to się dzieje właśnie teraz.

Polska jako członek Niebieskiej IV Rzeszy przyjmie regulacje MiCA, no ok…
Tylko pytanie, który to geniusz spuścił psy na polską krypto-młodzież?
Po co, skoro regulatorzy na zachodzie wydają się całkiem friendly?

3 Likes

W bitcoinie podoba mi się to że rządzi nim ten kto kontroluje kapitalistyczną w swej naturze kombinację najwydajniejszego hardware’u z najtańszym prądem. Pewnie dlatego bitcoinem rządzą Chińczycy.

3 Likes

juz od dawna nie rządzą. Cżęść kopalni dawno temu przeniosła się do mongolii i kazachstanu (tani prąd), a kiedy chinole wzięli się za dokręcanie śruby ludziom wyprowadzającym majątek z chin (w tym równiez za pomoca btc), zbanowali kopalnie, duza część przeniosła się do US. Koncentracja kopalni w chinach to historia tak z circa 2014-17. Spory udział mają tez ruscy, i jest troche kopalni w takich miejscach jak norwegia i szwecja (darmowe chłodzenie + hydro)

2 Likes

Gdzie, jak dużo i jaki sprzęt jest używany do kopania - to ma jedynie spekulacyjny wpływ podaż i popyt na niektórych hardware’owych zabawek.

Za ile się dokonuje wymiany btc i na co - to już leży w zakresie kompetencji pana drukarza. Chwilowo, zdaje się w drukarka ma przejściowe problemy z dostawami tuszu^^

2 Likes

nie, kopalnie to najsłabszy element krypto opartego na proof of work. Masz koncentracje kopalni, to możesz tym kotem kręcić jak chcesz, bo to Ty decydujesz które transakcje przechodzą, a które nie. Mozesz zniszczyć zaufanie do systemu w 1 dzień.

2 Likes

I nikt tego nie zauważy? I będziemy używali NSAcoina?^^

Mieszkasz w państwie, które od lat zajmuje pierwsze miejsce najbardziej innowacyjnych państw świata.
Nie masz czasem smaka na Mc-a?

https://www.youtube.com/watch?v=Tlhvnpi2ukA

Jaką dziurą? Co ten biedny górnik teraz może?

Bądźmy przez chwilę mili dla hackerów i załóżmy, że znaleźliśmy.
Dorzućmy im jeszcze całkowitą władzę nad RIPEMD, nad Base58 i nad sumą kontrolną.

No i co? Gdzie z tym zajdą? Do mojego klucza publicznego?
I co z nim zrobią? Prześlą mi bitcoiny?^^

To najlepsza cecha Bitcoina. Love it.
Ekonomia powinna być deflacyjna.

Zechciej. Zepsuj.

Wyłącz transakcje na głównym łańcuchu na 24h.
Zapłacę za to 10 uncji golda, albo równowartość, Ty zdecydujesz, Ty wybierzesz.
Jeśli można zepsuć Bitcoina, to ja chcę to zobaczyć, za nim będzie za późno.

Dobrze tak, każdemu kto tam stracił.
Ile można tłumaczyć?
Śmierć frajerom, niech się uczą.

Rzeczy niemożliwe robią od razu, cuda zajmują im trochę więcej czasu?^^

Ludzie, którzy mają na tyle umiejętności, by zhackować dowolnego smartphona, zhackować dowolny portfel, przesłać z niego środki na swój adres, a później skorzystać z tych środków i uniknąć aresztowania na pewno mają ciekawsze rzeczy w życiu do roboty, niż kraść nauczycielkom wypłaty.

Na pewno też jest ich dużo mniej niż doliniarzy, którzy wyrywają kobietom torebki.

Spokojnie potrafię sobie wyobrazić płacenie bitcoinem za kawę.

3 Likes

niestety, płacenie za kawę kłóci się z

ponieważ nikt nie będzie płacił X tokenów za kawę, jeśli jutro może kupić za to 2 kawy. Idealny pieniądz nie jest ani inflacyjny ani deflacyjny. Deflacja jest tak samo zabójcza jak inflacja. Deflacja paraliżuje wymianę, oraz zabija rynek pożyczek/kredytu.

2 Likes

Aaaa…
Czerwone na żółte wymienie.

3 Likes

musisz wyjechac za Dolną Granicę ;D

btw Social Points i Juany to też czerwone i żołte. Jak wspaniale pasuje! Czerwono-komuszo-socjalne i żólto chińskie! Przypadek?

2 Likes

Pan Nikt może mieć inne zdanie. Preferencja czasowa.

2 Likes

Niech ma, najwyraźniej przydomek Nikt nie wziął się znikąd.
Historie typu 10.000 btc za pizzę szybciutko regulują preferencje czasowe.

1 Like

Bitcoin jest super.
XXI wieczny, mokry sen austriackiej szkoły ekonomi.

Jeśli górnicy zniszczą zaufanie do systemu, to sami stracą prace.
Wolny rynek.

Chyba, że pomysł na biznes będzie wydawał się tak dobry, że przewidywany zysk będzie wyższy.
Znów gra rynkowa.

Czy taki zwrot z inwestycji jest jeszcze możliwy?
A może spadnie do zera?

I znów trzeba podjąć decyzję i żyć z konsekwencjami. :slight_smile:

2 Likes

chyba ze celem jest władza.
Socjopaci mają wywalone na biznes.

Après moi, le déluge

2 Likes

Chińczycy rządzący blockchainem wynieśli z Chin własne koparki co nie znaczy że oddali nad nimi kontrolę.

Minister rządu federalnego, kobita z socjaldemokracji rezygnuje z końcem roku. Partia szuka jej następcy. Partia ogłosiła że na stanowisku ministra kobitę zastąpi kobitą bo socjaldemokraci kochają równouprawnienie. Swoją kandydaturę na ministra zgłosił socjaldemokratyczny poseł ale facet i stwierdził że przecież liczą się kompetencje. Został przez partię wycięty bo równouprawnienie. Nikt nie zaproponował kandydatowi płci niesłusznej - a przynajmniej nie publicznie - żeby pozwolił się wykastrować dla dobra partii i państwa skoro chce zostać ministrem.

To innowacja pełną gębą: chcesz awansować - majty w dół i klejnoty na stół (rzeźniczy). Bo równouprawnienie.

kiedyś tam byłem, lata temu. Próbowałem im zapłacić za to coś co oni tam sprzedają (jedzenie to to nie jest) ale stwierdzili że nie przyjmują gotówki. No to jak nie to nie - ja przeżyłem a oni nie zarobili. Czy to jest innowacja śmiem wątpić. Ale to raczej nie mój problem.

dopóki prąd płynie z gniazdka a internet nawala falą elektromagnetyczną z działającego masztu. Dopóki bitcoiny da się creatio ex nihilo, zupełnie tak jak waluty z drukarki. Dopóki istnieją złoża piasku nadające się do przetopienia je na procesory. Trochę dużo tych ‘dopóki’.

teza o deflacyjnym charakterze bitcoina została obalona w bloku o numerze 74638.

3 Likes

Nie chcę licytować się kto ma gorzej.
Widziałeś jakich polityków UK stawia przed kamerą?
To już chyba tylko USA jest bardziej bezczelne.

Ciekawe czy banksterka też to sobie tak tłumaczy.
Ciekawe czy sami o sobie myślą, że są ludziom potrzebni.

Kolega wyżej dobrze Ci odpisał.
Choroba wieku dziecięcego.

2 Likes

Bitcoin jest super. To ile on teraz kosztuje, ile zyskał w ciągu ostatniego roku? Super.

3 Likes

nie zamierzam. Jakkolwiek szwajcarską socjaldemokrację omijam szerokim łukiem.

W szkole mnie okłamali. Bo: moja szkoła twierdziła że to GB podbiło Półwysep Indyjski. Ze składu najnowszego rządu Jego Wysokości wynika że jednak było odwrotnie. Co do warstwy merytorycznej ich wypowiedzi to … ciekawie się porobiło ostatnio w Niemczech:

  • czerwony Olaf The Kanclerz odpuszcza zwrot wyłudzonych podatków swoim znajomym biedakom z banku MM Warburg,
  • zieloni rozkręcają produkcję i eksport broni,
  • liberałowie rozrzucają walutę z helikopterów.

Ani polscy ani brytyjscy ani szwajcarscy politycy już mnie nie zadziwią - ich niemieccy koledzy wyznaczają rytm implementacji kolejnych warstw absurdu na tym kontynencie, na czele z madame von der Leyen, pierwszą sekretarką KC z Brukseli, tą która najpierw zamroziła Rosjanom ich konta w zachodnich bankach a później zdziwiła się że Rosjanie przestali rozliczać się w Euro i przestali korzystać z europejskich banków.

Koszty pożyczki to od 50% rocznie w górę a kredyt można wziąć na 5 do 10% rocznie. Bo taka jest różnica ubezpieczenia od straconych realnych oszczędności puszczonych w nieudaną pożyczkę kontra ubezpieczenie od straconych zysków z niczyjej (bo stworzonej umową kredytową) waluty.

Rezerwa cząstkowa jest odpowiedzią banksterki na zapotrzebowanie rynku na tani dług. Wystawianie czeków bez pokrycia to win-win tak długo aż ktoś przejdzie się do banku stawiając zobowiązania w wymagalność. Wtedy kolektywnie rwiemy pejsy złorzecząc na onych, palimy pustymi czekami w piecach i solennie sobie obiecujemy że tym razem to był ostatni raz. I jest to święta prawda że tym razem jest ostatni raz.
Aż do następnego razu.

bynajmniej: okazało się że limit 21 mln bitcoinów to taka umowa (zapis w kodzie źródłowym) którą można zmienić.
Zupełnie jak drzewiej przywiązanie dulara firmy FED do złota. No to skoro można ten limit zmienić to się go zmieni jeśli będzie taka dziejowa konieczność.

2 Likes

Wcześniej aby wjechać na kontynent wystarczyła nalepka GB. Teraz już musi być UK. To mówi samo za siebie.

2 Likes

A nawet gdyby nie dało się zmienić limitu to można było, co też się stało, zjawisko krypto przeskalować horyzontalnie, dorzucając do puli doge, eth, ltc, etc, etc, itd…^^

4 Likes

To jest mój zakład o przyszłość.
Jeśli AI jest robione po coś, to właśnie po to by dla banksterki to była ostatnia raza.
AI wymiecie połowę ludzików z planety, ale banksterka pójdzie w pierwszym szeregu.

1 Like