JerzyK

A Ty zdajesz sobie Waści sprawę z faktu, że te opowiastki to były w różnych religiach tylko narracje, za którymi chowała się matematyka i kalendarz?
Bo już w kilku miejscach na świecie stwierdzono, że święta różne w ichnich religiach, a tym samym odpowiednie dni do siewu i zbiorów, były tak obliczone i poumieszczane w kalendarzu rocznym, aby zmaksymalizować plony i zminimalizować wpływ cyklu rozmnażania szkodników…
To o czym Ty tu wypisujesz, to jest tarcza zegara. Taka ładnie wyglądająca bajka.
A wogóle nie zastanawiasz się, że za tą tarczą jest mechanizm, który jest ludzkiej produkcji i służy organizacji życia populacji :wink:

Jaka matematyka i astronomia stała za rytuałami i datami świąt w chrześcijaństwie?
Gdzie powstała? :thinking:

1 Like

Jak zmierzyć kusz?

Jak ma się podzielić jak jesteś w profanum a trzeba przejść do sacrum ale tu są zasady co jest punktowane a co nie, a także co jest krytycznym błędem eliminującym dalsze zbieranie “punktów”. To wszystko jest teraz takie nieoczywiste, nierealne ponieważ została zerwana ciągłość wiary, a wiecie jak to jest z odbudowywaniem ciągłości? Trzeba wybrać się do skansenu i podpatrzeć co autor miał na myśli.

Tak, przepływy, dobrze znasz te grę, balansowanie. Jak Linda w szczęśliwego nowego Jorku, pamiętasz dlaczego miał ksywę “serfer”? Od tego balansowania na przepływach.

Nie chodzi o gdybanie, chodzi o komunikację, nie musisz mieć wyjaśnień wprost, otrzymasz komunikat który odczytasz z przebiegu zdarzenia, taki indywidualny tylko dla ciebie zrozumiały.

1 Like

Tu jest dość szczegółowo opisane co i skąd przepływy wzięły z tamtejszych okoliczności, świąt i gusłów oraz jaki wyszedł rezultat.

2 Likes

Jureczek nie ogarnia, ze istnieja ludzie dla ktorych tak zwana msza swieta to zabobon niczym wizyta w gospodzie.

Kler od stuleci opanowal manipulacje doskonale, a ostatnie badania naukowcow bodajze z USA mowia ze posylanie dzieci na msze gdzie one sluchaja tych pierdolonych bredni o ich wrodzonej winie za cos czego nie zrobili bo sie nie narodzili - o kanibalizmie - jedzeniu ciala i piciu krwi - no wiec wyszlo tymze uczonym ze poslanie dziecka na katolski bydlosped to prawie zgwalcenie, efekty w psychice pomiedzy ciezkim molestowaniem seksualnym a gwaltem. Swoja droga kiedys dla beki zrobie biurwie pare minut roboty - doniose na kler w PL do prokuratury ze na swoich imprezach propaguja kanibalizm a wiec…

Kiedys mimo negatywnego mojego stosunku do kleru po jednej imprezie w seminarium pytam jednego kleryka - czemu tak padajacy na twarz zdewocialy narod przegrywow bozia kaze - no i on mi mowi - to proste. Gdyby Dobre Mzimu istnialo to tez kopalo by w dupe tepych frajerow, co zamiast samemu zrobic od niego wymagaja. Madry byl kleryk i byl ateista. Bo to mowil kleryk -wygodnie - uwazac ze sie cos nalezy i oczekiwac…do roboty nieroby.

Ale jak wiemy barany sa po to by pasterze z nich zyli. Niech sobie zyja i nawet nie mialbym nic do tego, ale barany oczekuja, ze pasterze beda mowili wszystkim jak maja zyc.

Klerowi w PL braskuje intelektualistow. O zym mialbym pogadac z obecnymi typu Jedraszewski? Ci w Kopmitecie Centralnym Towarzysze najskuteczniej laicyzuja PL.

Bo Towarzysze z KC Epsikopatu - z intelektualistami typu Tischner, Boniecki, Zycinski wam nie po drodze bylo. Jestescie geriatryczny pflegeheim, dom starcow.

2 Likes

oddzieliłbym temat kleru od tematu wiary. Można być chrześcijaninem bez wiary w instytucję. Czy można być katolikiem bez wiary w kler - co do tego chętnie wysłucham mądrzejszych.

3 Likes

Skoro jest to niejawne to na całe szczęście mnie to nie interesuje - robię swoje.

Żyjesz bajkami.

Przecież zasady nie zostały przedstawione do akceptacji, a do tego nie ma źródła siły aby ich przestrzeganie wymuszać.

No to ja już wszystko zrozumiałem - PGR.

Słuszna koncepcja. Ciężko dziś o wierzącego kapłana.

Można być hitlerowcem po upadku trzeciej rzeszy?

4 Likes

program polityczny III Rzeszy był kalką programu politycznego Starego Testamentu. Jedna, wybrana rasa nadludzi miała zapanować nad resztą. Z faktu że III Rzeszy się nie udało wcale nie wynika że nigdy nie powstanie IV Rzesza - Francuzi mają dziś piątą Republikę i nawet w piątej jej generacji ona nie działa.

Więc III Rzesza jako skopany prototyp nie oznacza że hitlerowcy wymarli. Oni co najwyżej kombinują jak załatać błędy wersji 3.0 na drodze do wersji 4.0

1 Like

I znowu przyjechali z Kremla popsuć.

ktoś na Kreml wsadził Rosjanom Lenina i dopiero co się Rosjanie z komunizmu otrząsnęli. To było chyba najlepiej zainwestowane 400 tysięcy Reichsmarek w złocie w historii.

5 Likes

No i dobrze, zostanę ze swoimi zabobonami w które was dziś wtajemniczyłem. Jestem zadowolony, mi to wszystko pasuje. Nie musicie brać w tym udziału. Potrakrujcie to jak wycieczkę do skansenu.

Ech. Przesadzasz chłopie. Twoja pacjentka, ta co rodziła to jest realna patologia, to nawet nie jest zbydlęcenie bo zwierzęta są jakie są a ludzie stają się najgorsi. Popatrz na jej dziecko, które jest ofiarą gwałtu zbiorowego pięciu mężczyzn i kobiety, z którego jeden jest tylko z nich jest biologicznym ojcemi ale reszta gwalcila ją za jej przyzwoleniem, ona też zgwałciła mentalnie to dziecko ponieważ brała udział w tej perwersji(mieszanka sexu i przemocy) aby się zabawić, dziecko zostało poczęte w takich warunkach i to jest okej? To jest chlew z obsranymi ścianami.
Niemiaszki tak mają. Jeden mój ziomek zaszedł do burdla i tam pogadał sobie z burdelmamą co wprowadzała młode dziewczyny w tajniki fachu i mu powiedziała że juz dużo widziała ale z jej doświadczenia hansy są największymi zwyrolami z jakimi miała do czynienia bo wielu naprawdę wielu wynajmowalo ją nie po to aby odbyć stosunek ale aby ona wkladala im różne rzeczy w anusa. I tak to jest, w życiu bym nie chcial ani tam mieszkać ani tam pracować. Zresztą nie jest to tylko opinia tej brdelmamy, niby z daleka w garniturze i pod krawatem(cywilizacja) ale to złudzenie bo z bliska zwyrole.
Nie ma się co targować ale nam jeszcze do nich, dużo brakuje, oni się już nie wybiją po tym kryzysie, są bez szans. Berlin zarośnie lasem jak Czarnobyl.

Pozatym badania psychologiczne są niemiarodajne a psychologia jest w ostrej kontrze do katolicyzmu wiec co miała obiektywnie wykazać? Psychologia sprowadza człowieka do fizjologii, chyba bardziej zredukować się nie da człowieka?

Bedzie lumpem, nie pociągnie długo na trzeźwo, przegra wszystko.

Tak to prawda.

Nie potrzeba nam intelektualistów. Intelektualiści psują, można być bystrym i nie być intelektualistom.

Jeszcze trochę takich zostało.

1 Like

za przyzwoleniem to stosunek.

2 Likes

A propos tych spraw. Wiedzieliście, że założyciel playboya to był z wykształcenia psycholog, który wszedł w dział sexuologi i na samym początku rewolucji sexualnej założył te gazetę aby wybić dziurę w tradycyjnym społeczeństwie, na początku gazeta była szmatlawcem ale teraz to szanowany tytuł. Gościu wiedział co robi i podszedł do sprawy naukowo bo mial wiedzę, dzięki czemu był skuteczny.

1 Like

Z nią to był stosunek ale dla dziecka to był gwałt i to nietypowy bo matka też gwałciła.

1 Like

Inwestycje co jakiś czas się ujawniają:
https://img.dorzeczy.pl/img/byla-premier-ukrainy-julia-tymoszenko/f7/55/a42bddc575a6d24cc8c039fbe2b2.jpeg
https://bi.im-g.pl/im/c1/7a/19/z26714817IHR,Aleksiej-Nawalny.jpg
są całe fundacje wspierające to i owo wszędzie.

Można być pilotem nie latając.

Ukrywają się dysydenci^^

A jak sprzeciw ujawni się po latach?^^

Dla nastolatków - słyszałem o gorszych.

po odejściu od kasy …
a może jednak ?

To co, otwieramy puszkę Pandory ?

1 Like

Skoro nalegasz Epimeteuszu.

1 Like

Jureczek, bajeczkam izyjesz, dorosly choop a taki kurwa naiwny jak dziecko.
W PL gdzie bulke przez bibulke a chuja do geby to wiesz, sa takie opowiesci o wywozeniu do burdeli. Ze niby do burdeli lapia i wywoza.
No ale ja mialem taksowkarza znajomego spod Dworca Centralnego w Warszawie i on mowi -no kurwa nie idzie sie odgonic od 12 latek chcacych robic kariere, kazdy mial z psycholi kolegow baze danych, one zostawialy namiary na siebie klientom zainteresowanym zeby tak zwany zootuwa wiedzial gdzie pedofila do lolitki i tak dalej. Odganiac sie trzeba bo i mamusie dane coreczek dawaly…

Alleluja i do przodu.

3 Likes

ale bez takich, medyku.

5 Likes

Przyganiał kocioł!

Same przyłażą.

1 Like