JerzyK

Z brody trochę podobny.

5 Likes

Do szukania odpowiedzi na takie pytania typuje mojego klona, kuzyna inżyniera, on ma odpowiednie zwoje do gryzienia takich tematów.
Ja niestety muszę skakać po wielu tematach na raz przez co się nie specjalizuje.

1 Like

“zniszczeń diabelskich nie da się reaktywować, będziesz człowiekiem na 70%, uwolnionym ale ty juz nie będziesz tarzan, ten tygrys Boży, który może w życie iść”

Faktycznie nie mają już takiego potencjału i nie będą mieć, taka przeszłość ciągnie się potem za człowiekiem do końca.

" akido, amulety, astrologia, bioenergoterapia, czaneling, chiromacjcja, choroskopy,… Jasnowidztwo, joga,…, kabała, kontrola umysłu, kurs cudów, magia, mediuminizm, medytacja transcwndentalna, numerologia, okultyzm, pismo automatyczne, parapsychologia, psychotronika, radiestezja… Reiki, satanizm, metoda kontroli umysłu wg Siley, spirytyzm, synchronizacja polkul mózgu, szamanizm, taichi, tarot, techno, uzdrowienia okultyatyczne, wahadełko, woodoo, wrozbiarstwo, wywoływanie duchów, chodzenie po ogniu, erotymia, hipnoza, homeopatia, podróże poza ciałem, polarity, quigong, uzdrowicielski dotyk, wschodnie sztuki walki, aura, akupresura, akupunktura, antropozofia, antypadagogika, aromaterapia, biorezonans, buddyzm, diagnostyka paramedyczna, enagram, ezoteryzm, gwiezdne wojny, feng shui, harypoter, metoda Halingera, holizm, irydologia, leczenie holotropowe, medycyna chińska, medycyna tybetańska, pozytywne myślenie, NLP programowanie neurolingwistyczne, odmienne stany świadomości, prekognicja, psychologia transcendentalna, super nauczanie, szkoły Sztajnerowskie, akinezja, teozofia,…, UFOlogia… , życie po życiu. - wejdziecie w to jesteście gotowi"

No właśnie tyle tego było i jeszcze trochę. Ta wielowektorowa fala miała początek na przełomie 80/90 i początek 90 lat. To był masowy ruch, ile się osób przez to przewinęło praktycznie u każdego z rodziny by się ktoś w to umoczony znalazł. Każde zaangażowanie w których wyżej wymieniony ruch przynosi straty w życiu wewnętrznym.

“Zadawalem sobie pytanie przez długi czas, dlaczego nam ta młodzież ucieka. Wam zmyka i nam z Kościołów zmyka, to jest exodus, jak fala i znalazłem odpowiedź na gruncie polskim. W 1995r w nasze szkolnictwo, nielegalnie ukrycie wprowadzono, przed świętami Bożego Narodzenia wprowadzono nowy program nauczania was, młodzieży oparty na holizm ie i neurologicznym PROGRAMOWANIU.”

No właśnie. Jest to sensownie postawione pytanie i słuszna obserwacja. Zmiany w systemie edukacji mają przełożenie na zmiany w systemie wychowania. Z tym, że szkoła to mało bo do tego doszła cała otoczka multimedialna czyli zachodnie seriale i filmy, nowe ideologie i nowe tresci. Jaki jest wpływ oglądania Kapina Planety w 1995r przez 10cio latka po upływie 25lat? Będzie segregowal śmieci, montować fotowoltaike oraz kablowal na sąsiada palacego weglem? Znam jednego który wyczytal w tauronie że może do swojego, rachunku za prąd dopłacać 30zl na zieloną energię i dzięki temu wesprze taurona w pozyskiwaniu zielonej energii, która jest droższa niż z węgla i on czynem oparł te Szczytną idee ale można podejrzewać że został urobiony przez maindfuck kapitana Planety i przez to działa nie racjonalnie. No to tylko przykład a ile inne treści było wtedy ukrytej i przekazanej? Pod jakie cele oglądaliśmy ulice sezamkową, frendsow, cudowne lata, himena, wojownicze żółwie ninja i dinozaury(które ciągną się do dziś a jest to wszystko bzdura do urabinia dzieci)??? I tak widać że poziom między edukacja PRL a późniejszym okresem jest ogromna, w efekcie końcowym wychodziły zupełnie inne kategorie ludzi zupełnie inaczej nastawione i przystosowane do życia. Oczywiście później ta fala indywidualizmu i liberalizmu to niby byla taka oddolna ale właśnie można podejrzewać że zaszczepiona przez system deedukacji&wychowania(braku wychowania na odpowiednim poziomie spowodowanym deficytem rodziców zaginionych do pracy&kariery).

“Sienkiewicza nie rozumiecie, Harypoter rozumiecie, wszystko co wam pokazują że sfery baśni wchłaniacie.”

Nadprzewaga sfery zmyślonych bzdur ze sfery fantasy, fantastyki nad rzeczywistoscią.(bolesne, tez się na tym wychowałem, grałem, czytałem, znam).

“pijesz? Nie. Palisz? Nie. Dziewuszki? Nie. A możeś czytał Harypoter? TAK.”

Literatura podwójnego przeznaczenia. Czytasz coś co ma już wkodowaną drugą treść. Miałem podobnie po horrorach lovecrafta. Bardzo wciągaly i powodowały bardzo złe sny i silne poty. Harego nie czytałem to nie wiem. W każdym razie można przyjąć że czytanie też jest szkodliwe. Powiedzmy że jest wywiad z Panem Leszkiem Dakowskim, który opowiada swoje życie jak był dźwiękowcem, jak pojechał do Niemiec tam się zachaczyl do pracy przy wielkim festiwalu jako dzwiekowiec potem ktoś go zauważył, był to Peter Ruben, szara eminencja świata techno. Dostrzegł w nim talent, pozwala mu się rozwijać, otaczal przyjaźnią, pswiexsl mu dużo czasu tak że zaczęło wyglądać to na relacje mistrz-uczeń. Podsuwał mu literaturę, między innymi ezoteryczną, taka niedostępna dla niewtajemniczonych z sekretnych bibliotek. Okazało się że ten jego mistrz i czołowi twórcy muzyki techno są sekciarzami, mają swoje cele i specjalnie tworzą tak program masowych imprez techno aby przemy ac okultyatyczne treści, symbole i znaki manipulujac ludźmi a do tego aby osłabić ich wolę jakby przzwalają na to aby kwitla w trakcie imprez narkomania. Do tego Leszka poddali próbie czy będzie posłuszny i jest w pełni gotów manipulować innymi ale ostatecznie zwial z Berlina. Bardzo dobra historia do znalezienia na yt. Jeśli festiwale muzyczne mają podwójne przeznaczenie to książki również mogą być nosnikiem.

“dlatego, dziś rozumiem, że my do młodzieży mówimy ale oni są nafazowani na innym układzie i my bijemy w próżnie. Nie ma szans do nich trafić.”

No właśnie. I to jest to co wychodzi w okresie dorastania i to jak rodzice tracą swoje dzieci a potem już nic nie mają do gadania. Tak jest w Europie ale tak nie jest u Paszfunow czy Albaneze. Tam 20latek potrafi powiedziec:" Nie, nie zrobię tego bo mój tatuś mi zabronił" tak, z czułością o swoim rodzicielu a nie że “mam starego dupie”. Tam rodzice mają jeszcze autorytet a w Europie kto tu ma autorytet? Tu już jest dawno pozamiatane. Pisałem wam wcześniej o tym czym jest autorytet, skąd się bierze i jak mieć autorytet ale jest cały system zaklucania waszego autorytetu i przegrywamy.

Dalszą część kazania jest o Wietnamie i programowaniu do zabijania.

“stąd się nie dziwię że pieśni patryjotycznych nie chcą słuchać, ludowych, kościelnych”

Kultura wyparta przez antykulture.

“jeśli tego nie pojeliscie to jesteście totalni luzacy, jesteście już tak wyluzowani jak wasza młodzież. Wszystkim wam przy takim nastawieniu mówię Good Bay Winetoo Amen”

Ks. P. Natanek.

4 Likes

Kurwa. Jurek dawaj numer do dila. Srogie bardzo tabsy. Podbija CH jak i DE.

Nie będę musiał już pracować

5 Likes

Jesteś pracoholokiem, będziesz pracował nawet jakbyś miał dopłacać do każdej godziny. Hehe

3 Likes

Wiedziałem, że na ciebie mogę liczyć. Jesteś moim ulubionym, osobistym hejterem.

2 Likes

Nie schlebiaj sobie.

Jestem hejterem zascianka,dewocji i braku logiki.

3 Likes

licznik w tym wątku przeskoczył dzisiaj z czterech na trzy miesiące.
Piłka znajduje się na połówce @JerzyK’a.

4 Likes

Pokomentuje ostatni wpis 3r3 na temat edukacji.

Jakimś rozwiązaniem goenianych prac magisterskich i doktoranckich nic nie wnoszacych jest po prostu istnienie tak jak dawniej statusu osoby która ukończyła wyższą uczelnie i ma wyższe wykształcenie ale nie ma stopnia naukowego no magister ponieważ nie podjęła się pracy magisterskiej. Na tej zasadzie moja babcia ukończyła studia geografii w trakcie wojny. Miała wyższe wykształcenie bez stopnia naukowego. Po co zabierać głos jeśli nie ma się nic do wniesienia w dyskusji?
Ukończenie szkoły średniej bez obowiązku zdawania matury jak i studiów bez magisterki ma swoje zalety.

Odnoście testów na zaliczenie. Moja nauczycielka w szkole zawodowej wynalazła testy z jednym pytaniem otwartym, za odpowiedź były tylko dwie oceny 2 albo 5. Testy te bardzo poprawiał jakość nauczania. A do tego jeśli widziała, że się ktoś nie nadaje do zawodu mimo dobrych formalnych ocen od razu mu to komunikowala aby zaoszczędzić czasu za to osoby słabsze teoretycznie promowała jeśli miały predyspozycje do wykonywania zawodu wychodząc z założenia że z czasem praktyki nadrobią te braki. Tamta nauczycielka miała bardzo praktyczne podejście do edukacji.

Bardzo ci dziękuję za ten tekst. A możesz jakoś opisać sposób edukacji młodych, jak profilujesz? Ile czasu poswiecasz na edukację swoich potomnych? Jakie cechy dostrzegasz i rozwijasz a jakie ograniczasz i wytłumiasz?

3 Likes

Właśnie domknąłem ogrodzenie. W sobotę wjechał spawacz z bramą, furtką i wstawkami. Od frontu dałem wysokie na 2m gabiony wypełnione kamieniami(jeszcze kilka koszy do usypania ale już niedużo) w systemie gabiony 2D praktik. Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Nikt tu nie stawia wysokich ogrodzeń a teraz dom wygląda jak pasztunska kalata otoczona solidnym, wysokim, wypalonym słońcem glinianym murem. W sumie mój dom to moja twierdza więc niech się tak też reprezentuje. Temat twierdzy będę rozwijał dokładając następne elementy. Przestrzeń ta jest zaludniana i czekam z niecierpliwością, aż zacznę zabierać synków na strzelnice(na razie oswajam ich z lasem).
Bardzo mi się podobał napotkany wzór z centralnej Azji, gdzie przy tacie kleczą synki do modlitwy, twarzą na wschód a potem jeden synek wkręca zapalnik, drugi dokłada ładunki a tato wrzuca granat mozdzierzowy do rury. Jednym słowem zgrany team.
Kupuje to i kopiuje dlatego codzień mówimy pacierz kolano przy kolanie aby pracować razem ramię w ramię aby móc później walczyć karabin przy karabinie.

3 Likes

Poll?
A) Dostanie wymarzony dostęp jak w końcu napisze sensownie o UFO.
B) dostanie wymarzony dostęp warunkowy, ale i tak to skopie niezależnie od warunków
C) wieczna izolatka
D) nowe konto i powrót na kolanach z szeroko otwartą?

6 Likes

Licencjat. Owszem potrzebujemy rzemieślników w zawodzie.
Na przykład w inżynierii. Którzy wykonają odtwórczą robotę. Bo tam trzeba operować myśleniem i aparatem obliczeniowym powyżej szkoły średniej, ale odkrywczości nie wymagamy.
Natomiast do dzieci wypada dopuszczać ludzi twórczych, dlatego w Finlandii wymagany jest doktorat czyli “co pan wniósł?” i się sprawdza.

Technicznej średniej czy ogólnej? Bo ogólnej to bez sensu. Ta szkoła istnieje wyłącznie w celu dalszego kształcenia.

A nawet jak nie nadrobią to od tego w robocie jest majster, aby nadrabiał.
Pracownicy są jacy są i takich trzeba użyć jakich mamy.

A podrzucam im głupie pytania i sprawdzam czy załapią.
Czasem głupią praktykę i patrzę czy zatrybiło.
Czasem zadaję im pytania do tego co mówią i patrzę czy dojdą, że to bez sensu i musi być jednak inaczej, albo rzeczywistość płata figle.
Jak nie trybi to nie cisnę, jak zahaczyło to daję materiał do opanowania, a później wychodzę z kolejnymi głupimi pytaniami.

Dużo. Szkoła sobie nie radzi. Rzucam książki i ćwiczenia (na początku zadania przygotowywałem sam, tak żeby nauczyć aparatu dla dzieci). Później zaglądam do ćwiczeń i zadaję głupie pytania (jeśli wystąpił błąd logiczny, zazwyczaj z powodu dużej ilości tekstu) albo wpisuję że źle, albo że gamoń (jak błąd jest nie z powodowany myśleniem tylko rażącym niedbalstwem rachunkowym), albo kiedy widać że treść zadania została zinterpretowana błędnie (zazwyczaj przyczyna językowa).

Przy czym bardzo dużo zastosowań. Praktyka wciąga najlepiej.
Czasem podrzucę jakieś zadanie abstrakcyjne twierdząc że rozwiązanie istnieje i pokazuję, a później to ćwiczymy.
Ostatnio spędziłem dzień tłumacząc konstrukcje cyrklem i linijką, co akurat pamiętał że robił jak był o 1/3 młodszy, a teraz zgłupiał.

Rozwijam te, które się ujawniają.
Ganię za brak lenistwa - ma tak sobie organizować robotę, żeby się jak najmniej narobić.
Za lenistwo ganiam trójfazowym kablem.
A za brak myślenia przy niebezpiecznych urządzeniach (których używa od siódmego roku życia) od razu walę w łeb.

Chodzi o to, że nabroił adminowi wrzucając hopsztylion obrazków.

3 Likes

padały zdaje się jakieś propozycje załagodzenia sytuacji sposobami praktykowanymi na tych terenach od zawsze no ale na razie odpowiedzi nie ma …

4 Likes

Tak, ciekawie piszesz. Będę miał to na uwadze. Kształcenie, formowanie, formacja to są świetne tematy, warto poświęcić temu stosowną porcje czasu. Myślę, że wspólnymi siłami odkrywamy tu koło na nowo opisując różne tego aspekty, które później zgrywaja sie bądź też nie w całość.
Na pewno jeśli chodzi o formacje związaną ze światem wartości i światopoglądem górna granica formacji wynosi 15 lat, to czego sie do tego wieku nie wpoi później się już nie da, później ponosi się konsekwencje zaniedbań.

A widzisz odnośnie spraw technicznych będę musiał wprowadzić więcej praktyki z ostrymi narzędziami.

3 Likes

Tyle że wartości muszą być mierzalne & korzystne.
Wpajanie utopii o frajerstwie nie działa na Sapiens.

2 Likes

Pewnie, że tak. Zfrajerowac się to żaden interes i nic dobrego. Akurat wiem co sugerujesz ale ty nie wiesz tego co ja wiem stąd ta różnica.

Pamiętacie German Sterligov? Tego ruskiego multimilionera? Mniej więcej też ze 30 lat temu pokapował te sprawy i ustawił cały swój świąd wokół pod te paradygmaty. Tu link ale posklejajcie sobie do kupuy bo ja nie mogę dawać całych linków. Niech ktoś sklei link i wrzuci jako swój komentarz. To film jak żył German z rodziną.

Nie mogę wklejac linków więc wklejanie na yt

Герман Стерлигов. Фрагмент фильма i znajdujecie ten kilku minutowy filmik.

Tu na filmie ma jeszcze małych synków, na innych filmach jego synki uczą się obsługi akacza gdzieś w okolicach 8-9 lat ale widziałem też jakies ujęcia jak jego synki już są dorosłe. Siedzi taki jego synek na koniu, brodaty, ubrany w strój wyjściowy z epoko Cara Mikołaja II, płaszcz w stylu imperium carskiego, szczupły, witalny. German reaktywowal prawosławie czyli wrócił do ostatniej działającej wersji w świecie Rosyjskim i chyba mu wyszło w jego mikroskali. Nie wydaje mi się aby tam zalatywało frajerstwem. W linku widać że bez ceregieli wyciągnął PŚ i pokazuje jak został stworzony świat, przez kogo i na co, jak to było w carskiej Rosji za imperium, jakie tryumf i rozgrywki, przez co kto mu ideologicznie popsuje dzieci? Już wstawia w ich życie pewne bezpieczniki.

2 Likes

A tu macie cały film o Germanie.

Герман Стерлигов. Слобода свободы po wklejenia na yt

Nie wiem kto zwas kojarzy te postać. To ruski milioner. Można powiedzieć że on tak ma bo go stać i dlatego sobie tak świąd dookoła podporządkował ale aby wprowadzić taki ład i mir nie trzeba być multimilionerem. Trzeba czegoś innego. German jest królem w swoim domu, jest hierarchia, ład i porządek co widać nawet gdy siedzą przy stole, jaką pozycje zajmuje German, jaką żona a jaką dzieciaki a jaką zajeliby goście zpoza domu. Ale to tylko zewnętrzne oznaki wewnętrznego ładu.

2 Likes

No dobra, kto ostatnio oglądał “czas apokalipsy” z 1979r Kto wogóle oglądał ten film?

1 Like

Skaczesz po tematach niczym oficer GRU werbujący metodą “na truskawki”.

3 Likes

Wytapiam czas. A dziś taka mega pogoda niestety robota w domu czeka i sama się nie zrobi…

1 Like