JerzyK

Jerzy, nie chciałbym psuć wizji lokalnym gangusom, ale BTC z anonimowością się dawno pożegnał. Tam był na początku przelotny romans i to tylko bardziej im się wydawało, że może by chcieli, ale jednak “happily everafter” się nie wydarzyło, wobec czego BTC i anonimowość dawno już pary nie tworzą.

3 Likes

Siema łobuzy.
Co tam narobiliście przez ten oststnio miesiąc jak mnie tu nie było? Złupiliscie co? Udało się nieco kieszeni wypchac złotem? A może czego dobrego wam przybyło? Mam nadzieję że Święty Mikołaj dał wam worek prezentów no chyba że nie zasluzyliscie to żelazną ruzgą wybił głupoty z głowy.

2 Likes

O patrz, właśnie doceniałem Cię w tekście, zaraz znajdę obrazek i opublikuję.

1 Like

No to dawaj :slight_smile:

Ach tyle bym wam opowiedział ale sam nie wiem od czego zacząć. Miesiąc bez internetu świetnie mi zrobił. Ze 2 tyg. Po odcieciu neta miałem jeszcze gonitwe myśli ale potem już nawet dużo złotych bon motów i całkiem błyskotliwych przemyśleń nazbieralem. Ogólnie trochę za wami tęskniłem.
Na 6 urodziny synka kupiłem zestaw Lego pociąg towarowy nr 60198. Ogólnie nie mogłem się doczekać dnia kiedy mu go wręcze i będziemy mogli razem układać. Bardzo mu się spodobał i bawi się nim codziennie a ja razem z nim. Jedyne co drażni to to że wagon dźwig przy podnoszeniu kontenerów i układaniu towarów często się rozszczepia na mniejsze klocki i trzeba go ciągle naprawiać co irytuje sześciolatka. Ogólnie całkiem udany zestaw z ładna wierzą nastawną. Polecam. Myślę że przy następnej okazji kupimy następny pociąg towarowy z wagonem dwupoziomowym do transportu samochdów oraz osobny zestaw z dworcem kolejowym.

5 Likes

część JerzyK
co tam w szurskim^^ świecie?o jakiś nowych ale to takich naprawdę nowych! coś się dowiedziałeś? bo straszna posucha… prawie wszystko poprzednie okazały się…i tu chwila ciszy…^^ zdrówka:-)

3 Likes

No co nowego? Marycha ze dwa dni temu urodziła znów po raz 2022 bez dotknięcia.

Od Mark I lubię te zabawki z wieŻą nastawną.

3 Likes

Hmmmm…

2 Likes

Pewnie. Teoria spiskowa jest jedna i wiodąca. Koniec jest blisko, zostało nam kilka miesięcy życia. Wielka Asteroida uderzy w tron szatana w samo centrum Nowego Yorku aby zniszczyć współczesny Babilon a na pozostałych rejonach planety rozpocznie się inwazja ufoludków, którzy będą porywać ludzi na eksperymenty i organy a tak naprawdę kraść ich duszę bo to będą diabły wcielone.

A tak serio serio serio to trochę dużo sprzętu ciężkiego płynie do Europy a dokładnie do PL. Jeśli szukacie podstaw finansowych to oczywiście raczej jest to poza jakimkolwiek możliwościami finansowymi pl i jest finansowane jak każda tego typu wojna z banku centralnego więc nie patrzcie czy nas stać czy nie stać, sprzęt ma tu być i działać i sprowadzają z Korei a Korea ma działający i sprawdzony sprzęt. Samych czołgów K2 1000sztuk, plus abramsy plus leopardy(trochę ich jest w NATO w Europie), haubic koreańskich 624-672sztuki co daje 26-28dywizjonow artylerii o nie opartych więc idziemy na bogato i chiba się tu jakas duża awantura kroi bo tu duże potencjały napływają, śmierdzi to wszystko rozpierduchą a co będzie jak się okaże że Chiny zrobią jakiś most powietrzny i 24h na dobe będą słać swój ciężki sprzęt samolotami do ruskich aby z drugiej strony taki sam potencjał zbudować? Ulalala nieciekawie. A są często takie wieczory, że gdy położę dzieci spać to sprzątam do 24:00 w domu aby zamknąć dzień i słyszę jeden, drugi, kolejny samolot wojskowy naty ze sprzętem leci, słychać w nocy pięknie te silniki. Szybko to wszystko idzie.

3 Likes

Jest takie połączenie z lego technics do samochodu poruszającego się na kulkach.
Zamiast przekładni modulo zębatej jest modulo “małemałe” na tarciu gumkami więc niczego nie podniesie, ale samochód popchnie (odwrócona koncepcja starych myszek z gumką, kółkiem i fotokomórką):
https://www.youtube.com/watch?v=5p-B51FKEps&t=647s

Pokutujcie!

Szłyszałem, że ostatnio szatani szczelali w asztroidy^^

Bo się anal’itycy doliczyli, że Kacapom z Kijowem to nie wyszło przypadkiem. Sprawę uratowała korporacyjna organizacja Kacapów gdzie raportowanie zrobiono po krawaciarsku.
Ale też się uczą i zaczęli brać do MiŚie.
Z drugiej strony Chachły przeprowadziły dowód, że logistyki nie trzeba na siłę organizować - emergentnie się ujawni lepsza.

2 Likes

A ja nie słyszałem. Jestem miesiąc do tyłu z informacjami. O tym że spadło za dużo śniegu na komendzie policji w Warszawie i zawałulił się strop też się dowiedziałem z tygodniowym opóźnieniem. Po co komu granatnik ppanc? Ja rozumiem aby przemycic flare oświetleniowe i dla szpanu puścić po pijaku z kumplami w sylwestra ale do czego Ci w domu potrzebny granatnik ppanc? Po co to wogóle brać? A jak już brać to gdzieś kitrać. Toż to przypał na starcie brać i nie kitrać a potem się tym bawić w pracy.

3 Likes

Na przełomie listopada i grudnia namierzono transporty lotnicze z Chin do Federacji Rosyjskiej. Samoloty An-124 Rusłan miały pod koniec listopada wykonać co najmniej 9 lotów z wyłączonymi transponderami. Nie wiadomo, co konkretnie znajdowało się na ich pokładzie i nie wiadomo ile faktycznie odbyło się lotów, oprócz tych namierzonych. Ukraińskie źródła twierdzą, że można mówić nie o pojedynczych transportach, a o „moście powietrznym”, a pomoc może obejmować nie tylko indywidualne wyposażenie żołnierskie.

2 Likes

Ogólnie tak, nocą lata dużo samolotów transportowych przez pl na U co słychać. Po drugie ubywa lekarzy w Pl, rodzinni w mojej okolicy są 60+, dwie przychodnie zostały zamknięte w ciągu roku bo nie ma kto kontynuować. W moim miasteczku za to miałem trzech padiatrów i nie było problemu z przyjęciem dzieci ale w ciągu kilku miesięcy jeden pediatra się zwolnił a drugi dostał udaru więc z trzech został jeden też 60+ tak więc teoretycznie za chwilę może nie być żadnego. Przy jesienno zimowym przesileniu chorobowym przyjmuje dzieciaki co 10 minut i się nie wyrabia więc musiałem w sprawie swoich synków dzwonić na teleporada aby dostać leki na receptę co polecam(bardzo to ułatwia życie za jedyne 70zl)w sytuacji gdy sami wiecie co wam potrzeba i gdy potrzebujecie zwolnienia na opiekę, jeśli zaś wasze dziecko wymaga diagnostyki to nie polecam lepiej niech nikt ich nie diagnouzje w ten sposób.
Widać, wszędzie widać te braki w zastępowalnosci pokoleń w funkcjach społecznych.

2 Likes

Przejdź się do biura projektowego albo na produkcję. Śmieją się z Kacapów, że sprzęt remontują siwe głowy, ale na zapadzie jest tak samo.

2 Likes

Widzisz, widzisz ileśmy przesrali żeśmy weszli w liberalizm amerykański, prywatyzację i restrukturyzację? Gdybyśmy dopieli swego, gdybyśmy doczekali czwartej fali wyżu demograficzne po wojnie, który to wyż był pewny jak w banku to byśmy dziś żyli i się rozwijali i czekali aż nasi wrogie sami wyginą bo ich teraz trawią konsekwencje “profilaktyki urodzeń” (antykoncepcja i aborcja) a my zamiast jeszcze chwilę się pomeczyć i rozwijać w bólach wybraliśmy Disneyland, kondony i pigułki oraz marzenia o Florydzie i Kalifornii i teraz mamy lepszy zapas czasowy jak wschód i zachód ale wcale nie jest pewne czy damy radę.

5 Likes

Ale rodzinni to prywaciarze są i stawki będą prawników niebawem

2 Likes

Trochę to trwało, ale słowo się rzekło

kobyłka u płota.

To nie jest tak ładnie w PL ustalone. Bo jeszcze Lastenheft / Product requirements document można jako ‘specyfikacja techniczna’ lub ‘specyfikacja istotnych warunków zamówienia’ przetłumaczyć.

Ale Pflichtenheft / Scope statement często właśnie mylnie jest tłumaczone jako też ‘specyfikacja techniczna’, a bardziej pasuje ‘specyfikacja techniczna warunków realizacji’ lub ‘deklaracja warunków realizacji’ ale pewnie i w parę innych sposobów dałoby się to poprawnie znaczeniowo przetłumaczyć.

Kwestia jest taka, że w PL rzadko kiedy masz działy rozwoju, które na tych dwóch dokumentach i ich rozróżnieniu pracują, więc się jeszcze nie przyjęło jako standard.

Takie firemki, jak ta (https://www.youtube.com/watch?v=Idjn6yX7Z98), to nie za często można znaleźć. A i tak zazwyczaj kierują nimi przyjezdni… :person_shrugging:

2 Likes

Mnie się podoba - nie narzekam.

Gdybanie - jest jak jest.

Obawiam się, że ostatnio w kancelarii przypadkiem ujawniono mi ich zarobki.
Nie życzę moim dzieciom takiego losu.
Rozumiem, że masz na myśli zarobki topowe, no ale gospodarka zasilana jest gdzie indziej i tam są realne, choć niedostrzegalne (z braku tam zbyt licznej i wylewnej populacji) źródła tych fanaberii socjalnych.

Znam. Dobrze że mają równoległe oferty, bo to co tam formalnie organizują jest tak od czapy, że kiedyś by nie przeleciało.

1 Like

O zobaczymy ale wiek ich wypycha na cmentarz a system sobie będzie musiał radzić. Albo system zassa lekarzy że wschodu albo wg reformy ratownictwa medycznego do pogotowia wrzuca ludzi po kursach kwalifikowane, pierwszej pomocy poziomu drugiego a dla części ratownikow medycznych zrrobia jakieś licencjaty felczerow. Ratownicy najelpiej się do zapchania dziury nadadzą bo, coś tam mają do czynienia ze stanami zagr. Życia i najbliżej im do felczerow. A felczer to substytut lekarza w warunkach powojennych gdy nie ma lekarzy. Może dziś to abstrakcja ale za 5-10lat może to mieć sens.

2 Likes

Przyjmijmy scenariusz, że sobie nie poradzi. No i w zasadzie to czego niby braknie?

2 Likes

Tu już nawet o kasę nie chodzi. Po prostu jest niewyróbka. Nie mial mi kto dzieci przyjąć a miały po 40st C przez 3 dni i brały maksymalne dawki ibu i paracetamolu na zmianę. W przedszkolu z jednej grupy została trójka zdrowych dzieci i łączyli te grupy ale całe chore przedszkole dzieci przesuneło się do tego jednego pediatry i system zaczął się zapychac.

2 Likes