JerzyK

50 euro to nie jest źle. Ciekawe pod koniec roku ile to będzie mogło kosztować. Ale jak inflacja dowali to znajdą się chetni

2 Likes

Trzecie dziecko mam w drodze więc jak się urodzi to będzie deficyt czasu więc pomyślałem aby kogoś znaleźć do tego typu zajęć. Służby, dyżury, granice, wyjazdy i prawie mnie w domu nie ma, przydałby się jakiś clean Service aby odzyskać nieco czasu.

5 Likes

Albo i nie. Dojazd też podrożeje?

Ile ludzie mieli kiedyś? Radzili sobie?

Te dzieci to sam robiłeś czy kobity precz popędziłeś?

1 Like

Gratulacje.

W funtach bylo jakos podobnie.

Na rowerach beda dojezdzac, ewentualnie komunikacja miejska (zapewne bedzie dofinasowana zeby staruszki moglby sie ogrzac jak w UK)

1 Like

Kumpel we wro płaci stówkę za mieszkanie. Rodzice/siostra chyba z dwieście za dom.

Ja bym sam chciał bo mam na chacie burdel jak w TV ale nie wyobrażam sobie tego.

“Zanetko ogarnij kuchnie tylko uważaj na te przewody pod napięciem, nie zerwij uziemienia z kaloryfera, nie odpal przeciwpożarowki, najlepiej też nie potknij się o ten jedyny dobrze uziemiony w domu przewód z łazienki do serwerowni i nie wyrwij żadnego ethernetu z trzech switchy”

Mam taki syf że jak tego nie sprzedam to będę musiał do końca życia po prostu wynajmować na dziewczyny apartamenty co też robię, tutaj rubikon został przekroczony i nadziei nie ma.

EDIT: weekend się skończył, chyba pójdę wyrzucić dziś pół balkonu na śmietnik

4 Likes

wada osiadłego trybu życia: trzeba sprzątać po sobie. Albo płacić komuś żeby posprzątał.

1 Like

45 CHF na godzine brutto

2 Likes

problem zdiagnozowany

3 Likes

W Szwajcarii nawet od tego haracz płacicie?

1 Like

mozesz nie placic ale jak usluzni sasiedzi doniosa to masz …deport. Ale tak na dzien dobry to pewnieze by z 100.000 chf bylo grzywny i kosztow sadowych etc… Nie oplaca sie, tutaj jest tak ze mi sasiad przypomina o ubezpieczeniu oc zebym zaplacil. Cos takeigo jak Datenschutzgesetz nie obowiazuje.

1 Like

Rower. Obecnie w PL najsolidniejszymi w tego typu robocie są młode emerytki 60+ rowerzystki. Na młodych nie ma co liczyć.

Kiedyś to wszyscy pracowali przy domu i zabierali te dzieci ze sobą do roboty. Teraz pracy jest odseparowana od domu dlatego wymyślono masowe przedszkola, zajęcia dodatkowe i ograniczenia ilościowe w dzieciach.

Myślę że jak będzie krucho z zajęciami to po porodzie można będzie poszukać kogoś do pomocy na pierwsze 5-6miesiecy do tego typu prac. Potem będzie już z górki.

Dzięki :slight_smile:

Przydałby ci się kwadrat, cały w kafelkach(podłoga i ściany) a na środku odpływ kanalizacyjny i pistolet wodny :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

2 Likes

Czy ktoś mnie w końcu wypuści z tej klatki?

Chciałbym z komentować post grubego.
W PL nie ma możliwości produkcji broni na miejscu dlatego jest zbieranina tego, kto raczył sprzedać.

Nie wygląda to dobrze, wiadomo że lepiej jest mieć swoje i liczyć na swoje.

Trochę tak jest jak piszesz a trochę nie. Sytuacja jest dynamiczna i żyjemy w czasach gdy niemożliwe staje się możliwe. Dziś nic nie mamy a jutro? A jutro mostem powietrznym mogą przyleciec jakieś cudeńka i odwrócić sytuację ale też nie muszą. Świat jest dynamiczny, życie zaskakuje, nasze wyobrażenia i analizy są błędne bo mocno ograniczone. Jesteśmy w kiepskim położeniu ale wbrew pozorom mamy najlepsze możliwości w Europie aby się wybić i być pierwszymi. Mamy mało czasu, za chwilę nasze okienko się zamknie i nie będzie o czym gadać…

2 Likes

No i skomentuje też medyka

“DE wie, że może być tylko mocarstwem lokalnym”

DE jest chyba czymś więcej jak mocarstwem lokalnym. Jest potężne na poziomie ideolo. To co niemieccy filozofowie i teolodzy wymyślają staje się międzynarodowym standardem a jak się staje to znaczy że,oni oddziałują przez to globalnie. Zobacz jak szybko się PL zgermanizowała, a zobacz jak szybko świat przyjmuje niemieckie standardy nie tylko techniczne ale etyczne, jak się to przejawia w stylu życia, hobby i spędzaniu wolnego czasu.
Oni wciąż opracowują wzorce, których już nie muszą narzucać, te wzorce są już chętnie przyjmowane.

2 Likes

Ja zabieram!

Nie przeszkadza mi.

Tak - w fabryce, warsztacie. Nie widzę przeszkód.

Popraw pisownię. Możemy takich perełek nie ścierpieć.

3 Likes

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie…

3 Likes

nieźle :sweat_smile: ale chyba to nie przekona rpisa^^

3 Likes

A w zwierzyńcu gdzie kiedyś byłem za rządowe pieniądze (obóz dla zdolnych dzieci, brali nawet te z taboru) stoi pomnik szarańczy. Postawili bo kiedyś przyleciała. Na pomniku grzeczna prośba żeby nie robiła tego więcej. Nigdy więcej nie przyleciała, widać działa.

Może lepiej zostawić te pomniki armii radzieckiej… Na jeden rodzaj szarańczy sprawdzone :wink:

3 Likes

A wiecie jak ogrzać zimą całą rodzinę za pomocą worka węgla?

1 Like

Rodzina ma być cała a nie zima (wynika z konstrukcji zdania). To może podpalić? ^^

1 Like

kupić jeden worek węgla. O wadze 10 ton.

1 Like