JerzyK

Ty napisałeś^^?

1 Like

Przyszedł sobie nowy użytkownik (@Lysander) i zaliczył egzamin przy pierwszym podejściu.
Inni tkwią w klatce miesiącami za kraty szarpiąc.

3 Likes

Karta Polaka będzie wydawana Ukrańcom.

Jak sama nazwa wskazuje Karta Polaka jest wydawana osobom nieposiadajacym polskiego obywatelstwa ale deklarującym przynależność do narodu Polskiego. Tak więc już Ukraińcy mogą składać takie deklaracje aby otrzymać takie karty.

Nasi rządzący nas zdradzili i teraz ściągna tu miliony osób które się tu osiedlą na stałe. Jak znacie kogoś z kredytem na mieszkanie to myślcie o tym że go zgolą z tego mieszkania i przekażą Ukrańcom aby im się tu żyło lepiej bo wiadomo, że potrzebują pomocy. Wymyślą taki mechanizm finansowy aby właśnie te domy i mieszkania im przekazać praktycznie za darmo aby tylko rano wstawali do niemieckiej montowni i robili swoje. Bardzo szybko ich zainstalują tutaj na miejscu bo niemieckie montowanie potrzebują ludzi do pracy a miejscowi się powoli kończą.

Podobny mechanizm finansowy widziałem na Bałkanach. Albaneze podostawali tani kredyt, którego nie musieli spłacać na budowę domów a Serbowie nie dzięki czemu Albaneze na rdzennych serbski h terenach pobudowali osiedla i przejęli obszar w ciągu pokolenia do dwóch.

5 Likes

‘Daliście się zdradzić’ brzmi lepiej. Sugeruje, że jest odpowiedzialność po stronie zdradzanego i może on się nie dać zdradzić. Ma wybór.

Nie trzeba. Sami oddadzą i się jeszcze będą cieszyć. Zresztą i tak to robią obecnie i się jeszcze cieszą, że zły Putin przegrywa wojne na Ukrainie, przy ogromnym wsparciu Polski…

5 Likes

Losowy Ukrainiec ma szansę okazać się przytomny. Kredyciarz już jest po kolapsie, jego stan zaobserwowaliśmy i obserwacja nie wypadła korzystnie.

5 Likes

może strzelić focha i opublikować go na insta. Jeśli o inne reakcje chodzi to wszystkie one obwarowane są paragrafami z bardzo dobrego powodu: biurwa nie toleruje konkurencji zupełnie niczym jakaś banksterka.

5 Likes

W punkt. Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me!

2 Likes

Kolejna myśl odnośnie braków węgla

Jeśli brakuje węgla kamiennego z kopalni głębinowych w PL to nie widzę problemu aby zatkac te dziurę węglem brunatnym z kopalni odkrywkowych.

Jest to oczywisty i prosty manewr. Kto był w Turoszowie czy Bełchatowie wie, że wystarczy ten węgiel pakować na wywrotki i wozic do składów. Może to nie ta sama jakość co kamienny ale palić tym można i przetrzymac sezon grzewczy do następnej wiosny jak najbardziej się uda.

1 Like

Temat jest bardziej złożony. Obecnie jest Polaków tak mało, że już następne pokolenie będzie zupełnie barbarzyński. Barbaryzacja postępuje bardzo, bardzo szybko. Wkrótce Polska zamieni się w Azję lub Afrykę. Mimo wszystko mamy najlepsze szanse w Europie aby się wybić z tego trendu.

Europa umiera i zamienia się w Azję.

2 Likes

węgiel brunatny jest niestabilny mechanicznie i podczas transportu zamienia się w miał.

3 Likes

Ale co ty.
Kilka lat temu normalnie byl do kupienia na składach ale unia zabroniła i się wycofali.

Nawet jak się zamienia w. Miał to nie po transporcie ciężarówką na dystansie 300-400km. Normalnie jest w formie brył. Być może do cieplowni się nie nadaje bo tam idzie węgiel kamienny wysoko energetyczny ale do opalania domów jak najbardziej jest okej. Na pewno lepszy niż żaden albo chrust z lasu.

3 Likes

Powiedz to kotłu.

Tajka na żonę - popularne w okolicy.

2 Likes

Przepalałem tym i kocioł wytrzymał. Mocniej kopci jak kamienny ale grzeje. Na pewno jest tani, łatwo dostępny występuje w Polsce i nie wymaga dotacji.

Jest to nawet dobre rozwiązanie. A długoterminowo musialyby się pojawić specjalne kotły pod węgiel brunatny.

1 Like

No właśnie. To mnie ciekawiło. Znam (może nie osobiście, jak np Kabila, czy ludzie ode mnie z pracy, właśnie ze Skandynawii) kilka osób z tajskimi żonami. I zastanawiałem się, czy taka Tajka na inny kontrakt (lub jego brak) się nie zgodzi. Małżeństwo to ryzykowna sprawa. Są zabezpieczenia itp, ale mimo wszystko coś może pójść źle. Pewnie w grę wchodzą też kwestie wizowe, ale czy to na pewno musi być od razu małżeństwo.

Sorry @JerzyK za zaśmiecanie Twojego wątku.

1 Like

Nie ma sprawy. I tak nie mogę się stąd ruszyć. Jak pod ruskim butem. Pole manewru 5cm w lewo, 5cm w prawo a spod buta nie wyjdziesz.

Tak myślę aby założyć jakiegoś bloga i tam pisać te swoje złote myśli wtedy nie przeciązalbym ten stronki.

3 Likes

domena http://jerzy.se/

jest wolna

2 Likes

Poważnemu kotłu - nie palenisku domowemu ognisku^^

One mają starą wizję małżeństwa, ją kupujesz od ojca.

Musi bo kwestie wizowe.

2 Likes

A to jak ją zdobyć? Potrzebuję stronkę do pisania bez sekcji komentarzy, najprostszą w obsłudze jak się da.

2 Likes

Właśnie przeglądam nowy numer czasopisma branżowego “magazyn pielęgniarki i położnej”, który jest tym samym co polska zbroja dla wojska czyli organem propagandowym.
W artykule pt “opieka nad uchodzcami to nie wszystko. Wyzwanie na miarę XXI.” przeczytałem:

Najpierw lament o tym, że są trudności w przyjęciu do pracy w polskich placówkach ukraińskiego personelu medycznego ponieważ są różnice językowe a potem rozwiązanie tego problemu w takiej oto postaci:

“opracowywane są plany tworzenia oddziałów lub całych placówek dedykowanych obywatelom Ukrainy, lecz za tym muszą iść też rozwiązania finansowania świadczeń udzielanych w tych placówkach”

Tak więc w PL są plany powstania w ramach NFZtu ukraińskich szpitali i przychodni z ukraińskim personelem lekarzy i pielęgniarek dla Ukraińców finansowanych z polskiego budżetu.

Najpierw po wojnie marksizm i leninizm, potem początek lat 90ątych i uderzenie z drugiej strony bejsbolem liberalizmu a teraz znów kopniaki i szturchance ze wschodu dla których oparcują kolejną bazę ideologiczną…

2 Likes

Wątek brunatny ciekawy proponujesz.

Nasuwa się pytanie o granicę powagi. Ogrzewanie kamienicy? Osiedla?

Jak można być w miejscu wykresu pozwalającym wykonywać zawód medyczny i nie opanować trzeciego języka słowiańskiego znając już dwa?

3 Likes