Logistyka XXI wieku

@rpis @stefan

zeby nie bylo ze to ja lece w chuja z dostawami (ok, pierwsza wersje PCB musialem anulowac i faktycznie poszlo 11 kwietnia a mialo pojsc 10 dni wczesniej ale nadal zmiescilbym sie w terminie)

3 Likes

A jak wolframator?

1 Like

No to są właśnie do niego komponenty. PCB, elementy dyskretne. Proponowałem klientom jakieś rozwiązanie pośrednie na innych komponentach ale uznali, że wolą poczekać na rozwiązania z oryginalnego projektu.

2 Likes

Inwestor mógł mieć na myśli wyprawę po ten pociąg.
Przygody, potwory, skarby. Może jakiś magiczny eliksir powinieneś zażyć aby wyruszyć?
Ekstrakt na kaszel?^^

1 Like

Borsukówka na wzmocnienie

2 Likes

‘Przepędzenie’ borsuka nabiera nowego znaczenia ^^

3 Likes

Piszę się na degustację.

2 Likes

Nie szlo tych komponentow wziac z TME, RS, Farnell czy innego. miejsca w Europie? Wiadomo, ze drozej, ale czasami trzeba udobruchac inwestora czy kto tam oczekuje. Z PCB tez nie powinno byc problemu.

2 Likes

Tak, tak, ogolnie juz mialem teraz to robic, ale akurat dostalem apdejt, ze “juz wyjezdza jutro”.

2 Likes

no, pewnie jeszcze wroca z raz zeby nie bylo za szybko… bo na torach będą odbiorcy się podkładać

2 Likes

a od JLCPCB - dwa zamowienia ktore byly w odstepie czasu ~ 10 dni w ten sam dzien wyladowaly w Europie, wszystko wskazuje ze w srode/czwartek beda u mnie

chyba coś sie odetkało chociaż tam

2 Likes

Podobno maja zapasy :slight_smile:

2 Likes

W kwestii zasilania ja swego czasu wziąłem parę sztuk tego, znakomicie upraszcza układy:

4 Likes

Oooo, jakie tętnienia to ma?

Popularne na zachodzie są takie moduły z transformatorem, kostki, ale trochę drogo wychodzi do bzdur.

Wolę kupować “na wagę” zasilacze impulsowe z demobilu ale nie do wszystkiego się nadają bez wiadra kondensatorow

2 Likes

Powyzej 55 stopni mocno spada Output Power czyli za cieplo byc nie moze, ale tak czy inaczej fajne :slight_smile:

2 Likes

Do 150 mV wg datasheet ale ja zwykle zasilanie i tak obdarowuję kondensatorami.
Dla większości moich zastosowań wystarczają, gdy chodzi o uproszczenie i małe wymagania zasilania.
A propos…
Właśnie “zajechałem” swoją małą akumulatorową Makitę - przeistoczyła się w generator mocnego smrodu nawet na obrotach jałowych. Nowy silnik dotarł do mnie już miesiąc temu i będę wymieniał. Mogę natknąć się na jakieś niespodzianki czy też “dam_rade.se”?

2 Likes

Silniki tylko wykręcałem, nie wkładałem z powrotem… na wszelki wypadek ^^

3 Likes

Miałem ostatnio taką akcję - młody zameldował że wkrętarka daje dziwny dźwięk. No i rzeczywiście zaśmierdziało, więc jeden z pracowników ją rozłożył, złożył i problem zniknął.
Podejrzewam, że w nich przekładnie i ustawienia silnika w osi lecą z wiekiem.

2 Likes

Niby tak ale po tej marce oczekiwałem trochę większego przebiegu…
No nic, jak sknocę albo “nie da się” to w zapasie jest chińska bezszczotkowa.

2 Likes

Ja większych niespodzianek nie miałem, ale po “naprawie” pod przyciskiem są tylko dwie prędkości - 0 i max rpm. Największy problem, to był z przełącznikiem obrotów, bo sprężynka nie chciała zostać na miejscu.
Model chyba DHP484Z

3 Likes