Logistyka XXI wieku

A to ten mój chińczyk jest “ulepszoną” :wink: i tańszą kopią tej DHP484…

2 Likes

Umiłowani, ktoś się orientuje czemu Duńczyki się wypięli na współpracę z “nami”, w sumie to dobrze żarło a zdechło jak zawsze .:wink:

2 Likes

Bo mają u siebie kryzys. Zwalają na Żyrafę, ale nie wspomnieli że nie mają czym płacić za towary.

2 Likes

Ale żeby aż tak uwalać w geopolityce?
Wygląda mi to raczej na sojusz z Fin i Szw w czekaniu kto wygra, żeby się z wygranym układać.

2 Likes

Można jakieś źródełka?

Do mojego tipi gołębie pocztowe nie dowiozły wieści takowych

Czyżby źle się działo w państwie duńskim?

2 Likes

Kraj zamknięty od roku - żrą mąkę z żołędzi, kury w mieście wyłapane, szczury na patyku się skończył, a to jest państwo-jedno-miasto.

2 Likes

Najlepszym sposobem na pozbycie sie garbników z żołędzi jest ich rozłupanie (może być na chama) i w płóciennym worku wsadzenie na ~ 2 dni do strumienia. Gotowanie czy przepłukiwanie tego w kuchni jest zbyt uciążliwe. Smakuje to wszystko potem jak ziemniak jak ma się covid ale od czego jest sos tajski ^^

5 Likes

Dunczycy ostatnio tak polubili myszy i inne gryzonie, ze az wstrzymali prace przy budowie gazociagu pólnocnego.
Nie ma to oczywiscie zadnego zwiazku z Putinem oraz Nord2.
Innych powodów nie znam.

https://biznesalert.pl/baltic-pipe-budowa-ma-byc-wstrzymana-cofniete-pozwolenie-srodowiskowe-energetyka-gaz/

2 Likes

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy o opłacalności transportu drewna pociągiem.
Teraz zastanawiam się nad sensem eksportowania płyt OSB za wielką wodę, gdzie podobno trafiają.
To się może opłacać?
Nie lepiej to produkować na miejscu?

2 Likes

Tam podobno ceny poszły nawet 300% w górę…
To się może opłacać.
Córka szwagra ma drugą połówkę węgierską, remontują dom - materiały do wykończeniówki wożą z Polski swoim busem - taniej.

2 Likes

Energetycznie nie. Ale najwidoczniej ktoś dokłada. Za tanie płyty.

Gdyby miał kto za tyle tam robić. Przecież cały kraj na zasiłku - komuszyzm zarządzili.

Wincyj regulacji - busem się opłaca, ciężarówką czy pociągiem nie.
Węgry to akurat rozumiem - liche porty mają.

2 Likes

Rozmawiałem ostatnio z szefem finansów jednej z grup, robiących te płyty: wyniki 2020 były rekordowe, początek 2021 to samo. Powiedział, że wystarczy płyty OSB zapakować na statek, a po drugiej stronie Atlantyku są już warte dwa razy więcej, jeszcze przed rozładunkiem i dostarczeniem na budowę.
Jak w USA się zaczął COVID, to mądre głowy wymyśliły, że będzie dół w budowlance i pozamykali część zakładów, co te płyty robiły na miejscu. A że budowlanka nie tylko nie zdołowała, ale jeszcze poszła do góry, to cały misterny plan w piz…

4 Likes

W Szwajcarii nie buduje się jak dawniej to za drogo. Ściany budynków przychodzą statkiem z Chin i potem w kontenerze i się skręca śrubami jak dawna wielka płyta. Murarze na wymarciu. Jak Chińczyk kiedyś płyt nie przyśle to…

3 Likes

Jak ostatnio byłem się rozejrzeć po takim większym magazynie drewnianych materiałów budowlanych w UK to wszystkie płyty wiórowe były wyprodukowane w Brazylii.

2 Likes

Apropos płyt MDF.

Obecnie jak mi upadnie książka na podłogę z panelami to robi w nich dziurę .

A płyt wiórowych z PRL nie mogłem siekiera Fiskars rąbać bez wysiłku .

Te obecne płyty jakieś takie ekooogiczne i biodegradowalne

5 Likes

Te z ustroju słusznie minionego nie były na żywicach fenolowych robione jakoś?

Wszak to era bakelitu?

3 Likes

Dzięki @Argusson, teraz już wszystko jasne.
To wypadałoby może posprawdzać co tam jeszcze nasze bliższe i dalsze sąsiady u siebie pozamykały i biznes sam się będzie kręcił :wink:

2 Likes

“Helicopter dollars” nie grają przy tym roli (+20% w obiegu r/r) ?

3 Likes

Dosłownie, ale producenci widać się nie martwią, że mogą zostać z tapetą.

1 Like

I śrub.

Wszyscy to samo wymyślili - w stali też.
Bo się banksterka szarogęsi to im wszyscy zostawili gospodarkę na głowie i niech robią za ekspertów od pustych półek^^
Obudźcie nas jak wróci płynność^^

Bo to był odpad z produkcji zbrojeniowej na Duńczyka^^

Innego lepiszcza nie było.

Wszystko.
Ale jak sprzedasz za papier to i tak popłyniesz, to teraz gorący kartofel, nagle mi klienci wszystko pospłacali i głupa palą. Zamieniałem na żółte aż furczało.

Martwią - magazyny z gumy. Guma na magazynie - gumą będą prostowane pomysły.

3 Likes