Mroźna zima, gazu ni ma

Bylem dzis w Dessau. Potrzebuje antydepresanta. Co oni uczynili z tym miastem?

1 Like

Po ile lat te dzieci?^^

1 Like

Ten chrust z obecnie, to wygląda praktycznie tak - kwit od leśniczego, wjazd do lasu zetorem lub pickupem z przyczepą, wyjazd, w dobrej wierze chrust jest plus sporo grubasów. Nikt nie kontroluje - dotąd. Osobiście mam kilka pił akumulatorowych - polecam, ciche to, tnie dostatecznie dobrze, paka pełna, zima będzie zdecydowanie OK;). Do tego jedna spalinówka na poważne historie… no ale e95 drogie to i 60v akku ratuje stuacje.

4 Likes

zapomniałbym - klucz to dobre wysuszenie “chrustu”, przewiewne miejsce, ciemna plandeka obowiązkowo z góry, latem temperatura plus wiatr robi robotę, nie jest to sezonowany opał, ale działa ok. Nie polecam do kominka, jeśli już to następny sezon.

3 Likes

4 Likes

Tymczasem rollercoaster na cenach się rozpędza. Przykład stal konstrukcyjna g/w - tu w detalu bo normalnie nie bawię się takimi blaszkami, co mają na grubości 8mm. Zakup 11.2021 formatka cięta plazmą 500x400x8 74zł/sztuka, dzisiaj oświeciło mnie, że przyda się kilka więcej - cena u tego samego hurtownika … zaledwie 223zł/sztuka. Rzeczywistość vs narracja g(ł)ówno-ścieku dot. wzrostu cen. Zaczynam marzyć o zestawie desantowym pt. wycinarka plazmowa, generator, kompresor na pakę. Niby szpeje są, jedynie generator mam za słaby na takie zabawy… no i poziom determinacji na razie za niski. Czas pokaże.

7 Likes

Co do tego drewna w lesie, to chyba na mojej planecie gdzie sie urodziłem ono wyrosło i z tego powdu jego część jest też dla mnie (o gazie, węglu, złocie, itd z grzeczności nie wspomnę) a nie pamiętam żebym sobie życzył, aby jakiś sługa publiczny którego pewnie nawet nie znam, w bliskie spotkanie trzeciego stopnia pomiędzy mną a borem zielonym (o borze zielony!) wstępował…

2 Likes

Płacę podatki, te podatki idą także na wirtualny byt zwany Lasami Państwowymi, jestem udziałowcem → nie widzę problemu bym pobierał część ‘produktu’ tej zabawy, zaznaczam że się nie prosiłem, zmuszają mnie!

2 Likes

Mam to. Nie używam. Wyrosłem.
Jak chcesz to nawet ustrojstwo do cięcia zmechanizowanego^^
Łychy do kopajek tym robiłem.

A u mnie wszystko z nadwyżką podaży, tak żeby jeszcze grzejnik podłączyć.

2 Likes

o kurde, kiedyś bym chciał zobaczyć jak takie poważne rzeczy się robi

2 Likes

1 i 2 i 3 ^^

1 Like

Na kolanie w warunkach polowych.

1 Like

dobra ale na żywo z pełną listą odpowiedzi na moje pytania :smiley: ale i tak dzięki obejrzę

1 Like

Dokładnie ‘na kolanie’ widać kto potrafi jakość zrobić - daleko mi do małpowania procesów produkcyjnych jak na filmikach j.w. w warunkach fabrycznych (widać nawet gdzie idzie hardox wspominany w kilku wątkach!), tym dalej do porządnej roboty na kolanie w polu z ograniczonym zapleczem sprzętowym. Dłubie.se na razie.

2 Likes

W krzyżu mnie łupie. Bierz palnik w rękę - ja będę pokazywał palcem i opierdalał^^

A to procesy fabryczne mam lepsze, dokładniejsze. I co z tego, skoro Chińczyk zrobi taniej?
Fabrykę to można odpalać jak jest seria zamówień na lata.

3 Likes

Ci którzy poświęcili życie górnictwu też o tym rozmawiają i kłócą się o to nawet przy wigilijnym stole.

Po prostu pozwólcie im sobie wymrzeć w spokoju, żyjąc tak jak się nauczyli.
To już długo nie potrwa. Górnicy nie żyją długo.

Górnictwo, nafciarstwo, rolnictwo to absolutna podstawa piramidy wartości.
Tam marże są najniższe.
Polska nie jest już aż tak nisko i to wszystko idzie do zaorania.
Ważne tylko by robił to jakiś nerd od orania i kontroli zniszczeń, a nie jakiś Balcerowicz.

Jeśli postanowili by zostać na ojcowiźnie to super.
Teraz trzeba im zapewnić równe boisko, by oni i Rych & Zdzich mogli uczciwie rywalizować z Niemcami i Francuzami.

Na już trzeba wywrócić ten niemiecki pomysł na zostanie europejskim dilerem ruskiego gazu.
Unia…
Unia gdy to jest im na rękę, a gdy jest kasa do zarobienia to oni są równiejsi.

Trzeba to zrobić teraz, gdy wujek z Ameryki jest na miejscu i robi interesy w Ukrainie.

Tak piszesz, bo interesuje Cię motoryzacja.
Inne osoby, które interesują się czymś innym, też widzą braki.
Tak na razie jest niestety.

Czy to forum czyta pan przedsiębiorca z Warszawy, który kupił Aston Martina Valkyrie?
Pytam, bo może panu trzeba gdzieś przewieść ten samochód.

@Bogdan6969 to tak dobry niewolnik, że zrobi to w swoim wolnym czasie, zupełnie za darmo.
:slight_smile:

5 Likes

Jak liczysz marżę jeśli za darmochę bierzesz z ziemi?

2 Likes

Ja to liczę tak, że nas w ogóle nie obchodzi ile górnik bierze za swoją robotę.
Kupimy jego robotę i tak i tak.
Nastawimy garnek, wrzucimy prąd, gaz, tytan, aluminium, przyprawy, maszyny, umiejętności ludzi, biurwę, zamieszamy i na końcu przywalimy swoją marżę.
Zawsze będziemy bogatsi.

Uprawa truskawek to interes, ale produkcja dżemu jest lepsza.

4 Likes

chcesz powiedzieć ze wasz produkt jest niezbędny do przeżycia w sensie fizjologicznym? i zapłacimy każdą cenę żeby go pozyskać?

2 Likes

Nie przewiduję na razie bezrobocia.
Podobno najstarsze znalezione ludzkie zwłoki były przebite włócznią. (cyt. z „Lord of War”)
Zmieniamy świat, ale my ludziki się nie zmieniamy.

2 Likes