Odyseja pejsmiczna

Stan wojenny trwa. Tym razem miało być inaczej…

4 Likes

A wygląda, że dopiero się niestety rozkręcają.

2 Likes

Witam wszystkich!
Jako ze u IT21 zostali tylko Ci od apokalipsy i kryptowalut, nie mam czego tam czytać i przerzuciłem się na Was :slightly_smiling_face:
Problemy z tworzywem zaczęły się już w tamtym roku, jeśli idzie o PA6.
W tym roku radośnie dołączył PP i PC/ABS…
I nie zmienia tego nawet zamawianie 2 naczep na tydzień…
O kartonach tez słyszałem, nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie. Albo brać co jest i nie marudzić.
Stal narzędziowa jest ale kosztuje dziesiąt procent więcej niż pół roku temu.
Wiadomosci z podwórka niemieckiego i polskiego.

4 Likes

Cieplutko mi przy tym ogniu, przyjemnie. Fajnie jest.
Popijemy, pośpiewamy.

Jedni obudzą się z bólem głowy, inni z bólem …
Tak to się kończą ogniska.

Chyba na zwłoki.
To się dopiero rozkręca.

No i jest, takiej anestezji na nastrojach jeszcze nigdy nie uzyskali przy tym myku.

Czyli apo i postapo^^

U nas nie brakuje. A tak… bo mamy produkcję^^

Czyli stal jest tania i jest. A ja przypadkiem w kartonie nie robię (choć tę opisywaną produkcję Stora Enzo w Polin DURowałem).

3 Likes

Prawda. Nawet na wojnę nas nie stać, musi wystarczyć streaming w tv i internecie ^^

3 Likes

Może u Was .Potrafisz zachęcić do spotkań przy ognisku :wink:

2 Likes

Wniosek: zastąpić kartony opakowaniami stalowymi, dopóki stal jeszcze jest. Z napisem “opakowanie zastępcze”.
W następnym kroku zastąpi się czekoladę produktem czekoladopodobnym i będzie jak za czasów młodości:

  • dzień dobry. Poproszę czekoladę, tą w sreberku, z Wedla.
  • Nie ma.
  • A co jest ?
  • Wyrób czekoladopodobny w opakowaniu zastępczym.
  • poproszę.
  • sprzedaż tylko dla zaszczepionych. Certyfikat poproszę.
  • nie mam.
  • do widzenia. Następny z kolejki proszę !

A za owijanie ryb w gazety sprzedawca będzie mógł dostać mandat, o ile gazetą zbeszczeszczoną (art. 196 kk: “obraza uczuć religijnych”) będzie “Gość Niedzielny”.

2 Likes

W amerykańskiej telewizji dla Polaków niejaki Bill Szczepionka będzie objaśniał plandemię. Czyżby jednak poziom znieczulenia wymagał podwyższenia?
To chyba wyjątkowy przypadek żeby największy usiacki farmer tak się fatygował.

1 Like

To może jak cywilizowani ludzie grilla?

Przy zachowaniu całego cyrku z metalem na potrzeby żywnościówki?
Nie wiem czy stać Cię w takiej sytuacji na opakowanie, bo już o jedzeniu nie wspominajmy^^

Jakby gość był piątkowy to ryba jest koszer^^

1 Like

Do tematu braku plastiku itd dodam jeszcze, że ostatni rok sektor eCommerce strasznie urósł i masa ludzi, jak ci wszyscy “sprzedawcy detaliczni online” z Allegro, OLX, Amazona, mieli strasznie zwiększone obroty więc nakupowali sobie plastiku by mieć w co owijać. Jest to oczywiście tylko procent całego rynku kartonów, plastiku itd, ale zawsze coś, i do tego to cały czas rośnie.

Część fabryk ma ludzi na kwarantannie, prawdziwej czy nie, więc produkują mniej, bo fizycznie nie dają rady. Przez to korporacje, które od nich kupują i potem sprzedają w takiej biedronce muszą podnieść ceny bo mają “kej pi jaje”, czyli by się słupki sprzedaży zgadzały. Są też inne argumenty za wzrostem cen oczywiście.

Do tego najświętsza unia niebieskich socjalistów wprowadza rozporządzenia dla ilości zużywanego plastiku, bo go redukować i nakładać kary itd. Więc duże korpo będzie musiało się przystosować.

1 Like

W czasach młodości o których piszesz, byłem zbyt młody by pamiętać. Przyswoiłem tylko opowieści, już niedługo zobaczymy jak wyglada praktyka.
Dopytalem o kartony, już są od tygodnia czy jakoś tak. PP przyjeżdża opóźnione, ale póki co jest :slightly_smiling_face:

1 Like

W oryginale nie pytali o certyfikat szczepień tylko o to czy klient ma kartki upoważniające go do zakupu czekolady. No ale trzeba iść z duchem czasów.

1 Like

Stali niw ma i nie będzie

1 Like

Co masz na myśli? Tutaj też coś złego widać na horyzoncie w najbliższym czasie?
W polin, ze stalą konstrukcyjną na chwilę obecną nie ma problemów (ale cena wzrosła), niedawno przerobiło się tonaż liczony 3 cyfrowo.

1 Like

Ja bym chciał żeby @Wariat opowiedział bo nie chce chamsko przeklejac naszych rozmów.

Szukaliśmy ostatnio

Opowiesz coś?, Ile procent więcej niż było koszt?

1 Like

Chyba tam u Was w Afryce, bo u mnie potaniała od zeszłego roku^^

A gdyby to tylko raz się opowiadało kupującym o pustym magazynie i kolejce chętnych aby wywindować cenę.

1 Like

Tylko w tym roku + 35%, końcówką tamtego roku jeszcze naście % w górę. Z dostępnością surowego materiału nie ma większych problemów, problem jest z zakupem czegoś już wstępnie przetworzonego (np. kraty pomostowe), im bardziej nietypowe tym większy problem. To wszystko poszło do samochodówki.

1 Like

Wywołany do tablicy…obecny.
Tak na szybko.
@impeer rzucił wabia, pytał o dostępność, cenę, możliwości, chęci itp.
Stal.
@WedrujacyNoca - 100% racji. Podbijanie ceny w stylu:

  • Dzień dobry, jest pręt fi10, potrzebuję…(dużo)
  • Paaaaanie, cała Polska o to pyta…
    Tu nie ma żadnej filozofii.
    @3r3 - u mnie również potaniała. Afryka tania jest jak nigdy. Stal jest tania jak nigdy, znaczy przy odpowiednim spojrzeniu na fakty. W sensie daje taaakie zwroty, że cena zakupu zdaje się być nieistotna. Przynajmniej z tej strony króliczej nory.
    Zwyczajnie jest tak droga w odsprzedarzy, przez to tania w zakupie, choć rekorodowo droga…jakoś tak, Państwo rozumieją.
    Popyt racjonalizuje każdą abstrakcję. A popyt jest olbrzymi. Wolumeny obrotu - nieograniczone. Więc skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest aż tak źle?
    Bo jest jak zawsze.
  1. Huty nieprzerwanie podnoszą ceny, obcinają ilości, ostatnio uniemożliwiają alokację.
  2. Szwagier, czyli drugi Hindus po Mittalu, Liberty…sami Państwo wiecie
  3. Wracamy do punktu 1)
  4. NIe ma wsadu - brak złomu. Nie ma. I nie będzie. To znaczy jest i będzie, w ilościach nieograniczonych, przesunął się jedynie próg wejścia. Próg surowca warunkuje cenę wyrobu z huty, który a jakże jest i będzie w nieograniczonych ilościach - sami Państwo rozumiecie
  5. Kontrakty po stronie klienta - to problem klienta, nie huty. Proszę renegocjować i wrócić po wsad. Huta ma, huta czeka, huta sprzeda. Każdą ilość.
  6. Jeżeli jesteś królikiem, albo znajomym królika, albo wiesz chociaż którędy do króliczej nory…sami Państwo rozumiecie. Stalexport, Centrostal, autoryzowany dystrybutor, królik, cylinder, dostawa, magik różdżka i te sprawy.

@wujeksam - proszę zrealizować/przerobić projekt oparty na zwykłej, ordynarnej stali powlekanej. Niech to będzie magnelis, niech to będzie ocynk pospolity. A gdzie tam, nie idźmy w. konstrukcje zaawansowane. Proszę wykonać dla IKEA szuflady metalowe, z frontem…a niech będzie, na bogato. Fornirowanym.
Blum - nie potrafi. Nie ma z czego. Dlaczego? Odsyłam do punktu 5)

Wieczorem skrobnę coś o perspektywach, plotkach, podejrzeniach i realności.

4 Likes

Przymusu płacenia ceny oczekiwanej przez sprzedawcę nie ma - są inne kramy.

Wystarczy kupić surowy materiał i sobie przetworzyć. Przecież to proste i za darmo^^

Przy przerobie drobnicy (znaczy detal można samemu podnieść i obrabiać) na poziomie kilkuset ton miesięcznie to z tej strony potaniała.

Tylko te kompetencje przestały łazić tabunami po ulicach.

U mnie z jakością nie ma problemu, no ale to taka królicza nora.

Mam taki materiał, no ale nie za te ceny co się IKEI śnią.

3 Likes