Piniondzory & cytaty

W którymś wywiadzie z nim mówił, że odwiedził też jakieś fabryki czy coś i mówił, że Deep state jest technologicznie jakieś 100 lat to przodu niż wschód Eu. To ja się pytam co on wtedy tam zobaczył?

2 Likes

Jaruzelski mial juz poczatki demencji.

1 Like

obrabiarkę sterowaną numerycznie ? gotowe łożysko M-16 które obrabiarka sama sobie wyfrezowała z kawałka stopu ?

2 Likes

@Bogdan6969 zanim zaczniesz obrażać, nie rozumiejąc przekazu, choć przynajmniej MEL kończyłeś

Z podobnych powodów jak Ty zwiałem z PL.

Ja wiem, że na Górnym Śląsku wszystko stoi na głowie.

  • nie tylko Oberschlesien wurde missgebraucht.

Na koniec dnia to już kilkanaście lat mieszkam na zachodzie.
Trzydzieści lat po upadku komuny i dalej nic nie jest najlepsze na świecie i „Wyprodukowano W Polsce” jednocześnie.

Ale to było do przewidzenia. Chodzi o to aby gonić, gonić króliczka, a nie złapać go.

Na dzielnicy na której się wychowałem jest jedna mała przychodnia lekarska, jedno przedszkole, jedna szkoła podstawowa.
Nie ma uczelni wyższej, szkoły średniej ani szkoły zawodowej.
Nie ma szpitala, posterunku policji ani remizy strażackiej.
Nie ma kina, teatru, ani klubów sportowych.

Wszystko kosztuje podatki, które topi się dotując górnictwo, bo tak ma przecież być. Kogo interesuje prawda, skoro jest ona odmienna od zastanej rzeczywistości?

Kościoły są trzy.

No ale górnicza brać bardzo lubi leżeć pod ołtarzem, a zwłaszcza związkowcy. Potrzeby są realizowane.

W mieście jest wieżowiec Urzędu Miejskiego, pałac ZUS, budynek US, Urząd Komunikacji, Sanepid i kij wie co tam jeszcze.

No i najwidoczniej spełnia oczekiwania społeczne.

Niedawno sobie strzelili nowy aquapark i stadion piłkarski.
Miasto po prostu idzie jak burza pomimo tego, że szczytem możliwości całego regionu jest skręcanie Opli i Fiatów.

Mis na miarę lokalnych możliwości.

Jeżeli najlepiej jest zamknąć kopalnie, to tak należy zrobić.

Zamknąć można zawsze, to potrafi nawet ośmiornica czy szympans. Ale co po zamknięciu? Elektrownie, huty, cementownie, elektrociepłownie przestana potrzebować paliwa?

Trzeba się spotkać z ludźmi, powiedzieć im o planach, dać im chwilę czasu na przygotowanie się do zmian, później podziękować im za pracę i uczciwie się z nimi rozliczyć.

Ale to jest zadanie pracodawcy chyba? Co mi konowałowi do tego? Co górnikom do tego jak mi lazaret płaci?

Górnicy sobie poradzą, to nie są lenie.

Albo i niektórzy nie poradzą, ale górników coraz mniej.

Tylko niech ta władzunia i biurwa się upewni, że na pewno wie co robi, niech sobie to wszystko dobrze przemyśli i policzy.
Niech władzunia się upewni, że właśnie to jest właściwe miejsce w którym należy zacząć naprawianie Polski.
Niech władzunia się upewni, że oni wszyscy sobie posłusznie wyjadą z kraju.

Cześć powie żeby go w rzyć całowali ciule i wyjedzie, cześć zajmie czym innym.

Niech władzunia się upewni czy polski żołnierz na pewno ma tak samo wyprany łeb jak za komuny, żeby w razie czego strzelać do własnych ojców, braci i synów.

Beda strzelać bez wahania. Władzunia najpierw im zrobi miesięcznice, msze, komunie, da 1000 PLN podwyżki i powie, ze awans o dwa stopnie dla tych, co najwięcej tak zwanych zdrajców narodu rozwala. Szedytowe ajdiki nie pomogą z kawałkami elektrod.

Chłopaki nie są astrofizykami czy neurochirurgami ale nie są też ślepi, nie są debilami i raczej w tańcu pierd… się nie będą.

Po pierwsze neurochirurdzy dziś to w 95% operują spondyloortopedie. Czyli taki z nazwy neurochirurg, w praktyce ortopeda od kręgosłupa. A tych operujących mózgi czy rdzenie w PL jest kilkunastu.

Po drugie są naiwni bo gdyby nie byli… w roku 1995 bylem jako szczyl w ówczesnej KWK Kleofas. Tam Ci górnicy przodkowi mówili mi, szczylowi - ze jak widza związkowca który mówi im Szczęść Boże - to w myślach mu odpowiadają - a jeb…al Cie pies ciulu. Gdzie dziś jest KWK Kleofas? Wieczorem mówili przy wódce, ze do gówna maja większy szacunek niż do związkowca, co niby ich reprezentuje, z biurwa i mafia trzyma i ich ma w rzyci. Ile się nasłuchałem o takich co im zjazdówki podbijali latami, co podobno jeden ponad 10 lat nie byl na dole…

Nikt im nie sprzeda rzeczywistości, w której przybijanie pieczątek od 8 do 16`tej to jest praca, a oni są trutniami i mają sobie grzecznie umrzeć z głodu.

Ale oni beda jak zwykle walczyc z Narodem w Warszawie a nie z systemem. Gdyby byli rozgarnieci to by oczyscili swe wlasne szeregi. Powiedzieliby - a niech ciule zwiazkowcy wam nakopia wegla, my to seksualnie stosunkujemy.

Taczki mogą okazać się wersją light.

Gadanie czcze. Wymusza jak zwykle na podatniku, ktory nienawidzi doplacac do gornictwa ( a doplaca tylko dlatego ze mafia biurwowo-zwiazkowa chce zrec).

Ludzie maja dosyc gornictwa i wierza, ze koniec gornikow to koniec tego problemu. Przyklasna biurwie i zoldactwu pacyfikujacemu…

A co bedzie pozniej to po pierwsze tego nie widac, ani nikogo nie obchodzi.

Gdyby gornicy mieli jaja wzieliby powiedzieli swoim zwiazkowcom - bierzemy kopalnie za 1PLN i fedrujemy, a Wy ciule bujajcie sie.

Maja tyle odwagi?

2 Likes

Propagandę - gównu z Moskwy łatwo zaimponować byle czym.
Vateusz też bajek naopowiadał i zsovietyzowani durnie to kupili.
Tak to jest jak Pan chama przed żydem nie broni i ten ciemnemu lichwy zada.

Upadku? A jaki mamy ustrój?

Skutki widać po przeciętnych mózgach.

1 Like

Socjalizm totalitarny zastapiony totalitarna wersja koncesyjno-etatystycznego.
Byla sraczka przyszla cholera.

1 Like

A Ty słuchałbyś się gorola z politycznego nadania, który nie jest ani kapitalistą ani przedsiębiorcą?

A przecież życie to wydobycie :slight_smile:

Wierzę.
Żeby w tych czasach zaciągnąć się do wojska w stopniu szeregowego w Polsce, to naprawdę trzeba mieć coś z łokciem.
Wyłączyłbym z tej grupy tylko operatorów Grom, JWK i innych specjalsów.
To sportowcy uzależnieni od adrenaliny i zakochani w takiej robocie.

Sami sobie wybrali taką robotę. W ogóle mi ich nie żal :slight_smile:

Lewem i decyzjami administracyjnymi.

Jest bardzo źle.
Po tym jak wysłałem post, przypomniały mi się jeszcze inne budynki.
Mamy jeszcze Prokuraturę, Urząd Pracy, Urząd Stanu Cywilnego, urząd od wydawania paszportów też ma osobny budynek.
Przedsiębiorcy, pewnie by dodali jeszcze kilka.

Ja jak to ja… Co ja tam tak naprawdę wiem?
Ale tak myślę.

Sporo podróżuję i Polacy jako masa wcale nie odbiegają na minus od mieszkańców zachodniej Europy, a zajmują się pierdołami i zarabiają kilka razy mniej.

Jeśli górnik jest kopidołem, to lekarz jest konowałem.

Największe wydatki RP są znane i takie same od lat.
Emerytury, renty i państwowa służba zdrowia to około 41% wydatków państwa.

Zlikwidują emerytury, renty i państwową służbę zdrowia to wszyscy będziemy piękniejsi i bogatsi.
Zlikwidują kopalnie to będzie haja.

Ja mam osobisty problem do państwowej służby zdrowia.
Reżim zabiera mi ok 9 pensów z każdego zarobionego przeze mnie funta na NHS.

Zarobki niektórych lekarzy przyprawiają o zawrót głowy, za darmo leczy się ludzi którzy nie dbają o siebie, alkoholicy dostają rentę ale ja za lepszej jakości jedzenie, karnet na siłownie, strój sportowy czy wejście do parku muszę płacić z własnej kieszeni.

Sam wiesz jaki to jest rodzaj ludzi.
Sam wiesz jak jest.

Tak długo jak będą mieli robotę, tak długo jak będą mieli na piwo po szychcie, tak długo jak na obiad będzie rolada, kluski i modro kapusta, tak długo nic się nie zmieni.

Gdy Zacharski buchnął Amerykanom dokumentację techniczną, nikt w Polsce nie potrafił jej przeczytać.
…?

1 Like

Jeśli by miał czym płacić to bez wahania.

Po sukcesach WW2 udział w czymkolwiek polskim to poczucie wielkiej potrzeby śmierci w ściekach jak powstańcty lub obozie “sojuszników & wyzwolicieli” od lekarstwa w potylicę.

Puczu jeszcze nie widziałem.

Czyli językiem magicznym.

Odbiegają. Biorą udział w egzotycznych sojuszach i nie palą sąsiadami w piecach - wszyscy inni robią odwrotnie.

Nadmieńmy że to nie były wcale niejawne informacje, bo jak masz wdrożoną produkcję to nic tam dłużej nie jest tajne.

1 Like

Vateusz siedzi po uszy w gównie bo podpisał papiur na zgodę na operację Agencji Wywiadu na wałek z respiratorami…

Krawczyk przyszedł do Kamińskiego i argumentował, że przecież Mossad taka zarabia, Kamiński chciał się zabezpieczyć i poszedł do Vateusza - VAteusz podpisał - wszyscy trzej siedzą w gównie po uszy - stąd ten cyrk z ustawą Bezkarność plus.

Płk Maciejewska dała przeciek do opozycji i prasy i jest mały cyrk bo wychodzi na to, że szpiedzy postanowili okraść własne państwo na stokilkadziesiąt milionów przez swojego agenta z jednoosobową E & K z Lublina

Lada dzień wyjdzie książka Sumlińskiego i majora Budzyńskiego gdzie wszystko będzie opisane

to jest kabaret!

A jeszcze plotki są że Ziobro miał wydać nakaz zatrzymania żony Vateusza za pranie pieniędzy na obrocie działkami we Wrocławiu…

dzieje się, dzieje i… poszło w pizdu dzieło tysiąclecia Jarozbawa

Grześ przebiera nóżkami by skonsumować poparcie dawnych wyborców pis…

2 Likes

zapytam Go o to… ale już wiem, że by się obraził na tę drugą tezę, wszak to było tajne dla strony Układu Warszawskiego i z tego powodu urobek był cenny

2 Likes

Nikt nie potrafił w PL tego zrecenzować nawet i
Jako operacyjnie nieprzydatne przekazano
Towarzyszom radzieckim

2 Likes

tak, nasi z WATu podobno nie umieli tego ogarnąć :slight_smile:

1 Like

Jego książki znam na pamięć prawie. On miał być szefem uop ale się towarzysze jankescy nie zgodzili

1 Like

Jest jeszcze gorzej: aferę z vetem Amerykanów rozpętał Gromek nie lubiący M i nie mogąćy znieśc że szefem będzie człowiek od niego niezależny (takim zależnym był poprzedni szef wywiadu, bodaj Czerniak) i wreszcie mający przekonanie że szefem nie mozę być ktoś kto nie przeszedł przez Kiejkuty ale inną drogą a do tego z “amatora” stałe się wywiadowcą z sukcesami jakich Gromek niegdy nie osiągnął (choć udział w operacji w Iraku zasługuje na szacunek)…

ten sam Gromek widziany w 85 roku w Wiedniu przez polski wywiad w czasie innej operacji w czasie i miejscu gdy nie powinien tam być i o czym nie zaraportował (pracował wtedy w CH). Po 89 Gromek wyczyścił archiwa z dokumentów o tych ustaleniach.

Po prostu Gromek grał z towarzyszami amerykańskimi długo przed 89, co za wstrętnej komuny nazywało się zdradą i bywało w latach 60 tych karane smiercią (Władysław Mróz) ale po 89 to już cicho sza…

2 Likes

Chłopcy zrzute zrobta i będę frontmenem partia praca&kołacze

1 Like

Nie cieszyłbym się za wcześnie. To nie jest dobry moment na zmianę zderzaków. Krótki Jarek potrzebował ponad dwóch lat żeby skonsolidować władzę i lepiej byłoby gdyby struktury teraz trochę okrzepły. Ewentualna wymiana ekipy oznaczać będzie że biurwa kolejne dwa lata zajęta będzie sama sobą.

Polska sąsiaduje z dwoma krajami w których de facto toczy się mniej lub bardziej otwarta wojna domowa. Tylko jeszcze rozpierduchy w Polsce brakowało.

Coś nie słyszę o mobilizacji LWP: zamiast na gwałt zamawiać śmigłowce szturmowe rząd zamawia sobie odrzutowce mogąc służyć co najwyżej do ewakuacji własnych dup w trybie alarmowym z Okęcia nad ranem.

Mając płonącą za płotem Ukrainę i Białoruś wypadałoby raczej ściskać kciuki za kaczora, zwiększać zapasy strategiczne, dozbroić obydwie armie (a nie tylko pałowników) i na poważnie wziąć rezerwistów w kamasze a nie tylko od czasu do czasu na cztery osiem.

1 Like

siedzisz sobie w CH i się moją dupą rezerwisty rozporządzasz… :wink:

władza dochodzi do ściany jeśli chodzi o przekręty, chciwość, nieudolność

a to zamieszanie to chyba rzeczywiście polowanie na delfina było - bo Vateusz bez ustawy bezkarnościowej beknie albo za respiratory albo za 70 mln na wybory korespondencyjne

a tu jeszcze Zbyszek chce zatrzymywać koszerną małżonkę za handel działkami

tak nie może być :wink:

napisałem że poszło w pizdu, bo człowiek który miał być następcą w normalnym kraju straciłby wszystkie stanowiska i miał zamkniętą drogę do kolejnych a nawet, jeśli sprawa działek będzie miała potwierdzenie miałsprawę karną z możliwym wyrokiem

po raz kolejny prezes źle dobrał człowieka - miał być taki ładny, amerykański a przaśny Zbyszek z Krynicy ma inny punkt widzenia i trochę haków i o to cała gra…

w każdym razie - dla mnie miarka się przebrałą i z początkowej życzliwej sympatii dla porządkowania peowskich wałków przeszedłem do odruchu obrzydzenia
i jeszcze tutaj:

https://wiadomo.co/cezary-michalski-mordercze-haki-ziobry-na-kaczynskiego-i-pis/

1 Like

Był czas żeby wiać, teraz może nadejść czas żeby za zaniechania zapłacić. Czego Ci oczywiście nie życzę.

Spoko, spoko. Obecnych wymienią na następnych, po dwóch kadencjach ponownie nabierzesz do nich obrzydzenia … i tak dalej, da capo al fine.
I o to w tej demokracji chodzi.

1 Like

Wystarczyło zapytać na produkcji, tam już dziesiątki tysięcy osób były zaangażowane w projekt.

Dalej nikt nie potrafi.

Kiedyś im wyprowadziliśmy sprzęt komputerowy z opracowaniami - pod koniec lat 90tych - to kompletne gamonie są. jeszcze w 2012 mieliśmy z nimi jakąś robotę z kryptografią i to tyle o ile ogarniają, ale nie jest to światowy poziom - nawet nie tyle co poważna firma programistyczna.

Łupy? Branki? Łuk triumfalny?

Wywracanie stolika, na którym jest nasrr ma zalety.

Chcesz głodzić ludzi 72?

Jeszcze Wam złośliwie głosujemy korespondencyjnie?^^

Antysemici źle kończą^^

A taki byłeś patriotyczny przy burbonie^^

Tylko gdzie sobie wsadzi Zero haki kiedy Jarek zejdzie, a Vateusz wyemigruje?
Wiesz ile zasobów operacyjnych na to przewalił.

1 Like

:slight_smile:

Proszę go pozdrowić i życzyć mu zdrowia.
Proszę mu przekazać, że młodsze pokolenie również ma go za przekocura i uważa, że wywinął naprawdę przekozacki numer.
Proszę go zapytać dlaczego tak drażnił agentów FBI?
Dlaczego nie wrócił wcześniej do Polski?
Poszukiwanie adrenaliny? Błąd młodości?

Dokumentację prototypów też im gwizdnął i wstydu narobił.

Sarewicz i Kriuczkow twierdzą, że Polska sprzedała to Moskwie i dobrze na tym zarobiła.

1 Like