Przygotowania do kryzysu

Ale z której strony?

Rozbudowanym być może. Co do jakości brak danych. O atut “szczerej, słowiańskiej twarzy” ciężko, a jak bez tego zacząć HUMINT?

Bo wyrasta z innej gałęzi trójpodziału władzy.

3 Likes

Może tak być.

Ja jestem zdania, że jest wiele opcji. Ale to co do nas trafia to raczej dezinformacja, kłamstwa i farmazony.

Są też takie ploty, że to co Snowden wyniósł, to Rosjanie przekuli w systemy rakietowe lepsze od tego co mają USA. To już rodzi malutkie wątpliowści czy Rosja upada. Jeśli zbierze się tego więcej. O gasnących okrętach wojennych na Bałtyku i nie tylko tam, też coś było.

Pytanie - może oni, jak z bronią atomową, mogą sobie pogasić wszystkie zabawki, tylko co wtedy? Czym by karmili poddanych? Kowid się znudził. Po kolei te same stare zagrywki? Czterech jeźdźców?

Dla mnie personalnie liczy się to jak się organizować w obrębie tego… A czy ta religia się nazywa Rosja czy inny wuj… Mam za mało głowic w piwnicy, żeby stawać do zawodów…

Nie wiem. Na mapie jest taki kraj jak Polska, a de facto wydaje tylko kwity, udaje podmiot. Nie realizuje żadnej funkcji międzynarodowej podmiotowo nawet minimalnie. Więc w jakim zakresie Rosja jest taką samą wydmuszką. Nie wiem, bo się nie znam, ale mam wrażenie, że jednak coś tam cały czas realizują. Przecież na Ukrainie nadal trwa ‘wojna’, więc przynajmniej fasadowo aktorzy są, w tym Rosja.

4 Likes

Chińskie władze stanęły wobec szeregu bardzo nieprzyjemnych faktów, wymuszających przyjęcie nowej, zasadniczej strategii. Posowiecki sprzęt, używany przez Rosję ostatecznie okazał się wobec Zachodniego chłamem, a niestety jest on nadal podstawą wyposażenia Chińskiej Armii, tylko w lekko unowocześnionej wersji. Aby więc mieć jakieś szanse w pojedynku z Ameryką, Chiny MUSZĄ wymienić prawie całe militarne wyposażenie na nowe, chociaż dorównujące Raptorom, Abramsom czy Himarsom. A to wymaga ogromnych funduszy i ciężkiej, wieloletniej pracy. Po drugie, Zachód w obliczu wyzwania rzuconego przez Rosję Putina, błyskawicznie, jak swoje standardy zjednoczył się, utworzył znów Centrum Decyzyjne i podjął radykalne działania. Oczywiste jest, iż w razie zagrożenia ze strony Chin postąpi identycznie, stawiając je wobec Koalicji kilkudziesięciu państw, zamiast osamotnionej Ameryki.

A co gorsza, chińska gospodarka jest zadłużona na drobną kwotę równą połowie globalnego PKB, zaś w wyniku Covidu jej rozwój stał się prawie zerowy, pierwszy raz od wielu dekad. Praktycznie oznacza to, że nie tylko zabraknie pieniędzy na nowe, gigantyczne zbrojenia, ale odwrotnie, trzeba ratować finanse przed kolapsem, a jednym źródłem pomocy jest Zachód, kontrolujący w końcu większość globalnych funduszy. Na szczęście Decydenci Zachodu również rozumieją wagę podtrzymania chińskiej gospodarki dla kondycji całego świata, a także ich własnych interesów. Kolejny wielki kryzys nikomu nie jest potrzebny :wink:

Jestem przekonany, że bieżąca wojna na Ukrainie będzie ostatnią poważną wojną na długi okres czasu, mierzony dekadami, ponieważ po zwycięstwie Zachód już nie będzie miał na świecie poważnego przeciwnika poza Chinami. Dla samych Chin jedynym realnym celem działań militarnych jest podbój Tajwanu, ponieważ nie mają żadnych innych większych roszczeń terytorialnych (a aneksja wysepek na Morzu Południowochińskim jest zupełnie drugorzędnym kierunkiem strategicznym). Oczywistym pytaniem więc jest, czy sam Tajwan jest wart rozpętywania kolejnej wojny światowej z całym Zachodem, wojny prowadzonej po upadku Rosji Putina praktycznie samotnie (gdyż upadek potencjału wojskowego i gospodarczego Rosji po przegranej wojnie faktycznie uniemożliwi jej jakiekolwiek ofensywne działania i to na długie lata).

Podsumowując, z tej perspektywy porażka agresywnej Rosji oznacza zakończenie długiego okresu “przymuszania do pokoju” ostatniego mocarstwa rzucającego od 8 dekad wyzwanie dla dotychczasowego światowego układu sił. Chiny, mimo ostrej rywalizacji z państwami Zachodu są jednak bez porównania bardziej pragmatyczne i mniej wojownicze. Przekonały się zresztą, że w drodze pokojowej potrafią całkiem sprawnie osiągnąć swoje cele. Dlatego przewiduję długi okres pokoju w wymiarze globalnym, co oczywiście nie przeszkodzi w lokalnych wojenkach, jak zawsze :wink:

3 Likes

Albo Jankesi muszą wymienić na stare^^

Na razie na to zdecydowane działanie brakło gospodarki.
Rozpadła się jak domek z kart.

Ale nie tylko Chińczykom.

Ale jest.
Najwidoczniej jest konieczny skoro wystąpił.

Ponieważ na planecie brakło amunicji.

6 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=8sfWDEcFOj4

EDIT:

Jednakże nie jest to apokalipsa zombie czy podobna, na którą się z taką pieczołowitością prepersi przygotowywali :wink: a to już jest nienajgorzej, c’nie?

4 Likes

Peace & love
https://youtu.be/-KcfFirMNDg

2 Likes
6 Likes

Prawdę rzecze białogłowa yeleń, prawdę!

3 Likes

Znaczy się koniec świata blisko.

3 Likes

Indeed!

US Ambassador to Russia Tracy has been invited, on 18th April, to the Russian Parliament to explain the presence of US biological labs in Ukraine.

5 Likes

Bo technologię można skopiować?

Nie mylmy skutku z przyczyną.

Za to będzie do woli pomniejszych, podprogowych i śledziowych.

4 Likes

Kolejny, przypadkowy fakt

3 Likes

Za zrobienie tych map Francuzi komuś zapłacili. Kosztują.
A Ukraińcy wspólnie i w porozumieniu nakarmili hajsem oligarchów zamiast sobie mapy do gier terenowych robić.
No to sobie pobiegają bez orientacji.
To kosztuje - nic więcej.

5 Likes

Mało miejscowych na sprzedaż?

1 Like

A kto podejdzie do miejscowego i złoży ofertę kupna?

3 Likes

Chociażby inny miejscowy, który został już kupiony, kiedy przebywał i robił interesy w Państwie Środka i w trosce o jeszcze lepsze interesy, został wysłany w delegację do ojczyzny.

2 Likes

Czyli siatka musi być budowana przez agenta, nie przez oficera. Z konsekwencjami dla profesjonalizmu i kierowania. Stąd pytanie o jakość.

2 Likes

Nieźle.


https://twitter.com/TomekNarkun/status/1654193134320996365?s=20

6 Likes

Mnie nie dziwi…
Pewnie z 80% nieruchów było branych na tani kredyt. Oprocentowanie skoczyło do w miarę rozsądnych wartości i większości już nie stać na mini ratkę.
Niedawno rozmawiałem ze stolarzem, malarzem i elektrykiem i terminy maja w przeciągu miesiąca. W końcu nie muszę czekać jak na kardiochirurga :slightly_smiling_face:

10 Likes

Patrząc na kurs EU wydaje mi się, że jakość jest wystarczająca, może dlatego, że poziom moralny infiltrowanego obiektu osiągnął dno i obecnie ryje w mule. :wink:

1 Like