Przygotowania do kryzysu

pojdzcie do jakiegos centrum handlowego w DE i spróbujcie kupic europejski noz do chleba czy masla czy miesa.

Nie ma. Sa niby noze Solingen, ale Made in PRC.

Ostatnio chcialem kupic wlasnie guuupi noz. Nie da sie. Chinskie albo zadne.

Cosiestauo?

2 Likes

Porównaj cenę noża do chleba victorinox (popularne w se) z tym ile Ci handlowiec od noży jest gotów zapłacić za “nóż do chleba”. No to oczywiście, że nie otworzysz produkcji, bo musiałbyś je rozdawać poniżej kosztu popatrzenia na wsad.

2 Likes

Morze opłaca się wyrób dobrych noży sprzedawanych w przystępnych cenach. Cuda!

2 Likes

Jeśli to morze jest wewnętrzną sprawą Pekinu to nad tym morzem może się opłacać.
Ale robienie tych noży nad innych morzem już nie bałdzo. Bo na każdym potrzebnym duperelu pięć biurw do karmienia - prąd, maszyny, lokal, wyrobnicy… chiński spisek.

5 Likes

Czy ktoś próbował zrobić jakiś arbitraż na rynku energentycznym, nawet na małą skalę?
image

dałoby się prywatną instalację PV podpiąć do domowej “elektrowni” szczytowo-pompowej?

2 Likes

Tak. Kiedyś tak w standardzie podpinano wiatrowe.

1 Like

Eee to tak dla picu^^…Popatrz na TGE w poniedziałek i sprawdź czy ujemne^^

1 Like

Jakbyś nie wierzył, to ostatecznie trzeba spojrzeć na fakturę. Po przekopaniu kilku pozycji opłaty od opłaty od opłaty znajdziesz w końcu dodatnie cyferki za kWh

6 Likes

Ciekawie się ten wątek rozwija. Niby nic sie nie dzieje, dzien jak codzien, spółeczka niezawisła (wszystkim wisi^^), nikt nikomu nie wadzi.
Part zwo: zbrojeniówka vs der Onet

2 Likes

Nic się nie wczytuje poza listą zablokowanych skryptów.

1 Like

Statystycznie nie jest tak źle: motorola. Też słyszałem od kilku osób że poszły w tę stronę.

1 Like

jest zle. Lowendy przede wszystkim albo jakies dziwne wynalazki. Ale…ale…

spróbujmy postawic warunek. Smartfon na androidzie, obslugujacy 5G SA z eSIM. Nie szajsung.

Ledwo kilkanascie modeli.

Na rynku zostana Szajsung i Apple. Killuja Oppo jak wczesniej Huawei.

Edycja: co przeszkadza, aby kupujac smartfona miec mozliwosc wyboru instalacji pakietow…

Dzis kupujac nowego smartfona mamy fejsbuczka apke instalowana natywnie i inny bloatware. Cchesz usunac -niedasiem -chyba ze chcesz stracic gwarancje…

3 Likes

To taki sobie gambit jest… bo może zostać tylko jeden :wink:

2 Likes

Hmmm, a po co??^^

Mozna, trzeba chciec. Albo lubieć

1 Like

mozna nieoficjalnie rozni sie od mozna. Kupujesz cos i zwykly root kasuje gwarancje i biurwie od interesow ochrony konsumentow to wisi.

w CH mam dobrze dzialajaca siec SA, ktora w PL bedzie za pare lat po tym jak w koncu biurwa sie uwinie z przetargiem. Mi potrzeba, w lazarecie mam monitorowany ruch sieciowy i wiele zasobow odcietych, a z 5G standalone mam 700mbit/s i niskie pingi.

2 Likes

Jeśli kumotr ma zastosowania to ok. Trzeba bedzie poczekać na ubunciaki, pewno też będą mieć. Szitomi też ma OSowy OS, ktoś to klepie w miare na bieżąco.

3 Likes

shitomi mnie rozwalilo iloscia bloatware i tyle. A jesli shitomi z eSim to maja jeden model flagowy gdzie cena mi sie kloci z rozsadkiem.

vivo x90 pro jest w miare ok ale sie wycofuje, oneplus flagowiec tez. Kupilem Xperia 1 V

1 Like

To sa realne problemy. Pod tą flagą ku świetlanej przyszłości

2 Likes

Lecę sobie po raz drugi i ostatni british airways.
Od typowego low costu odróżniaja ich 2 cechy.

Po pierwsze wyższa cena
Po drugie ogromny burdel organizacyjny.

Jakbym w lazarecie swoim był. Pełno halinek reallyajmsoorrysir…

Za.pierwszym razem czekanie na nadany bagaż godzinę.

Teraz cztery godziny na.lotnisku wcześniej i …ledwo co się udało bo…burdel ogromny.

Wniosek mam jeden. Marzowosc biznesu z przewozu PAX spadła.

British Airways ma najwidoczniej prowizje od biurwy z highest commande za zatrudnianie ludzi.

2 Likes

W USA gdzie rynek jest bardziej rozwinięty wożenie ludzi samolotami jest deficytowe z definicji i linie żyją z programów lojanościowych..
W Europie linie lotnicze (“tradycyjne”) żyją z pomocy rządowej. Przy obecnej technologii to nawet transocenicznie wszystkich się wozi P2P (A350, 787) i cały biznes przesiadek i “jakości premium” się posypał. Jak ktoś chce się dostać z punktu A do punktu B to wybiera najtańszy lot czyli pewnie jakiś
podniebny PKS typu Ryanair. Line “legacy” próbują konkurować jakimiś promocjami i sprzedażą wiązaną, ale spadek podróży biznesowych po pandemii (Zoom etc) oznacza że siekiera już jest do pnia przyłożona. I wszyscy będziemy jak piękny Ryszard wozić nasze kochanki na Maderę razem z ludźmi co wiozą kurze jaja na handel:)

To nawet nie to, chodzi o utrzymywanie ruchu na Heathrow (w koncu największe lotnisko w Europie) by podtrzymywać efekt synergii.

Wszystko co lata 737/A320 to jest de facto lowcostem, nawet legendarny BA1 i choćby się nazywało Royal Imperial Intergalactical Airways to musi równać kosztowo w dół do węgierskich Cyganów.

3 Likes