Rozwód

Jesteś jakiś ciężki przypadek. :wink:
Nie. Jak nie zadbasz o to, żeby być bankrutem, to sąd i tak jej da.

4 Likes

Ewentualnie jak nie zadbasz o to, zeby byc bankrutem to ona o to zadba. Zobacz czy czasami nie smiga za Toba jakis ogon i czy dobrze zabezpieczyles dostep do swojego kompa/telefonu :slight_smile:

6 Likes

To zadanie następnego bankomatu w szeregu.

4 Likes

Odniosłem podobne wrażenie. Czuć tam złą energię.

Z polecenia? Jakiś sprawdzony? Może trzeba iść do paru?

Mężczyźni nie mają tak przeeebane w PL jak w USA… Z mojego otoczenia rozwody raczej kulturalnie się odbywały. Nawet jak były jakieś ALE.

2 Likes

Ja chciałem ex-kobiecie dać pieniądze na wykończenie mieszkania, a on mi odpowiedział, że muszę zmienić myślenie :slight_smile: O to mi chodziło.

3 Likes

To nie musisz zmieniać adwokata.
On Ci powiedział, z tłumaczenia lewniczego na nasze “pan jesteś dureń skończony!”.

8 Likes

@natur on powiedzial : chyba Pana pozajaczkowalo ! Ona sobie to od.Pana bedzie chciala wziac sama.bez pytania, na wykonczenie 10 mieszkan … bo wychodzi z zalozenua ze to Panski obowiązek

Tak dla rownowagii jak pisze polska zona szwajcara o rozwodach w CH…

1 Like

Jest pełne frustracji tak jak piszesz natomiast można przefiltrować z niektorych wątków przydatne aspekty lewnicze w tej jurysdykcji:)

1 Like

Przecież to jest loteria.

1 Like

W życiu najważniejsze są dwie rzeczy

  1. Dobrze się urodzic
  2. Mieć szczęście
10 Likes

Sparafrazowałbym to w ten sposób. Mieć szczęście dobrze się urodzić :stuck_out_tongue:

3 Likes

Była polecana przez kogoś u IT21. Dla kolegi @natur chyba na nią za późno, ale może ktoś inny się uratuje :slight_smile: Nie czytałem, ale tytuł brzmi zachęcająco:

Hieny, modliszki, czarne wdowy czyli jak kobiety zabiją - Paweł Śląski | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny

1 Like

Napoleon^^

1 Like

Napoleon miał wiatrak, na który nastawał Snowball.

1 Like

nie wiem^^ nie byłem^^ pytał? wszystko to plotki^^

1 Like

Nie ma czegoś takiego jak dobrze zarabiający. Kobiety są w stanie wydać każdą ilość pieniędzy.
Na razie bym się za żadnym nowym problemem nie oglądał - dostaniesz orzeczenie o winie rozpadu małżeństwa i masz dopiero wtedy.

A tak szczerze i otwarcie. Bedac małżonkami mamy przejebane, gdy się to rozwinie w kierunku w którym idzie to u Ciebie.

Jestem żonaty ze Szwajcarka od 6 lat. Mamy prawie 4 letnia córkę i syna mającego jutro 4 miesiące.
Czego jeden linkowany przeze mnie artykuł nie wspomina - w przypadku rozwodu oprócz alimentów na dzieci miałbym obowiązek:

  1. zapewnić utrzymanie ex-malzonki na jej poziomie życiowym sprzed zawarcia małżeństwa (i wyobrazmy sobie ze tak jak ja pisze o stresie rozwodowym -a moja zona jest szwajcarskim lekarzem - wiesz ile zajmuje jej załatwienie papiurka o tym ze sprawa rozwodowa spowodowała u niej rozstrój zdrowia i ona nie może pracować - ale renty jej nie trzeba bo rente bedzie placil ex…) -mysle ze jeden telefon i ma to tego samego dnia.
  2. musiałbym oddać jej 50% swoich składek emerytalnych. Jest tylko jeden problem. Ja w Szwajcarii nie mam składek - bo mieszkam w CH a pracuje w DE - na to tez znaleziono sposób - z tego co mi pol roku temu znajomy prawnik mówił - po uprawomocnieniu sie wyroku o rozwodzie dostałbym 14 dni na zaplacenie w moim przypadku 700.000 CHF
  3. rozwodnicy w CH placa alimenty na dzieci i malzonka - ale placa je tez z naleznym podatkiem. Jak wiemy przemoc i zlo ma plec jak to Sylwia Spurek twierdzi - oczywiscie plec oznaczona XY. Wiec ex-malzonka musi dostac kwote netto i dzieci, biurwa kantonalna, gminna i bundesbiurwa tez chce zrec.

W tym przypadku po rozwodzie jak niektore Sady sa cwane i ex-malzonki to jest sie takim golodupcem, ze 2 znajomych mojej szwajcarskiej sasiadki po rozwodzie popelnilo samobojstwo w wiezieniu (trafili tam ze wzgledu na nieplacenie podatkow) a podatkow nie placili, gdyz nie mieli z czego.

Tak wiec -pomyslmy sobie ku pokrzepieniu serc o tym ze zawsze moze byc gorzej…

6 Likes

Dlatego rozwiązaniem tego równanie jest częstotliwość z jaką wypada poznawać nowe kobiety, które jeszcze tyle nie wydały - im się jeszcze wydaje że zarabiasz dobrze bo tyle, a do tego mają mniejszy przebieg, większą egzodynamikę etc.
Kiedyś zastanawiało mnie czy w takim entropicznym układzie istnieje wysypisko zużytych samic, odkryłem że w układzie jest rekuperacja wyciskająca z nich jeszcze trochę mocy, a później zamieniają się w te stare, samotne ciotki mieszkające po kilka na kwadracie i wyrzekające na świat. Ponoć to zjawisko jest prastare.

Grzecznie podpowiem, że proces cywilny można wytoczyć wyłącznie osobie mającej adres w danej jurysdykcji^^

Kondolencje^^

Czyli na przykład oddać na utrzymanie do jej ojca?
Luzik^^
A jak sąd do tego ojca zmusi to już zmartwienie sądu.

Jeśli stres jest rzeczywisty samice jakoś nie fikają.
Mam eksperiencję.

Luzik - nie płacę i co dalej?
Swiss to tylko kropka na mapie tej planety.

Mieszkanie w Swiss to błąd.

Kiedy straszą sankcjami zaczynasz zabijać - zapewniam że działa, mam eksperiencję. Rozwiązuje to olbrzymią ilość problemów wykluczając zmienne z równania. Trwale i ostatecznie.

Szympansy mają problemy nieznane Sapiens.
Jestem z planety Woda - chcecie się szamotać?^^

5 Likes

Taka historia dla refleksji

2 Likes

Prawda jest taka ze jak ie placisz to idziesz siedzieć. Sistiema zadowolona.

2 Likes

Mam pewną eksperiencję w kondemnatach i z tym siedzeniem to jest tak tylko wolitywnie.
Całe to wasze szympansie lewo to kod, który jakoś się sam nie wykonuje, a podzespoły macie przegrzane.

Owszem, szczególnie jak Ci nic nie zrobią.
Miesiąc temu mi wywinęli taki numer że sam się pukam w czoło. Prorok gra pod predawnienie karalności bo już mu się nie chce chcieć rozwiązywać absurdalnego sudoku.
Młody jak czyta orzeczenia w sprawie spółek, w które byłem zamieszany pyta o poczytalność decydentów. Stawia też tezę że im się te historie nie spinają nawet na jednej stronie, bo ze strony na stronę ciągłości wnioskowania nie można odnaleźć żadnej.

Nawet dzieci widzą że król jest nagi, a bąk przelatuje podczas gdy koszty ścigania muchy są uspołeczniane.

3 Likes