Ryzyko -> realizacja

A w razie fochów znajdujemy innego sprzedawcę. Który chce zarobić.
Nie istnieje ustawowy obowiązek zarabiania^^

Takie rzeczy omijamy zanim wprowadzą. Nawet nie zauważamy że wystąpiła przeszkoda.

1 Like

Już istnieje dla przedsiębiorców: https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/8562332,aktywny-profil-pue-zus-platnik-skladek-2023.html

Niedługo pewnie dla każdego Polaka :grinning:

3 Likes

Czyli z faktu że nie mam komórki wnioskujemy że nie jestem przedsiębiorcą, ergo tu nie ma żadnej fabryki, tu nic nie ma, proszę wyjść^^

2 Likes

Przerzucasz to zobowiązanie na biuro księgowe. Pod jednym numerem kilkaset podmiotów.

2 Likes

Biorąc przed się trud prowadzenia legalnej działalności, rejestrujący firmy z własnej woli przyjmują na siebie ciężar gry na zasadach urojonych przez państwo i jego wyznawców, m.in. sprawozdawczość wobec ZUSu.

Problemy nieznane strefie szarej i ciemniejszym.

Osoby fizycznej nikt nie pytał, czy chce mieć numer obozowy PESEL, więc też swojej woli zabawy w ZUS świadomie i jednoznacznie nie wyraziła.

Inna, sprawa, że ZUS w Niedorzeczu jest obowiązkowy, ale nie przymusowy :wink:

Spychologia. Państwo przerzuciło je wcześniej na przedsiębiorców. W jednym ZUSie miliony id…ów^^

1 Like

Ja nie umiem w te klocki. Jak ty wiesz i masz ochotę się z tym podzielić to bardzo chętnie skorzystam. W moim przypadku przerzucam ścierwobiurwo na innych po kilka schodów.

1 Like

Teraz sam sobie odpowiadam. Księgowe to tak głupie pindy, że gorzej się nie da. Skąd je biorą też nie wiem,

2 Likes

Samice w odchyleniu standardowym takie właśnie są. Więc biorą się z normalnych samic.
Dlatego samice tak rzadko pracują w zawodach gdzie są jakieś związki przyczynowo-skutkowe.

4 Likes

Ale zdarza się biurwie popełniać ten błąd, przynajmniej w Hameryce, nie wiem czy użytkownicy znają tego jegomościa Martin Shkreli , zadarł na poważnie z establishmentem to go wysłali na kilka lat na wakacje. Nie dość, że dalej prowadził swoje działalności zza krat to jeszcze od razu na miejscu odpalił otwarty uniwersytet, który cieszył się dużą popularnością wśród rzekomo patologicznego marginesu. Swoją drogą Shkreli jest z powrotem na YT, jak dawniej uczy i bawi :wink:

2 Likes

Nie tylko tam się zdarza. Tam gdzie zdarzać się musi to ich izolują z takimi samymi. Takie wygodniejsze miejsca izolacji dla kadr. I egalitarność bierze w łeb. A tam gdzie egalitaryzm jest w praktyce powstają właśnie takie otwarte uczelnie dla ludzi krnąbrnych.

Jeden przedsiębiorca potrafi dokonać cudu w resocjalizacji - kończą się recydywy (czyli zbójcy przestają popełniać wcześniejsze występki). Za to zaczynają się występki z zupełnie innego zakresu paragrafów. Biurwa ma z tym problem, bo jak się idzie na kontrolę do przedsiębiorcy to są w standardzie jęki, pisma, znajomości - norma. A jak się idzie do takich z otwartego uniwerku i coś im nie sztymuje to można dostać w trąbę, mieć spalony samochód, albo połamane gnaty. Bez pism, szantażu, przekupstwa i standardowych ceregieli.
Mieszanie tych dwóch towarzystw jest szkodliwe dla mieszających.

5 Likes

Biorąc pod uwagę ile można zaoszczędzić na fatygowaniu prywatnie zorganizowanego, komplementarnego do biurwiennego systemu wymierzania sprawiedliwości dziwi mnie że rozwiązanie to stosowane jest tak rzadko. Ale śruba jest dokręcana i wszystko przed nami.

ale za to można krzyczeć w telewizorach że każdy prywociorz to mafiozo.

5 Likes

Ależ jest stosowane powszechnie tylko cenzura mityguje przepływ takich informacji do publiki bo by się upowszechniło jeszcze bardziej.

I się do tego dostosowaliśmy.
Skoro przedsiębiorca to przestępca nie zamierzam polemizować tylko wypełniać definicję mi przypiętą.

3 Likes

Przecież monopolista w stosowaniu przemocy nie przyzna się w mediach że monopol mu się z rąk wymyka.

2 Likes

Monopol jest deklaratywny. Podejrzewam że zawsze.

2 Likes

A sasiedzi nie robia za konfidentow do skarbowki?
Ja mam parabiznes - mam blacharza w PL co robi mi samochody szwajcarskie w ciagu 24 godzin za przyzwoite poieniadze. Klient w CH ma wybor zaplacic 4x i miec w CH lub dac auto na 48 godzin i miec za x.

1 Like

Naście lat tam jeżdżę… w 48h nie ma szans, to nie zmiana oleju czy klocków. Tam się umawia, wjeżdża na chwilę na ocenę, czeka w domu na części, wjeżdża na montaż jak są części, wyjeżdża.

1 Like

ja przywoze auta po gradobiciu czy jakichs drobniutkich wgnieceniach ktore da rade odessac czy wymasowac.
Gosc to robi dobrze i luzik jest. A jego stosunki z polska skarbowka mnie nie interesuja.

1 Like

A mają domy? A chcą jeszcze je mieć?
Ukraińcy już części nie mają - istnieją sposoby na rozwiązywanie sporów.

1 Like

Wystarczy z sąsiadami dobrze żyć. Bimbrem poczęstować, dzieciaki zaprosić do ogrodu, wiertarkę pożyczyć. Czasem od niechcenia wspomnieć że w szafie żelazo leży jakby kto dybał na moje.
I spokój.

6 Likes

po takiej deklaracji sąsiedzi mogą zacząć przynosić Ci ciasto i prosić o rozwiązanie ich drobnych problemów np z zastawiającymi im wjazdy samochodami.

2 Likes