Sen o programującej AI

Link do artykułu: https://zarobmy.se/sen-o-programujacej-ai/

W tekście o długości sygnału zwróciłem uwagę na pewną absurdalnie niską wartość (kilku samochodów sportowych) przelewarowaną na około 15% światowej gospodarki. Ta wartość jest oczywiście pewnym abstraktem “ile jest warte to wszystko, jakby tego nie używać”. I jak widać: jest to nic nie warte. Dodatkowo wskazałem oparty o to drugi taki trójkąt, który jest sektorem finansowym i właściwie niczym innym się nie zajmuje, jak obsługą przemysłu (handlem wewnątrz przemysłu, zasysaniem towaru od ryli i rolników, i dystrybucją na zewnątrz jako działalnością marginalną) wiążąc do niego wszystkie inne działania jako zależne. Co do tego, że w sektorze finansowym nie ma nic ponad powietrze, z którego “wytrzepujemy złoto”, to już zapewne wątpliwości nikt nie ma. Nawet jeśli zliczymy wszystkie rezerwy metali szlachetnych, to są one jakieś takie śmieszne w konfrontacji z wolumenem obrotów, a metale fizyczne wydają się niektórym niedowartościowane, ale nie podrożeją póki wstajecie do pracy. Powstaje pytanie: gdzie jest reszta tej pozapisywanej w postaci produktu globalnego & zobowiązań kasy. To nie jest takie trudne, żeby rozszyfrować dlaczego mamy pozapisywanej płynności na różnych szansach zwrotu (ryzyku niewykonania) na sumę wartości okresu 10-20 lat produktu globalnego. Na tyle mniej więcej jesteśmy poumawiani, że bez zbędnego szurania będziemy swoje robić. Zaufanie zaś nazywamy płynnością i aby system rozrachunku funkcjonował na każde piętro hierarchii musi być z góry wstrzyknięta płynność (materiał, narzędzia i maszyny do produkcji wiertni muszą materialne istnieć – no przykro mi, ale nie da się tego z robić z …, … i kamieni kupy). To zaś ile jest płynności i w…

2 Likes

Pusto to zaczne (a brak polskich znaków to debilne ustawienia jezykowe, które koliduja w windows…)…

Tak przez przypadek trafiłem na artykuł i producent jakoś nie wierzy w roboty.

"DeBello also points out that, “We have a 95 percent skilled labor versus five percent automation mix. We have had mixed success with automation. Most of the time, humans can do the job faster and cheaper than the robots can. It may sound counterintuitive, but that has been the case for us. As technology advances, we will may feel differently, but for now, we put our faith in the hands of the American workforce.”

https://industrytoday.com/article/winning-with-precision/

1 Like