Specjalna cygańska strefa ekonomiczna

Jeszcze go na piciu nie przyłapałem. Może konfident?
Zawsze się wykręca samochodem.

Upraszcza wiele kwestii.
No ale skoro ma być w mieście…

Ochotnikiem zostałeś^^

Ile czasu idzie towar z Chin?

Ile tam kosztuje jakaś nora ze światłowodem? Wynajem, nie kupno.

Jaki to ma dostęp do rynku finansowego jakbym chciał jakiegoś PUTa strzelić na Tesle?

jaki, czym?

średnio to rozpatrujemy ale z 1200pln bys musial dac zeby bylo mieszkalne, z 900 za takie mocno se

ale wiesz że cieżko sie gra na giełdzie bez podatku kapitałowego z SSE prawda? że to nie tak?

musiałbyś mieć cygana-słupa z kontem brokerskim w jakims gównostanie typu USA, bla, bla, bla, operacja.

tu spółki stal i cyferki można robić ale nie oficjalne giełdury, to nie do tego służy.

giełda ma zasady… no chyba ze chcesz spierdolić z kasą z konta po udanym strzale licząc na to, że nie dosięgnie Cie gruzińskie gestapo (nie dosięgnie) ale nie wiem czy Ci broker tak da? z tego co wiem to teraz raczej podatki kapitałowe sa odciągane, ekhem, zapobiegawczo.

nie wiem za ile musialbys chciec szortowac tesle zeby Ci sie ten domek z kart opłacał na jeden strzał bardziej niż to 19%

robiłem Paname ale to troche już za późno. najlepiej było w HK, ale to przed CRS. kiedyś to były czasy…

można zrobić konstrukt w którym wynajmujesz naszą infrastrukturę częściowo za uczciwą stawkę tylko bez przypałow.

na wszystko w życiu jest miejsce i czas, jedzenie robi sie na wsi a pieniądze w mieście a między jednym a drugim jest droga (razy czas)^^

niech sie dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!

nie przyłapałeś, znaczy zwinny ^^

*** są kraje typu malta itp gdzie strzały giełdowe się mogą opłacać bardziej, gruzja nie jest do giełdy tzn może i jest ale to nie moja branża już robię tylko to na czym się znam bo inaczej to wieczna mordęga - masz specjalistów od wykresów i oni wiedzą lepiej co komu wsadzić żeby spuścić tesle w kiblu ale żeby kibel był tylko Twój.

1 Like

Nic z wielkości przemysłowych. Mniejsze gabaryty, powiedzmy kategoria użytkowy ecommerce taki co się sprzedaje masowo w US/EU.

Czymkolwiek poza lotniczym. Zakładam, że jazda z Kashgar przez poradzieckie stany już istnieje. Skoro czajnik tyle wykupił i ma specjalne chody to chyba wykombinowali coś poza statkami.

To hobby. Czasami lubię coś obstawić, a do kasyna daleko. W wielu miejscach sporo z tym problemów, stąd pytanie. Rozumiem, że hobby trzeba kontynuować w innej jurysdykcji.

1 Like

Pewnie, pociągi jeżdżą. Teorytycznie 14 dni. To dobry wybór jeśli jest zasadniczo eksterytorialny. Ja mogę potem to ogarnąć za pińć zlotych, ze mna sie da dogadać. A ja sie dogadam z Jura, a Jura już popcha to przez Sasze.

Praktycznie logistyka moze wygladac tez tak kolejowa (mam pecha zapewne)

https://forum.zarobmy.se/t/logistyka-xxi-wieku/1390/124

Tak, to raczej nie ta okazja. To inna okazja.

1 Like

** About products and suppliers:

Using hologram printing machine offers a series of benefits whether for business or personal reasons. Thousands of manufacturers and retailers will use hologram printing machine to boost their revenues and profits.**

https://www.alibaba.com/product-detail/Automatic-3D-Holographic-Label-Printer-Hologram_60795365860.html?spm=a2700.7724857.normal_offer.d_image.61c72149MmJ66S

^^

1 Like

Dopóki stanem upojenia nie udowodni niewinności^^

Przecież ten cały kraj jest nad morzem.
Chińczycy wykupują sobie tam strefy eksterytorialne przy portach żeby mieć magazyny bez waty.

Ta ma inną zaletę związaną z informacją podatkową.

A w praktyce^^

może zaszyty^^

1 Like

Tak to prawda - ale sam broker raczej jest globalistyczny. Trzebaby dodać oczko do łańcucha.

1 Like

A jakie banki tam działają? Z takich znanych?

Tobie możliwe że żadne. Ja pare znam ale cyganie sa troche z bliskiego wschodu i miałem do czynienia z jakimiś cyprami (jednym i drugim), tanzania, emiratami, turasami…

Ale to chyba nie jest źle co? ^^

Kapitały tych banków są “gruzińskie” czyli naftowo-niedźwiedziowo-kebabowe w dużej mierze

1 Like

No znalazłem to:

Nie rozpoznaję. Może i lepiej^^

One Ciebie też nie. A jak będziesz w eksterytorialnej zonie… ^^

1 Like

A czy takie przedsiębiorstwo w stylu ziemia rolna może tam kupić papiery na emisję co2 i później odsprzedać je potrzebującym w Unii czy tylko w Unii można handlować? :stuck_out_tongue:

1 Like

W tym upatruję potencjału Niedorzecza w skali kilku lat. Dużo saszków na miejscu, można wyrobić kontakty osobiste, a bez szlajania.

Zaczyna to wyglądać przekonująco.

2 Likes

Jakieś cztery dni temu rozmawiałem przy ognisku z kolegą który sprowadza "“złom” z Chin.
Koszty frachtu mu odjechały. W 2019 za kontener płacił około 1800 dularów, aktualnie 15000 :wink: Wjazd do Chin w celu dowolnym mocno utrudniony. Ponoć obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich zaszczepionych inną szczepionką niż ichniejsza. Przez 14 dni koczujesz na własny koszt w hotelu nie najtańszym wskazanym przez gospodarza. Co gorsza pomiędzy kantonami to samo, tak więc można się załapać w czasie podróży przez kantony na kilka kwarantann i spore koszty. Chyba , że to wszystko zmyślił bo i ognisko trwało długo :wink: Wybierał się tam, żeby potrząsnąć pewnym gnojkiem co mu pospawał 60 tonową maszynę z plasteliny i teraz się nie odzywa, ale na razie sobie odpuścił :wink:
P.S. Coraz mniej firm chce się tam rozliczać w dolarach, większość chce się rozliczać w euro, ale się porobiło :wink:

3 Likes

I dopiero teraz nam o tym mówisz? Porządny kac musiał być :wink:

3 Likes

Jaki kac, dopiero dopłynęliśmy do brzegu . Nie wolno dopuszczać do sytuacji w której organizm przejmuje kontrolę :wink:

2 Likes

I po mojemu, to jest ostatni etap ekspansji tego sistiema, a on musi ekspandować i ssać populację, by żyć. Za Ukrainą, nie ma już nic, gdzie ekspansja byłaby mozliwa.

3 Likes