Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Przepraszam za prywatę.

@MedicusHellveticus , po rentgenie i TK płus znaleziono u mnie zmiany w płucach → albo rak, albo sarkoidoza :confused: Czy da się jakoś odróżnić jedno od drugiego bez biopsji?

1 Like

Po rentgenie czy HRCT? Biopsje chcą robić jako sztywna bronchoskopia czy minitorakoskopowo/ videotoraskopowo?

1 Like

Chciałem drobne 25.000 Euro wymienić na CHF ale nie mogę . Konto zablokowane. Żeby było śmieszniej dowiedziałem się o tym dzwoniąc na infolinie i mam 70.000 zamrożone

No przecież nie będziemy Panu mówić ze blokujemy bo po co niech Pan się dowiaduje

Biurwa na poczet kary bez prawomocnego wyroku sądu - napisała se do Postfinance i blokują i cZego cham coś chceniem nie wie ze
To nie jego pieniądze są….

2 Likes

Najpierw zrobiłem Rentgen płuc → wyszły “jakieś” zmiany.
Później zrobiłem tomografię komputerową z kontrastem → są zmiany, ale nie wiadomo jakie.

Powiedzieli mi, że zrobią nacięcie przy obojczyku i pobiorą próbkę dla patomorfologa.

Pytanie: czy można jakoś stwierdzić albo wykluczyć, że to jest rak, bez ingerencji chirurgicznej?

1 Like

Ewentualnie zatankowałeś na stacji Łukoilu płacąc kartą płatniczą ?
Podżegaczu wojenny, jeden Ty ?

… czyli masz jakieś postępowanie gdzieś otwarte a konto zablokowali Ci profilaktycznie bo nie masz stałego zameldowania w DE. Jesteś potencjalnym zbiegiem.
Może to robota tej prokuratorki która oberwała po łapach w sądzie kiedy nie udało jej się wsadzić Ciebie do aresztu wydobywczego na trzy miechy żebyś skruszał niczym suszona pod okapem szynka ?

Ani to pieniądze ani Twoje, ale akurat ten dogmat znamy od czasów powstania tej jaskini zbójców albo i wcześniej.

wraz z odległością od obiektu mierzonego rośnie błąd pomiarowy. Nieliniowo.

1 Like

Nagroda Darwina za trzymanie hajsu w banku.

6 Likes

Nie wiem ale pośmiać zawsze się można

https://youtu.be/UyqJEzXqN4U

1 Like

Revolut my friend. Konta sie nie da zablokowac bo jest wspolne :slight_smile: No chyba ze sie dasz namowic na CH albo PL IBAN.

1 Like

Szwajcaria mi blokuje na poczet grzywny za auto bo kręcą aferę z katastrofa w ruchu lądowym i szkoda wielkich rozmiarów

3 Likes

Waści, a ile Ty tych kilometrów tak w tygodniu kręcisz tym autem i ile czasu dla rodziny w tygodniu zostaje? Nie sensowniej by w Lichtensteinie było dla całej rodziny się zabunkrować i się od biurwy teutońskiej i helweckiej z dala trzymać?

1 Like

Wczoraj urwal mi sie ze zmeczenia film. Dzisiaj odpisze.

1 Like

Jak Ci się na niemieckiej Autobahnie urwie ze zmęczenia film przy dwóch paczkach na szafie to sayonara. Fura złoży Ci się od chłodnicy aż do B-słupka. Twierdzenie to potwierdzone zostało doświadczalnie i to co najmniej dwukrotnie

3 Likes

nie było żadnej szkody - Twój ubezpieczyciel pokrył wszystkie koszty wynikłe z tej ‘katastrofy’. Grzywna za spowodowanie katastrofy w wymiarze zero franków to byłaby nowość.

2 Likes

Masz klasyczne spotkanie z medycyna czyli wszyscy chca cos robic,nikt nic nie wie a teraz jest typowo o szopenie pierdolenie.

Stresu i nieprzespanych nocy nikt Tobie nie odda.

To ze xos.ktos widzi to.widzi. tyle i az tyle. Wychodza ograniczenia diagnostyki obrazowej. Widza jakas strukturę i tyle. Wyciagaja rozne wnioski a Ty masz zruinowane zycie.

Bierz dystans troche. Byc moze. Dopoki nje ma rozpoznania to jest to niewiadoma.

To tylko badania obrazowe. Ze wzgledu na.liczbe hounsfielda w magnetycznym rezonansie jak bralo sie krople do nosa przed badanieśm to wychodzily takie artefakry ze pacjentom mozna bylo juz powiedzieć dowidzenia

Ry musisz miec.jakies objawy typu nocne poty schudlesdles w rok 20 kg, jakie crp w surowicy

Czy to stary zwapnialy wezel chlonny po infekcji gruzliczej czy to ziarniniak w chorobie Besniera czy to guz pluca nikt.jic nie wie.

Dlatego proponuja pobranie materiału. To musi zobaczyc histopatolog. Jesli biopsja bedzie diagnostyczna bo.musza pobrac ryle materialu aby starczyło. W zaleznosci.od.lokalizacji. jie ma.innej metody ale ona ma tez ograniczenia.

5 Likes

Jezdze w niedziele ze Szwajcarii o 19:00 do Berlina. 900km. Potem z berlina do rodzicow w poniedzialek po pracy 196km w jedna strone. Wtorek czwartek 6x 196km poatek jade 196km w jedna strone od rodzicow a potem 900 do rodziny. W niedziele.jak w zdaniu pierwszym. Mam dosyc.

3 Likes

to nieuleczalne
https://twitter.com/damian_patecki/status/1534578864210563073?cxt=HHwWgsC-kZbW9csqAAAA

2 Likes

dzięki za odpowiedź.

Byłem u PAAAni Profesor z GUMedu, powiedziała to samo.
CRP podwyższone.

Trafiłem na rentgen poprzez częste zapalenia oka → reumatolog → rentgen → pulmonolog → TK z kontrastem → pani profesor.

Mam właśnie umówiony pobyt w szpitalu z biopsją, będą nacinać przy obojczyku i pobierać materiał.

1 Like

A nie da sie w narkozie albo analgosedacji?

A nie da sie zrobic moze.jesli siemobawiaja videotorakoskopii? Bo mi jedno nie pasuje. Partyzantka. Cos.mowili o powiklaniach o drenażu klatki odmie etc?

Widzis,problem jest zlozony. Wy jestescie techniczni i oczekujecie wynikow z rozkladu normalnego. Medycyna to paranauka. Szamanstwo.

Odpowiedzi takich profesorkow kasujacych 500 za wizyte sa.byc moze raczej chyba no zobaczymy…wychodzisz czesto bardziej zaniepokojony niz byles.

Skoro bylo zapalenie to czy zrobili ci przeciwciala anca ana ? Moze Ty masz chorobe ukladowa jak np. Zespol wegenera. A co z nerkami? Kreatynina i gfr nje podpadajace? A zespol sjoegrena wykluczono?

Na spokojnie bierz i nie czytaj za duzo bo.pomyslisz tak sugestywnie ze wmowisz sibie ze od.lat masz zespol Lamberta Eatona …

W znieczuleniu lokalnym fatalnje robi sie biopsje. CEmu nie ma ogolnego? 10 minut i pacjentowi przyjemniej

2 Likes

Nie - nie jest.

Weż i przestań mi tu …

Zauważyłeś coś na zdjęciu, robisz biopsję i wio z próbką do laboratorium. Z laboratorium przychodzi wyrok z sentencją albo ułaskawieniem.

Kopertę z wyrokiem wymieniasz na kopertę z wynagrodzeniem, kurtyna.
Chciał się człowiek dowiedzieć co w sobie nosi więc się dowiedział.

Ani to paranauka ani to szamaństwo. To zwykła usługa pobrania próbki oraz analizy jej zawartości.

2 Likes

Jestem przebadany pod każdym kątem reumatologicznym. Pełno analiz krwi mi robili, moczu. Dodatkowo USG wszystkiego, bo podejrzewali jakieś reumatologiczne rzeczy w stawach.

Wyszło tylko to w płucach i skórze.

Skórę już mi wycięli i czekam na wyrok.

Z tego co zrozumiałem, to zabieg jest w znieczuleniu ogólnym i nazywa się metioskopia czy jakoś tak.

1 Like