Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

A jeśli korytko wyschło? Cóż zatrzyma tam świnki?
Cóż uczyni rzeźnik na świnki łasy?

Raczej pojadą do innego kraju.

Svensony też tak kombinowały. No i zostali na trawie.

2 Likes

Korytko nie wysycha. Kto nie kradnie ten frajer.

Stawki ustanowione przez biurwe sa absurdalne. Jak nie kradniesz to glodujesz.
Bo medycyna rodzinna jest tak wyceniona, ze mozesz i 60 pacjentow dziennie przyjac i masz bide. Wycena wynosi jakos 280CHF/h i to moze sie wydawac atrakcyjne z laickiego polskiego punktu widzenia - ale to jest przychod. A co bede przedsiebiorcom mowil - gdzie koszty personelu lokalu ubezpieczen licencji energii etc. itd. Pracujac 10 godzin dziennie 2800CHF przychodu teoretycznie - a tu ktos nie przyjdzie a to tamto. A to sie rejestratorka zachorzeje.Bryndza. Zwlaszcza ze sa kantony, gdzie nie masz prawa wydawac lekow. Bo radza sobie jak moga i czasami 60% przychodow stanowia leki (pacjentom niepotrzebne). Ale sprzedane z 50% marza.

W specjalistyce jest absurdalna wycena procedur. Wykonalem wczoraj pod USG blokade nerwu biodrowo-pachwinowego. Procedura jest systemowo wyceniona na 680 Taxpunktow. 1 Taxpunkt to 0,86 CHF. Czas wykonania procedury to 5 minut. Doszla konsultacja. Cos kolo 1280 Taxpunktow w 15 minut.
1100CHF przychodu w 1/4 godziny. Lazaret lubi to. Ale prywatnie nie wolno, bo nie. Miodek jest dla nas, dla lazaretu. Z czegos dzialy IT i cale dwory HR utrzymac trzeba. Lazaret ma jak w PL dlugi. Ale to i tak nie ma znaczenia czy ma 50 milionow CHF zisku w roku czy 200 milionow straty, nasz wspanialy traktor ma 3 kola dobre i biurwa sie nie chwali, ale to jej zasluga. Sluszna linie ma nasza partia.

Sa prywatne praxis, ktore odpalaja 20% procedury golodupcom hausarztom i sie kreci. Pracuja tam Szwajcarzy, z definicji demonem korupcji nieskazeni. Bo jak wiemy - tylko zue usländerstwo kradnie. Tak jak w Szwecji nie ma z definicji korupcji.

4 Likes

Masz zmienić zawód. Czego nie zrozumiałeś z biurwiego przekazu? Konowałów jest dość! Trzeba w innych zawodach!

Nooo… i?

A to jest prywatna sprawa między Tobą i mną.

Na torturach potwierdzę, że nie ma!

Bo bez tortur jednak się kręci^^

2 Likes

Zmieniac zawod?

Powiedz to takiemu urologowi z miasteczka 20.000 mieszkancow w PL, co za 15 minut wizyty bierze 300 PLN bez paragonu.
Pracuje sobie taki urolog 7 godzin. Przychod dzienny wincyj w PL niz mi w Szwajcarii przez caly miesiac oferuja. Koszty zycia tez (jakby jeszcze) inne.
A z tego co biurwie wykaze to sobie jeszcze Aston Martina wyleasinguje.

Frajerzy emigranci.

5 Likes

No to do dzieła!

Mobilność ma zalety^^

2 Likes

Ale najpierw Ty zostaniesz Radca prawnym. Pokazesz jak sie czlowiek przebranzawia.

3 Likes

Przecież zrobiłem księgowość w dwóch krajach^^
Na to co robię się przebranżowiłem gdyż do zarabiania na księgowości potrzebna jest rzeczywista działalność. Taki mankamencik.

3 Likes

Oparta o liczby urojone i geometrie Łobaczewskiego ?

3 Likes

Sami chcieli^^
Mogli mi znaleźć zajęcia, a jak nie to sobie sam poszukałem.

2 Likes

Od 7 rano jestem w pracy i jeszcze nic nie zrobilem. Dupa mnie boli od siedzenia.

4 sekretarki sie pomylily i odmowily wszystkich pacjentow bo im sie wtorek z sobota popierniczyl.

Ale rozkaz jest siedziec.

3 Likes

to się połóż.
Większa powierzchnia, mniejszy nacisk jednostkowy.

5 Likes

Nie wolno. Jestem w pracy. Anyway.
Dyrekcja przyszła i komisyjnie stwierdzono , ze trzeba nowe (dodatkowe) sekretarki zatrudnić bo Ablauf ischt wegen Personalmangel schiffgelaufen.

Dobrobyt bierze się z ilości zatrudnionych.

Ilość jest jakością sama w sobie. Włodzimierz Ilicz Lenin

4 Likes

eL Quattro zwane popularnie L-4 lub zwolnieniem anuluje każdy rozkaz. W monopoly odpowiednik karty ‘wychodzisz z więzienia’.

3 Likes

Nie da sie. Taki numer wyszedlby raz. A za chwilke mialbym wolne caly czas-

1 Like

Szwajcarzy sa dobrzy. Juz nie trzeba spelnic warunkow, ze popdanie nalezy zlozyc 30 lutego, 31 kwietnia lub 31 czerwca.

Umowy bilateralne zakladaja wyzszosc prawa traktatowego nad unijnym. No wiec kwalifikacje zawodowe sa uznawane.

Jestem anestezjologiem w CH bowiem jestem anestezjologiem w DE. Zajelo to tylko troche biurwogodzin, zaswiadczen o numerze buta rozmiarze fiuta ale poszlo gladko w jakies 90 dni.

No i wszystko w porzadku. Mozesz sobie uprawnienia unijne nostryfikowac i gitarka gra.

Ale Helwevi widza to inaczej i w sumie maja racje. Byc w Szwajcarii anestezjologiem/urologiem/ortopeda/kardiologiem czy jakims tam innym lekarzem byc mozna a pracować jako anestezjolog/urolog/ortopeda/kardiolog etc. to juz co innego.

No wiec jesli chcesz pracowac na nasz dobrobyt jako -log to mozesz pracowac w lazarecie. W efekcie jak w wyniku kosmicznych stawek robie przychodu prawie 4400CHF na godzine co i tak jest w systemie mauo mauo bo …mauo to pracowac wolno ale pod biurwenamtem.

Jesli chcialbym powiedziec - chce konfrontacji z rynkiem - oj kochaniutki nie tak szybko, mozesz isc krowy pasac. Bo musisz miec 3 lata pracy w lazarecie ktory to ma dopuszczenie do dydaktyki.

Ale perfidia jest jeszcze inna. W zaleznosci od potrzeby oni interpretuja te 3 lata jako lata specjalizacji. Czyli - ale jak to Pan juz jest specjalista z DE i wprawdzie pracuje Pan w lazarecie z akredytacja od 4 lat ale nie ma Pan 3 lat w trakcie specjalizacji, trzeba bylo to wczesniej zrobic…

Zamelduje sie jak skonczy szwajcarska specjalizacje (czego nie mozna zrobic bo juz specjalista jestes i nikt nie przyjmie specjalisty na specjalizacje bo to zakazane odrebnymi przepisami)

A te 3 lata dla specjalisty ktory jest specjalista z DE/FR/A/IT/PL/ES/LT/LV i tak dalej moga byc uznane jako tak jakby uznane wstecz specjalizacja ale wtedy, kiedy to pozytywnie zaopiniują i o to aktywnie wystapia: ( w moim kantonie uradzono, ze tu nie ma opcji ze samemu poprosisz o uznanie, o to prosi kantonalne towarzystwo lekarskie)

Wiec jesli ja teraz pracuje sobie i te 3 lata odbębnię, to aby mi bylo wolno pracować poza lazaretem prywatnie obecnie:

  1. o pozwolenie na to musi wystapic kantonalne towarzystwo lekarskie

  2. Musze uzyskac opinie ze jest to celowe i pozadane Szwajcarskiego Towarzystwa Anestezjologii i Medycyny Okolooperacyjnej

  3. Po otrzymaniu tychze 2 papiurkow biurwenamt kantonalny (Kantonale Gesundheitsdirektion) moze wtedy (po spelnieniu warunkow C1 dla jezyka - i zaczynaja sie obecnie jazdy ze w kantonach niemieckojezycznych chca wloskiego bo nie ma w papiurkach ze im nie wolno wymagac zaswiasdczenia ze nie wolno…) - wtedy biurwa moze mi wydac pozwolenie.

W takich Niemczech wolno kazdemu lekarzowi otworzyc praktyke bez biurwenamtu, jedyna roznica jest to ze nie wolno wrtedy leczyc na kasy chorych a wolno za honorarium. W Szwajcarii, kraju wolnosci - Biurwenamty decyduja bo biuerwa chroni lepiej bo zue usländerstwo koszty systemowe podraza. Wincyj usländerstwa to wincyj kosztow, wiec zrobimy wincyj biurwy i moi koledzy szwajcarzy moga dzis zyc jak paczki w masle, bo nie podoba sie to idz gdzie indziej a rynek sie zagescil…

Fajnie.

3 Likes

Czyli wiesz, co masz robić i gdzie możesz to zrobić. W czym problem?

1 Like

W tym ze np. Ty widzisz swiat z polskiej perspektywy. A ta jest patologiczna. To ze byle urolog na zadupiu w PL kasuje 1200PLN za godzine nie wynika z jakichkolwiek umiejetnosci a z patologii PL ze sobie tak system patologicznie ustawiono. Masz wybor w PL pojsc prywatnie albo s…dalac

W DE prywata nie funkcjonuje jak w PL.
W DE lekarzy przyjmujacych za honorarium jedt promil. Kazdy prawie pracuje z systemem ubezpieczen opartym na biurwie i pozwoleniach i nawet lekarz pobierajacy honorarium ktorych jest promil ma kaganiec w postaci GOÄ.

To nie PL.

To ze na cos formalnie zezwolono i nie zakazano tego wprost, nie oznacza ze nie jest to zablokowane w sposob finezyjny.

Pacjent leczony bez lekarzy uznanych przez system biurwienny zostaje z rachunkiem samemu,ktorego mu ubezpieczyciel nie zwroci. Ilu jest takich, ktorych na ro stac? Tu jest clue. Niby wolno ale…czemu nikt tego nie robi?

Tak jakby sprawic ze owszem,niech polski adwokat otwiera sobie kancelarie w DE Herzlich Wilkommen…ale jego pisemka nie beda uwzgledniane w aparacie biurworepresji,dopoki nie bedzie oficjalnie przyjety do lokalnej palestry.

Uroki zawodow kastowych. Tu ilosc pieniedzy nie zalezy od umiejetnosci a od p.olityki

3 Likes

Ja ponawiam zaproszenie do pięknej i malowniczej Bawarii :wink:
W takiej Ratyzbonie są prześliczne 3 szpitale i nikt ze znajomych mi lekarzy nie narzeka na pracę tam :wink:

2 Likes

przypomina mi się sytuacja na rynku audytorów spółek prawa handlowego w USA. Otóż żeby zostać audytorem tzn dostać koncesję na przeprowadzanie audytów trzeba było wykazać się znaczącym udziałem w rynku audytorskim.
Do którego to rynku nie było dostępu bez koncesji.

To nie Szwajcarzy wymyślili.

6 Likes

ale w roku 2009 byly inne akcje niemieckie.
Aby otworzyc konto w niemieckim banku trzeba bylo miec Meldebescheinigung (nie Anmeldungsbescheinigung) - a zeby miec umowe o mieszkanie i Mietvertrag (wymagany do Meldebescheinigung) nalezalo miec Konto.

Czyli na polski - aby otworzyc konto w banku trzeba bylo miec poswiadczenie zameldowania.A poswiadczenie zameldowania mozna bylo otrzymac jak sie mialo miedzy innymi konto w banku i umowe wynajmu (ktora tez czesto miala jako obciazenie konta paragraf i numer konta byl potrzebny)…

Paragraf 23.

3 Likes