Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

realny tang-ping na żywo.

Bundesrepublice zabrakło 60 mld € z dnia na dzień. Teraz czerwono-zielono-żółci kombinują jak obejść wyrok sądu konstytucyjnego (w kraju bez konstytucji) i odpalić drukarkę mimo to.

Jak nie odpalą to popełnią harakiri.

3 Likes

jakby ktoś się pytał, czemu w polskich aptekach nie ma leków w tym tych ratujących życie…


pod spodem bialy cukier…bialy cukier w torebce naturalnie ze szwajcarii, bo nie usländerski

3 Likes

W zupełności typa rozumiem.

Sam sobie odpowiadasz.
On jest bo ma w rozpisce, że ma być. Ma odsłużyć, a nie się zasłużyć.
Jak był młodszy to się już na etacie nazapier… to teraz odcina kupony.

No i prawidłowo. On już się w życiu napracował.

Tylko @MedicusHellveticus pali głupa, że nie rozumie jakoby przytomni ludzie nie robili dla idei.

Jak nie odpalą to będzie Alternative. Naiwnie myślą że fur dojczland, ale coś czuję, że już robią sztandary Alternative fur Das Reich!

4 Likes

Tymczasem dziś w DE.
We wszystkich landach oprócz Berlina nie lata HEMS.

Tylko w Berlinie Magdeburgu Hamburgu i Düsseldorfer można pacjenta wysłać na ECMO.

Wysłaliśmy więc do Genewy.

2 Likes

Dziesięć centymetrów śniegu początkiem grudnia w Europie Środkowej jest najwyraźniej anomalią pogodową. No kto mógł się tego spodziewać ?

Eksperci w teleekranie posuwają się już nawet do stwierdzeń typu “opady śniegu spowodowane są globalnym ociepleniem”. Niby że wyższa temperatura latem oznacza wchłanianie większych ilości wilgoci przez powietrze która to wilgoć teraz za karę prowadzi bombardowanie naszego regionu planety śniegiem wyłączając nam cywilizację.

U mnie we wsi są dziś skoki napięcia. Drukarka od rana zrobiła już ze sześć rebootów.
Pojawia się i znika …

5 Likes

Izolatory sieci średniego napięcia pokryły się śniegiem i zwarcia są.

No kto by pomyślał że w górskim kraju tak może być.

Śnieg jest opresyjny

6 Likes

Wczoraj też doszła do Ziemi energia z najwiekszej w tym roku flary słonecznej.

Jako ciekawostka, w 2012 był tak silny rozbłysk słoneczny, że jak by Ziemia nie była szczęśliwie akurat po drugiej stronie naszej gwiazdy, to byśmy mogli zapomniec o elektronice, itp na całej planecie na pewnie kilka lat.

7 Likes

O wielki i litościwy “Ra”.

4 Likes

Etymologicznie nawet zaczerpneliśmy z tego kierunku słowo “Ra-dość” :wink:

3 Likes

https://imgur.com/kLzlNBg

2 Likes

Jak byłem mały to zaspy były duże. Pewnie dlatego że byłem mały.
Samochody też pewnie były wtedy niższe i tramwaje, tramwaje na pewno były niższe^^

Ja co dzień rebutuję fabrykę z generatora.

A do tego biały^^

Może i lepiej by było?
Bez smartfonów świat też działał.

4 Likes

Wtedy była “zimna wojna” a teraz jest “gorący pokój”.

2 Likes

BLM^^

2 Likes

Następny etap to “zimny pokój”, sople na ścianach i 20 stopień zasilania :wink:

6 Likes

Mam niejasne przeczcucie, że w wielu miastach PL nadal jeżdżą takie same tramwaje co wtedy :wink:

2 Likes

Nareszcie - biała Europa!

Po tej stronie, gdzie akurat była noc?

2 Likes

:+1: :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

Zależy, czy się spało od ściany i na którym boku.

Swoja droga, wiele lat temu na lekcji chemii, nauczycielka spytała klase w którym kierunku poleciała sonda Voyager i odpowiedziałem jej pewnym głosem, że w lewo.

Nie zrozumiała chyba mojego żartu, bo z politowaniem w spojrzeniu i głosie dopytała (uznając pewnie, że zna już odpowiedź i jest ona daleka od tezy zawartej w pytaniu), czy uważam się za najmądrzejszego w tej klasie.

Spojrzałem wtedy szczerze na dwóch kolegów, którzy by mogli być w tej dziedzinie zdrową konkurencją i pozostawiłem ją bez odpowiedzi, wygląda na to, że do dnia dzisiejszego…

5 Likes

W jednym helweckim kantonalnym szpitalu, gdzie biurwenamt kantonalny ogłosił ostatnio zwolnienia i zakaz nowego zatrudnienia ( zakaz dotyczy lekarzy pielęgniarek technicznych etc.) ale nie dotyczy administracji jest sobie sala porodowa. Jedna z bodajże 8.

Na tych porodowych salach czasami robi się cesarskie cięcie no i wiecie …czasami nie ma czasu na kłucie igiełka pleców tylko nagła narkoza do cięcia na ostro…

No i mamy aparaty do znieczulenia i anestetyki wziewne.

Tyle że nikt nie przewidzial że anestetyki wziewne muszą być odprowadzone wyciągiem na zewnątrz. No i jak robi się narkozę to mieszanka oddechowa z sevofluranem sobie wylatuje metr od anestezjologa. Po godzinnej narkozie ma się fazę.

Jak to przechodzi wszystkie odbiory pytam się te wszelakie komisje?

Ostatnio pytam się ostrożnie bo po godzinie otworzyliśmy okna aby przewietrzyć (w oknie nie ma moskitiery nawet) czy tak powinno być.

Odpowiedz. No nie jest optymalnie ale i tak jesteśmy lepsi od usländerstwa rodzącego w chlewie wśród świń i kur więc pochui drążyć temat?

No i alles tip-topp.

3 Likes

Będą mi na starość stawiać za opowieści z innej planety “a opowiedz dziadku co to była ciepła woda w kranie, a opowiedz co to był internet”.

Z obecnej perspektywy wydają mi się jakieś mniejsze.
Gdy byłem młody trolle były większe, topory ostrzejsze, a smoki gromadziły więcej skarbów.
Tak było!

Od strony baterii na latarce - tam jest ciemniej. To jak z młotkiem i Ryśkiem Sunakiem - trzeba objaśniać, z której strony błyśnie.

Nie ogarnęła, że jadąc z inklinacji na północ od równika musiała prostować na płaszczyznę, w której były cele?

No właśnie tak, komisja stoi przy anestezjologu przez tę godzinę i… jest decyzja^^

4 Likes