Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Albo jak mawia klasyk: “śmieszne, średniowieczne łachy”.

3 Likes

Sprawdzisz, proszę, w wolnej chwili z wiarygodnych źródeł brytyjskich (!) oficjalne normy metabolitu 25 (OH) w Wielkiej Brytanii, bo odnoszę wrażenie że w Polsce ktoś rżnie głupa ustawiając normy na zaniżonym poziomie.

Proszę bo ja laik znalazłem to:

Reference Range

<15 nmol/L - Severe vitamin D deficiency

15-25 nmol/L - Vitamin D deficiency,

25-50 nmol/L - Vitamin D insufficiency,

50 nmol/L or greater - Adequate vitamin D status.

Signs of vitamin D toxicity maybe seen at levels greater than 250 nmol/L

a w Polsce poziom 30 -50 jest uznawane za optymalne…

przy moim wynikającym z dzisiejszych badań 46,1 wg Polskich nor jest OK a wg brytyjskich poziom niewydolny…

kiedyś suplementowałem i miałem 123 i czułem się super a teraz przy 46 czuję się wujowo

3 Likes

i Polacy maja racje, Rysio, tylko kocia uryna , 5 kropli zewnetrznie na skron, skaczac na lewej nodze.

przestan somatyzowac albo dostaniesz lewniczy rachunek od mojej malzonki. Najwdzieczniejsi do leczenia sa pacjenci zdrowi i hipochondryzujacy.

5 Likes

W chorym spoleczenstwie nie jest mądrym pomyslem dzialac wedle jego norm.

Sam sobie odpowiedziales na to pytanie.

Ja biore 30 tys iu vitaminy D (z 1000mcg K2Mk7) dziennie.

Poziom z ciekawosci zmierze moze jak bede w PL.

4 Likes

Mieszamy chyba dwa systemy walutowe.

nmol/L z ng/ml

Przynajmniej wg moich papierków w PL jest tak w ng/ml

< 10 niedobór
10-30 stezenie niewystarczajace
30-100 stezenie wystarczajace
powyżej 100 stezenie potencjalnie toksyczne

Tu jest kalkulator na przykład

https://unitslab.com/node/84

Mnie obecnie, przy suplementacji 10k dziennie wyszło 191nmol/L czyli 76ng/ml. Wg irlandzkich norm badającego poziom podwyższony wymający atencji doktura… Wg internetów i badań z PL poziom ok.

4 Likes

dzięki za kalkulator

po przeliczeniu wychodzi, że 46,1 ng/mL daje w jednostce nmol/L wartość wystarczającą

2 Likes

użyteczne informacje:

https://www.youtube.com/watch?v=ruNcPQTm5uo

3 Likes

Le changement de perspective s’apprend

La capacité à changer de perspective par dessus tout sur soi et sur le monde représente une compétence importante pour limiter les effets de la fusion avec les pensées et l’évitement des émotions.

Typowy socjalizm jest typowy. Predzej czy pozniej koncza mu sie podatnicze pieniazki. W medycznym zbiorniku z gowienkiem ktos wlaczyl napowietrzanie i buzuje.

Wicie rozumicie, niektorzy sa to big to fail i - szpital dzieciecy w Zurychu dostanie nie 100 milionow CHF dotacji a 250 CHF milionow. Maja rozmach helvetsyny. No wicie rozumicie, komitet centralny partii mialby nerwowke w PL jakby mu Centrum Zdrowia Matki Polki zamknac. No ale inny lazaret chcial 180 milionow CHF i mu kazano pisac na usländerskie miasto Berdyczow…No ale to proste towarzysze, Komitet Centralny swoje dzieci i wnuki w zuryskim szpitalu leczyc czasami potrzebuzje, a wysta to jakby weterynaria, jakies usländerskie pomioty leczyta i okolicznych chlopow, wiec spadajcie.

Temat tegoz zostal szeroko podchwycony i w moim lazarecie. Moj lazaret planuje teraz sie do ciezkawych potencjalnie czasow przygotowac - zawiazac strategiczne rezerwy na potencjalnie trudne czasy. Znamy to - lazaretobiurwa zrobi x oszczednosci a potem podwyzki i premie za wlasciwe decyzje strategiczne, ktore to beda 5 x kosztowaly. Nihil nihil novi sub sole.
Sa pierwsze decyzje - wybrani nierelewantni na oddzialach maja miec obnizkje pensji 20% i jesli chca dalej pracowac to w porozumieniu z kierownictwem oddzialu oddac 10% do 15% czasu jako prace na wolontariacie. No i ja sie prawie zgodzilem - mowie im - obnizka mojego czynszu, przedszkola i tak dalej o 40% i sie zgadzam…no i rozumiem ze ordynator tez rezygnuje z 50% swojej podstawy ktora wynosi 70.000CHF miesiecznie bo szzef swieci przykladem. No i zgrzyt byl, bo ja nie jestem zorientowany na interes pracodawcy. No to im mowie na sitzungu oficjalnie ze mnie interes pracodawcy obchodzi ale w x kolejnosci, ze najpierw moj i sluchajkcie rozumiem to jak was na mnie nie stac to ja w poniedzialek nie przyjde do roboty, no trudno sila wyzsza,

No i wicie rozumicie zgrzyt coraz wiekszy sie robi bo …wprawdzie moi koledzy helweccy maja 230-250.000 CHF rocznie ja 135.000CHF i oni jeszcze maja 500CHF miesiecznie srodkow na jedzonko kawy etc. na naszych czipach RFID a ja zero ale jest na zasadzie jak ow smiec smie smiec usländerski mul uuufmachhhhhee.

Tak mozna calymi latami.

Zaprzyjaznilem sie z dyrektorem ds. medycznych. No i mi mowi, ze od dawna starania byly mnie natychmiast wyjebac, ale plany pokrzyzowalem bo po pierwsze im zawsze mowie ze jak to natychmiast, laski nie robia a ponadto jak sie kiedys wkurwilem i nie przyszedlem to 4 operacje spadly bo tak sie bogini szefa pierdolila z anestezjologia regionalna. wiecie, co jest zabawne, nie robie zadnej rocket science, moja robote moglby robic dobrze wytrenowany szympans. No ale jak sie ma placone za siedzenie to keep the simple things complex. Im dluzej tym ego rosnie. Fajnie.

No i dochodzi do takich sytuacji ze przecietny polski anestezjolog ze szpitala w Mysichpiczkach Malych robi blokade splotu barkowego z dostepu pachowego 15 minut, uzywajac 15ml srodka miejscowo znieczulajacego. U mnie robi sie 45 minut do 75 minut uzywajac 60ml srodka i …najczesciej nie dziala. Padla nawet propozycja abym mial zakaz robienia, bo to zle wyglada i koezanki dyskredytuje.

Dzis jest dzien Bogini. W piatek na raporcie moj szef wyrazil sie tak o jednej z koezanek. Bogini wraca z urlopu, koniec burdelu na oddziale, bogini nie musi dyzurowac bo dyzury powoduja zmeczenie i zmarszczki. Bogini pracuje na 60%etatu ale dostaje 250.000CHF rocznie.

ciag dalszy nastapi.

8 Likes

W nocy dyzurek 12 godzin. Na dyzurku ogarnianie calego zostawionego burdelu. W ciagu 3 godzin dyzuru 48 telefonow. Te 48 telefonow to bzdurki muchomorki.
Lazaret kupil systiema informatczieskiego, ktory w teorii ma poprawiac jakosc pracy, sistiema ma zaimplementowana biblioteke dzialan nieporzadanych i w teorii ma poprawiac jakosc.
W praktyce to wurwia tylko bo ciagle raportuje ze medykament a wydluza w EKG osdtep QT a to przeciez jest niebezpieczne…

Wtedy trzeba kliknac w odpowiednie pole , napisac wyjasnienie, wybrac z rozwijanej listy jakas opcje typu : tak , wiem , ale bnrak innej alternatywy… no i jak masz tak z kilkunastu pacjentow to sie cieszysz a telefon dzwoni… ruf mich an, ruf mich an, ruf mich kurva an! ich warte doch auf diiini Anruf!

Program jest ujowy bo na przyklad istotnych klinicznie interakcji nie wylapuje. Podanie duzych dawek metoklopramidu dziadziusiowi czy babci z parkinsonizmem nie jest dobrym pomyslem… Nie wylapuje tez ze dziadziusiowi zlecono daweczke dla pletwala blekitnego. Ale jest. Byla po zakupie okazja do walniecia sobie paru slit-foteczek tych co kupili, przyjechala kantonalna oberhauptamtgesundheitsbiurwa.

Program jest prosty. Towarzysze, wy jeszcze nie wiecie, ze nie mozecie go nie miec. Towarzysze, kupicie go i nawet jeszcze nie wiecie jak bardzo go porzadacie. Bo on bedzie kosztowal x, 1/3 x dla was…wiec im drozej, tym koniaczek, towarzysze,. Grüezi!

W nocy teraz mam na papiurku przerwe od 22:00 do 04:00 rano. Platna przerwe, placa jak za prace i tak w rzeczywistosci pracuje, ale na prawdzie ekranu jest przerwa. No i 0 02:35 zgloszenie ze rodzaca chce cewnik do porodu. Poszedlem natychmiast. Rodzaca ubeuzpieczona halbprivat czyli polprywatnie. Zalozylem w 12 minut. O dziwo pacjentka szwajcarska, 4 dziecko. No i mowi do meza - widzisz, niesamowite ani pan nie krzyczal, nie robil nerwowki, nie bolalo mnie. Daj mu 200CHF zeby wyszlo do 800CHF, bo niech ma 1000chf.

Slucham? No wie Pan, ja mam rachunek do ubezpieczalni tutaj 800 CHF honorarium dla anestezjologa co mi to zalozy i inne pozycje…

No wiec moj szef spiacy w domku nawet nie wie, ze zarobil.se Zawod lekarza wcale nie jest ujowy. Tylko neiktorzy o tym jeszcze nie wiedza. No usländerski idiota bez ambicji, gdybym byl szefem mialbym podstawy 70.000 CHF miesiecznie i nie stekalbym na forum…

3 Likes

Kiedy w A380 krótko po starcie w Singapurze eksplodował silnik piloci przez piętnaście minut klikali w komputer pokładowy żeby dowiedzieć się o co chodzi. Bo żeby wyświetlić “komunikat błędu +1” należało potwierdzić odebranie “komunikatu błędu”. A żaden z tych błędów nie powiedział załodze co się stało. Więc grali sobie w ponga z komputerem zastanawiając się czy zdążą potwierdzić wszystkie komunikaty zanim zaryją dziobem w planetę.
Bo porządek w papierach być musi, bez względu na ustrój.

UX jest podstawą zadowolenia działu prawnego producenta oprogramowania i tego akurat nie zmienisz. Klikaj i nie marudź: taka jest wola sistiema.

Stękałbyś że nie masz 140k miesięcznie i że musisz się przemieszczać do roboty samochodem niczym jakiś prol podczas gdy koledzy mają śmigłowiec z pilotem, żeby móc wracać na bani.

10 Likes

@Ryszard mam dzis na oiomie jednego fana d3 - zalozylem mu wlasnie shaldona do dializy. Nerki wysiadly. Przyznal sie do substytucji codziennie 5000 I.E. Vit D3.
Twierdze, ze chyba wiecej, ale dyskusja nie ma sensu.

Lazaret zadowolony, sa wzrosty, dializa jest dobrze platna. Ciekawe czy cokolwiek z funkcji nerek wroci…

3 Likes

Nie mogl sie poopalac? :wink:

2 Likes

Nie napisał że fana witaminy d3 tylko d3.
Grał w diablo 3 - więc się nie opalał i suplementował witaminą d3.
Egzegeza i wszystko się spina^^

4 Likes

oczywiście dopuszczasz, że są inne przyczyny problemów z nerkami, skoro większość badań stwierdza, że dawka do 10.000 jednostek nie ma prawa zaszkodzić

ale zgadzam się z tym, że facet pewnie zażywał nieprzytomne ilości tylko się nie przyznał

4 Likes

3 lata temu to by mu wklepali kowid.

7 Likes

Teraz na objaw “nie chce mi się” wystawiają diagnozę “long covid”. Ale to tylko dla wybranych towarzyszy z niewąskim dojściem do biurwy orzekającej.

5 Likes

Plus na long covid probuja zwalac nagle zgony, albo inne skutki uboczne eksperymentu.

4 Likes

on powiedzial jasno: 5000 I.E. dziennie.
nie powiedzial ile razy dziennie.

Jest zle, bedzie raczej do regularnych dializ i ewentualnej transplantacji.

3 Likes

zróbcie mu badanie poziomu 25 (O|H) we krwi to się przekonamy czy faktycznie przedawkował

3 Likes

Pytanie do czego się jeszcze przyznał, a do czego nie?

Ja nie twierdzę, że to nie od vit D. Ale jeszcze wypadałoby porządnie sprawdzić inne rzeczy. Zakładam, że problem z nerkami nie jest tylko w wypadku przedawkowania vit D…

Z tego linka z komentarzy można też poczytać wiele ciekawych przypadków. Oczywiście to sekcja komentarzy, ale, być może można skonfrontować z wynikami badań. Wiele z nich mówi ‘może’, a nie ‘powoduje na 100%’… Ciężko powiedzieć.

3 Likes