W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

wiec walczy ich juz pewnie dużo więcej, ale żeby określić przybliżoną liczbę to trzeba sprawdzić jakie jednostki były w nie uzbrojone przed 300 dniowa operacją specjalna.

2 Likes

I to jest konkretny temat.

Bo ja nie jestem w stanie sobie jeszcze odpowiedzieć. Jak oni się dali doprowadzić do takiej sytuacji, bo to nie jest takie hop siup takie towarzystwo, w takich ilościach zredukować.

3 Likes

Jak to jak. Dali się okrążyć podczas walk i się poddali licząc, że się wykupią. A tu siupryza. Zaczęli ich zarzynać jak barany, jednego po drugim.
Się przeliczyli… a Chmielnicki skądś musiał mieć kasy wystarczająco, aby Tatarów opłacić, bo stracili właśnie te okupy…

2 Likes

Sprawa jest absurdalnie prosta- jak już napisał Paweł- przegrali bitwę, od zawsze w znanej nam historii wojskowości/rycerstwa w takich sytuacjach rodzina po prostu wykupywała (i to za potężne pieniądze), a zatem się tych jeńców nie zabijało, ba! często się nawet nie krzywdziło czy traktowało jak domownika.
A tu tymczasem skądś (Moskwa, Londyn?) przyszedł tak potężny hajs, że Chmielnicki postanowił inaczej.
Pieniądze musiały być naprawdę duże, bo nie dość że odebrano możliwość normalnego “zarobku” to jeszcze tym barbarzyńskim “gestem” odebrano sobie możliwość jakiejkolwiek sensownej dyplomacji z RP.
Chmielnicki w tym dniu w tej chwili wepchnął “Ukraińców” w objęcia Moskwy aż po dziś dzień. Ukraińcy go do dzisiaj za to schizofrenicznie kochają, ale nad kondycją moralno-psychiczną Ukraińców rozpisywać się nie będę.

6 Likes

W porównaniu do uranu tak. Wolfram jest dość rzadki (jakoś 2/3 tego co uranu) i jeszcze dziadostwo nie daje się w ludzkich warunkach wytapiać. Bo uran rozpływa się w temperaturach właściwych dla inconelu (plus minus szklanka kalorii) co znakomicie ułatwia zabawę.
Więc sam koszt obróbki, żeby to ze skały wyrwać i ulepić jest morderczy. A własności istotne dla pocisków różnią się na którymś zerze po przecinku.

Chyba że tłem są bazaltowe albo granitowe masywy^^

Jak za 10 to jest mi bardzo wszystko jedno, a jak za 50 i więcej to nie będzie mi nawet wszystko jedno.

To tak właśnie trzeba robić - działa.

@Kruk fajne rzeczy pisze i nie mam z czym polemizować :frowning:
Mabaj nar armauk.

Trzeba mieć nosa^^

Najwidoczniej taki mają zawód. Garnków nie lepią, w polu nie orzą?

Wcześniej okolicę terroryzował smok i nastała po nim próżnia polityczna^^

Goplandia?

Istotnie, nawet na XVII wiecznych rycinach ciągle przedstawiali organizację państwa jako federację ziem.

Ucięli Niemcom rurkę…

Coś w tym jest^^

Może tylko tyle było w stanie się pokazać? Może coś im doskwiera?

Dowiemy się wyłącznie pod warunkiem, że zaczną się mierzyć, a nie pokrzykiwać zza płota obrzucając inwektywami.

Walczy? To trochę na wyrost odnośnie tego co się tam odjaniepawla.
Tam wojska pancerne są kwiatkiem do kożucha. Niby coś tam robią, ale pod warunkiem, że brakło artylerii.

To że na papierze były uzbrojone, to nie znaczy, że te maszyny były w stanie wyczołgać się z garażu.

Seria błędów.

No to że liczyć nie umieli wyszło.

A kto to są Ukraińcy? Kiedy takie dziwo zaistniało?

3 Likes

Ciężko powiedzieć. Należałoby to rozpisać na kilku poziomach (metafizycznym, sofistycznym, idealistycznym i przyziemnym).
A kto to są Polacy? i kiedy takie dziwo zaistniało? :stuck_out_tongue:

Powiem tak. Jacyś już w miarę określeni Ukraińcy są i nie jestem zwolennikiem tego by nie mieli swojego państwa (chociażby po to by se tam siedzieli). Gdybym w ogóle miał decydować :wink:

3 Likes

Polacy to fauna rolnicza podbita przez Sarmatów.
Jak jaki stwór łaził za pługiem to przodkowie wołali na niego Polak i tak już zostało.
Jak sama nazwa wskazuje jest to bydlę szwendające się po polu.

Ta kwestia jest właśnie rozstrzygana.

3 Likes

Tak dobrze to już było. Putin im wysadził rurę. XD

W niemieckiej knajpie może to sprzedasz.

i kartoffelsalat!

Miały być biznesy w Niemczech, bankiety w Szwajcarii, a są okopy i mobilizacja.
Druga armia świata. Gwarant bezpieczeństwa. XD

Twoje zdrowie!
Blaszki z dziurką są bardzo potrzebne.

500 kacapskich trupów dziennie w polu.
500 ponadprogramowych, angielskich emerytów tygodniowo w NHS.
Dobre tempo.

Chyba z twojego.

My? Przecież ty nie chciałeś wysłać CV. :rofl:
Blaszki z dziurką i opowieści dla informatyków.

Chuj ci w ryj cwelu.

Chyba ci.

Urzekła mnie twoja historia.

Też byłem fanem globalizacji. Po wojnie znów będę.

Ty jeszcze nie Białorusi?

Ten jest zabójczy. Do piekła zgorzkniałe staruchy.

Sam se rób.

2 Likes

Jasne, to są bezpośrednie przyczyny i są dość jasne.

Mnie bardziej chodziło o to, jak to Sołżenicyn, parafrazując, znalazł się w goolagu i zadał pytanie “jak ja się tu kurwa znalazłem?!”. No niespodzianka.

Przecież nie wstał pewnego dnia i ktoś zbił cały system w jeden dzień.

Tak samo 1647 (1652) chyba był rezultatem lat, dekad?, zaniedbań i rozkładu, na wielu płaszczyznach.

Miałem cytat, ale go nie mogę znaleźć - wszyscy dookoła wiedzieli, że Szwecja planuje inwazję, tylko w RON jakoś się nie ogarnęli…

2 Likes

Wątek w którym piszemy został założony w styczniu 2022 roku przez kumotra @settembrini

W tym samym czasie czyli w styczniu 2022 roku prezydent Zełeński opieprzył swoich zachodnich kolegów za sianie paniki która szkodzi interesom, cytuję z artykułu autorstwa Matthew Chance, Vasco Cotovio i Joshuy Berlingera:

Ukrainian President Volodymyr Zelensky said Friday other world leaders have been overstating the likelihood of war between his country and Russia, causing “panic” and destabilizing Kyiv’s economy.

  • znalezione na CNN
5 Likes

dobrze zrobił^^ biznes jest biznes! na Titanicu / Olimicu bo podobno okrętem te zamieniono nazwami^^ (wiem wiem aluminiowa czapeczka na głowie :sweat_smile:) też orkiestra grała do końca…i wszelkim plotkom i kalumnią jakoby niezatapialny okręt tonął mówimy głośne nie!

3 Likes

Imperium chyliło się ku upadkowi…

Każdy system kiedyś się kończy. Skoro sortuje entropię na zewnątrz to w pewnym momencie ma takie ciśnienie na przepływach tej entropii wewnątrz, że uśrednione geometryczne wskazuje na konieczność wyrównania potencjałów.
Jeśli masz różnicę potencjałów to pozostaje kwestia ile jeszcze zniesie kondensator zanim wystąpi przepływ. A jak zaczyna telepać z odpowiednią częstotliwością to się na kondensatorze nawet indukcja potrafi zrobić i dopiero są jaja.
Po to właśnie systemy mają drabinkowe filtry społeczne^^

Bo łune też zaplanowały inwazję na Mołdawię. Inwazja się udała. Wszystkim^^

2 Likes

Goebbels zanotował w swoim “Dzienniku”:
“W Polsce panuje chaos. Mościcki wydal odezwę do narodu polskiego, w której zaklina się na honor. To nam się podoba: najpierw zwiać zagranicę, a potem rozprawiać o honorze.”

https://twitter.com/SpacePirate144/status/1613380152611983360

https://twitter.com/ricwe123/status/1613211682100154371

1 Like

W 2014.

Aż tak źle im życzysz?

W kronikach wschodniosłowiańskich “Pole” oznacza step, więc mogło być dokładnie tak jak opisujesz, tylko odwrotnie.

5 Likes

Mają. Nad Wisłą obecnie. Ale zgaduję, że nie o to Ci do końca chodziło.

4 Likes

Mieli sen.

Podoba mi się, w razie czego będę ze sobą pole’mizował^^

1 Like

Wczoraj Jens Stoltenberg oficjalnie ‘skomentował’ wczesniejsze spostrzezenia grubego.

Fragmenty

  1. Ten konflikt pochłania ogromne ilości amunicji i pożera nasze zapasy" - podkreślił Stoltenberg w rozmowie z gazetą “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

  2. Według szacunków NATO Ukraina wystrzeliwuje dziennie do 10 tys. pocisków artyleryjskich. Jednak Stany Zjednoczone produkują tylko 15 tys. pocisków miesięcznie.

  3. Nie podano czy czytają zarobmy.se

14 Likes

Proponuję rzucić okiem jak głęboko jeżdżą transporty wojskowe. Najwidoczniej w krajach ościennych jest już sucho.

6 Likes

w GóWnie pojawiło się streszczenie tego artykułu adresowane do polskiego wchłaniacza przekazu.

Autorem streszczenia dla mieszkańców Polin jest Magdalena Bojanowska a w jej tekście brakuje odnośnika do oryginalnego artykułu. Red. Bojanowska jako źródło definiuje “niemieckie media”.

W polskiej wersji streszczenia red. Bojanowska pominęła fragmenty wypowiedzi szefa NATO, pana Stoltenberga o znikających zapasach amunicji NATO jak i o ilości pocisków zużywanych dziennie przez Ukrainę.

Cenzurze red. Bojanowskiej oparły się stwierdzenia pana Stoltenberga o słabości rosyjskiej armii, sile armii Ukrainy oraz jedności państw NATO.

Summa summarum red. Bojanowska wykonała zadanie postawione jej przez jej pracodawcę wycinając z przekazu Stoltenberga niepasujące do linii programowej GóWna fragmenty i zostawiając argumenty podnoszące czytaczy na duchu.

Bo tjaktoj ma trzy koła a kto pyta o czwajte ten onuca.

PS.
Ponieważ zdarzało się wcześniej że po komentarzach opublikowanych na forum.zaróbmy.se Ministerstwo Prawdy zmieniało treść publikowanych w GóWnie artykułów bez informowania czytelników o ingerencji w tekst zapisałem sobie artykuł red. Bojanowskiej w wersji opublikowanej 16 stycznia 2023 roku o godzinie 06:36. Tak na wszelki wypadek. Żeby nie skończyło się jak ze “skrzynią biegów” w turbowentylatorowym silniku Airbusa A-320 z której to skrzyni biegów ciągnęliśmy tutaj jakoś tak pod koniec zeszłego roku a która to “skrzynia biegów” zniknęła w “rurze niepamięci”.

PS2. od opublikowania tego komentarza zmieniłem go trzy razy w trzy minuty poprawiając warstwę przekazu i formatując niektóre stwierdzenia na nowo.

5 Likes

Nieistotne technikalia najwyraźniej. Wszyscy już wiedzą, że media są albo żydowskie albo żydowskie. No i są jeszcze żydowskie, ale to jak ktoś jest znudzony poprzednimi dwoma i potrzebuje odmiany.

4 Likes