W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

Wójtek google pokazuje:

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/80/ae/55c9c3bab06d8_o_medium.jpg

4 Likes

Ja bym powiedział raczej, że się @Paradoks na Schopenhauerowską homonimię nie nabierze. ^^

3 Likes

Mea culpa. Per definitionem? Zresztą zostawmy po prostu “z definicji”, i tak już bez gugla nie pamiętam rzymiackiego.

Widać mnie po prostu źle na katolickiej religii uczyli, a w katechizmie i credo też obiektem dla “wierzę” jest raczej Bóg, Syn Boży i Duch Święty, a nie krzyż, obraz, woda czy mury, o ile mnie pamięć nie myli.

Ale oczywiście nie będę się spierał, nie mój cyrk, nie moje małpy plus rzeczywiście “obiekt wiary” a “przedmiot czci” czy kultu to nie to samo.

Już skończyłem ten temat, przekomarzanie i rozrywka rozrywką, ale ileż można.:slight_smile:

2 Likes

Zapora adekwatna do dynamiki operacji specjalnej. Dziś pierwsza (z wielu) rocznica zajmowania w trzy dni Kijowa.

Tak właśnie. To są rekwizyty teatralne. Taki sztylet co mu się ostrze chowa.

Na razie nie zanosi się na żadną wielką ofensywę, nawet Baćka wycofał swoje wojska z nad granicy z Ukrainą (żeby mogli zluzować swoje dywizje, ale miły starszy dziadzio) i przygotowywuje się do inwazji z Litwy. A ja się przygotuje na najazd Marsjan i kupie sobie samoopalacz:)

Piękne:) W sumie mogliby zrobić taką fototapetę.“Fotobutka pacerna”, sojusznicy z Ukrainy podeślą jakiś zniszczony czołg, my go wyremontujemy w photoshopie i będzie jak znalazł

2 Likes

Rozpyleniem antypocisków. Albo strumieniem w przewidywany tor lotu, albo “ścianą” wybuchu. Zależy który system w jakiej odległości.

Hihihi^^

Dokładnie.

Dwutygodniowy lockdown - nie ma się co czepiać^^

Strategicznie istotna kępa pokrzyw zostanie spacyfikowana kijem.

Teraz Kacapy wjadą jeszcze na Litwę?
Starają się dokończyć likwidację cececepa^^

1 Like

Niektóre rekordy będą trudne do pobicia.
Fo76XimX0AIPSJe

6 Likes

Jak tam czekam az gazeta.pl, newyork times, al jazeera i inne ‘niezalezne’ potwierdza, ze to nie gumiak.
Sam reuters to mało :⁠,⁠-⁠)

1 Like

A czy Wojtek google może pokazać jak taka raca sylwestrowa działa nie w idealnym środowisku pojedynczego i wyizolowanego stanowiska, a wpięta w system 68 ćwiczeń, 32 zawirowań politycznych, 28 problemów logis, nadzór xx państw wydających zgodę na uruchomienie, aktualne warunki pogodowe z 36 stacji metro itp? Nie wspomnę drobiazgów naziemnych w obrębie tej drobnej części jakiegoś systemu wpiętego w jakieś 15 wtyczek.

3 Likes

wrzucasz w AI problem do policzenia i wyrzuca Ci werdykt “działa”. Resetujesz, wrzucasz dane raz jeszcze i AI wyrzuca “nie działa”. Konfrontujesz ją z pierwszym i drugim wynikiem prosząc o komentarz i dostajesz “a u was murzynów biją”.

Po czym zaczynasz się zastanawiać na co Ci ta cała AI która zachowuje się jakby robiła zwrot o 360 stopni wzorem Annalene minister Baerbock.

2 Likes

Równie dobrze można zapytać konia.
AI jest systemem eksperckim i wie dokładnie tyle samo co każdy ekspert - wyłącznie to co w świecie materialnym doświadczył. Reszta to ekstrapolacje wydajemisiem.
Różnica pomiędzy człowiekiem, a ai na tę chwilę jest taka, że człowiek zarządzi eksperyment, a ai go nie zarządzi bo ma constrains związane z tym, co musi rozważyć. Ryzyka, etyki, duperele. My to umiemy wyłączyć i podzielić zadania na osobniki, które są gotowe na einsatz cokolwiek by się miało stać. Przecież pierwsze samoloty nie miały gwarancji że polecą. Jak już polecą nikt nie wiedział jak się ląduje. Jak już było to ogarnięte to piloci doświadczalni sprawdzali kolejne rozwiązania na ochotnika za cenę życia. Jak trzeba było lecieć nad atmosferę i sprawdzić z czym to się je też byli ochotnicy o odpowiedniej konstrukcji psychicznej. Jak się zrobiło załogowo to nie mogli latać w grupie z przyczyn psychologicznych i dobrano osobniki o innej konsystencji.
Nawet jak była ankieta o ochotników na loty w jedną stronę, żeby postawić gdzieś nogę i zgasić światło to też znalazło się chętnych specjalistów bez liku.
Dla nas zasady są narzędziem.
Dla ai są one ścianami.

AI ma strukturę podejmowania decyzji jak przerośnięta korpora typu boeing. Niby wszystko muszą sprawdzić, więc trwa to nieskończoną ilość czasu, a później i tak okazuje się że nie działa. Tymczasem podejmowanie decyzji serią testów i związanych z tym katastrof działa.

7 Likes

Na nic te Patrioty

US admits that the Patriot won’t help Ukraine defend itself from Russian cruise missiles:

Kirby stated that the system is designed to intercept ballistic missiles and that it is ineffective against Russian missiles and UAVs utilised in Ukraine.

3 Likes

Sukcesy polskiej dyplomacji? Hmm… :thinking:

3 Likes

Rosjanie znowu oszukują!!! Niech walczą uczciwie w końcu.

2 Likes

wiecie co. Wystarczy zapytac kogos majacego powyzej 50 lat co pamieta sojuz.
Rusc sie w tancu nie p…dola i wiadomo ze jak cos postanowia to nie ma zmiluj. Koszty demograficzne, ekonomiczne, polityczne…

Wpierjod.

A skoro wiedza to Ci co zwykle sa to chyba Ci w White House takze…

Wiec chyba tak ma byc. Wszystko przebiega wedle zalozen.

3 Likes

Wygraliśmy z pandemią, inflacja złapana za gardło, Rosja ledwo dyszy… Ostatnio same sukcesy i sam już nie wiem z którego cieszyć się najbardziej.

6 Likes

To może senat i lud pochyli się nad dziurawymi traktami tysiącletniej republiki?
Bo sworznie lecą, miski olejowe się gniotą - sprawy nieznane w krainach białego człowieka.

5 Likes

Po co ? Gwiazdy czekają.


https://www.wpia.uw.edu.pl/pl/konferencje/seminarium-gender-w-kosmosie-wyzwanie-we-wspolczesnej-erze-kosmicznej

7 Likes

Hahahaha kurwo zgrozo ja prdle. Śmiechłem, leże i kwiczę.

Śiódma gęstość osiągnięta hahahaha

8 Likes

Może tu się nie ma z czego śmiać, widać jest hajs do przytulenia z jakichś grantów czy dotacji, więc wszsycy z pełną, udawaną powagą podstawiają miski tam, gdzie kapie.
Gdzie jak gdzie, ale na tym forum to chyba to raczej powinno budzić szacunek. :wink:

4 Likes

Kiedys powiedzialbym : srogie piguły. Potem…problemy 1go Świata…dziś powiem…popatrz synku jaka teraźniejszość

@Paradoks sa granice żenady

3 Likes