W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

Może muzea, sa zagrożone?
Nomad, już przygotowany, do zamrożenia konfliktu?

2 Likes

będzie lepiej obiecujemy^^ potrzebujemy jeno deczko więcej czasu…mamy już prawie zakontraktowanego najlepszego jeźca zdechłych koni^^ a poza :wink:tym Bad Władymir już jest prawie jak ten koń…

2 Likes

Działania prowadzi instytucja, a nie Ociec Krzestny Władzio
Instytutka ma swoją bezwładność.
A w awanturce wyszło, że głębię operacyjną liczy się się w technikach, inżynierach, mięsie i stanach magazynowych. Czyli zupełnie normalnie jak od czasów niepamiętnych.

3 Likes

Analogię znajdziesz nawet w prostych alufelgach. Te tańsze po udarze chrupną raz i ‘to amelinium, tego nie pomalujesz… i nie naprostujesz, nie pospawasz’. Te droższe się do pewnego momentu wgniotą, nawet chrupną ale wciąż jest to materiał do zrobienia z nich czegoś jeszcze.

Molibden, vanad i magnez tam się kręci najczęściej na porządnych felgach

2 Likes

Hm, na jakim powiększeniu widać takie metalurgiczne różnice pod mikroskopem?

1 Like

Zależy od rozmiaru przejść fazowych. Jak szukasz cementytów, martenzytów i podobnych to możesz liczyć na kiloansgstremy.

2 Likes

Aż mi się studia przypomniały… i takie wykresy to wyrwany ze snu w nocy o północy lewą ręką z pamięci rysowałem :wink:

Ale żeby to w takich skalach było? Przecież to się wszystko oglądało na zwykłych mikroskopach metalurgicznych… a elektronowe (skaningowe czy transmisyjne) były do czego innego.

Ile ja się takich próbek różnych stopów różnych metali i po różnych obróbkach u teutonów napolerowałem i nafotografowałem pod mikroskopem, to moje…
Kto zgadnie co to jest?

1 Like

Bo celowo wytwarzaliście duże ziarna przez gwałtowne chłodzenie.
Na przykład wylewanie surówki o temperaturze 1450K na powietrze mające 300K jest gwałtowną reakcją.
Ale obecnie są stopy o zmiennej strukturze robionej celowo i ziarnistość na powierzchni jest mniejsza. Właśnie po to aby były jeszcze twardsze na powierzchni, o którą będzie się coś rozbijać. Masz tam dyfundowane z wewnątrz zanieczyszczenia. Chodzi o zróżnicowanie tempa krystalizacji temperaturą. Do środka ciepełko, żeby sobie kryształki rosły, a na zewnątrz azot, żeby natychmiast im tego zakazać.

Żeloz. Przecięty w poprzek ciągnienia.

1 Like

Nö… takie coś:

Ale jeszcze bez żadnej obróbki termicznej czy mechanicznej.

Po przepuszczenie przez takiego małego extrudera badawczego za małe 1MLN EUR, to już ciężko było to tak wytrawić, żeby jakieś ziarenka widać było.

Sama obróbka termiczna powodowała prawie podwojenie wielkości ziaren i zwiększenie twardości powierzchni…

A to już dawno… prof. Pacyna z AGHu takie cuda fajne robił. Oni mieli fajną bazę danych, tak że w praktyce mogli projektować stale pod wymagania, a nie bawić się w zgadywanki.
Ale ja nie w PL, ale w DE to więcej się napolerowałem różnych stopów specjalnych Alu, Tytanu itp (m.in. pod łopatki lotnicze)… ze stalą miałem mało do czyniena.

3 Likes

To się utleniło w procesie skoro takie kryształki porosły z tlenków - do pieca to na renormalizację.

W procesie przemysłowym ma być dużo i tanio bo jak jest dużo to jest tanio.
W labie możesz domieszkować złoto tytanem żeby mieć super twarde szpilki, ale ni słyszałem żeby poza labem to miało sens^^

2 Likes

What was the reason for the destruction of the dam in Nova Kakhovka? Most likely, panic. However, in the past, such decisions were made at the highest levels of command. The decision to blow up the Dnieper Hydroelectric Power Plant in 1941 and to drown over 100,000 civilians was made by Stalin himself. The decision to destroy the Chinese dams to delay the Japanese advance in 1937 and to drown millions (!) of Chinese was made by Chiang Kai-shek. Now, according to some well informed sources, Putin asked his people who really blew up the dam. Patrushev presented him with a report stating that it was done by a drunken general who thought he had coordinated these actions with Surowikin and Gerasimov.

^^

2 Likes

https://youtu.be/uejrvomxvcg?t=31

3 Likes

Tak jakby infrastruktura po przejściach i w takim stanie jak w oligarchicznym demoludzie wymagała czegoś więcej niż natury do dyssypacji.

1 Like

Z jakiego to źródła?

2 Likes

A mam taki paśnik i mogę od czasu do czasu dzięki niemu zabłysnąć :wink:

2 Likes

Przy tym poziomie masowej hipnozy to i tak nie ma żadnego znaczenia.

3 Likes

Coś jest nie teges na tym zdjęciu |Dobry ^^|
heg

Edit: https://www.farsnews.ir/en/news/14020321000259/Miliary-Chief-US-N-Lnger-a-Tp-f-Glbal-Pwer-Order

2 Likes

Lewa ręka króla?
Prawa noga?

1 Like

Króla? chyba raczej Księcia?

2 Likes

Jeszcze księcia - to stanowisko tymczasowe.

1 Like