Wybor auta

Współczesne samochody wymagają wymiany oleju najczęściej co 30 tys. km. Tak jest np. w przypadku Skody Octavii III, czy też w modelu Kia Cee’d drugiej generacji. Z kolei w Peugeocie 308 II jest to nawet 32 tys. kilometrów. Ale już Ford w popularnym modelu Focus MK3 zaleca wymianę co 20 tys. kilometrów.

Faktycznie są te systemy, o których piszesz, ale jak pokazuje filmik poniżej co za róznica 30 czy 20 :smiley:

https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo

1 Like

kto go będzie miał to będzie stał przed dylematem płacz i remont za połowe wartości albo płacz i w najlepszym wypadku dolewanie oleju przy okazji zalewania baku paliwem. Przypomniał mi się żart ile radiowóz pali? 10l ropy i 3 l oleju
Do tego wszystkiego cena na pompie i podatki od aut, zakazy wjazdów do miast i tak właśnie żegnamy się z motoryzacją spalinową dla plebsu.

1 Like

Klient nie moze wymienic oleju poza autoryzowanym serwisem?

Enkoder pod butem. Gruby napisal z rozpedu jak prawdziwy petrolhead :slight_smile:

Raczej z jakakolwiek motoryzacja dla plebsu.

1 Like

jeśli masz JTD od Fiata to masz przepustnicę, nawet jeśli o niej nie wiesz. Tak, w dieslu.

1 Like

Gdzie jest zamontowana? W ukladzie dolotowym o ile pamiec mnie nie myli jedyne co sie porusza to klapy wirowe (o ile jeszcze nie rozlecialy sie i nie polecialy zwiedzac silnik).

Edit: Masz racje, jezdzilem kilka lat temu jtd i nawet ne wiedzialem :slight_smile:

1 Like

Klient moze wymienic sobie wszystko w nieautoryzowanych warsztatach nje nalezacych do sieci dystrybucji Stellantis, jednak te nieautoryzowane stacje musza spelniac warunki Stellantis. O tym czy spelniaja decyduje Stellantis.

Prolwagen jest ok. Applecar czy Android auto ssie, to.syf ale ma byc tanio a klienci chca.ficzerow.

Jak bede.kupowal kolejnego to zapytam foplace wam 1000 chf czy euro ale wyjebcie ten syf.

Android Auto jest najbardziej ssacym projektem jaki w zyciu widzialem. Ze tez ludzie z it tak upadlj ze to robia. No ale placa.tp robia. Widocznie.tak i tyle placa.ze tak zrobili.

Na silniku jest multijet2

1 Like

Może, nawet w ASO bez wpisu do systemu i to nawet z własnym olejem(choć ori VW)

Jeśli aktualne elektryki wytrzymają jeszcze choć z dekadę to chyba ten kawałek plebsu będzie na wygranej pozycji przez chwile

1 Like

w kolektorze ssącym. Odcina rozbiegany silnik.

to zabezpieczenie. W normalnych warunkach nieużywane. Jakby nie napis airbag to też nie wiedziałbym gdzie mam poduszki pochowane. I niech tak może lepiej już zostanie …

fakt. Wkurza mnie że ktoś za mnie decyduje czym wolno mi się poruszać po tej planecie a na co mam szlaban.

2 Likes

Ale to przecież tak jest od samego początku…
image

idziesięprzyzwyczaić ^^

2 Likes

Czyli po mojemu klapa gaszaca. Wydaje mi sie, ze nie powinno tam byc czujnika polozenia, jesli docelowo pracuje to trybie on/off, wiec nie powinno miec to wplywu na sklad mieszanki- moge sie mylic.

1 Like

podobno po pierwszym włożeniu mnie w ten wynalazek urządziłem taki teatr że drugą przymiarkę do tego pojazdu rodzice odpuścili. Podobno zaakceptowałem dopiero wózek oferujący pozycję siedzącą, przodem do kierunku jazdy i odmiawiałem jazdy z zapiętymi pasami urządzając teatr ponownie.

Jeśli jest na sali psychiatra to może to jakoś zinterpretuje …

1 Like

Ja teraz też opowiadam, jaki to byłem kozak za brzdąca. A w praktyce wiem, jakie możliwości protestu ma noworodek :wink:

2 Likes

nie pamiętam tego - tak mi opowiadali.
Podobno rodzice nie mieli ze mną łatwo …

jak mu nie pasi to robi się głośno.

1 Like

Szkoda, że 2 suwowy diesel się nie “przyjął” przecież taka niewysilona jednostka mogła by się kręcić tak długo dopóki właściciel wymieniał by w niej olej. Niestety szejki położyły na projekcie swoje przywędzone łapska.
Ciekawe czy czasem ktoś sobie takich nie skrobie dajmy na to potrzeby wojskowe? :slight_smile:

1 Like

https://en.wikipedia.org/wiki/Gama_Goat
dwusuwowy diesel, 3 cylindry, 6x6, pływać też potrafi.

1 Like

Na zapadzie firmy lotnicze takie robią jak zamówisz.
A na woschodzie to coś kojarzę takie ciężarówki na grubszy plener. Ale tam benzyna jest odpadem to na co komu silnik diesla?

@gruby tak wyglądają obecnie wskaźnikiem prolwagenie @rpis tnij jeśli upload robi violations of service bo nie ma równych równiejszych



1 Like

Melduje uprzejmie, że nieklikalne

1 Like

1 Like

Ok teraz działa, cuda panie.
Chyba za szybko się odezwałem.

1 Like