Zaorać i budować od nowa

Skrobnij coś więcej - jakie kraje, czy na dłużej, jak się tam planujesz dostać itp.
Myślę, że nie mnie jednego te rejony interesują.

Tak samo jak dotarłeś tutaj. Zastanów się co za ludzie mogą być zainteresowani, zastanów się gdzie tacy przesiadują…

Najciekawszy. Wszak Ibrahim syn Jakoba nie przyjechał do Polin aby badać rynek szczawiu i mirabelek. Ci to zawsze mieli nosa.

No popaczpan, a myślałem, że to tylko w przemyśle takich większość…

Jak to co? Pojechać na Kaukaz^^! O, do takiej Gruzji na przykład!

Choć Gruzini się ostatnio po Jewropie rozjechali, można nawet w PL trafić. To samo Ormianie (no, ale to już od wieków).

//============

Holendrzy mają po prostu takie hobby - lubią sobie od czasu do czasu zbudować jakąś tamę.

Ale coś na rzeczy z tymi piramidami jest, właśnie mi się odezwała “kuźnia” od budowlanki że głodni ludzi (nie ten Mordor od Bośniaków, inna).

To podejrzewasz, że jesteśmy na etapie budowania Reichsautobahnów ^^ ?

Moją ulubioną metodą wróżenia pozostaje fakturomancja - wróżenie z wysokości i terminowości spływających faktur.
Pozostałe okazały się mieć znikomą wartość diagnostyczną.

Niemniej jednak zdradzisz jaka logika się za tym kryje?

3 Likes

Jesli dobrze pamiętam dyskusje o gustach (a mam porządne usprawiedliwienie jeśli nie pamiętam zbyt dobrze) to na Kaukazie niewiele jest podgatunku tego co kolegę interesuje :wink:

4 Likes

Niektorzy to ewidentnie szukaja sluzacej/niewolnicy :smiley:

Geny niewolnicze dzieciom chcecie przekazywac ? :smiley: Moze jeszcze za mlody jestem (x<40) i sie nie znam, ale jak Wam sie corka urodzi i bedzie ogladac matke niewolnice to kim bedzie ?

3 Likes

Jak to co? Pojechać na Kaukaz^^! O, do takiej Gruzji na przykład!
Teraz to Armenia będzie posyłać nadwyżki.

Niektorzy to ewidentnie szukaja sluzacej/niewolnicy :smiley: Geny niewolnicze dzieciom chcecie przekazywac ?
Też mi się wydaje że ten model “jedna do wszystkiego” jest wiadomo - do niczego. Geny jak geny - są za darmo, ale majątek to przekazać trzeba takim genom co go pomnożą. A od sprzątania są pokojówki a od podawania piwa służące i lokaje

2 Likes

Hm…
Ależ proszę bardzo!
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&feature=share&v=ua95fPR6HC8

3 Likes

Jest taki fragment z przaśnego ale w sumie zabawnego filmu z epoki “dobra tfu wspólnego”:
-Czego się panowie napiją? Drinki, whiskey, whiskey soda, whiskey sour, whiskey and rocks, brandy, vodka, cognac…
-Czystej!
-Okay!
-Na “Batorym” jeszcze umiała po Polsku.
-That’s it! Tu zawsze ci, co są najkrócej, są bardziej amerykańscy niż Amerykanie.

3 Likes

@Piotrek wyjasnienie bardzio banalne. Nie mialem na mysli zadnych specjalistow z IT etc. Widziales gdzies pokojowke na dzialalnosci czy sprzataczke?

3 Likes

Ameryke Centralna zjechalem cala od Meksyku az do Panamy, w Poludniowej bylem w Kolumbii, Peru, Boliwii, Brazyli i mozliwe ze gdzies tam jeszcze, a Azje to prawie cala bez Mongolii, Bhutanu.

I tutaj odpowiedzi jest prosta: tylko i wylacznie azjatki.

Panowie, gdzie glowa brac kobiete latynoske na stale pod dach!
Nie zmiescicie sie z porozem w sali kinowej, a domu to bedzie posprzatane jak gosposia zrobi. Do tego humory plus slaba kuchnia opierajaca sie glownie na kukurydzy.

Co innego Azjatki, tutaj to moglbym sie rospisac, jak ktos mlodszy to bym chinki bardzo sugerowal, mozna w bonusie jakas fabryke trafic. A jak jeszcze corka jedynaczka, to odrazu pierscionek kupowac.

6 Likes

A co taka statystyczna kobieta ma do zaoferowania w małżeństwie, kiedy odejmie się ogarnianie domu i michy? No i jaka jest szansa znalezienia tej, co z majątku zrobi iloczyn, a nie iloraz?

3 Likes

Z takim podejsciem to szansy raczej nie ma :slight_smile: Zostaja Ci sluzace od sprzatania i gotowania :slight_smile: bez urazy, ale zadaj sobie pytanie czy inteligentna kobieta da sie sprowadzic do takiej roli.

2 Likes

Nie rozumiem. A co chciałbyś aby wniosła do małżeństwa? Jeśli masz farta to na wstępie wniesis posag a potem jak zajmie się obowiazkami domowymi i dziećmi odpowiednio to wiadomo że nie będzie miała czasu na prace więc w sensie pensji nic nie powinna wnosić. Za to jeśli będzie pracować gdzieś poza domem to zawsze kosztem rodziny. Najczęsciej też zdrady następują z kolegą z pracy. Dom i dzieci są tak czasochłonne że aby się tym zająć na serio to etat przeszkadza. Za to jak już widzisz że żona już sie z wszystkim wyrabi i ma za dużo czasu możesz podkręcić tempo poczynając potomka co przeciwdziała głupim pomysłom. No łatwo mówić ale teudniej zrobić. Z wycieczki do Azji pamiętam że myślałem że lece do biednych ludzi a na miejscu okazało się że to ja jestem golodupiwc bo to oni mają domy, zabudowania gospodarskie, setki zwierząt, żoby i przynajmniej piątkę dzieci a do tego sporą sieć rodzinną i oparcie w lokalnej społeczności a co ja miałem? Rower i laptopa oraz samochód do żlomowania, a co mieli hamerykanie kolwdzy?? Zdjecia z swoich willli, zdjecia z ogrmonymi pickupami i opowiesci jak to spłacają kredyty bo wszyaciutko mają na kredyt. Bieda biedzie nierówna.

4 Likes

Po prostu kolega wyżej uważa, że zajmowanie się obowiązkami domowymi i dziećmi to jest niewolnictwo itd., ja mam podobne zdanie do Twojego.

Gdzie więc taką widział i co ten intelekt daje w zamian, skoro pozbywamy się opieki nad ogniskiem domowym?

3 Likes

To jest jakieś nieporozumienie. Ja wiem że to brzmi jak z innej bajki, że nikt tutaj tak by nie chciał dla swojej córki ale kobiwta i kariera to nieporozumienie. Większoàc czyli te 98-99% kobiet przedewszystkim nadaje aie do tego do czefo powinna się nadawac czyli do zakladanja rodziny, rodzenia i dbania o dom a w wymiarze innym o relacje w rodzinie. Tdn 1-2% to faktycznie są troche inne i di czego innego. Kobieta żołnierz czy chirurg czy pilot samolotu albo operator maszyny to nieporozumienie. To działa inaczej, to kobieta rodzi i wychowuje żołnierzy, chirurgów, pilotów, budowlańcìw etc etc taka jest kolejność rzeczy. Problem jest jak zaczynasz dziewczynkom wbijac ambicje. Ambicja to jest coś takiego że zaczynasz przyjmować role spoleczną nienależną tej osobie, nieodpowiadajacą tej osobie. Np ktoś byłby dobrym sprzedawcom w sklepie ale ma ambicje i zostaje kierownikie. Galerii handlowej albo marketu i sie nie sprawdza bo.brakuje mu kompetencji i same z tego zgryzoty. Tak samo jest z kobietami, w europie zrobiono im pranie mozgow i wszepiono np ambicje i juz nie chcą byc mamami i żonami. Nie są dumne z tego że mają męża, dom i dzieci tylko z swojej kariery a ze wszystko inne sie sypie pal licho.

4 Likes

Bo to jest cięzka praca 24h na dobe przez lata, bez poświęcebia sję temu nie ma o czym mowic bo po roku, dwoch czy 4 zaczyna sie ucieczka. Gdzie uciec z twgo domu? Do pracy, kariery, niekonczacych sie studiow, oddac do żlobka albo babci, ciotki etc etc byleby miec luzik. To są wysokie obciązenia i facet tez musi sie przykladac a nie uciekac w inne strony bo sie tej kobiecie przepali instalacja i ona tez zacznie uciekac w jakies takie tematy albo wudzitsu albo leki/ dragi

2 Likes

Ostatnio pisze do kympla. " siema. Kupilem sobie grata kia carnival i tego fajnje idzie, duże graty wozi i mi pasuje jak złoto" a ten mi odpiauje pod wieczór. “Siema. Ja tez mam zamiar wrocic do starego mercedesa a tak wigole to zostawiam swoją babe i 3 dzieci” i tyle, ze go niby zdradza. A wiedzial jak ją brał ze jest łatwa plus jezdzi tirem to mogl brac to pod uwage. I teraz ja mu na to chlopie, mleko sie wylało ale ratuj swoją rodzine bo.masz teojke dzieci, weź sie z nią dogadaj ale mimo tegomiej jaja i nie odchodz tylko to ogarnij ze wzgledu na dzieci. No ale wg mnie juz wczesniej chcial spierniczyc z rodzinnego zycia bo nie mial czasu dla siebie i czekal na pretekst. Potem mi pisze ze jest super że odżył i tamta mu tylko życie truła.
No i drugi przypadek. Też kumpel rozstał sie ze swoją babą, dwojka dzieci do tego, wywleka intymne sprawy na qierzch chce nudesy bylej rozsylać aby sie zemścić na szczęsnie nikt nie chce tego oglądac bo i na co.

1 Like

W domu.
Da Ci wsparcie gdy go potrzebujesz. Bedziesz mial z kim porozmawiac. Bedziesz mial na kogo liczyc gdy noga sie powinie- nie bedziesz musial liczyc tylko na samego siebie. Bedziesz mogl podejmowac bardziej ryzykowne decyzje inwestycyjne. Nie bedziesz sie bal zmienic pracy jak Ci cos nie pasuje. Twoje dzieci beda przebywaly wiekszosc czasu z osoba myslaca a nie sluzaca wiec ich rozwoj bedzie szybszy itd.

Myslalem podobnie jak Ty bo pochodze z domu w ktorym matka zajmowala sie domem i dziecmi (piecioro). Na szczescie mialem farta w zyciu i odpowiednio wczesnie przekonalem sie ze tworzenie sluzacej nie dziala i gdy poznalem taka ktora nie da sie zniewolic to zaczalem traktowac jak rowna sobie (mimo iz mysli inaczej). Wymaga to odemnie wiecej pracy, ale mam duze korzysci.

Kim jestes by decydowac o roli innych osob w spoleczenstwie ?

Kobiety ktore zajmuja sie domem i dziecmi sa tak czesto traktowane. Znam z autopsji. Lubie soie czasem zdominowac ludzi. Nawyki z domu :slight_smile:

3 Likes

czlowiekiem ktoremu zespol stresu pourazowego lecza urojenia religijne. Pewnie @Jerzy by wlasnego pierworodnego do sakramentu przecwelenia na plebanie zaprowadzil a zlapawszy plebnana za reke i przyrodzenie nie uwierzylby.

2 Likes

Nikim, jestdm nikim ważnym ale widze te same schematy ktróe sa powielane i nie działają więc przez kompletne przeciwieństwo tego co widze staram się zrozumieć jak to powinno funkcjonować.

2 Likes

Obawiam się, że pomimo tego, że są rzeczy bardzo pożądane, to nie są skorelowane z intelektem. I niestety w dzisiejszych czasach ze świecą ich szukać, proporcje kobiet, które wspierały partnera przy bankructwie/utracie pracy w stosunku do tych, które przy takim zdarzeniu zaczynają się z nim widywać tylko na sali sądowej nie nastraja optymistycznie :frowning:.

Aż trochę Platonem zapachniało ^^.

Rozumiem niechęć do Państwa Położonego W Rzymie (ba, nawet podzielam), a do tego odmienne doświadczenia (nie oszukujmy się, udało Ci się zdobyć serce dosyć odległej od środka rozkładu sigmy., ale statystycznie jaka jest szansa, żeby na taką trafić, a co dopiero usidlić?), ale kurdę, trochę ordynarne te ad personam.

4 Likes

O siema medyku. Właśnie twojego uznania mi tu brakowało. No takiego plebana to bym odstrzelił. Kazdy ojciec ma do tego prawo. Ale nie musisz tak szpetnie mnie obsrywać. Co ci mam powiedziec, spora częśc ksiezy sam wiesz jak jest i musze sie za nich wstydzić i mi wstyd ale są normalni i świat nadprzyrodzony też jest tylko ty jesteś przeżarty psychologią, psychologia to też taki system religijny oparty o ludzkie emocje. Zresztą jak myślisz ilu księzy spośrod kaięzy jest wierzących?? No właśnie

2 Likes