Sto pytań do 3r3

Ja juz zaczalem mowic: “jakie sa incentives zebym sie tym zajal i rozwiazal, bo mam kupe innej roboty”

1 Like

Wielokrotna jazda różnymi furmankami może dawać nikłe pojęcie o jeździe porszakiem lub abramsem ^^

A to tam nie ma wszystkich rozwiązań w Google? :blush:

1 Like

Mam inną opinię na temat powszechnie występującego problemu, ponieważ moje kształcenie zakładało wystąpienie tego problemu i miało mu jakoś zapobiegać.

1 Like

Payroll twierdzi że nie.

2 Likes

Hm… No to jest w normie^^

2 Likes

W IT iteracja może zająć niewiele, ale jak musisz na podstawie dokumentacji pozamawiać części, poskładać i dopiero się dowiedzieć że pomysł albo był zły, albo wadliwie implementowany to z przyczyn ekonomicznych kryteria bystrości są ostrzejsze - łatwiej pójść w bankruty. Ale też narzut na bystrość przetestowaną jest większy. Tylko testy drogie.

2 Likes

No i jak źle poskładasz to się może komu lub czemu krzywda stać :wink:

2 Likes

Miałem raz akcję na R&D przy wdrożeniu, że nas pogonili z powrotem na dział, bo pracownicy produkcyjni poradzą sobie ze mocowaniem narzędzia do prasy. Na drugi dzień był wrzask bo narzędzie mające pięć tysięcznych dokładności do krawędzie drugiego zostało zamocowane zbyt długą śrubą więc luźno i po przyłożeniu 800 ton nacisku okazało się, że materiały o twardości 67hrc są jak najbardziej plastyczne. Narzędzie za 50kusd popsiute i panika - weźcie coś zróbcie.

Rozłożyliśmy, pojechaliśmy do znajomych, zleciliśmy usługę oszlifowania tego feleru z powrotem do dokładności (a to nie są takie zbytnio ogłaszające się garaże, gdzie stoją szlifierki gdzie Sapiens robi takie rzeczy na wczoraj, bo to się trzeba z tym Sapiensem znać, on musi nawiązać kontakt z Twoją planetą i uznać godziwość wtargnięcia do garażu, który nie ma szyldu i nie wiadomo gdzie jest). I oczywiście podpięliśmy pod to fakturki jaki byłyby ofertowe dla korpory z lead time na “za pół roku rzucimy okiem” po czym pomnożyliśmy to przez “już zaraz zajmiemy się problemem” po czym wydano edykt, że jednak R&D ma się zajmować przy majstrowaniem na niesprawdzonych gratach, żeby koszta “siem popsiuło” były zapisywane na poczet właściwego działu.

Nadmienię, że majster, który montował narzędzie to była bardzo doświadczona bestia, starsza ode mnie, tylko mu w dokumentacji zadano takie śruby, bo się jakiś gryzipiór nie zorientował co nacadował, a że doświadczenia “co się może zMurphić” nie miał to go nabrał. A że luzu tam było na tysięczne to majster uznał że najwidoczniej wszystko siedzi jak powinno bo dalej się tej śruby nie dokręci.

Takich przypadków mam sporo w pamięci.
Otóż gryzipiór uznał że skoro śruba dajmy na to 60 jest za krótka to następna będzie dość długa. To że nacadował sumę długości spoza standardu do głowy mu nie przyszło, a śruby od producenta są co 5mm. Wystarczy stoczyć za długą, bo na za krótkie nie pomaga.

7 Likes

No czyli jest w normie :wink:

Rozwiązywanie problemu na podłodze to mój chleb codzienny. Bo najpierw sobie R&D rysuje a potem trzeba to na wczoraj zamontować i uruchomić i od razu dobrze bo niektóre części są po prostu niedostępne (takie to już Panie nie robimy bo od czasu jak robiliśmy to były dwie fuzje i trzy upadłości - dotyczy producentów szpeju o zasięgu jewropejskim i dość niszowych) albo rozbieramy (kanibalizujemy) kolejny obiekt, który miał wejść na warsztat i do tego był plan na kiedy miał być gotowy.
Fakt że u mnie to jest pewnie plac zabaw a R&D to rozpierducha& degrengolada.

Na koniec majster, brygadzista i dwóch proli robi tak żeby było dobrze a R&D sobie odrysowuje.

4 Likes

Czemu pas startowy cywilny 3800m kosztuje 300M USD w budowie?

2 Likes

Ty się lepiej zapytaj dlaczego my go w tej kasie nie możemy budować?^^ a tak w sumie po co budować dostać kontrakt i zlecić budowę?^^

2 Likes

czy to, gdzie z koszyka wkladane sa te prety to piec indukcyjny ?

2 Likes

Raczej zwykły zasilany prądem.

2 Likes

Nie, zwykły na grzałki. Jak chcesz to mam taki tej wielkości. O ile prywaciorz go jakimś frajerom nie zepchnął bo marnieje w polu. A drugi mały gdzieś pod stołem do spawania.

A indukcyjny modlitwami?

2 Likes

Wybacz Gospodarzu nieprecyzyjną wypowiedź.

Niemniej jednak z racji ostatnich działań w ramach akcji “na złość dźwiedziowi odmrożę sobie tyłek”, należy rozważyć sugestię zaszytą w twoim pytaniu jako potencjalny sposób zasilania zapadnich gospodarek.

3 Likes

W sensie wiatraki i słońce?
Będziecie robić?! Będę :smiley:

2 Likes

Była bardzo precyzyjna - istotnie ten piec działa na prąd, tyle że indukcyjny też, na ten sam, z tego samego gniazdka, tym samym kablem dostarczanym z tej samej stacji trasformatorowej wyprodukowanym w tej samej elektrowni.

Człowiek świecki nie klęka przed zabobonami aby się modlić!
Homo Europeis zadaje bardzo skuteczną kredę na chodniku.

Będę dmuchał.

1 Like

Klika pytań do Gospodarza:

  1. Czy uważasz, że to co teraz jest na UKR to jest celowo, żeby przygotować kraj pod przeniesienie jednej i słusznej nacji w ten rejon i jeżeli tak to co w takim razie z UKR w Polin?
  2. Czy Putuś gra w grę razem z zachodem czy jednak jest przeciwko, mam na myśli ten cały jeden rząd światowy i chce zająć dobre miejsce…itp
  3. Ukr dostała prawdziwe bomby, a w Polin będzie bomba kredytowo-inflacyjna, czy wg. Ciebie będą jeszcze fajerwerki?
  4. Ile czasu zakładasz, że te zawieruchy będą trwały i czy po tym wszystkich w Polin będzie dobre miejsce do normalnego życia?
  5. Jakie jest Twoje zdanie na temat przebiegunowania ziemi i lokalizacji Polin jako bezpieczne miejsce?
2 Likes

Armie jak wiemy formowane są przypadkowo niczym rozbicie siatki jajek. Zdarza się.

Wybuchy wulkanów to też ich wina!

Putuś swoje gra i ma większe zmartwienia niż jakieś tam mrzonki o rządach planetarnych.

Że na stacjach i w piekarniach? Będzie awantura.

Kilka lat. Scenariusz czeczeński. Zapewne na jednej przepychance się nie skończy.

Od 400 lat nie jest i nie spodziewam się zmian.

Muuu?

1 Like

Sugerujesz, że 10k za żółte to promocja?

1 Like